Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Novak nas je dobro preznojio, ali navijacim to lako pada kad se sve dobro zavrsi.

    1.
    Museti je strasan talenat. Gledao sam igrace koji imaju tajming jednako dobara kao on, ali nisam vidio igraca koji bolje udara lopticu kad je ne gleda i koji geometrijski vidi udarac koji izgleda nemoguc. Uz to je najbolje poene odigrao kad je bilo najkriticnije. Naravno, pomoglo je sto je igrao bez ikavog pritiska. Nije imao sto da izgubi.

    2.
    Novakova taktika je bila jednostavn. Nije igrao nista spektaluarno, drzao je svoj standardni nivo, to je trebalo da bude dosta, a ako ne bude, pasce Lorencov nivo i opet ce sve biti u redu. Poselo je odlicno, Novak je poveo sa 3:1, srevirao za 4:1, dosao do 40:15 i izgubi servis gem. Izgubi je servis jer je Museti dobio par poena koje nije smio da dobije. Dobio ih je magicnom igrom. To je poljulao Novakovo samouvjerenje, a dalo krila Talijanu.

    3.
    Do karaja seta smo imali izjednacenu igru. Novak nije mogao da napravi nikakvu igracku prednost, samim tim je bilo tesko doci do rezultatske prednosti tim vise sto je Museti igrao odlicno kriticne poene. Dva Musetijeva udarca su pravila Novaku velike probleme. Prvo, to je odlican kik servis koji Novak nije uspijeva da dovoljno agresivno vrati. Ako bi, bez dovoljno snage, otisao na ostri ugao, Lorenco bi dolazio sa odlicnim vinerima, pogotovo sa BH strane. Pogadjao bi sami cosak one polovine terena koju Novak nije branio.

    4.
    Drugi problem je bio daleko veci. Museti ima odlican BH slajz, idealan za sljaku. Daleko bolji od Novakovog. Novak jednostavno nema igru protiv tog slajza. Ne moze da ide na vinere, zato bi ulazio u duge razmjene koje su odgovarale Misetiju. Jedini pravi odgovor je agresivnija igra od samog starta poena. Novak to nije htio da radi, racunajuci da ce Lorencov nivo moarati da padne. Sto je najgore, Novak je postaja sve nervozniji a Museti sve sigurniji. U TB-u je Novak imao vodjstvo koje je pacerski izgubio sa dvije super nervozne FH greske.

    5.
    Za mene je najvece razocaranje sto Novak nije nista promijenio u 2. setu. Sve je bilo jkao i u prvom, s tim sto je Novak bio jos malo nervozniji a Talijan jos malo samovjerenije. Da je neko pitao Novaka da li ce biti zadovolja da poslije 2 sata i 20 minuta bude 1:1 u setovima, uvjeren sam da bi odgovorio: "To je najgore sto mi se moze desiti, potom Musetijeva igra mora da padne." Nazalost nije bilo 1:1 nego 2:0 za Lorenca. A onda, kad smo se svi bili zabrinuli, stvari su se totalno promijenile.

    6.
    Koji je razlog tako dramaticne promjene? Vise je razloga, najvazniji je Novakova promjena taktike. Poslije prekida, on je zaigrao daleko agresivnije i maksimalno koncetrisano. To je odmah dalo rezultate. Brejekno je na startu 3. seta Musetija. Drugi razlog je da je Talijan poceo da vidi sebe kao pobjednika uz to ga je disciplinovana ekzekucija sopstvene taktike umorila. U svakom slucaju, napravio je veliku gresku promjenom taktike. Poceo je da ide na brze vinere i prestao da servira kik.

    U nekom trenutku se pojavio i ozbiljni umor a vjerovatno i lagana povreda. Njegova igra se raspala kao balon sapunice. Ipak je Novakova logika bila ispravna, prije ili kasnije Musetijev nivo mora pasti.

    7.
    Dzim Kurijer je iznio jednu pretpostavu vezanu za Krejga Sonesija. On je radio sa Novakom, a sada radi za talijansku federeaciju. Bilo kako bilo, dva puta je Sonego i sad i Museti dosao sa perfektnom taktikom protiv Novak. Da li nesto spremaju i za Beretinja?

    Comment


    • Pada kvota na Beretinija.Svi izgleda uplacuju posle ovoga danasJa se iskreno nadam da ce biti manja drama...

      Comment


      • Originally posted by Zile90 View Post
        Pada kvota na Beretinija.Svi izgleda uplacuju posle ovoga danasJa se iskreno nadam da ce biti manja drama...
        Racunaju da Beretini ima Musetijev BH slajz? Danasnji mec nije ni za nijasnu povecao ili smanjio Novakove sanse.

        Comment


        • Originally posted by NI View Post

          Racunaju da Beretini ima Musetijev BH slajz? Danasnji mec nije ni za nijasnu povecao ili smanjio Novakove sanse.
          Mislim da racunaju da nije u formi, pa tu vide Beretinijevu sansu.Ne znam, ne zelim da izbaksuziram Novaka, ai meni je on tako dobro delovao, pogotovo sa Cuevaso, da sam ja ubedjen da on ovo osvaja.Mozda lupetam gluposti nevidjene, ali i dalje to mislim.

          Comment


          • Ne znam ko je glavni i odgovorni ali ako treba neka pomoć, server... Bilo šta daj da se to sredi, tu sam za svaki vid pomoći.

            Kod Novaka mi se najviše dopala glava, smiren i hladan je bio kao spricer, odlična izjava na kraju.

            Idemooo 💪👏🇷🇸

            Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

            Comment


            • Glavni maler je razbijen...4 puta je dobio Tenisa na GS i uzeo je 3...videćemo za četvrti...

              O ovome da ne pričam
              Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
              Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
              "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

              Comment


              • a to sto je retrogradni merkur do kraja juna, a merkur je vladalac Blizanaca to nista a?

                Comment


                • Originally posted by mmajstor View Post
                  a to sto je retrogradni merkur do kraja juna, a merkur je vladalac Blizanaca to nista a?
                  Žene... To je kad te uhvati prpa.

                  Ma de nije igrao loše prva dva seta, bio je očajan. Tempo mu je bio tuga. I posle samo dao gas. Forhend mu bio kao moj Koliko je bio loš da se videti po rezultatu ostala 3 seta.


                  ​​​



                  Comment


                  • Originally posted by mmajstor View Post
                    a to sto je retrogradni merkur do kraja juna, a merkur je vladalac Blizanaca to nista a?
                    Ma jok, pomračenje Sunca vladaoca prve kuće

                    Šalu na stranu, stvarno je čudno da Novak na RG 4 puta gubi 07.06.

                    Ne verujem u horoskop ali verujem da ništa nije slučajno...
                    Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                    Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                    "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                    Comment


                    • I Rafa je blizanac tako da obojici ovo nije bas mesec. Ocekujmo nesporazume, svadje sa sudijama, a i tesko da ce izvlaciti pouke iz pocinjenih gresaka. Ove Noletove izjave jesu cudne....kao prijalo mi kad sam gubio 2-0, a sta se to tacno desilo pa da odigra onako ta prva dva seta?

                      Comment


                      • Originally posted by mmajstor View Post
                        I Rafa je blizanac tako da obojici ovo nije bas mesec. Ocekujmo nesporazume, svadje sa sudijama, a i tesko da ce izvlaciti pouke iz pocinjenih gresaka. Ove Noletove izjave jesu cudne....kao prijalo mi kad sam gubio 2-0, a sta se to tacno desilo pa da odigra onako ta prva dva seta?
                        Preteruje sa izjavama. To je deo taktike. Igrice van terena. To nema efekta za Rafu. Jeste posle igrao mnogo bolje ali nije smeo da ispusti 2 seta.

                        Jedini način da pobedi Nadala je da ga razbije. Neka ljuta borba i tesni setovi je siguran poraz. A da razbije Rafu trenutno nije realno.

                        Comment


                        • ato
                          priatelju
                          štaje realno ašta ne
                          aj lepo dostavimo da prenoći na nekoko dana
                          jar protiv nadala noak će digra otprve odma treći set kidaje ona prva dva izgubijo
                          al najpren treba dotlen doći
                          a poclen videćemo
                          ipak
                          ono šta najviše
                          em raduje em veseli
                          tije dase i naš đovak propametijo paje malo provežbao i izjave snovinarima aipo preporuki društvanca iz separeja u rumunskoj kafani
                          de namse u smeni radi iona naša komfrčasta konobarica
                          svelkim sisama smalim tesnim minićom i sobilatim dekoltejom
                          a
                          glavne tion odgovore štedi zaoni američki vinbldon
                          e
                          toćeti biti tek upišavanje
                          kadga neka budala bude pitalo
                          kusi išo desi bijo štasi radijo uve ceju uonoj pauzi kasi bijo uzo
                          aonmu ki iz topa odma odgovoru:

                          ‘srao sam u šolju
                          daviš kolko samti gono posro
                          zvaću te drugi pu da dođeš duslikaš
                          kilo ipo’







                          lutajući reporter tuta bugarin
                          nežno šapće sneguljici
                          dok patuljci ruju
                          u rudnici

                          Comment


                          • Ma bravo bre!!! Idemooo!

                            Comment


                            • Postoji jedna pozitivana stvar sto je Novak izgubio treci set. Sada sam poprilicno siguran da nece da igra prvi mec u petak . Da je ovo lagano zavrsio u tri seta bilo bi 50:50 po meni.

                              Comment


                              • Sta se ovo desilo? Na koga se Novak nakostresio na kraju?

                                Na zalost Novak se ne krece na maksimalnom nivou. Za Rafu bez toga nema sta da trazi.

                                Comment

                                Working...
                                X