Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Apsolutno Sandugp. Jos gore je sto u nekim sportovima dodeljuju dve bronze, a u nekim moras da se boris za bronzu. U najmanje ruku neposteno. Nadam se da ce to nekada da promene. Doduse uvek je bolje pobediti nego izgubiti, tako da se nadam da ce Novak da dobije. U sportovima tipa plivanje, trcanje ok je imati jedni bronzu, ali u sportovima 1 na 1 neka svuda dodeljuju dve, I kraj price.

    Comment


    • Originally posted by Sandugp View Post
      Jos jedan kratak:
      Mi ovde na forumu samo da smo urlikali onoliko koliko je on u mixu i drali se, ne bi sutradan mogli normalno da funkcionisemo. A kamoli bilo sta drugo.
      Dok on na rezervama energije i snage, hoce jos i mix.....
      Sto bi rekao jedan moj drugar: No brain - no pain. Preterujem i ja, kenjam, ali ne ide mi u glavu nikako da covek koji najbolje na svetu u istoriji tenisa ume da napravi raspored i rasporedi svoju energiju, ispadne ovoliki magarac.... Ne znam. Glup nije to znam, stavise ....
      Jbg precenio samog sebe. Hoce to kada si predomintanat, nema konkurencije koju ti smatras i imas niz pobeda iza sebe. I onda dodje otreznjenje, bolno.

      Comment


      • OI mu nikad dobro nisu donele. Da bi dobio igrača kao što je Busta, treba mu odlična energija i idealni vremenski uslovi. Danas bolje da nije izlazio na meč.
        Last edited by Weltschmerz; 31-07-21, 10:13.

        Comment


        • Kakva tortura ispadose OI. Strasno.

          Comment


          • Dao je danas 200%. Bio mu je potreban poraz juče da bi danas igrao ovako. Fizički je gotov. Ne vidim svrhu igranja na bilo kom turniru da USO a mislim da će igrati Sinsinati.

            Ne postoje šanse da na USO bude na najvišem nivou a za titulu to će mu biti potrebno. Za to je kriv ovaj nastup na Igrama.

            ​​​​​​Ipak ova dva poraza će ga zaboleti i motivisati još.

            Comment


            • Originally posted by Sandugp View Post
              Jos jedan kratak:
              Mi ovde na forumu samo da smo urlikali onoliko koliko je on u mixu i drali se, ne bi sutradan mogli normalno da funkcionisemo. A kamoli bilo sta drugo.
              Dok on na rezervama energije i snage, hoce jos i mix.....
              Sto bi rekao jedan moj drugar: No brain - no pain. Preterujem i ja, kenjam, ali ne ide mi u glavu nikako da covek koji najbolje na svetu u istoriji tenisa ume da napravi raspored i rasporedi svoju energiju, ispadne ovoliki magarac.... Ne znam. Glup nije to znam, stavise ....
              Kad igra za Srbiju ne ide razumom nego srcem,shvati to kao kad imas devojku i ne gledas nista osim nje i ona ti je sve na svetu u tom trenutku,i onda prc zaebe te,naravno i obrnyto vazi,e to ti je Novak kad igra za Srbiju

              Pitanje za Nolovce dal bi pre Oi zlato ili wimb ove godine ako recimo ne uspe da osvoji Uso?

              Ja bi Oi zbog Novaka pre svega,on je za mene i fakticki Goat postao posle drugog Rga

              Comment


              • Originally posted by DinoFC View Post
                Kakva tortura ispadose OI. Strasno.
                Velika. Ovoga sam se i bojao. Mislio sam da su sanse za ovako nesto preko 50%. Zato sam mislio da ne treba da igrao OI. Sada je i mentalno i fizicki slomnjen pred verovatno najbitniji turnir u tenisu u poslednjih 50 godina. Jedino da proradi inat kod Novaka. Nadajmo se da je mesec dana odmora dovoljno. Po meni treba da ode dve nedelje na odmor negde (bez medija bez icega), a onda mislim da su dve nedelje dovoljne da se spremi za USO. Ima on formu, ne verujem da ce da ode za dve nedelje pauze. Takodje formu moze da podigne i na USO (osim ako ne dobije pakleno tezak zreb, sto nije verovatno). Ako nema mentalne i fizicke snage, onda dobra forma pre pocetka turnira nece da pomogne.

                Comment


                • Teski trenuci za Novaka, bas teski. Ovaj poraz je nebitan ali onaj protiv Zvereva je jedan od najtezih u njegovoj karijeri jer je ulog bio veliki. Da je osvojio zlato i US Open stavio bi pricu na GOAT debatu, dobijao bi meceve vec u svlacionici, mlade lavove Cicija, Sapalova, Medu i Zvereva stavio bi na listu cekanja... ovako samo je pokazao da je ranjiv i podlozan pritisku.

                  Comment


                  • Aman ljudi, zlato na OI je potpuno nebitno za GOAT Pricu. Ko god i malo poznaje istoriju tenisa, zna sta znaci osvojiti sva cetiri u sezoni. Novak i dalje ima tu sansu. Ja bih menjao USO da Novak ne osvoji nista do kraja sledece godine ( a mozda i duze). I dalje mnogi ljudi sa pravom smatraju da je Lejver najbolji teniser svih vremena. Jedini nacin da se to promeni je da Novak osvoji ovaj USO. Sto se tice poredjenja sa Rafom i Rodzerom, titulama na RGu i Wimbledonu je dao sebi veliku prednost u poredjenju u odnosu na njih. Bice sansi jos nekoliko godina da osvaja slemove.

                    Nadajmo se da ce ovo samo da skine pritisak sa Novaka za USO. Nadajmo se da je naucio iz svojih gresaka iz poraza za OI iz 2012. i 2016. godine. Pokazalo se da je naucio iz svoje greske posle RGa 2016.
                    Last edited by 147; 31-07-21, 10:37.

                    Comment


                    • Ma koji Laver druže, ovi ljudi imaju po 20 Slemova. Svi Lejveri zajedno i Mekinroi, nemaju Slemova kao njih trojica.

                      Ovo je igrao za svoju zemlju i hvala mu na tome. Dao je sve od sebe i više od toga. Nije mu ni prvi ni poslednji poraz.

                      Pitanje je da će se fizički oporaviti za USO. Tamo će u 32 biti Busta u top formi, Zverev u top formi, Meda u solidnoj formi, odmorni Nadal i u QF Roger Federer. Italijan sa Wimbledona isto u dobroj formi ove godine.

                      Najviše volim ovakve mečeve kao danas. Kad god izgubi, vrati se jači.

                      Dokle god bude sporio neko činjenicu da je on najbolji, on će idalje uzimati Slemove.

                      Kad postane superfavorit, ispred svih, sa svim oborenim rekordima, tad ću se brinuti... Do tada, nadam se da će nastaviti da misle da mogu da ga zaustave,

                      Ne mogu. Samo je pitanje vremena... Hvala Nole.

                      Comment


                      • Tako ti je to kada si u drustvu Marka Djokovica i Viktora Troickog koji ce ti bas dobre savete dati. Procenjuju nomci savrseno.....
                        jeeeeebbbbbiiiiigggggaaaa
                        sigpic

                        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                        Comment


                        • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
                          Ma koji Laver druže, ovi ljudi imaju po 20 Slemova. Svi Lejveri zajedno i Mekinroi, nemaju Slemova kao njih trojica.

                          Ovo je igrao za svoju zemlju i hvala mu na tome. Dao je sve od sebe i više od toga. Nije mu ni prvi ni poslednji poraz.

                          Pitanje je da će se fizički oporaviti za USO. Tamo će u 32 biti Busta u top formi, Zverev u top formi, Meda u solidnoj formi, odmorni Nadal i u QF Roger Federer. Italijan sa Wimbledona isto u dobroj formi ove godine.

                          Najviše volim ovakve mečeve kao danas. Kad god izgubi, vrati se jači.

                          Dokle god bude sporio neko činjenicu da je on najbolji, on će idalje uzimati Slemove.

                          Kad postane superfavorit, ispred svih, sa svim oborenim rekordima, tad ću se brinuti... Do tada, nadam se da će nastaviti da misle da mogu da ga zaustave,

                          Ne mogu. Samo je pitanje vremena... Hvala Nole.
                          Vidis druze to nije tacno. Ne zelim da vredjam, ali rekao bih da ti ne poznajes istoriju tenisa. Mrzi me da detaljno kucam ovde, ali kada se saberu svi amater i pro slemovi, Lejver ih ima tacno 20. Takodje je proveo mozda cak i malo duze vremena na prvom mestu od Novaka. Imas na internetu istoriju tenisa, pa pogledaj kako je ona izgledala 60tih godina. Ne treba podcenjivati sta su radili teniseri pre 50 godina. Pogotovo ne zelimo da buduce generacije podcenjuju danasnju. Nazalost nije tako. Pa tako ljudi ovde ne znaju ko je Panco Gonzales, ne znaju koliko su veliki uspesi Lejvera itd. Treba samo par sati da se o svemu tome proceita na internetu i da se koliko toliko razume. Ko tenis jako dugo prati, trebalo bi da nekada to uradi. Ionako danasnje generacije vise po internetu.

                          Comment


                          • Originally posted by Sandugp View Post
                            Jos jedan kratak:
                            Mi ovde na forumu samo da smo urlikali onoliko koliko je on u mixu i drali se, ne bi sutradan mogli normalno da funkcionisemo. A kamoli bilo sta drugo.
                            Dok on na rezervama energije i snage, hoce jos i mix.....
                            Sto bi rekao jedan moj drugar: No brain - no pain. Preterujem i ja, kenjam, ali ne ide mi u glavu nikako da covek koji najbolje na svetu u istoriji tenisa ume da napravi raspored i rasporedi svoju energiju, ispadne ovoliki magarac.... Ne znam. Glup nije to znam, stavise ....
                            1.
                            Malo pretjerujes, ali posto si svjesan da pretjerujes i posto je pretjerivanje znak iskrene pozitivne emocije prema Novaku (skoro roditeljske), kao da ne pretjerujes.

                            2.
                            Novak je izuzetno inteligentan, a u ovom trenutku izgleda kao da je napravio glupost. O cemu je rijec? Radi se o dvije stvari. Prvo, svi teniseri, a pogotovo Novak prave kalkulaciju koliki je potencijalni dobitak za dani rizik. Kalkulisao je da se isplati ici na zlato u singlu. To je bila dobra kalkulacija. I onda, usred turnira, napravio je jos jednu kalkulaciju. Smatrao je da je vrijedno ici i na medalju u miksu. To je bila losa kalkulacija, iako je na kraju ostao praznih ruku. Dakle napravio je gresku.

                            Drugo, u zivotu, a pogotovo u tenisu, postoji jedna fina linija izmedju arogancije i manjka samouvjerenosti. Ovoga puta je arogancija ucinila da Novak napravi gresku. Moze mu se oprostiti. Ko ne bi bi arogantan poslije onakvih uspjeha.

                            3.
                            Urlianje u miksu jucer je bilo potpuno prirodno. U tenisu postoji pravilo da se drugi mec igra poslije prikladnog odmora. Kako je Katarina Uitaker jucer rekla: "Poslije poraza od Zvereva, 3 nedjelje su prikladni odmor za Novaka." Urlanje je trebalo da pokrije totalnu ispraznjenost. Ta izpraznjjenost je bila izazvana porazom protiv Zvereva a ne predhodnim mecevima u miksu.

                            4.
                            Ima sportista i timova koji idu ozbiljno na zlato. Tjerati njih da igraju za bronzanu medalju poslije poraz u plufinalu je prefinjena metoda sadizma. Ima pak igraca koji idu na bilo koju medalju. Za njih je to veliki uspjeh. Vidio se kako se Busta radova. Nije cudno, jere to vjerovatno vrhunac njegove karijere.

                            5.
                            Novak je izgubio protiv Buste iako je igrao daleko bolje od ocekivanog. Nije mogao napuniti baterije u 24 sata. Igra je bila uglavnom tu ali ne i dovoljno energije. Spasio je i 6 BL. Uz to Busta, koji mu ne odgovara, je bio odlican. Kako je samo servirao onaj zadnji gem. Sve u svemu, zadovoljan sam nastupom. Ako se oviliko oporavio poslije 24 sata, kako ce tek biti za tri nedjelja.

                            6.
                            Viktor i Marko imaju uticaj na Novakove odluke taman koliko ti i ja. Novak je htio dva zlata, a bio je blizu...
                            Last edited by NI; 31-07-21, 10:55.

                            Comment


                            • Originally posted by 147 View Post

                              Vidis druze to nije tacno. Ne zelim da vredjam, ali rekao bih da ti ne poznajes istoriju tenisa. Mrzi me da detaljno kucam ovde, ali kada se saberu svi amater i pro slemovi, Lejver ih ima tacno 20. Takodje je proveo mozda cak i malo duze vremena na prvom mestu od Novaka. Imas na internetu istoriju tenisa, pa pogledaj kako je ona izgledala 60tih godina. Ne treba podcenjivati sta su radili teniseri pre 50 godina. Pogotovo ne zelimo da buduce generacije podcenjuju danasnju. Nazalost nije tako. Pa tako ljudi ovde ne znaju ko je Panco Gonzales, ne znaju koliko su veliki uspesi Lejvera itd. Treba samo par sati da se o svemu tome proceita na internetu i da se koliko toliko razume. Ko tenis jako dugo prati, trebalo bi da nekada to uradi. Ionako danasnje generacije vise po internetu.
                              Takoe ... Samo sa jednim "malim" dodatkom.
                              VIse od pola tih Lejverovih slemova u tadasnje vreme bilo je u rangu danasnjih dvestapedesetica. Takva je konkurencija bila.... U amaterskom tenisu na odredjenim turnirima.
                              To kao kada bi Beograd (Serbia open) nekim neverovatnim sticajem okolnosti za 70 godina postao prejebeno prestizan turnir u rangu slemova, pa se onda neki teniski zaludjenici vrate u proslost i svim igracima koji su ga osvajali racunaju to kao slem.
                              Mislim da Karacev ne bi imao nista protiv.
                              A sto se tice nedelja na broju jedan .... Nije to moglo da se racuna kako treba ni u sedamdesetim, pa cak i pocetkom osamdesetih ... A racunace se u Lejverovo amatersko vreme. To tada nije ni postojalo ... Slican princip se primenjuje kao i sa slemovima.
                              Zakljucak - ne mogu da se porede tenis od pre 70 godina i danasnji. Ni po igri ni po uslovima ni po konkurenciji, pa cak ni po dostignucima. Govorim ovo bez ikakve zelje da omalovazavam raniji period. Jednostavno je neuporedivo. Ne znaci da su ovi sada bolji ili losiji od onih ranije nego da su to dve stvari koje ne mogu da se porede.
                              Moze da se usled odredjenih parametara odredi najbolji igrac open ere ikada ili najbolji igrac u poslednjih 30 godina od kada je "elektronski precizno" pocelo sve da se racuna. I po tim parametrima je Djokovic najrealnije i najneprostrasnije najbolji igrac Open Ere.
                              sigpic

                              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                              Comment


                              • Originally posted by 147 View Post
                                Aman ljudi, zlato na OI je potpuno nebitno za GOAT Pricu. Ko god i malo poznaje istoriju tenisa, zna sta znaci osvojiti sva cetiri u sezoni. Novak i dalje ima tu sansu. Ja bih menjao USO da Novak ne osvoji nista do kraja sledece godine ( a mozda i duze). I dalje mnogi ljudi sa pravom smatraju da je Lejver najbolji teniser svih vremena. Jedini nacin da se to promeni je da Novak osvoji ovaj USO. Sto se tice poredjenja sa Rafom i Rodzerom, titulama na RGu i Wimbledonu je dao sebi veliku prednost u poredjenju u odnosu na njih. Bice sansi jos nekoliko godina da osvaja slemove.
                                100% se slazem. Osim toga, mislim da je Zlatni slem u rasporedu RG (sljaka) - 2 nedjelje odmora - Uimbldon (trava) - 10 dana odmora - OI (hard) - 4 nedjlje odmora - USO (hard) mnogo teze osvojiti nego. RG - 2n. - W 6n. - USO - 10 dana - Olimpijada (hard)

                                Comment

                                Working...
                                X