Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Gledao sam malo detaljnije ali kratak izveštaj, 8 min na youtube. Novak može malo bolje ali ne puno. Problem je što i Rafa može još bolje. Ono što sam primetio je da Novak nekoliko puta napravio taktičku grešku, tj. izbor udarac bio loš. Ubaci dobar prvi servis koji Rafa čeka na kraju terena, Nadal to vrati jedva na sredinu terena i Novak umesto forhend dropa, odigra forhend spin na dijagonalu i Rafa ga probije na passing shot.

    Rafael je specijalista za šljaku i on bi tu radio drop. Novak je posle Rafe najbolji igrač na šljaci u savremenom tenisu ali za Rafu mora da bude perfekcija. Nadal nažalost ima toliko samopouzdanja na šljaci da se teško raspada na terenu a Novaku se spletom okolnosti to dogodilo.

    Dakle mora mentalno da bude čvrst i da maltene perfektno odigra. Sviđa mi se kako iz dropa kažnjava svaku Rafinu FH slabiju dijagonalu.

    Zatim, biće problema u eventualnom okršaju jer i Rafa Novaka kazni svaki put i to BH bilo po paraleli, bilo po dijagonali.

    Ako Rafa bude iole slabije servirao, to menja strukturu meča. Ako Novak to bude kažnjavao, ima dobre šanse. Ali opet kažem, čovek ima toliko samopouzdanja na šljaci... Ne vredi uzdati se u njegov loš dan.

    Comment


    • Gledao sam malo detaljnije ali kratak izveštaj, 8 min na youtube. Novak može malo bolje ali ne puno. Problem je što i Rafa može još bolje. Ono što sam primetio je da Novak nekoliko puta napravio taktičku grešku, tj. izbor udarac bio loš. Ubaci dobar prvi servis koji Rafa čeka na kraju terena, Nadal to vrati jedva na sredinu terena i Novak umesto forhend dropa, odigra forhend spin na dijagonalu i Rafa ga probije na passing shot.

      Rafael je specijalista za šljaku i on bi tu radio drop. Novak je posle Rafe najbolji igrač na šljaci u savremenom tenisu ali za Rafu mora da bude perfekcija. Nadal nažalost ima toliko samopouzdanja na šljaci da se teško raspada na terenu a Novaku se spletom okolnosti to dogodilo.

      Dakle mora mentalno da bude čvrst i da maltene perfektno odigra. Sviđa mi se kako iz dropa kažnjava svaku Rafinu FH slabiju dijagonalu.

      Zatim, biće problema u eventualnom okršaju jer i Rafa Novaka kazni svaki put i to BH bilo po paraleli, bilo po dijagonali.

      Ako Rafa bude iole slabije servirao, to menja strukturu meča. Ako Novak to bude kažnjavao, ima dobre šanse. Ali opet kažem, čovek ima toliko samopouzdanja na šljaci... Ne vredi uzdati se u njegov loš dan.

      Comment


      • Srećan rođiš mačko! ❤
        Zdrav, veseo i srećan uvek bio! 🥂


        https://www.instagram.com/p/CPKoPtAH...dium=copy_link



        https://twitter.com/MAdvaidh/status/...961297920?s=19

        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • Srećaaaaan

          Źiv nam bio još 100 godina
          "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

          Comment


          • Originally posted by Zile90 View Post
            Oke, napisacu ja posto niko nece.Novak osvaja ovaj RG 100%!
            Slažem se. Ako završi 2022-gu na prvom mestu stiže do 400-te nedelje na prvom mestu, u tom periodu otprilike?
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • Srećan rođendan najvećoj legendi u istoriji sporta!

              Comment


              • Srednje tezak zreb za Novaka

                4kolo:Gofan
                Qf:Roger
                Sf:Rafa
                F:Cicipas(najrealnije)(ako bude Tim onda je tezak)

                Rafa ima jos tezi zreb(ako postoji na Rg za njega)

                4kolo:Siner
                Qf:Rublev
                Sf:Novak
                F:Cicipas

                Srecno Nolito

                Comment


                • Realno šetnja do polufinala. Smešan žreb. Ima sve preduslove za okršaj sa Rafom. I Rafin žreb laća do polufinala.

                  Comment


                  • Biće naoštren, osećaj neki

                    Comment


                    • Originally posted by Srkisa View Post
                      Srednje tezak zreb za Novaka

                      4kolo:Gofan
                      Qf:Roger
                      Sf:Rafa
                      F:Cicipas(najrealnije)(ako bude Tim onda je tezak)
                      Ne stvarno, ko ga ceka u cetvrtfinalu nemojmo se saliti?

                      Comment


                      • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
                        Realno šetnja do polufinala. Smešan žreb. Ima sve preduslove za okršaj sa Rafom.
                        Dusmani bi rekli da je Rafa taj koji ima sve preduslove za peglanje h2h.

                        Comment


                        • Hm,meni nije deda za bacit
                          Wizard

                          Comment


                          • Nije za bacit', vis da mu odlicno ide snimanje reklama...

                            Comment


                            • ami
                              šta živimo po selima
                              i takotim vukojebinami
                              deje ibo odavno već reko lakunoć
                              mi smoti prijatelju tolko zaostali
                              da timi verujemo
                              daod dede drkću
                              još samo babe








                              lutajući reporter tuta bugarin
                              nežno šapće sneguljici
                              dok patuljci ruju
                              u rudnici

                              Comment


                              • Originally posted by Joker View Post
                                Dusmani bi rekli da je Rafa taj koji ima sve preduslove za peglanje h2h.
                                Nole traži taj okršaj, briga njega za h2h. Ako hoće da obara rekorde, ovo je taj put kojim se ide. Nerealno mi je da od toliko poraza od Rafe prosto ne dođe do preokreta. Opet mi je razumljivo jer Nole nije specijalista za šljaku. Dok Rafa pola svojih trofeja osvojio na šljaci. Jednosmerna ulica. Novak po mom mišljenju ima u sebi ovu i još 2 sezone top tenisa u 3 seta na Slemovima. To su još 11 Slemova. Baš me zanima koliko će uzeti.

                                Nadal je počeo da bledi polako. Sve manje ga ima van šljake.

                                Comment

                                Working...
                                X