Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by NI View Post

    1.
    Ako si neko ko iz daljine prati Novaka i tenis, onda komentar moze da bude dopadljiv. Pokazuje da svako ima limite pa i veliki Novak.

    2.
    S druge strane, ako pratis tenis, onda znas vise.

    Medvedev je imao idealno pripremu za USO a potom i super laki zrijeb. Usao je svjez u finale. Novak je dosao lose pripremljen i imao je jako tezak zrijeb. Novak je sam kriv za to sto je dosao lose pripremljen. Igrao je Olimpijadu, dozivio brodolom, izgubio dio samopouzdanje, dao nadu protivnicima, ispustio sansu da se odmori i igra pripremni turnir... Uz to je imao teski zrijeb. Pritsak i losa inicijalna forma su ucinili da Novak jos teze prodje taj zrijeb nego bi ga inace prosao, da se vise umori. Svejedno, nije znao stanje stvari do nedjelje ujutro. Tada je mogao da vidi koliko je oporavljen, koliko je fizicki spreman. I postalo mu je jasno da nije spreman. On to nikada nece reci ali to je tako.

    Novak ima dva nacina da pobijedi Medvedava. Prvi da igra ultra agresivno kao u Australiji. Za tako nesto, nije ima potrebnu top formu. Ispromasivao bi se da je probao. Izgubio bi 6:2,6:2, 6:2. Drugi je da ide na smaranje. Kako on umoran moze da smori odmornog Medvedeva? Nikako. Dakle ostaje imrovizacija (pretjerani izlasci na mrezu, miksanje) i nada da ce Medvedev da podbaci. U svakom slucaju Novak nije bio u kontroli.

    Uza sve to mu ni splet okolnosti nije isao na ruku. Da nije imao peh, izgubio bi 3:1. Da je Medvedev pokazao vise nervoze, mozda bi bilo i 3:2.

    Nije Novak pukao, nego je igrao mec u kome je od starta znao da ima minimalne sanse. Dao je najvise sto je mogao. Druga je stvar sto je to bilo daleko manje od onoga sto su ljudi ocekivali. Prirodno, da ljudima koje ne zanimaju detalji sve izgleda kao pucanje.

    3.
    Postoji jedan dio komentara koji stoji. Novak je rekao da je osjetio olaksanje. Ali to se nije odnosilo na jucerasnji mec, nego na paklenih dva mjeseca od kraja Uimbldona do jucer.


    .
    I ja sam zagovornik da su Igre bile greška. Ali to je sport. Kad je odlučio da ide na OI velike su šanse bile da ne uzme USO. Ispalo je na kraju "ko hoće veće, izgubi iz vreće". Maltene tako. Na kraju nije uzeo USO a ni zlato. Ali otišao je da igra za svoju zemlju. Bio je na oba turnira blizu. Raspored je prosto takav da se teško prođe kroz sve to. Izvukao je Australiju uprkos povredi, RG epski trijumf, Wimbledon na velike mišiće i lagan žreb. A onda katastrofalna odluka da igra i dubl na Igrama. Same Igre su ugrozile kalendarski Slem, zatim je igrao dubl. Tu je kapitulirao. Posle je rešio da uzme pauzu mesec dana i da se osveži. Ali to nije bio najbolji plan. To je bila najbolja alternativa. Teniski tj. tehnički je podbacio. Izgubio previše setova i na kraju dobio Zvereva u epskom meču. To je bio kraj.

    Novak jeste bio malo arogantan, pitanje je samo da li je sebe precenio ili je druge potcenio?

    Ono što je fenomenalno u svemu je što on nije fulao nijedan jedini meč. Dao je maximum. Zato su ovi porazi herojski. Kad daš sve od sebe, maltene i da ne boli.

    Tako da Nole legendo, hvala ti za ovu sezonu. Stigao si ih sa Slemovima brzinom svetlosti. Hvala ti za ovakvu karijeru i epske pobede i poraze. Junačina si iz junačke zemlje, poreklom sa svete teritorije.

    Comment


    • Prosto je pregoreo, ali ne samo u zelji i zbog samog pritiska, vec i fizicki. Previse je ovo bilo u kombinaciji sa OI i sa ovako teskim zrebom.

      Ali da li se iko nadao da ce posle onog krompira Nadalovog na proslom RG i posle one sablasno bizarne diskvalifikacije na proslom USO i mogao neko da pretpostavi da ce uzeti 3 GS i uci u finale četvrtog, da ce imati 27/28 na GS 2021.? Verujem da niko. Ok, mnogi su zeleli, ali ono realno...

      Neverovatan je i kao covek i kao teniser, verujem da ce i iz ovoga izaci jos jaci, bez obzira sto broj svecica na torti svake godine raste.

      A kada je poslednji put plakao posle izvubljenog finala GS, bilo je to na RG15, i uzeo sledeca cetiri GS. Pa neka se istorija ponovi.

      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • NI i Sandu su na neki nacin sumirali ono sto mislim. Najvazniji mec, mec svih svih meceva je izgubio samim tim ovo je njegov najtezi poraz u karijeri. Poraz od Vavrinke na RG bi mozda bio najtezi da posle toga nije osvajao dva puta RG. Propustena je istorijska sansa koja se ukazuje samo jednom u karijeri. Cak i oni koji nesto i ne vole Novaka su navijali da uzme US Open i budu svedoci tom istorijskom trenutku.
        Kakve ce efekte imati ovaj poraz videcemo mada Sandu je u pravu kad kaze da posle ovog sve izgleda malo i beznacajno. Moze uzeti jos neki MS i GS, ostati jos par nedelja na prvom mestu ali big prize je otisla u nepovrat i to se ne moze nadomestiti ni sa cim. Vidim da ga hvata ocinski instikt tako da sumnjam da ce jos dugo biti na turu. Ono sto je definitvno da su mladi lavovi next BIG 3 konacno stupili na scenu sto je dobro za tenis generalno. Medo ce mozda biti najuspesnii ali njegov stil igre mi je najgori za gledanje.

        Comment


        • Medju navijacima na ovom forumu, iako polako, postize se jedan konsesus sto se dogodilo. Kao sto bih i ocekivao, ni jedan od vas ne prigovara Novaku. Mozda je izuzetak Sandu koji zna da bude impulsivan i iskren do boli. Malo vise o tom kasnije.

          Svima preporucujm:

          https://www.youtube.com/watch?v=G2ziBZRHIjQ

          Procitao sam sto je rekao Ozmo (dobar kao i uvijek), Viskovic i Govedarica (cuvali su se da nesto konkretno ne kazu), Moratoglu i Beker (vazno im je da budu u centru paznje), Katarina Uitaker i njeni (koji su promasili sustinu)... Svi skupa nisu ni blizu da daju jedno racionalno i koliko je to moguce precizno objasnjenje sto se desilo. Zato je Gill Gross savrseno uspio. Odgovor je jednostavan - NOGE, NOGE i NOGE. Novak, koji uzime noge svima, je izasao na teren bez nogu, sto zbog umora a sto zbog nervoze. A Gros objasnjava da je eksplozivnost u nogama kljucna i za Novakov return i za defanzivu. Novak igra bolje kljucne meceve od svih drugih jer ima bolju defanzivu. Lakse je igrati defanzivno nego ofanzivno kad si nervozan.

          Elem, Gros pokazuje da je i Medvedev takticki bio odlican. Ucinio je sve da Novak bude sto manje u kontroli. Nema ni misterije oko Novakovih izlazaka na mrezu. To je bila jedina racionaln taktika u danim okolnostima. Taktika je postajala sve manje efikasan kako je vrijeme odmicalo i Medvedev nalazio kontra igru. Gros misli da se Novak bio opustio u zadnjem gemu, zato je mogao da igra ofanzivnije i da je moglo svasta biti da je u tom trenutku napravio i drugi rebrejk. Konacno, smatra da je Novak, s obzirom na okolnosti, igrao odlicno ovaj turnir i da je veliki uspjeh da je uopste dosao do finala.

          A za Novaka


          A sad da se vratim Sanduu. Upotrijebi je sinatgmu "Novakove avanture". To je pravi izraz, Novak, koji je, bar kad je tenis u pitanju, super racionalan, metodican sa skoro pa naucnim pristupom, povremeno eksperimetnise ili ga ponese srce, patriotizam, zelja da pomogne, respekt za Srdjanove ambicije sa beogrdskim turnirom... Ponekad takve neracionalne odluke izgledaju smijesno. Zar je morao igrati dublove na ATP kupu kad Srbija nije mogla da pobijedi? Zar nije mogao progutati ponos i ne igrati drugi Beograd? Zar je morao igrat sa Ninom dubl i jos zakomlikovati i onako komplikovanu Olimpijadu? Medjutim, ukupno gledajuci, taj iracionalni element donosi Novaku vise koristi nego stete. Zato Nole nastavi da budes to sto jesi, slusaj svoje srce!


          Gotovo sigurno da je ovo bila jedinstvena prilikada da osvoji kalendarski slem. Samim tim, ovaj poraz ce da se pamti dugo posto zavrsi karijeru. Nema veze koliko ce jos slemova da osvoji, ovo ce da bude jedan od meceva koji definise njegovu karijeru, kao i poraz protiv Delpa na OI u Brazilu. Svejedno, ovaj poraz nije ni blizu bolan kao neki drugi, Peking 2008. od Nadala, RG 2011. od Federera, RG 2013. od Nadala i iznad svega USO 2013. od Nadala i USO 2016. od Vavrinke. Sve te izgubljene meceve je Novak morao da dobije. Svaki put je ovaj ili onaj bezvezni razlog ucinio da izgubi. Prekujcer, bez obzira sto smo mislili prije meca, Novak objektivno nije imao sansi.
          Samo da ga zdravlje posluzi i da ne izgubi motiv pa cemo skupa sa njim jos puno puta slaviti!

          Last edited by NI; 14-09-21, 08:19.

          Comment


          • Originally posted by miloolja View Post
            Prosto je pregoreo, ali ne samo u zelji i zbog samog pritiska, vec i fizicki. Previse je ovo bilo u kombinaciji sa OI i sa ovako teskim zrebom.

            Ali da li se iko nadao da ce posle onog krompira Nadalovog na proslom RG i posle one sablasno bizarne diskvalifikacije na proslom USO i mogao neko da pretpostavi da ce uzeti 3 GS i uci u finale četvrtog, da ce imati 27/28 na GS 2021.? Verujem da niko. Ok, mnogi su zeleli, ali ono realno...

            Neverovatan je i kao covek i kao teniser, verujem da ce i iz ovoga izaci jos jaci, bez obzira sto broj svecica na torti svake godine raste.

            A kada je poslednji put plakao posle izvubljenog finala GS, bilo je to na RG15, i uzeo sledeca cetiri GS. Pa neka se istorija ponovi.

            Kako je krenula Australija, bio sam zadovoljan titulom. Najvise od svega ove sezone, kada pogledam sada unazad, kao navijač, najviše mi znači pobeda nad Nadalom na Rolan Garosu. Mislim da je to meč sezone.

            NI je verovatno u pravu, Novak od početka finala USO zapravo nije imao nikakvu šansu. Bar ne realnu šansu. Teorijsku je imao. Sve u svemu, prezadovoljan sam. Stvarno fantastično igrana Slemovima od 2018 i to samo zahvaljujući mentalnom napretku.

            Činjenica je da Novak igra uvek bolje nakon poraza prosto je tako. Kada pobeđuješ stalno forma ima neku blagu silaznu putanju. Ovo mislim kad su Grend Slemovi u pitanju i kad je Novak u pitanju. Neko drugi potone odmah, nakon što osvoji prvi Slem, kao što je Dominik Thiem. Tako da verujem da će Novak vratiti svoj nivo.

            Jeste težak poraz ali za mene možda strašnije od RG je ona diskvalifikacija prošle godine. Ono je za mene maltene bio ''horor''.

            Tako da je ovo bila perfektna sezona. Mesec dana odmora nije bilo dovoljno. Nadam se da ćemo ga videti u Indian Wellsu. Sada ne mora da juri Slemove, Prvo mesto može da zaštiti još malo ali i to nije više bitno. Sada može da igra tenis do kraja sezone.

            Možda nas očekuju prijatna iznenađenja do kraja sezone?

            Da li neko zna da mi kaže da li je Novak obezbedio prvo mesto do kraja godine obzirom da se gleda Year Race lista? Novak ima 2000 poena više od Danila. Nema previše poena u opticaju, Danil brani 2500 poena iz Pariza i Završnog turnira. Ne znam sad tu matematiku.

            Comment


            • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post

              Da li neko zna da mi kaže da li je Novak obezbedio prvo mesto do kraja godine obzirom da se gleda Year Race lista? Novak ima 2000 poena više od Danila. Nema previše poena u opticaju, Danil brani 2500 poena iz Pariza i Završnog turnira. Ne znam sad tu matematiku.
              Posto se gleda race, onda ne gledas sta ko brani nego koliko je poena ostalo u opticaju.
              Ostalo je jos IW-1000, Paris-1000, Torino-1500, Bec-500 i jos 6,7 turnira iz kategorije 250.

              Jedino sto se treutno zna je da Medvedev igra LC.
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post

                Da li neko zna da mi kaže da li je Novak obezbedio prvo mesto do kraja godine obzirom da se gleda Year Race lista? Novak ima 2000 poena više od Danila. Nema previše poena u opticaju, Danil brani 2500 poena iz Pariza i Završnog turnira. Ne znam sad tu matematiku.
                Mene je zanimalo juče pa sam radio detaljnu matematiku.

                Pomaže puno na sajtu ATP-a ima onaj kao player profile, pa sekcija rankings breakdown, sa detaljnom listom svih poena koje utiču na trenutno stanje liste, i datumima oduzimanja poena.

                Pod uslovom da Medvedev odigra IW+ Paris +Torino+ St. Petersburg (najavio u intervjuu nakon pobede) + još neki ATP 250(malo verovatno, ali ajde da paranoišemo) to je 4000 poena max. Treba Novaku 1000 poena da ostane broj jedan pa makar i Medvedev uzeo svih 4000 poena. Ali, ovo je samo broj jedan na listi...

                Za Year end no. 1 se gleda samo race lista iz 2021., gde, kao što su rekli već, Đoković 1990 poena ispred Medvedeva. Vrlo je moguće da će Medvedev biti year end no. 1 za 2021., a da će Novak istovremeno biti broj 1 na ATP listi.

                Comment


                • Novak je dav puta izgubio prvo mjesto za manje od 1000 poena. (2016. i 2019.) Uz, odredjeni, ne preveliki, napor je oba puta to mogao izbjeci. Nece se valjda desiti isto i ove godine. 6 puta broj 1 na kraju godine i 9 puta broj jedan na kraju godine je prilicna razlika.

                  Comment


                  • Naravno, meni je year end no.1 jako važan parametar,! To sam i najviše priželjkivao tokom US opena, da godinu u kojoj je osvojio barem 3 slema završi kao prvi, tako sam razmišljao. Čak i da ne bude YEno1, to bilo osigurano prvo mesto još dodatna 2 meseca nakon Torina. Izbio bi i na 355 nedelja do kraja AO, tako nešto. Što je blizu 362 (godinu više od Federera, hahaha ) i blizu 369 (što su, ako sam dobro zapamtio, neki Federerovi navijači na nekom forumu izvukli iz naftalina kao Lejverov broj, samo ne znam kako jer lista u današnjem formatu postoji valjda od 1973. ) .

                    Problem je u tome što on deluje odavno kao da mu je muka od svega (po meni odavno, pre RG-a sam imao taj utisak) i da ga baš briga. Uliva mi nadu to što je prošle godine jurio u Beč po 90 poena, a onda tankovao protiv Sonega (što mu ja zameram, barem iz pristojnosti prema našim ljudima tamo koji su jurili da ga vide uživo kako igra. )

                    Comment


                    • Originally posted by Kule View Post
                      Problem je u tome što on deluje odavno kao da mu je muka od svega (po meni odavno, pre RG-a sam imao taj utisak) i da ga baš briga. Uliva mi nadu to što je prošle godine jurio u Beč po 90 poena, a onda tankovao protiv Sonega (što mu ja zameram, barem iz pristojnosti prema našim ljudima tamo koji su jurili da ga vide uživo kako igra. )
                      Postoje znaci prezasicenosti. To je opasnost. Uzdam se da dva zadnja turnira nisu toliko zahtjevna sto se tice porodice. Moze da trenira u Monaku, ne mijenja vremensku zonu, To je manje od tri nedjelje odsustva. Sada bi imao period od 6 nedjelja sa porodicmo. Poslije torina bi imao jos mjesec dana. Ali ako je bas prezasicen onda bolje da sve preskoci.

                      Comment


                      • Originally posted by Kule View Post
                        Naravno, meni je year end no.1 jako važan parametar,! To sam i najviše priželjkivao tokom US opena, da godinu u kojoj je osvojio barem 3 slema završi kao prvi, tako sam razmišljao. Čak i da ne bude YEno1, to bilo osigurano prvo mesto još dodatna 2 meseca nakon Torina. Izbio bi i na 355 nedelja do kraja AO, tako nešto. Što je blizu 362 (godinu više od Federera, hahaha ) i blizu 369 (što su, ako sam dobro zapamtio, neki Federerovi navijači na nekom forumu izvukli iz naftalina kao Lejverov broj, samo ne znam kako jer lista u današnjem formatu postoji valjda od 1973. ) .

                        Problem je u tome što on deluje odavno kao da mu je muka od svega (po meni odavno, pre RG-a sam imao taj utisak) i da ga baš briga. Uliva mi nadu to što je prošle godine jurio u Beč po 90 poena, a onda tankovao protiv Sonega (što mu ja zameram, barem iz pristojnosti prema našim ljudima tamo koji su jurili da ga vide uživo kako igra. )
                        Pitanje je zapravo koliko je Novaku stalo da juri year end no. 1.Dobro je sto Novak moze da saceka ishod na IW pa da onda kalkulise da li ce igrati Pariz ili nesto drugo.Nije nemoguce da i Medvedeva stigne umor i da kiksne na nekom od predstojecih turnira.

                        Comment


                        • On se skoro pa pridržavao svoje izjave sa početka godine da su Slemovi cilj. Probao je i sa OI. Tako da u tom smislu sezona je gotova. Mislim da ostatak sezone može da odigra bez pritiska, mnogo toga je uradio u ovoj godini. Ovo je istorija, probio je broj nedelja i stigao rivale po broj Slemova. Za samo maltene 6 meseci.

                          Po mom mišljenju treba da se vrati na teren. Neće ići u u Indian Wells, tako mislim. Bersi i Torino da. Možda čak i neki manji pripremni turnir.

                          Comment


                          • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
                            On se skoro pa pridržavao svoje izjave sa početka godine da su Slemovi cilj. Probao je i sa OI. Tako da u tom smislu sezona je gotova. Mislim da ostatak sezone može da odigra bez pritiska, mnogo toga je uradio u ovoj godini. Ovo je istorija, probio je broj nedelja i stigao rivale po broj Slemova. Za samo maltene 6 meseci.

                            Po mom mišljenju treba da se vrati na teren. Neće ići u u Indian Wells, tako mislim. Bersi i Torino da. Možda čak i neki manji pripremni turnir.
                            Sve je to lepo, ali za još slemova je potrebno da se očuva ako ne prvo, onda barem drugo mesto na listi. Da ne bi na istima naletao na Medvedeva u polufinalu već. I nije loše povremeno dobiti nekoga i na dva dobijena seta. Čisto da ih podseti ko je i šta je, da se ne zanesu puno na slemovima i da ne dolaze tamo sa izjednačenim h2h skorom. I da ne misle da će ga dobiti samo na kondiciju. O pripremi za slemove da i ne počinjem. Naravno da ne treba da igra 17 turnira godišnje, ali ako igra 11-12, neka ide tamo ozbiljan.

                            Comment


                            • Originally posted by Kule View Post

                              Sve je to lepo, ali za još slemova je potrebno da se očuva ako ne prvo, onda barem drugo mesto na listi. Da ne bi na istima naletao na Medvedeva u polufinalu već. I nije loše povremeno dobiti nekoga i na dva dobijena seta. Čisto da ih podseti ko je i šta je, da se ne zanesu puno na slemovima i da ne dolaze tamo sa izjednačenim h2h skorom. I da ne misle da će ga dobiti samo na kondiciju. O pripremi za slemove da i ne počinjem. Naravno da ne treba da igra 17 turnira godišnje, ali ako igra 11-12, neka ide tamo ozbiljan.
                              Jednim delom si svakako u pravu. Mislim da Novak mora da nastavi sa radom na servis volej igri. Sve više će da mu treba. Na travi servis volej povećava ionako već dobre njegove šanse. Na šljaci će morati da nastavi sa dropovima. Trend njegove igre se vidi a to je skraćivanje poena. Za sada su za njega srednje dugi poeni idealni. On pokušava da u najviše 10 razmena pronađe trenutak za napad, pa sad da li je to sa osnovne linije, prilaz na mrežu ili drop. Videćemo. Protivnici to čitaju i produžavaju poene. On je ove sezone parirao fizički ali mentalno je bio superioran. I sledeće će biti fizički spreman podjednako. Može još jednom da se proba 3 Slema.

                              Na početku sledeće sezone očekujem Nadala da pomogne malo i čisti žrebove. On je falio da ojadi nekoga na turniru.

                              ​​​​​​

                              Comment


                              • Samo ću se nasmejati na pomisao da Novak(osvajač 3GS i finalista 1GS) neće biti prvi na kraju godine.. A atp se baš trudi da on to ne bude..
                                Dobro ste analizirali.. Nemam šta da dodam..Odmor, odmor..
                                Inače Novak je u Beogradu..
                                Last edited by Panchev9; 14-09-21, 20:58.

                                Comment

                                Working...
                                X