Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Zile90 View Post
    US Open je svakako bio najtezi za ovsvajanje, posle ovog debakla sanse su skoro pa nepostojece.Neverovatno tvrdoglav covek, moze da mu se obije o glavu 100 puta, on ce opet sve uraditi kako ne treba.Samo jos da ispratimo da ga Busta isprasi sutra i da zavrsimo sa mucenjem.
    Zile najtezi za osvajanje je RG. Ubedljivo. Bez konkurencije. Nakon RG, US open.... Na sljaci postoje mnogi igraci koji mogu Novaku da nanesu probleme. Na sljaci Novakova ofanziva ubedljivo najvise pati. Na sljaci je njegov napad najjaloviji. Sljaka Cicipasu i slicnima mu maskira mane a ppvecava kvalitete.

    Nakon osvojenog RG sve ostalo je lakse. Necemo se sprdati budimo ozbiljni.
    sigpic

    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

    Comment


    • Zbog posla nisam gledao.. Vrv i bolje..
      Preopterećen je od kraja RG.. Sada opet na Rtanj.. U Visoko.. Pa napad na US open..

      Comment


      • Originally posted by skeptik View Post

        Naravno da je Cici bio u boljoj formi nego Zverev jer je celu sezonu na sljaci odigrao na visokom nivou i uzeo par titula. Zverev je nebitan u celoj prici. I da je bio Medo na njegovom mestu opet bi pritisak pojeo Novaja.
        Tacno slazem se u potpunosti. Danas je preko puta bio Zverev Sasa, ali to nije odlucujuci faktor.
        Odlucujuci faktor je protisak koji je usled uslova i nedovoljno ozbiljne pripreme eskalirao i otvorio druge probleme ...
        sigpic

        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

        Comment


        • Originally posted by Vanja #66 View Post
          НИ, не сећам се да сам икад имао неслагање са неким твојим закључком везаним за Новака (било да сам то написао или само читао као што је случај задњих година), али ето и то се десило. Зна се који су знаци у Нолетовој игри кад је нервозан, ништа другачије него за друге људе - стегнути потези ван игре (корачање, тапкање лоптице, коришћење пешкира), поглед без идеје и скретање погледа, претерано нервирање или потпуна меланхолија. Данас ништа од тога није било све до последњег гема, а тад је већ знао да не може да победи кад није успео да материјализује 0-30 на 1-4. Уместо тога били су лоши и слаби сервиси, каскање пола корака, слаби (не и непрецизни) ударци - све је нарочито дошло до изражаја након 3-4 у другом. Чист умор и физичка исцрпљеност.

          Ако је током првог сета мучење на сервис и изгледало као нервоза, касније је постало потпуно јасно да је великом већином узрок ипак умор. Било ми је изненађење кад се мучење наставило и у прва 2 сервис гема другог, а и још неки знаци умора су се назирали. Олако је испустио брејк предности на 3-2 јер је био убеђен да је Саша само краткотрајно бљеснуо и да ће остати егал и победити у два сета.

          Целокупна игра данас у микс дублу је само потврда колико је физички исцрпљен. Инатио се сам са собом и, гле чуда, изгубио. Ипак је сам себи највећи противник

          Заборавих две ставке - као што Љубитељ каже, пораз није тежак. Новак је свестан да је физички побеђен, не играчки или тактички. Друго, мислим да је добра ставка доласка на Олимпијаду што се психички озбиљно напунио, видело се да му фали тимски дух и нека промена током ових годину и по дана. То се показало и остаће независно од овог пораза, а оно што може бити добро из пораза је што ће сад "морати" да се искупи на УСО. Узимао је три Слема годишње више пута, да је узео злато можда би ипак био мање жељан да узме и тај четврти. Овако још увек нешто фали у сезони у којој овако добро игра и неће се сигурно задовољити још једном сезоном са "само" три Слема.
          Vanja,

          Svijet u kome svi misle isto, pod uslovom da nije diktatura, je jako dosadan. Nista strasno sto se ne slazemo.

          Ispravi me ako grijesim, ali se ne sjecam da sam upotrijebio rijec nervoza u danasnjim postovima. Barem nisam kad se odnosi na Novaka. Upotribijo sam rijeci pritisak, panika, alibi igra itd. Svejedno znam na sto mislis. Ti smatras da je razlog za danasnji poraz u prvom redu fizicke prirode a ja da je mentalne prirode. Novak je pricao o nedostatku svjezine, sto opet moze biti i fizicki i psihicki.

          A)
          Svi smo znali, niko vise od Novak, da je jos u Uimbldonu pokazao nedostatak svjezine. Sreca, da nije imao protivnika kao Zvereva danas. On nije mogao povratiti svjezinu u Tokiju. Zasto je onda isao u Tokio? To je bila cista racionala kalkulacija, koja se svodina na sljedece: "U Tokiu ne mogu biti top, ali, uz malo srece, i ovakav ga mogu osvojiti." Drugi dio kalkulacije je bio: "Ako ne osvojim USO, a osvojim Tokio, to je dobra utjesna nagrada. Ako osvojim USO, Tokio je i tako i tako nebitan." i konacno: "29 dana pauze poslije Tokia je dovoljno da se pripremim za USO!"

          Iako sam smatrao da ne treba da ide na OI, mislim da je Novak dobro kalkulisao. Bio je na korak da uspije.

          B)
          Na trening mecevima do polufinala, Novak je manje vise briljirao. Osrednje visoke lestvice je preskako sa lakocom. Ni jednom nije trebao prolongirani napor, sve su bili kratki mecevi. Isto tako ni jednom rezulta nije bio u pitanju. Kad se lestvica digla, kad je rezultat u pitanju, treba mentalna snaga, treba svjezina. Novak se pribojavao da je nece imati, a onda se, kad se Zverev razigrao, uspanicio da je nema. Otuda alibi tenis, kad je doslo stani, pani on nije pokusao nista ekstra.

          C)
          U cijeloj prici postoji i fizicki element. Novak ima 34 godine. Oragnizam podnosi teze promjenu vremenskih zona, organizam se sporije oporavlja, konacno teze podnosi japansku klimu. Znao je on kakva je klima u Tokiu, ali nije mogao promijeniti Olimpijadu. Mogao je da preuzme rizik ili da odustane? Preuzeo je rizik, hrabro je postupio, ispravno je postupio iako nije uspio, a bio je tako blizu.

          D)
          Ostaje samo jedna dilema. Da li je trebao da igra dubl? Odlucio je da ga igra. Mislim da nije pogrijesio. Ne mislim da je to imalo uticaj na danasnji rezultat.

          E)
          Mislim da podcjenjujes nivo tenisa koji je igrao Zverev. On je bio fenomenalan. I Novak je bio odlican do preokreta a potom ordinaran. Zverev koji odservira 20 duplih nije isti kao server koji odservira jednu duplu.
          Last edited by NI; 30-07-21, 19:49.

          Comment


          • Jako mi je teško, ali NOle zna kako da se digne iznad svega.

            Bilo bi prelepo da osvoji medalju sutra, što mu od srca želim.

            Comment


            • Utucen je. Tuzno je gledati:

              https://twitter.com/i/status/1421110683333283842

              Comment


              • Originally posted by NI View Post
                Gotovo je sada. Bilo pa proslo. Olimpijada se morala igrati. Istorijska prilika. Da nije uzeo sva tri slema u ovoj godini pa ok. Ovako prilika da se uzmu sva cetiri + OI se desava jednom u karijeri. 99,9% tenisera je nikada i nemaju. Pokusas, das sve od sebe pa sta bude.
                Novak je pokusao - nije uspeo .... Idemo dalje.
                Nemamo mi njemu sta da zameramo niti da mu pametujemo. Mi mozemo samo da iznesemo svoje misljenje. A moje licno misljenje je da nije trebao ni da razmislja o miks dublu. Kamoli da ga igra. Samo fokus na naredni mec .... I sve je bilo kul, dok pritisak nije poceo da ga jede. A kada se to desilo? Kada je imao mec u dzepu.
                Secas se RG dobri moj NI. Sta je tu bilo u mecu sa Nadalom u sf? Imao je servis u trecem brejk viska sve je bilo blizu .... Brejk back pa se cupaj u tb. Finale isti slucaj sa Cicipasom. Prvi set trebalo da zatvori - nije uspeo bas zato sto se sve "smesilo" u tom trenutku. Finale W sa Beretinijem. Isto u prvom setu. Znaci kada je sve tu, kada titula postane opipljiva, kada istorija krene da se ispisuje - utice to na coveka. Makar taj covek bio i Novak Djokovic.
                Koja je razlika izmedju tih situacija i ove. Na oko vrlo mala ali u stvari ogromna. Best of five .... Da je ovaj mec bio na tri dobijena iscupao bi on i ovo .... Ovako nije imao snage, nije umeo, nije mogao da se kako tako rezultatski drzi sa Zverevim u trenutcima dok je ovaj briljirao. Servis izdao dubina izdala, mozak izdao sto je najgore.
                sigpic

                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                Comment


                • Originally posted by Sandugp View Post

                  Gotovo je sada. Bilo pa proslo. Olimpijada se morala igrati. Istorijska prilika. Da nije uzeo sva tri slema u ovoj godini pa ok. Ovako prilika da se uzmu sva cetiri + OI se desava jednom u karijeri. 99,9% tenisera je nikada i nemaju. Pokusas, das sve od sebe pa sta bude.
                  Novak je pokusao - nije uspeo .... Idemo dalje.
                  Nemamo mi njemu sta da zameramo niti da mu pametujemo. Mi mozemo samo da iznesemo svoje misljenje. A moje licno misljenje je da nije trebao ni da razmislja o miks dublu. Kamoli da ga igra. Samo fokus na naredni mec .... I sve je bilo kul, dok pritisak nije poceo da ga jede. A kada se to desilo? Kada je imao mec u dzepu.

                  100% se slazem.

                  Originally posted by Sandugp View Post
                  Koja je razlika izmedju tih situacija i ove. Na oko vrlo mala ali u stvari ogromna. Best of five .... Da je ovaj mec bio na tri dobijena iscupao bi on i ovo .... Ovako nije imao snage, nije umeo, nije mogao da se kako tako rezultatski drzi sa Zverevim u trenutcima dok je ovaj briljirao. Servis izdao dubina izdala, mozak izdao sto je najgore.
                  Slazem se da bi vjerovatno iscupao da je bilo best of five. Ne bi osjecao paniku. Mozak je izdao, pogotovo vjera i volja za preokretom.

                  Comment


                  • Sandugp Ja bas mislim da je imalo vise smisla igrati OI da nije uzeo neki od prva tri slema u godini. Zlatni slem nije toliko bitan. Jedino je bitno da li ce da osvoji sva cetiri u jednoj godini ili ne. I to se zove The Grand Slam.


                    Treba da da sve od sebe sutra, a posle postoji samo jedno pitanje: Kako da da sebi sto vecu sansu na USO? Odnosno, da li da igra Sinsinati ili ne? Ja mislim da ne treba da igra. Na taj nacin malo rizikuje formu, ali svezina je jako jako bitna. Dakle, treba jedno desetak dana bez reketa da bude sama, pa lagano da pocne sa pripremama. Treba da dodje u Ameriku makar 5 dana pre pocetka turnira.
                    Last edited by 147; 30-07-21, 20:37.

                    Comment


                    • 147,
                      Sve si u pravu. Dvije medalje sutra bi bile poruka: "Ranjen sam ali sam ziv!"

                      Kako da poveca sanse za USO? Prvo odmor, to se slzem. Potom moze Sinsinati, ali neobavezo ili samo dubl na primjer u Uinston-Salemu. Radilo je prije Uimbldona.

                      Comment


                      • @NI je dao sjajne analize i sa većinom se slažem.

                        @LjubiteljTenisa nisam ja opsednuta laktom i nisam o tome odavno pisala ali onaj pad danas je delovao strašno i zbog one Novakove reakcije kasnije... Ne možeš me ubediti da nije uticalo na njega i mentalno...

                        @Sandup kažeš nije trebao da igra miks... Tu se slažem a opet sa druge strane razumem njegovu odluku...Želeo je da da sve od sebe...Obećao je Nini...želeo je timski duh da oseti i na terenu...JBG.Tvrdoglav je, uvek uradi po svom...

                        Lako je biti general posle bitke, ali i tokom meča sam pisala - Novak je bio mentalno iscrpljen što je uticalo i na kretanje...to se odrazilo posle i na dubl gde je igrao neke nerezonske poteze,upadao na stranu koju Nina pokriva,sudarao se sa njom itd...

                        Sutra je pritisak još veći...Sa druge strane je Busta i verujem da će se prisetiti bar na trenutak onog USA...

                        Kao što sam takođe već rekla, msm da nakon Tokija treba da ide fino u Njujork i da se tamo odmara i sprema sa USO...kakvi Mastersi i bakrači...Treba mu odmor...ne toliko fizički koliko mentalni...

                        Neko je pomenuo uslove u Njujorku...da ni tamo mu uslovi ne pašu jer je vlaga ogromna ali opet kontam da ako ode ranije imaće vremena da se aklimatizuje...a msm da je podloga malo drugačija nego u Tokiju...neko mi reče ili sam negde pročitala da je malo sporija...Ima li neko informaciju o tome?

                        I još nešto... Novak u poslednjih par godina ima problem da povede pa stane...i neretko ga je to koštalo mečeva. Da li je to svesni pokušaj da dozira snagu pa se tu negde preračuna ili opuštanje jer mislima e već u narednom meču ne znam ali to je nešto na čemu mora da radi...

                        Mora ponovo da nauči onu filozofiju Jelene Genčić koju je Monika dobro primenjivala- igraj poen po poen i daj se maksimalno u svakom...ne razmišljaj o gemu ili setu...

                        Niko nije majstor kao on da sam sebi nabije pritisak i to bez potrebe...A opet niko i nije majstor da se vrlo često i izbori sa pritiskom, naravno kada taj pritisak dolazi spolja...sa ovim koji sam nametne sebi još nie naučio da se izbori...

                        Sve u svemu avantura u Tokiju se završava i kako god da se završi bonus je jer mogao je i da preseče da ne igra...
                        Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                        Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                        "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                        Comment


                        • ako je trebalo da izgubi,nek je zgubio od zverka,da je bio cici,popizdeo bih

                          svaka mu cast
                          Wizard

                          Comment


                          • Originally posted by Marija81 View Post
                            I još nešto... Novak u poslednjih par godina ima problem da povede pa stane...i neretko ga je to koštalo mečeva. Da li je to svesni pokušaj da dozira snagu pa se tu negde preračuna ili opuštanje jer mislima e već u narednom meču ne znam ali to je nešto na čemu mora da radi...

                            Mora ponovo da nauči onu filozofiju Jelene Genčić koju je Monika dobro primenjivala- igraj poen po poen i daj se maksimalno u svakom...ne razmišljaj o gemu ili setu...
                            1.
                            Mislio sam da smo jucer sve rekli o mecu sto se moze reci, ali niko nije pomenuo doziranje energije. On je uzeo Uimbldon i pobijedio 6 meceva na Olimpijadi (4+2) dozirajuci energiju. Samo po sebi, to je izuzetan podvig, ali takav pristup ima ogranicinje. Slemovi se osvajaju daju apsulutno sve od sebe. Tako je osvojio RG! Konacno, taj me argument uvjerio u ono sto nisu uspjeli Sandu i ostali. Nije smio da igra mix duble. Previse je to kalkulisano trosenje energije.

                            2.
                            Niko bolje ne igra poen po poen nego Novak. Nazalost, cak i on povremno ne uspije to da uradi. To se desilo jucer.

                            3.
                            Potkast Kartrine Uitaker je odlican. I tamo je pomenuta jedna stvar koju smo zaboravili. Nije bilo publike, nije bilo energije! To je radilo protiv Novaka.
                            Olympics - Djokovic's Dream Dies | The Tennis Podcast on Acast

                            Comment


                            • Originally posted by NI View Post
                              147,
                              Sve si u pravu. Dvije medalje sutra bi bile poruka: "Ranjen sam ali sam ziv!"

                              Kako da poveca sanse za USO? Prvo odmor, to se slzem. Potom moze Sinsinati, ali neobavezo ili samo dubl na primjer u Uinston-Salemu. Radilo je prije Uimbldona.
                              Kakve crne dve medalje. Niceg glupljeg u istoriji sporta od meca za trece mesto ne postoji....
                              To je totalno nebitna stvar.
                              Gledam i njega trenutno i vidim da mu je bas stalo do te bronze...
                              Glupost.
                              sigpic

                              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                              Comment


                              • Jos jedan kratak:
                                Mi ovde na forumu samo da smo urlikali onoliko koliko je on u mixu i drali se, ne bi sutradan mogli normalno da funkcionisemo. A kamoli bilo sta drugo.
                                Dok on na rezervama energije i snage, hoce jos i mix.....
                                Sto bi rekao jedan moj drugar: No brain - no pain. Preterujem i ja, kenjam, ali ne ide mi u glavu nikako da covek koji najbolje na svetu u istoriji tenisa ume da napravi raspored i rasporedi svoju energiju, ispadne ovoliki magarac.... Ne znam. Glup nije to znam, stavise ....

                                sigpic

                                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                                Comment

                                Working...
                                X