Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post

    Videćemo da li si u pravu. Uglavnom nisi. Teže je nositi se sa ulogom favorita. Novak jeste bio motivisan ali je bio na maksimumu jedan set. I tada je pokazao klasu. Posle toga je izgubio taj nivo. Takav je tajming. Umor, igra se u 2 seta. Ti si i za Medvedeva pričao svašta pred finale u Australiji, pa si promašio temu maltene.

    Novak ima toliko opcija u igri, toliko strategija, toliko udaraca različitih efekata. Ti njega redovno potcenjuješ ili očigledno ne pratiš njegovu igru dovoljno temeljno.

    Mnoga finala dobijao je u gorim situacijama, manje spreman i sa nižim nivoom.

    Mislim da bi trebao da pogledaš arhivu svojih postova pred mnoge mečeve i da vidiš koliko grešiš.

    Zverev je imao i dozu sreće. Jedno su Igre, drugo je Tour. Endi Marej je primer toga.

    Volim kad se ovako blati Novak zbog 4.mesta na Igrama nakon ovakve sezone do sada. Pojedinci treba i da se stide.

    I da, prezadovoljan sam igrom protiv Buste posle onakvog poraza. Nisam nezadovoljan. Nadam se da je zdrav. Biće dobar u Americi.
    1.
    Vec si me jednom kritikovao da precjenjujem Zvereva. Nazalost, bio sam u pravu. Novak ne moze lako da pobijedi Sasu ako mu Njemac ne pomogne.

    2.
    I ja sam prezadovoljan igrom protiv Buste. Nazalost, Novak to gleda kao veliki neuspjeh. Novak ima potencijal da racionalizuje taj neusjeh: Busta na hardu je daleko jaci nego se misli, igrao je mec zivota, bio sam rastrojen i opet sam jedva izgubio.

    3.
    Endi Mari je bio satrven poslije Uimbldona 2012. Tri nedjelje kasnije je sve zaboravljeno jer je osvoji Olimpijadu pobijedivsi Novaka pa Federera. Na krilima te pobjede je uzeo USO. Sasa Zverev je morao biti utucen posije poraza na Uimbldonu sa 20 duplih. Sad ima OI zalato i to poslije pobjede nad Novakom. Novak je ove godine dominatniji igrac nego su bili on i Federer 2012. Sasa je dobio momentum.

    Naravno na USO ce da bude pritisak na Zvereva, ali ce biti i pritisak na Novaka. Poraz na OI je ostavio oziljak. Ako bi uzeo USO, Sasa bi postao konkurentom broj jedan za Novaka. On je inace neugodniji za Novaka nego Mari.

    Sto ce da se desi? Ne znam. Najvise bih volio da Novak pobijedi Zvereva u finalu. Mozda tako i bude, a mozda ni jedan ne dodje do finala.
    Last edited by NI; 01-08-21, 15:01.

    Comment


    • Originally posted by NI View Post

      1.
      Vec si me jednom kritikovao da precjenjujem Zvereva. Nazalost, bio sam u pravu. Novak ne moze lako da pobijedi Sasu ako mu Njemac ne pomogne.

      2.
      I ja sam prezadovoljan igrom protiv Buste. Nazalost, Novak to gleda kao veliki neuspjeh. Novak ima potencijal da racionalizuje taj neusjeh: Busta na hardu je daleko jaci nego se misli, igrao je mec zivota, bio sam rastrojen i opet sam jedva izgubio.

      3.
      Endi Mari je bio satrven poslije Uimbldona 2012. Tri nedjelje kasnije je sve zaboravljeno jer je osvoji Olimpijadu pobijedivsi Novaka pa Federera. Na krilima te pobjede je uzeo USO. Sasa Zverev je morao biti utucen posije poraza na Uimbldonu sa 20 duplih. Sad ima OI zalato i to poslije pobjede nad Novakom. Novak je ove godine dominatniji igrac nego su bili on i Federer 2012. Sasa je dobio momentum.

      Naravno na USO ce da bude pritisak na Zvereva, ali ce biti i pritisak na Novaka. Poraz na OI je ostavio oziljak. Ako bi uzeo USO, Sasa bi postao konkurentom broj jedan za Novaka. On je inace neugodniji za Novaka nego Mari.

      Sto ce da se desi? Ne znam. Najvise bih volio da Novak pobijedi Zvereva u finalu. Mozda tako i bude, a mozda ni jedan ne dodje do finala.
      Ne bih se složio da si bio u pravu. Da jesi, Saša bi pobedio sveže povređenog Novaka u Australiji, kao i na Atp Kupu u Australiji. Izgubio je i u grupi u Londonu i to rutinski od Novaka.

      Mnogo puta kad je Saša bio naizgled spreman Novak je dobijao. Na Slemovima 3 0 i rutinski. Saša je na istom nivou na betonu već 2 godine. Ali nema ekstra igru da pobedi u 3 seta na Slemu.

      Endi Marej je svakako top igrač bio, daleko bolji od Saše, sa mnogo više finala. Saša može sutra da ispadne u prvom kolu.

      Budi objektivan, znam da ga simpatišeš. Vrlo brzo će doći jaka provera pa ćemo videti da li samo imaš problem da buddeš objektivan...

      Neću da spominjem QF Rolan Garosa i tvoje hvalospeve, a rezultat Đoković Zverev i igru na terenu.

      Comment


      • Meni je užasno krivo kako se sada svuda sprdaju sa njim, čak i satirično-humoristički časopisi koji nikakve veze sa sportom nemaju... Zbog one izjave kako ume da se izbori sa pritiskom, kako je zahvalan na tom pritisku jer je sastavni deo sporta i takmičarskog duha....

        Pa onda vrte scene kako urla, besni, plače i baca reket na tribine....

        Baš je total o pukao a ovi ga (svi redom u svetu) dočekali na nož, samo tako, mamicu im onu odvratnu...

        Neka, neka... doće opet maca na vratanca, svima će im ponovo zapušiti usta, pa nek crknu od muke...
        "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

        Comment


        • Originally posted by Larisa View Post
          Meni je užasno krivo kako se sada svuda sprdaju sa njim, čak i satirično-humoristički časopisi koji nikakve veze sa sportom nemaju... Zbog one izjave kako ume da se izbori sa pritiskom, kako je zahvalan na tom pritisku jer je sastavni deo sporta i takmičarskog duha....

          Pa onda vrte scene kako urla, besni, plače i baca reket na tribine....

          Baš je total o pukao a ovi ga (svi redom u svetu) dočekali na nož, samo tako, mamicu im onu odvratnu...

          Neka, neka... doće opet maca na vratanca, svima će im ponovo zapušiti usta, pa nek crknu od muke...
          Bas zastrasujuce, ne znam sta da kazem...i meni je najvise krivo zbog toga. Nevjerovatna kolicina mrznje prema nekom sportisti. Pa da je ne znam koliko losa osoba i da je sve najgore opet je previse sta rade. Bolesno.

          Sokirao me tvit onog Pirsa Morgana, valjda se tako zove. Pff, nista brutalnije nisam odavno procitao kao njegov tvit vezano za Novaka. Onako zadnjeg idiota ne bih izvrijedjao
          Last edited by DinoFC; 01-08-21, 16:10.

          Comment


          • Ukupno gledajuci Mari je bolji igrac od Sase. Vjerovatno bolji nego ce Zverev ikada biti. Sasa nikada nece imati konstantnost Marija. Medjutim, Zverev je neugodniji igrac za Novaka. Protiv Marija se uglavnom pita Novak, Protiv Zvera se pitaju obojica.

            Novak je tri puta izgubio od Zvereva. U Rimu je pregazen.U finalu WTF 2018, Sasin nivo nije pao, a Novak nije imao energije i motiva da odrzi svoj nivo. Prije dva dana, Novak zbog pritiska nije mogao da isprati Sasin nivo. U Sangaju 2018, mecu u grupi na WTF 2018. i Parizu 2019. Sasa je jako rano pukao.

            Medjutim, tri zadnje pobjede, na WTF 2020, ATP 2021 i AO 2021, Novak je tesko izvojeva. To su bili ravnopravni mecevi u kojima bi Zverev u kriticnim trenutcima popusti. I prekjucer je izgledalo da ce tako biti, a onda je Zverev digao nivo.

            U principu, njihovi mecevi ce tako da izgledaju u buducnosti. Bice ravnopravni, a Zverev ce cesce da popusti od Novaka.



            Comment


            • Originally posted by DinoFC View Post

              Bas zastrasujuce, ne znam sta da kazem...i meni je najvise krivo zbog toga. Nevjerovatna kolicina mrznje prema nekom sportisti. Pa da je ne znam koliko losa osoba i da je sve najgore opet je previse sta rade. Bolesno.

              Sokirao me tvit onog Pirsa Morgana, valjda se tako zove. Pff, nista brutalnije nisam odavno procitao kao njegov tvit vezano za Novaka. Onako zadnjeg idiota ne bih izvrijedjao
              Piers Moraga je ugledan novinar bez dlake na jeziku. Na njegovom udaru su se nasli mnogi pocev od nekoliko premijera do kraljevske porodice. On rijetko pise bez osnova i uvijek pretjera. On, kao novinar, je 10 puta bio glavna vijest od pocetka godine.

              U cetvrtak je Piers Morgan cerecio Simonu Bejls. Rekao sam kcerki: "Sledeci je Novak." Kako? Tako sto je Novak po prvi put postao mega zvijezda, zbog GS, i prvu njegovu gresku ce Piers da napadne. Nisam znao da ce to doci par dana kasnije. Ipak, kod Morgana nikada nema mrznje ali nema ni milosti.

              Andi Mari nije citao novine. Preporucio bih isto Novaku.

              A da je Novak dao povoda jeste! Pritisak je privilegija dok ne puknes, a kad puknes, onda je pakao.

              Sto se tice bacanja reketa, vecini je promaklo sljedece.Kad se Busta, s pravom, bunio sto nije Novaku uzet poen, Novak mu je poklonio poen. Tako ga je odgrao da se moze smatrati samo poklonom. Mozda je Novak to trebao napraviti otvorenije.

              Originally posted by Larisa View Post
              Meni je užasno krivo kako se sada svuda sprdaju sa njim, čak i satirično-humoristički časopisi koji nikakve veze sa sportom nemaju... Zbog one izjave kako ume da se izbori sa pritiskom, kako je zahvalan na tom pritisku jer je sastavni deo sporta i takmičarskog duha....
              Novak je postao zvijezda koja prevazilazi okvire sporta. A satira je po definiciji nemilosrdana prema ljudskim slabostima i ima tendenciju da pretjeruje.

              Konacno, postoji pravilo u koje mnogi vjeruju na Zapadu: "Nema loseg publiciteta! Publicitet je uvijek dobar." Ako je puno publiciteta oko nekoga, on brzo moze da promijeni predznak. Iz dobrog prelazi u losi. Kao igra otelo.
              Last edited by NI; 01-08-21, 16:36.

              Comment


              • Let them talk
                https://m.youtube.com/watch?v=ugNSGoISTmg
                "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                Comment


                • Sada kada mi se glava malo ohladila, da napišem koju...Najviše mi je žao što je dao materijala sada da ga nikada ne priznaju mnogi za GOAT-a, uvek će moći da se uhvate za to, a posle Wimbledona nisu imali materijal za to.Siguran sam da bi osvojio US Open da je preskočio OI i niko ne bi više nikada mogao da mu pisne, a posle ovoga imaju argument i krvopije će se hvatati za to na svakom koraku.Jos jedna stvar, mislim da Novaku nikada nije bilo teže u karijeri, njega nema nigde bukvalno, pogotovo društvene mreže gde se uvek oglašavao...Gotovo je sada, samo da se nadamo da ga ovo ne promeni iz korena i padne totalno mentalno, a GOAT argument je jako oslabio nažalost...Samo da Rafa ne uzme US Open, inače dovidjenja.Ubiše ga mediji i Fedal fanovi, ono je jezivo koliko mrze nekog sportistu.

                  Comment


                  • Ove hajke sam jedino vidio kod Donalda Trumpa i ni u jednom drugom slucaju. A da nije neki ociti negativac.

                    Hajde hajke za ponasanje ali poceli su sa cistim fejk njuzom da lincuju

                    Comment


                    • Ako ima više slemova na kraju karijere mogu da mu se sagnu da li je Goat ili ne. Mogu da izmišljaju razloge i da neko igra lepši tenis i da je neko voljen više i ostalo, na kraju statistika je najbitnija. Osvojio je sve, sa ovom dvojicom ima pozitivan h2h meni je to dovoljno..

                      Comment


                      • Originally posted by DinoFC View Post
                        Ove hajke sam jedino vidio kod Donalda Trumpa i ni u jednom drugom slucaju. A da nije neki ociti negativac.

                        Hajde hajke za ponasanje ali poceli su sa cistim fejk njuzom da lincuju
                        Ovo je prvo L'Ekip pustio, a ne neki navijaci koji mrze Djokovica.
                        I oni su se izvinili koliko sam ja videla...
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Dino,

                          Ovo su mnogi listovi prenijeli dva dana prije meca sa Zverevom:

                          Novak Djokovic discusses pressure after Simone Biles' Olympic withdrawal | Metro News

                          Ja nisam shvatio da je kritikovao nego objasnjavao odgovarajuci na pitanje. Autorka tvita je dala konotacije koje nije bilo. Njegov kometar o pritisku ne bih nazvao citanjem bukvice nego izrazom razumijevanja. Cak i na njenom twitu se moze procitati clanak u kome se Osaka zahvalila Novaku na podrsci. https://www.theguardian.com/sport/20...is-french-open

                          Da li je Novakov komentar uskladjen sa bacanjem reketa na tribine. Za nekoga ko ne prati tenis nije. Za nas koji pratimo tenis uglavnom jeste. Iz tri razloga:

                          *lomljava reketa je nacin nosenja sa pritiskom (tako je u tenisu, u gimnastici nemas sto razbiti)
                          *singl igraci u tenisu dozivljavaju dubl kao pomocno takmicenje, na pojavu najmanjeg problema predaju, mozda bi na Olimpijadi to trebalo biti drukcije.
                          *nositi se sa pritisko ne znaci da povremeno ne podlegnes tom pritisku, nego da te pritisak ne obeshrabi, da nastavis da igras itd. Da li se Novak nosio sa pritiskom, vidjecemo na USO.
                          Last edited by NI; 01-08-21, 22:53.

                          Comment


                          • Sad' malo ja...

                            Dva dana čitam ,slušam razne teorije, mišljenja, komentare neretko u najmanju ruku vrlo maliciozne...
                            Od toga da nije trebao da igra OI do toga da im smeta Markovo prisustvo...Svi su generali posle bitke...
                            Koliko pratim Novaka NIKADA ga posle meča nisam videla onako smoždenog...Pričam o fotografiji koja kruži po mrežama gde sedi u automobilu...
                            I ne, nije to samo zbog povrede, gubitka meča kao meča isl. bio je mentalno bio iscrpljen...isceđen kao limun...
                            Novak je bio utučen jer ispada po njemu da nije ispunio očekivanja ljudi u Srbiji...
                            Njegov najveći problem tokom cele karijere je to što oseća neku obavezu da igra za Srbiju a onda ako donese titulu/medalju onda ga slave ako podbaci i ne ispuni njihova očekivanja isti ti koji su ga do juče dizali u zvezde ga najstrašnije pljuju..
                            U poslednjih deset godina je x puta je povređen i umoran igrao za reprezentaciju ali nikada nije pričao o tome...
                            On je pride sebi nametnuo taj pritisak da mora da igra...
                            Setimo se 2011. i DK... Završio USO sa povredom međurebarnih mišića, pre toga povredio levo rame u Sinsinatiju...bilo je upitno da li će igrati DK a onda su krenuli naslovi i hejteri po mrežama "Kkao igra za sebe kada je povređen a za reprezentaciju ne može" i šta uradi Novak?
                            Reši da igra DK i pokida mišić rizikujući ostatak sezone...
                            I mali milion drugih situacija...
                            Kada je trebao da dođe Goran u tim...ijuuuu kakvih sam se tada nebuloza naslušala koliko me je njih i uvredilo što msm da je to dobra odluka, a srećom Novak je slušao svoj instinkt i držao se odluke...
                            Sada isti ti koji su bili protiv su najglasniji u podršci Goranu kao članu tima...
                            Ne znam kakav je plan za USO ali msm da bi bilo jako dobro da naprave izuzetak u planu i da sa njim u NY putuju i Goran i Vajda iz više razloga...Goran jako može da podigne energiju Novaku i da ga van terena rastereti pritiska a Vajda jer uliva sigurnost i stabilnost Novaku a msm da će mu to trebati...
                            Što se tiče njegovih odluka Novak ne sluša nikoga...i to je super ma šta vi rekli o tome... jer i za uspeh i za neuspeh on je pred sobom odgovoran...
                            Za USO je važno da sanira povredu, to sam već pisala a još važnije je da se mentalno resetuje... I msm da mu to zapravo i pravi veći problem ,jer je mentalno iscrpljen, nego fizička povreda...msm da osim ramena lakat pravi problem odatle i oni loši FH I servisi...Sad' će Ljubitelj tenisa da me nagrdi za ovo ali šta ću pišem ono što sam videla...Onaj pad od pre neki dan je pogoršao stvari...
                            Za USO je takođe dobro jer je to GS i između mečeva ima dan pauze, to su svi zaboravili kada su pričali o povredi...Takođe Novak mora da nađe način da skine pritisak sa sebe...
                            Možda zato ovo što se desilo u Tokiju i nije nužno loše...Neće ga gledati kao ubedljivog favorita...a ako dođe fit može da kaže sebi :"OK, u Japanu sam izgubio jer sam bio nespreman,umoran i povređen...Sada sam fit i idem po titulu...a i ako je ne uzmem nije kraj sveta..."


                            Napisah na brzaka pa će možda delovati zbrkano ali skontaćete... jer sam još pod utiscima,a imala sam potrebu da se oglasim...

                            P.S. Ako je negde napravio grešku tokom ove sezone onda je to po meni igranje Beograda...Mora da zaboravi male turnire pa makar i u Srbiji kao i reprezentaciju te da krene da gleda sebe...i da bude svestan da narodu ne možeš ugoditi te da uzevši to u obzir i ne čita komentare,da se neko vreme isključi i sa mreža...





                            Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                            Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                            "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                            Comment


                            • Originally posted by Lord Aleksoni View Post
                              Ako ima više slemova na kraju karijere mogu da mu se sagnu da li je Goat ili ne. Mogu da izmišljaju razloge i da neko igra lepši tenis i da je neko voljen više i ostalo, na kraju statistika je najbitnija. Osvojio je sve, sa ovom dvojicom ima pozitivan h2h meni je to dovoljno..
                              U ovom trenutku, ozbiljne komentatore mozes podijeliti u dvije grupe. Jedan grupa kaze: "Novak je vec GOAT!" Druga grupa kaze: "Uskoro ce pitanje GOAT-a biti jednom za svagda rijeseno."

                              Prvo pitanje je koliko jos slemova moze da osvoji bilo koji od trojicel.
                              Ako se Nadalu jako posreci moze uzeti 3-4. Isto tako se moze desiti da ne uzme vise ni jedan. Dakle 0-4.
                              Bice pravo cudo ako Federer uzme jedan. Dakle 0-1.
                              Novak, ako mu se jako posreci, moze uzeti 7-8. Naravno to nije vjerovatno, ali nije nemoguce. Dakle 0-8.

                              Recimo da ni jedan ne osvoji slem u ostatku karijere. Ko je GOAT? Reako bih Novak, ali dozvoljavam da se moze glasti i za Federera i za Nadala.

                              Koliko bi olimpijsko zlato povecalo Novaku sanse da bude GOAT? Malo ili nimalo.

                              Koliko bi grand slem(pobjeda na USO) povecao sanse da Novak bude GOAT? Vjerovatno bi prica bila zavrsena, osim ako Nadal ne bi napravio cudo npr. da ga pobijedi 3 puta u finalu slema a Novak njega ni jednom.

                              Comment


                              • Originally posted by Marija81 View Post
                                Sad' malo ja...

                                Dva dana čitam ,slušam razne teorije, mišljenja, komentare neretko u najmanju ruku vrlo maliciozne...
                                Od toga da nije trebao da igra OI do toga da im smeta Markovo prisustvo...Svi su generali posle bitke...
                                Koliko pratim Novaka NIKADA ga posle meča nisam videla onako smoždenog...Pričam o fotografiji koja kruži po mrežama gde sedi u automobilu...
                                I ne, nije to samo zbog povrede, gubitka meča kao meča isl. bio je mentalno bio iscrpljen...isceđen kao limun...
                                Novak je bio utučen jer ispada po njemu da nije ispunio očekivanja ljudi u Srbiji...
                                Njegov najveći problem tokom cele karijere je to što oseća neku obavezu da igra za Srbiju a onda ako donese titulu/medalju onda ga slave ako podbaci i ne ispuni njihova očekivanja isti ti koji su ga do juče dizali u zvezde ga najstrašnije pljuju..
                                U poslednjih deset godina je x puta je povređen i umoran igrao za reprezentaciju ali nikada nije pričao o tome...
                                On je pride sebi nametnuo taj pritisak da mora da igra...
                                Setimo se 2011. i DK... Završio USO sa povredom međurebarnih mišića, pre toga povredio levo rame u Sinsinatiju...bilo je upitno da li će igrati DK a onda su krenuli naslovi i hejteri po mrežama "Kkao igra za sebe kada je povređen a za reprezentaciju ne može" i šta uradi Novak?
                                Reši da igra DK i pokida mišić rizikujući ostatak sezone...
                                I mali milion drugih situacija...
                                Kada je trebao da dođe Goran u tim...ijuuuu kakvih sam se tada nebuloza naslušala koliko me je njih i uvredilo što msm da je to dobra odluka, a srećom Novak je slušao svoj instinkt i držao se odluke...
                                Sada isti ti koji su bili protiv su najglasniji u podršci Goranu kao članu tima...
                                Ne znam kakav je plan za USO ali msm da bi bilo jako dobro da naprave izuzetak u planu i da sa njim u NY putuju i Goran i Vajda iz više razloga...Goran jako može da podigne energiju Novaku i da ga van terena rastereti pritiska a Vajda jer uliva sigurnost i stabilnost Novaku a msm da će mu to trebati...
                                Što se tiče njegovih odluka Novak ne sluša nikoga...i to je super ma šta vi rekli o tome... jer i za uspeh i za neuspeh on je pred sobom odgovoran...
                                Za USO je važno da sanira povredu, to sam već pisala a još važnije je da se mentalno resetuje... I msm da mu to zapravo i pravi veći problem ,jer je mentalno iscrpljen, nego fizička povreda...msm da osim ramena lakat pravi problem odatle i oni loši FH I servisi...Sad' će Ljubitelj tenisa da me nagrdi za ovo ali šta ću pišem ono što sam videla...Onaj pad od pre neki dan je pogoršao stvari...
                                Za USO je takođe dobro jer je to GS i između mečeva ima dan pauze, to su svi zaboravili kada su pričali o povredi...Takođe Novak mora da nađe način da skine pritisak sa sebe...
                                Možda zato ovo što se desilo u Tokiju i nije nužno loše...Neće ga gledati kao ubedljivog favorita...a ako dođe fit može da kaže sebi :"OK, u Japanu sam izgubio jer sam bio nespreman,umoran i povređen...Sada sam fit i idem po titulu...a i ako je ne uzmem nije kraj sveta..."


                                Napisah na brzaka pa će možda delovati zbrkano ali skontaćete... jer sam još pod utiscima,a imala sam potrebu da se oglasim...

                                P.S. Ako je negde napravio grešku tokom ove sezone onda je to po meni igranje Beograda...Mora da zaboravi male turnire pa makar i u Srbiji kao i reprezentaciju te da krene da gleda sebe...i da bude svestan da narodu ne možeš ugoditi te da uzevši to u obzir i ne čita komentare,da se neko vreme isključi i sa mreža...


                                Delom moram priznati da si u pravu, Novak jeste imao problema sa svojom igrom posle onog pada protiv Zvereva. Moguce da prosto nije hteo nešto da rizikuje. Posle protiv Buste uz lekove je igrao odlično. Moguće je da ima neki problem. Možda lakat ali možda nije obnovljena stara povreda.

                                Zaista ne pratim te vesti i nisam video tu sliku iz automobila. Utučen je moguće jer se povredio (ako se povredio) a imao je zlato u rukama 6-1, 3 - 2 i brejk. To znači da je i tako iscrpljen sigurno išao do zlata. On sigurno nije došao rovit na Igre. I siguran sam da na Igre nije došao zbog Zlatnog Slema. Došao je zbog sebe da konačno uzme to zlato i za svoju zemlju da se pojavi, jer zna koliko to narodu znači. Znači tamo drugim sportistima. Svima zajedno puno je značilo. On je lider ove zemlje. Kada ovako izgubi, ljudi 3 dana ko da im je neko umro. Zato je otišao tamo.

                                On je sa probijanjem broja nedelja, uzimanjem svih Slemova i svih Mastersa 2x i boljim head to headom, već sada najbolji igrač koji je igrao ovu igru ili bar najbolji ovog vremena.

                                Po mom nekom mišljenju Novak ne može doći 100% spreman na US Open. Ukoliko je povreda relativno blaže prirode, držaće protivnike u neznanju. Ide po 4.Slem za redom sigurno, on to mora da proba. Isprobana kombinacija je taj turnir 250 uoči USO Opena i odmah nakon toga kreće Slem. Forma će biti diskutabilna ali mentalno, emotivno i fizički će se oporaviti dovoljno.

                                Čak i formu bi mogao da uhvati dovoljno da nema problema u prvoj nedelji Slema.

                                Imaju dve taktike iz mog ugla:

                                1. 10 dana odmora i rehabilitacije, zatim dubl Sinsinati i ništa do USO opena
                                2. 15 dana odmora i rehabilitacije, 7 dana treninga, Vinston Salem, USO Open

                                Slažem se da najjači tim njegov mora u Ameriku. Pa svi idu tamo da mu pokvare slavlje a videli su da je moguće. Saša je nešto uspeo.

                                Taman da se u Torontu i Sinsinatiju malo sredi Rang lista ali u medju potencijalnim protivnicima u 1/16 finala ima igrača u dobroj formi, Šapovalov, Busta, Rud + standardno respekt za Rogera + Roberto Bautista. Posle već QF je mnogo lakša priča.

                                Ali sve je to na papiru, žreb se često otvara, lete glave na US Openu.

                                Videćemo.

                                Tehnički je on jako dobar bio na Igrama. Očekujem da ima visok nivo igre na poslednjem Slemu.

                                Kad mogu da se očekuju neke vesti o njegovom rasporedu?

                                Comment

                                Working...
                                X