Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Patrik Muratoglu je napisao nesto sa cim se slazem. Nosio je sam breme ovog uspjeha gdje u putu nije dobivao podrsku kakvu je taj put uspjeha zasluzio ali kad je dobio sada dosla je prekasno i ona mu je zakucala posljednji ekser u pucanju

    Comment


    • Originally posted by DinoFC View Post
      Patrik Muratoglu je napisao nesto sa cim se slazem. Nosio je sam breme ovog uspjeha gdje u putu nije dobivao podrsku kakvu je taj put uspjeha zasluzio ali kad je dobio sada dosla je prekasno i ona mu je zakucala posljednji ekser u pucanju
      Konacno je publika pokazala odnos prema Novaku koji zasluzuje. To ga je strasno taklo. U trenutku teskog poraza, dostigao je cilj za koji je mislio da nikada nece dostici! Bio je voljen! Novak je iskren covjek i dva puta je ponovio da je najsrecniji covjek na svijetu. I tokom prezentazije i u intervjuu poslije meca. Zvuci apsurdno, ali ja mu vjerujem.

      Medjutim, to nije imalo nikakvog uticaja na rezultat. Novak je bio porazen od sredine 2. seta, bez i najmanje vjere da moze da preokrene stvar. Medvedev se nudio, Moratoglu je vidio da se Medvedev nudi, mozda je i Novak vidio, ali je za njega mec bio vec izgubljen, on se vec davno bio predao.

      Mnogo je pralela sa finalom RG 2020. Ali postoji dvije velike razlike.

      Prva, protiv Nadala je Novak usao uvjeren da ce da dobije mec. Protiv Medvedeva od pocetak nije vjerovao u sebe.

      Druga, na RG-u kad je Rafi pao nivo 3. setu, Novak je pravilno procjenjivao da je to trenutno i da nema taktiku i igru da preokrene mec. Protiv Medvedeva, kome je najmanje dva puta pao nivo, Novak nije racionalno procjenjivao. Medvedev na hardu nije Rafa na slajci. Medvedevu je to bio prvi slem, Rafi 20-ti. Medvedev je morao biti nervozan. Teoretski se mogao napraviti preokret. Nije trebao neki super nivo kao za Rafu. Medjutim, Novak je znao da nema nikakv nivo, da je "preumoran".

      Otkuda takav umor? Mozda jednom saznamo. Sigurno je pritisak ucinio svoje, fizicki umor zbog 17,5 sati tenisa je puno doprinio, ali Visko je dosao sa dosta orignalnim objasnjenjem. Mozda se radilo o necemu jako banalnom sto je ucinilo da pruzi tako losu partiju (40% od onoga sto moze). Na primjer, sto ako Nole nije spavao cijelu noc.

      Comment


      • Originally posted by Sandugp View Post
        To je to. Vise ne pratim Novaka. Nemam videti nista sto vec nisam video. A ovo sinoc je bila prilika koja se odabranima pruza jednom u zivotu. Nije uspeo. Nakon ovoga nista ne moze biti vaznije vaznije .... Tako da hvala lepo, nemam dovoljno zivaca i zdravlja za njegove avanture.
        Ma daj, saberi se...
        grešiš dušu
        Novak je jedan jedini, ovakvav sportski lik se (srećom) radja jednom u 100 godina na ovim prostorima. I meni su porasla očekivanja uz sav silan hype oko kalendarskog slema, pa ispisivanja istorije, pa Rodžera i Rafe, daj... Usredsredi se na sve što je do Olimpijade učinio, malo li je da sad odbijemo da ga pratimo? Sport je to, prihvatimo činjenice, ne može da ne trpi poraze, pritisak, umor, da nikad ne napravi grešku ili da je jednostavno nemoćan kao što je bio juče, a nama eto, baš sad ne odgovara...

        Ja hoću da ga gledam još nekoliko godina, dogod bude igrao.

        Očekujem još koji GS, tu će definitvno staviti tačku na GOAT priču, mada on to već i jeste, ali ono, uramiće

        Ipak u priču o kalendarskom slemu, ne verujem, slažem se da takvu priliku sledeće, a još manje 2023 više neće imati, ali ono, šta sad bože moj, You can’t always get what you want, baby Mi bi Golden, a pošto je izvisio (čuj katastrofe) onda ajde “daj šta daš” kalendarski, kao da je to lako, na kraju sezone, može on to, peške, pa onda ništa, sledeće godine idemo opet na kalendarski, a i pričamo o zlatu u Parizu, da se trudi da zadrži N1 ali da dovoljno odmara i ne gubi formu... Ovaj, mogli bi malo da oladimo

        On je apsolutno savršen, obožavam ga i ponosna sam na sve što je postigao, a naš Od sada je sve samo bonus, i treba da uživamo u tome
        "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

        Comment


        • Jučer je taj čovjek koji se raspao, vjerovali mi to ili ne, bio upravo Novak Đoković. Postao je čovjek koji plače.

          Upravo iz tog razloga ponovno nema smisla raditi neku preveliku analizu meča; nije to nikakva moja pretpostavka, Đoković je na press konferenciji nedvosmisleno dao do znanja o čemu se radilo. Kad su ga upitali što je osjećao po koncu meča, istog trena je kazao: “Olakšanje”.

          “Bilo mi je drago što je gotovo, jer cijela priprema za turnir i sve što sam u zadnja dva tjedna morao proći u mentalnom i emocionalnom smislu, bilo je stvarno puno. Stvarno puno za nositi se s tim. Bilo mi je samo drago što je sve završilo”, rekao je, pa još dodao: “U isto vrijeme osjećam tugu i razočaranje, ali i zahvalnost publici koja je stvorila posebnu atmosferu za mene.”
          https://telesport.telegram.hr/price/covjek-koji-place/

          Comment


          • Jučer je taj čovjek koji se raspao, vjerovali mi to ili ne, bio upravo Novak Đoković. Postao je čovjek koji plače.

            Upravo iz tog razloga ponovno nema smisla raditi neku preveliku analizu meča; nije to nikakva moja pretpostavka, Đoković je na press konferenciji nedvosmisleno dao do znanja o čemu se radilo. Kad su ga upitali što je osjećao po koncu meča, istog trena je kazao: “Olakšanje”.

            “Bilo mi je drago što je gotovo, jer cijela priprema za turnir i sve što sam u zadnja dva tjedna morao proći u mentalnom i emocionalnom smislu, bilo je stvarno puno. Stvarno puno za nositi se s tim. Bilo mi je samo drago što je sve završilo”, rekao je, pa još dodao: “U isto vrijeme osjećam tugu i razočaranje, ali i zahvalnost publici koja je stvorila posebnu atmosferu za mene.”
            https://telesport.telegram.hr/price/covjek-koji-place/

            Comment


            • Jučer je taj čovjek koji se raspao, vjerovali mi to ili ne, bio upravo Novak Đoković. Postao je čovjek koji plače.

              Upravo iz tog razloga ponovno nema smisla raditi neku preveliku analizu meča; nije to nikakva moja pretpostavka, Đoković je na press konferenciji nedvosmisleno dao do znanja o čemu se radilo. Kad su ga upitali što je osjećao po koncu meča, istog trena je kazao: “Olakšanje”.

              “Bilo mi je drago što je gotovo, jer cijela priprema za turnir i sve što sam u zadnja dva tjedna morao proći u mentalnom i emocionalnom smislu, bilo je stvarno puno. Stvarno puno za nositi se s tim. Bilo mi je samo drago što je sve završilo”, rekao je, pa još dodao: “U isto vrijeme osjećam tugu i razočaranje, ali i zahvalnost publici koja je stvorila posebnu atmosferu za mene.”
              https://telesport.telegram.hr/price/covjek-koji-place/

              Comment


              • Ja isto osećam olakšanje (čuj ja, koja prstom nisam mrdnula).

                Tenis je okrutan, mučan, na trenutak gladijatorski sport. Ako je nama toliko teško da podnosimo uspone, padove, pa opet uspon, pa onda....i tako sve dok neminovno ne dodje kraj, kako li je njima?
                Kako se Nole sad oseća? Ja sam pročitala neki intervju, on se još kao nešto, stidljivo izvinjava navijačima...Ijuuuuuuuu

                Proćiće i ova trauma, pa ako bog da, idemo dalje...

                "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                Comment


                • Jučer je taj čovjek koji se raspao, vjerovali mi to ili ne, bio upravo Novak Đoković. Postao je čovjek koji plače.

                  Upravo iz tog razloga ponovno nema smisla raditi neku preveliku analizu meča; nije to nikakva moja pretpostavka, Đoković je na press konferenciji nedvosmisleno dao do znanja o čemu se radilo. Kad su ga upitali što je osjećao po koncu meča, istog trena je kazao: “Olakšanje”.

                  “Bilo mi je drago što je gotovo, jer cijela priprema za turnir i sve što sam u zadnja dva tjedna morao proći u mentalnom i emocionalnom smislu, bilo je stvarno puno. Stvarno puno za nositi se s tim. Bilo mi je samo drago što je sve završilo”, rekao je, pa još dodao: “U isto vrijeme osjećam tugu i razočaranje, ali i zahvalnost publici koja je stvorila posebnu atmosferu za mene.”
                  https://telesport.telegram.hr/price/covjek-koji-place/

                  Comment


                  • U svakom porazu je veliki. Ne u smislu da oda priznanje protivniku nego i gubi na spektakularan način. Beker je u pravu, nije mogao da suzbije emocije. Iako je igrao jako loše ja sam video da daje sve od sebe. Prosto to je bio njegov maximum u tom trenutku. U pogledu emotivne blokade i nemogućnosti da nađe izvor energije vidim sličnost sa RG 2020. Video sam sredinom trećeg seta da se budi, posle onog emotivnog trenutka kad je zaplakao, tad je pronašao način da izađu emocije i da krene igra. I krenuo je da udara dobro, vratio jedan brejk ali bilo je kasno nažalost.

                    Verujem da će brzo preboleti ovaj poraz, i ako verujem da mu je jako teško pao. Mislim da će se vratiti na teren uskoro. Porazi su specijalne emotivne situacije i mnogo bole, kada prođe malo vremena, ne krene da boli poraz nego da svrbi potreba za revanšom.

                    Comment


                    • Nikad ponosniji na Novaka! Izaći će iz ovoga još jači.
                      Za analize ima vremena ihaha.. Ionako do AO nema ništa važno..Sada je najbitniji odmor..

                      Comment


                      • Jučer je taj čovjek koji se raspao, vjerovali mi to ili ne, bio upravo Novak Đoković. Postao je čovjek koji plače.

                        Upravo iz tog razloga ponovno nema smisla raditi neku preveliku analizu meča; nije to nikakva moja pretpostavka, Đoković je na press konferenciji nedvosmisleno dao do znanja o čemu se radilo. Kad su ga upitali što je osjećao po koncu meča, istog trena je kazao: “Olakšanje”.

                        “Bilo mi je drago što je gotovo, jer cijela priprema za turnir i sve što sam u zadnja dva tjedna morao proći u mentalnom i emocionalnom smislu, bilo je stvarno puno. Stvarno puno za nositi se s tim. Bilo mi je samo drago što je sve završilo”, rekao je, pa još dodao: “U isto vrijeme osjećam tugu i razočaranje, ali i zahvalnost publici koja je stvorila posebnu atmosferu za mene.”
                        To je dijelom nefer komentra. Novak je jucer bilo los, jako los, ali ne moze se reci da se raspao. Nije mogao da pruzi ni blizu maksimuma, ali nije bilo ni naglog pada kao recimo protiv Zvereva na Olimpijadi. Sto se tice plakanja, ono je u prvom redu imalo veze sa ponasanjem publike. Kad mu je bilo najteze, dobio je neocekivanu podrsku. To ga je dirnulo.

                        S druge strane tacno je da je prolongirani pritisak doveo do stanja u kome je Novak izasao na teren svejsan da su mu sanse male. Nije bio u stanju da ulazi u razmjne zbog fizickog umora. To je bio veliki hendikep protiv igraca kao Medvedev.


                        Comment


                        • Meni je komentar izvanredan , zato sam ga i podelio .
                          Last edited by Samo Zvezda; 13-09-21, 17:52.

                          Comment


                          • Originally posted by Panchev9 View Post
                            Nikad ponosniji na Novaka! Izaći će iz ovoga još jači.
                            Za analize ima vremena ihaha.. Ionako do AO nema ništa važno..Sada je najbitniji odmor..
                            Novak se drzao kao pravi u porazu. To je znak velicine.

                            Iz poraza treba da nauci tri stvari:

                            *godine stizu, mora biti maksimalno racionalan kad su u pitanju ciljevi, ambicije i raspored
                            *arogancija je opasna stvar, podcijenio je tezinu zadatka koji je bio pred njime, braca Brajan nisu osvojila kalendarski slem, izgubili su finale koje su trebali da dobiju
                            *kako sam kaze, pritisak je privilegija, osim kada je preveliki, onda je teret

                            Prvo mu treba odmor, a potom odluka kako dalje!

                            Comment


                            • Људина у победи, још већи у поразу! Врло напетих 14 дана, један од тежих жребова који га је снашао, али руку на срце није се најбоље изнео са жребом. Притисак га је изједао током 6 мечева, одузимајући му минуте који су се претворили у сате. Године су ту, знало се то, зато титула на РГ има још већу тежину. Биће и 21, засигурно врло брзо, биће и 22, 23, али засигурно ће свака следећа велика титула долазити све теже и теже. Свака ће бити слатка као она давна прва из 2008. и попут јагоде на шлагу торте.

                              Нема противника који поседују толико бољу игру да је њихова победа увек готово сигурна, али сада већ има неколико противника против којих увек мора пружити све од себе да би их победио. А то замара, што смо и видели током ове седмице у Новакова последња три меча.

                              Можда би требало да почне јавно да препушта потпуну улогу фаворита младим момцима, Федерера и Надала је то добро послужило у последњих неколико великих титула које су освајали. Било како било, наставиће као и досад - доследан себи, часно и поштено.

                              Надам се да ће имати жељу да изгура сезону до краја, да и рекордну седму сезону заврши као најбољи тенисер света. Не треба му пуно, 1000-1500 поена у 3 велика турнира који носе заједно 3500 а који су јако лепо временски распоређени. Још један Завршни Мастерс би био чист бонус за још једну сулудо добру сезону.

                              Све најбоље желим Највећем и нека ужива сваког минута на терену до краја каријере!

                              Живели!

                              Comment


                              • Originally posted by Samo Zvezda View Post
                                Meni je komentar izvanredan , zato sam ga i podelio .
                                1.
                                Ako si neko ko iz daljine prati Novaka i tenis, onda komentar moze da bude dopadljiv. Pokazuje da svako ima limite pa i veliki Novak.

                                2.
                                S druge strane, ako pratis tenis, onda znas vise.

                                Medvedev je imao idealno pripremu za USO a potom i super laki zrijeb. Usao je svjez u finale. Novak je dosao lose pripremljen i imao je jako tezak zrijeb. Novak je sam kriv za to sto je dosao lose pripremljen. Igrao je Olimpijadu, dozivio brodolom, izgubio dio samopouzdanje, dao nadu protivnicima, ispustio sansu da se odmori i igra pripremni turnir... Uz to je imao teski zrijeb. Pritsak i losa inicijalna forma su ucinili da Novak jos teze prodje taj zrijeb nego bi ga inace prosao, da se vise umori. Svejedno, nije znao stanje stvari do nedjelje ujutro. Tada je mogao da vidi koliko je oporavljen, koliko je fizicki spreman. I postalo mu je jasno da nije spreman. On to nikada nece reci ali to je tako.

                                Novak ima dva nacina da pobijedi Medvedava. Prvi da igra ultra agresivno kao u Australiji. Za tako nesto, nije ima potrebnu top formu. Ispromasivao bi se da je probao. Izgubio bi 6:2,6:2, 6:2. Drugi je da ide na smaranje. Kako on umoran moze da smori odmornog Medvedeva? Nikako. Dakle ostaje imrovizacija (pretjerani izlasci na mrezu, miksanje) i nada da ce Medvedev da podbaci. U svakom slucaju Novak nije bio u kontroli.

                                Uza sve to mu ni splet okolnosti nije isao na ruku. Da nije imao peh, izgubio bi 3:1. Da je Medvedev pokazao vise nervoze, mozda bi bilo i 3:2.

                                Nije Novak pukao, nego je igrao mec u kome je od starta znao da ima minimalne sanse. Dao je najvise sto je mogao. Druga je stvar sto je to bilo daleko manje od onoga sto su ljudi ocekivali. Prirodno, da ljudima koje ne zanimaju detalji sve izgleda kao pucanje.

                                3.
                                Postoji jedan dio komentara koji stoji. Novak je rekao da je osjetio olaksanje. Ali to se nije odnosilo na jucerasnji mec, nego na paklenih dva mjeseca od kraja Uimbldona do jucer.


                                .

                                Comment

                                Working...
                                X