Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by djkov View Post
    Nikom nije palo na pamet da je Novak bio razocaran, premoren i da mu je trebao jak alibi za neigranje meca za medalju u miks dublu.Nadam se da nema neku vecu povredu, vec da je u pitanju zamor.
    Svima je to palo na pamet. I da bi naslov u novinama "Cetri poraza u dva dana kada igra za Srbiju" bio grozan. Svejedno, daleko je vjerovatnije da postoji realna povreda ramena. Ako laze koza, ne laze rog. Nije servirao dobro.
    Last edited by NI; 01-08-21, 07:44.

    Comment


    • Originally posted by NI View Post

      Svima je to palo na pamet. I da bi nalov u novinama "Cetri poraza u dva dana kada igra za Srbiju" bio grozan. Svejedno, daleko je vjerovatnije da postoji realna povreda ramena. Ako laze koza, ne laze rog. Nije servirao dobro.
      Meni nije palo na pamet. Novak ne servira uvek dobro već samo kad je odmoran, posle dobrane pauze i priprema. U Australiji je lepo servirao, na Rolan Garosu u jednom delu turnira, na Wimbledonu samo u prvom kolu, posle onako, iznad svog proseka ali ne spektakularno.

      Protiv Zvereva očajno a protiv Buste odlično.

      Kada ne servira dobro može biti i da je umoran.

      Po mom mišljenju, protiv Zvereva se raspao zbog čistog fizičkog umora. On nije mogao da napravi taj korak da se vrati u meč kao protiv Buste. Za mene Busta je odigrao bolje od Saše.

      Novaku su porazi potrebni. On bez toga ne može.

      Sve što je škripalo u igri delovalo je od umora.

      Pitanje je sada kakvu će taktiku da spremi uoči poslednjeg Slema. Siguran sam da mu odgovara da je protivniku mutna voda. Da se ne zna šta mu je.

      Realno su mu potrebne dve nedelje odmora. On tehnički ne može da izgubi formu za mesec dana. Ali propustiće Sinsinati ako to uradi. E sad, i 10 dana odmora je u redu, to je 4 dana manje od dve nedelje a on u Sinsinatiju ne bi startovao od prvog dana. To nije dovoljno za dostizanje forme ali je dovoljno za održavanje nekog srednjeg nivoa Igre sa kojeg se brzo podiže forma.

      Telo se odmori brže od glave. Potrebno je mentalno osveženje. Ništa od toga nije njemu nepoznato, uslovi u kojima je trenutno ali razlike su male. Ipak idalje igra za Istoriju.

      Moliće Boga za solidan žreb.

      Problem je što realno 2 nedelje odmora, nije sad trenutak za to. To je previše. Po mom mišljenju, radiće na saniranju povrede i odmoru, 10 dana. Potom ide u Sinsinati, dubl da igra bar nešto i da tempira servis. Time će dostići mentalnu svežinu i ošacovaće protivnike.

      Comment


      • Vanja Grbić:"Olimpijski šampion nije status koji se dobija medaljom, već filozofijom kojom se neko vodi kroz život. Ti si primer svima šta je i kako izgleda biti olimpijski šampion. Glavu gore brate, najveći si ikada. Nastavi da nas sve inspirišeš"
        Malo deluje patetično ali je ipak suština. Biće sve dobro.
        Spoiler
        Ako mi časi smrti postanu bliski,
        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
        Nije umio da odstupi,
        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
        Pao unapred, a ne unazad,
        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
        Uračunato i u moj pad.

        Comment


        • Originally posted by djkov View Post

          I kalendarski slem bi zacementirao pricu, pogotovo sto bi to bio jedan vise, a slabe su sanse da Federer to stigne, a ni Rafa nema mnogo vise sansi.
          Ne bi zacementirao pricu jer vec sad govore po forumima kako Novak nije GOAT posle svega sto mu se desilo na OI. Sa OI zlatom i US Openom izbio bi im i poslednji argument u GOAT prici. .

          Comment


          • Tata Srki 🤩

            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Zverev je bio ubitacan. On je mnogo bolji igrac od Kacanova, ali ovakvu sigurnost i superiornost nisam ocekivao. Ne smidja mi se to. Moze se desiti da najpogubnija konsekvenca Olimpijskih igra nije izgubljeno zlato ni utuceni Novak ni smanjene sanse da osvoji USO ni picanje hejtera... Bojim se da je onom pobjedom nad Novakom Zverev konacno postao sampion. Novak moze da osvoji jos nekoliko slemova, mozda cak vise od 5. Za to trebaju tri uslova. Da ostane zdrav, da sacuva motivaciju i da nijedan od mladih ne postane sampion.

              Comment


              • Originally posted by NI View Post
                Zverev je bio ubitacan. On je mnogo bolji igrac od Kacanova, ali ovakvu sigurnost i superiornost nisam ocekivao. Ne smidja mi se to. Moze se desiti da najpogubnija konsekvenca Olimpijskih igra nije izgubljeno zlato ni utuceni Novak ni smanjene sanse da osvoji USO ni picanje hejtera... Bojim se da je onom pobjedom nad Novakom Zverev konacno postao sampion. Novak moze da osvoji jos nekoliko slemova, mozda cak vise od 5. Za to trebaju tri uslova. Da ostane zdrav, da sacuva motivaciju i da nijedan od mladih ne postane sampion.
                Zverev ovime jeste zakoračio među velike šampione ali kakve to veze ima sa Novakom? On nije i neće biti kalibar Novaka. Nema razloga da te bude strah. Novak najviše voli izazove. Na papiru biće mnogi spremni na USO ali pitanje je ko će biti najspremniji.

                Zverev je mnogo radio da bi došao do ovog rezultata. Može da potone ko Thiem. Novak je šampion, to mu je svakodnevnica. Zato je oborio tolike rekorde. Čovek - šampion. Zvereva je mnogih, takvi su i Danil i Thiem i Stefanos.

                Nadam se uspešnom oporavku. Jedva čekam USO a i novostii o Novakovoj spremnosti.

                ​​​​​

                Comment


                • Originally posted by NI View Post
                  Zverev je bio ubitacan. On je mnogo bolji igrac od Kacanova, ali ovakvu sigurnost i superiornost nisam ocekivao. Ne smidja mi se to. Moze se desiti da najpogubnija konsekvenca Olimpijskih igra nije izgubljeno zlato ni utuceni Novak ni smanjene sanse da osvoji USO ni picanje hejtera... Bojim se da je onom pobjedom nad Novakom Zverev konacno postao sampion. Novak moze da osvoji jos nekoliko slemova, mozda cak vise od 5. Za to trebaju tri uslova. Da ostane zdrav, da sacuva motivaciju i da nijedan od mladih ne postane sampion.
                  Zverev ovime jeste zakoračio među velike šampione ali kakve to veze ima sa Novakom? On nije i neće biti kalibar Novaka. Nema razloga da te bude strah. Novak najviše voli izazove. Na papiru biće mnogi spremni na USO ali pitanje je ko će biti najspremniji.

                  Zverev je mnogo radio da bi došao do ovog rezultata. Može da potone ko Thiem. Novak je šampion, to mu je svakodnevnica. Zato je oborio tolike rekorde. Čovek - šampion. Zvereva je mnogih, takvi su i Danil i Thiem i Stefanos.

                  Nadam se uspešnom oporavku. Jedva čekam USO a i novostii o Novakovoj spremnosti.

                  ​​​​​

                  Comment


                  • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post

                    Zverev ovime jeste zakoračio među velike šampione ali kakve to veze ima sa Novakom? On nije i neće biti kalibar Novaka. Nema razloga da te bude strah. Novak najviše voli izazove. Na papiru biće mnogi spremni na USO ali pitanje je ko će biti najspremniji.

                    Zverev je mnogo radio da bi došao do ovog rezultata. Može da potone ko Thiem. Novak je šampion, to mu je svakodnevnica. Zato je oborio tolike rekorde. Čovek - šampion. Zvereva je mnogih, takvi su i Danil i Thiem i Stefanos.

                    Nadam se uspešnom oporavku. Jedva čekam USO a i novostii o Novakovoj spremnosti.

                    ​​​​​
                    I te kako ima veze sa Novakom. Zverev nece biti kalibar Novaka kad se gleda ukupna karijera, ali ce u narednim godinama biti jedan od glavnih konkurenata Novaku. Nije svejedno da li je samouvjeren ili sumnja u sebe.

                    Da Novak nije ucestvovao na OI a Zverev osvojio zlato, to bi bilo kao da je osvoji jedan masters. Ne bilo previse bitno. Ovako je on osvoji zlato preko Novaka, i to Novaka super motivisanog Novaka. Dalje, Zverev je dobio taj mec, nije ga Novak izgubio. Zato je Sasa plako poslije meca. Zato je Misa Zverev plakao na njemackoj televiziji. Uz to je pobjedu vidio kao stepenicu ka cilju, a ne glavni kao glavni cilj. To je odlika sampiona. Sto je bilo najteze na RG-u? Pobijediti Nadala ili osvojiti titulu poslije. Naravno pobijediti Nadala, ali onda je uslijedila ispraznjenost. I Novak je jedva preskocio Cicipasa.

                    Comment


                    • Meni je samo smor kataklizmicni slijed dogadjaja koji se desio a koji se samo njemu moze desiti. U zadnjih par godina oko njega je sve polarizovano. Ili je neki mega uspjeh/obaranje rekorda ili poraz plus neka fama oko ponasanja, orgijanje hejtera. Karenjo Busta ga ponizava, pa predaja mix dubl.
                      Da je imao petlju da otkaze OI kao sto je najavio u iskrenom i realnom stavu odmah nakon titule na W, sve bi bilo super. Ovako je zavarao sebe par dana kad se odmorio, mislio da moze. I cinilo se tako do SF, sve je islo po loju dok nije doslo do stani-pani i odmah je puko ko kokica.

                      Svi ovi mladi su u nekim trenucima djelovali sampionski opasno.Sad je red na Zvereva, koji vrlo vjerovatno ima najveci peak od svih njih i mislim da ce biti najbolji u ovoj generaciji.
                      A Novaku preostaje da pokusa sto vise napuni baterije do USO jer defakto se njemu zavrsava sezona sa USO, ovo iza ce odigrato 2-3 turnira rekekrativno i to je to
                      Last edited by DinoFC; 01-08-21, 12:58.

                      Comment


                      • Nadam se da smo se slozili da je igranje mix-a bila velika greska.
                        Ako sam uspeo da vas makar navedem da razmisljate o tome drago mi je.
                        Ali nadam se da je i sam Djokovic to shvatio. Jer uvideti sopstvenu gresku je najteze, ali kada si dovoljno iskren prema sebi i uspes to da uradis, moze ti samo pomoci u buducnosti.
                        sigpic

                        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                        Comment


                        • Originally posted by NI View Post

                          I te kako ima veze sa Novakom. Zverev nece biti kalibar Novaka kad se gleda ukupna karijera, ali ce u narednim godinama biti jedan od glavnih konkurenata Novaku. Nije svejedno da li je samouvjeren ili sumnja u sebe.

                          Da Novak nije ucestvovao na OI a Zverev osvojio zlato, to bi bilo kao da je osvoji jedan masters. Ne bilo previse bitno. Ovako je on osvoji zlato preko Novaka, i to Novaka super motivisanog Novaka. Dalje, Zverev je dobio taj mec, nije ga Novak izgubio. Zato je Sasa plako poslije meca. Zato je Misa Zverev plakao na njemackoj televiziji. Uz to je pobjedu vidio kao stepenicu ka cilju, a ne glavni kao glavni cilj. To je odlika sampiona. Sto je bilo najteze na RG-u? Pobijediti Nadala ili osvojiti titulu poslije. Naravno pobijediti Nadala, ali onda je uslijedila ispraznjenost. I Novak je jedva preskocio Cicipasa.
                          Videćemo da li si u pravu. Uglavnom nisi. Teže je nositi se sa ulogom favorita. Novak jeste bio motivisan ali je bio na maksimumu jedan set. I tada je pokazao klasu. Posle toga je izgubio taj nivo. Takav je tajming. Umor, igra se u 2 seta. Ti si i za Medvedeva pričao svašta pred finale u Australiji, pa si promašio temu maltene.

                          Novak ima toliko opcija u igri, toliko strategija, toliko udaraca različitih efekata. Ti njega redovno potcenjuješ ili očigledno ne pratiš njegovu igru dovoljno temeljno.

                          Mnoga finala dobijao je u gorim situacijama, manje spreman i sa nižim nivoom.

                          Mislim da bi trebao da pogledaš arhivu svojih postova pred mnoge mečeve i da vidiš koliko grešiš.

                          Zverev je imao i dozu sreće. Jedno su Igre, drugo je Tour. Endi Marej je primer toga.

                          Volim kad se ovako blati Novak zbog 4.mesta na Igrama nakon ovakve sezone do sada. Pojedinci treba i da se stide.

                          I da, prezadovoljan sam igrom protiv Buste posle onakvog poraza. Nisam nezadovoljan. Nadam se da je zdrav. Biće dobar u Americi.

                          Comment


                          • Originally posted by NI View Post

                            I te kako ima veze sa Novakom. Zverev nece biti kalibar Novaka kad se gleda ukupna karijera, ali ce u narednim godinama biti jedan od glavnih konkurenata Novaku. Nije svejedno da li je samouvjeren ili sumnja u sebe.

                            Da Novak nije ucestvovao na OI a Zverev osvojio zlato, to bi bilo kao da je osvoji jedan masters. Ne bilo previse bitno. Ovako je on osvoji zlato preko Novaka, i to Novaka super motivisanog Novaka. Dalje, Zverev je dobio taj mec, nije ga Novak izgubio. Zato je Sasa plako poslije meca. Zato je Misa Zverev plakao na njemackoj televiziji. Uz to je pobjedu vidio kao stepenicu ka cilju, a ne glavni kao glavni cilj. To je odlika sampiona. Sto je bilo najteze na RG-u? Pobijediti Nadala ili osvojiti titulu poslije. Naravno pobijediti Nadala, ali onda je uslijedila ispraznjenost. I Novak je jedva preskocio Cicipasa.
                            Videćemo da li si u pravu. Uglavnom nisi. Teže je nositi se sa ulogom favorita. Novak jeste bio motivisan ali je bio na maksimumu jedan set. I tada je pokazao klasu. Posle toga je izgubio taj nivo. Takav je tajming. Umor, igra se u 2 seta. Ti si i za Medvedeva pričao svašta pred finale u Australiji, pa si promašio temu maltene.

                            Novak ima toliko opcija u igri, toliko strategija, toliko udaraca različitih efekata. Ti njega redovno potcenjuješ ili očigledno ne pratiš njegovu igru dovoljno temeljno.

                            Mnoga finala dobijao je u gorim situacijama, manje spreman i sa nižim nivoom.

                            Mislim da bi trebao da pogledaš arhivu svojih postova pred mnoge mečeve i da vidiš koliko grešiš.

                            Zverev je imao i dozu sreće. Jedno su Igre, drugo je Tour. Endi Marej je primer toga.

                            Volim kad se ovako blati Novak zbog 4.mesta na Igrama nakon ovakve sezone do sada. Pojedinci treba i da se stide.

                            I da, prezadovoljan sam igrom protiv Buste posle onakvog poraza. Nisam nezadovoljan. Nadam se da je zdrav. Biće dobar u Americi.

                            Comment


                            • Originally posted by DinoFC View Post
                              Meni je samo smor kataklizmicni slijed dogadjaja koji se desio a koji se samo njemu moze desiti. U zadnjih par godina oko njega je sve polarizovano. Ili je neki mega uspjeh/obaranje rekorda ili poraz plus neka fama oko ponasanja, orgijanje hejtera. Karenjo Busta ga ponizava, pa predaja mix dubl.
                              Da je imao petlju da otkaze OI kao sto je najavio u iskrenom i realnom stavu odmah nakon titule na W, sve bi bilo super. Ovako je zavarao sebe par dana kad se odmorio, mislio da moze. I cinilo se tako do SF, sve je islo po loju dok nije doslo do stani-pani i odmah je puko ko kokica.

                              Svi ovi mladi su u nekim trenucima djelovali sampionski opasno.Sad je red na Zvereva, koji vrlo vjerovatno ima najveci peak od svih njih i mislim da ce biti najbolji u ovoj generaciji.
                              A Novaku preostaje da pokusa sto vise napuni baterije do USO jer defakto se njemu zavrsava sezona sa USO, ovo iza ce odigrato 2-3 turnira rekekrativno i to je to
                              Za preskociti igre je trebalo hrabrosti, tu si u pravu. Ali prilika je bila prevelika. Bila je to 50:50 odluka. Sada treba jos veca hrabrost zaboraviti sto se desilo. Reci: "Probao sam, bilo je blizu, nije mi zao, vise bih se kajao da nisam probao, idemo dalje!"

                              Nije Novak isao na OI po golden slem. Isao je po zlatnu medalju. I nije isao po sistemu: "Probacu, pa sto bude!" nego: "Moram da je uzmem!" To je problem.

                              Originally posted by Sandugp View Post
                              Nadam se da smo se slozili da je igranje mix-a bila velika greska.
                              Ako sam uspeo da vas makar navedem da razmisljate o tome drago mi je.
                              Ali nadam se da je i sam Djokovic to shvatio. Jer uvideti sopstvenu gresku je najteze, ali kada si dovoljno iskren prema sebi i uspes to da uradis, moze ti samo pomoci u buducnosti.
                              Dubl se pokazao kao greska, cak velika greska, ali ne iz razloga koje ti navodis. Dubl je izgledao kao bonus, kao slag preko torte. I tako bi bilo da je pobijedio Zvereva. Novak je prevdio kako ce poraz od Zvereva odraziti na dubl! Tada se dubl pretvorio u breme, tesko breme. U trenutku kada je bio potuno rastrojen, on je morao da igra jos jedan mec. Vazan mec, u kojem nije bio i nije mogao biti top. Nije slucajno Bubanj rekao da je dubl dosao prekratko iza singla.

                              Vjerovatni, da ne kazem neminovni, poraz u dublu je dosao kao jos jedan tezak udarac i to u trenutku kad je trebao mir a ne stres. Onda se lancana reakcija nastavila. Dva udarca i nekoliko sati manje za oporavak su ozbiljno poremetili pripremu za mec protiv Buste. Za razliku od Londona, Novaku je mec za bronzanu medalju mnogo znacio, a usao je potuno nespreman i naletio na super motivisanog protivnika. Otud onakvo bacanje reketa ka tribinama. To nije bilo praznjenje bijesa nego predaja, dizanje ruku!

                              To je bio treci udarac u 24 sata, zato je predao mix.

                              Znajuci Novaka, koji moze da se suoci sa greskom, vjerujem da ce to da prebrodi iako je malo vremena do USO. Malo ga je samo zato sto treba da provari ovo razaocaranje. U protivnom bi bilo dovoljno vremena.

                              Osim toga, vec je pocela kampanaj smanjivanja pritiska. I Bubanj a pogotovo Srdjan su napravili odlican posao. Samo da se nastavi.
                              Last edited by NI; 01-08-21, 14:57.

                              Comment

                              Working...
                              X