Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prelazni Rok 2018/19 - KK Crvena Zvezda

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mmajstor View Post
    Juce/prekjuce Laza saopstio taj scenario.....
    Vrlo moguce. Bice na pripremama pa ce videti.

    Comment


    • Radi li se na odlasku Feldina?
      Sta u klubu planiraju sa ovolikim strancima, vec ih ima pet, ne racunajuci pleja i tu cetvorku sto treba da dodje.Unikaha hoce Lesora.
      Last edited by Manda77; 18-07-18, 14:08.

      Comment


      • Originally posted by mmajstor View Post
        Juce/prekjuce Laza saopstio taj scenario.....
        Znam da jeste ali pre mislim da ce se prodati nego slati u fmp ponovo,generalno opet imamo 3 centra ne vidim sto svima smeta ovaj potpis

        Comment


        • Meni ne smeta....po meni Odzo/Lesor slican doprinos daju, stim sto Odzo deluje kao bolji radenik a Lesor mozda vise odgovara ovom timu pored Ristica i Cirbesa.

          Comment


          • Originally posted by mmajstor View Post
            Meni ne smeta....po meni Odzo/Lesor slican doprinos daju, stim sto Odzo deluje kao bolji radenik a Lesor mozda vise odgovara ovom timu pored Ristica i Cirbesa.
            Koliko ja znam Lesor je bivsi igrac.
            Last edited by Manda77; 18-07-18, 14:28.

            Comment


            • Originally posted by mmajstor View Post
              Meni ne smeta....po meni Odzo/Lesor slican doprinos daju, stim sto Odzo deluje kao bolji radenik a Lesor mozda vise odgovara ovom timu pored Ristica i Cirbesa.
              Slobodan Klipa je pricao da nikada nije video igraca sa takvim radnim navikama I zeljom za treningom kao kod Oja.

              Comment


              • Još Simon i Marković i pali se mašina

                Comment


                • Originally posted by Manda77 View Post
                  Koliko ja znam Lesor je bivsi igrac.
                  Ovde svi znaju razlicito.

                  Comment


                  • Zvezda je dogovorila prodaju Lesora. Ocekujem narednih dana da se obelodani ime kluba.
                    Mene interesuje sta ce biti sa Dangubicem?

                    Comment


                    • Originally posted by MannyCalavera View Post
                      Postoji velika razlika u tome da li je plej bezopasan po kos (recimo Pefi) i da li je ogranicen napadacki (Stone i slicni). Stone ima dolican ulaz sa obe strane, koji takodje eksploatise iz picka. Koristi i polaganja ,i floatere i postuje igrace, tranziciju takodje pegla. Dakle on je opasan po kos.
                      Pa Stone je bas prototip igraca koji je bezopasan po kos. On je cak i na koledzu imao prosek od 5.8 poena (8.5 poena u senior sezoni, na cak 36.5 minuta), u G-League nije bio ni blizu dvocifrenog proseka, u Veneciji 6.5 poena... Zapravo, ne pada mi na pamet neki plej koji je manje opasan po kos od njega, cak je pomenuti Pefi pretprosle sezone u Zenitu imao 12 ppg uz odlicne procente suta.

                      Takodje, ovo odlicnom ulazu sa obe strane iz pika, polaganjima, flouterima, post up situacijama...

                      -Prosle sezone je igrao u Greensboro Swarm-u, kao p&r ball handler je imao uzasnih 0.481 poena po posedu, 26.7% iz igre i po tome je bio u 9% najgorih igraca u G-League. 77% pokusaja su mu bili sutevi spolja (uzasnih 25% realizacije), a ovo ostalo sto je imao na obrucu je isto bio ocajan - takodje 25% realizacije. Istina, to je vrlo mali uzorak od 5 utakmica, na njima nije imao nijedan post up posed, nijedan flouter.

                      -Sezona pre te je svakako relevantnija, jer je tu odigrao 33 utakmice za Fort Wayne. Kao p&r ball handler je imao 0.744 poena po posedu, 46.1% iz igre i po tome je skoro 60% igraca u G-League bilo bolje od njega. Uz to, iz tih situacija je gubio loptu u 30.6% poseda, sto je alarmantna brojka. 60% pokusaja su mu bili sutevi spolja (losih 33% realizacije), a skoro sve ostalo su bili pokusaji na obrucu, gde je opet bio izuzetno los - cak 81% igraca u G-League su imali bolju realizaciju od njega. Imao je jedan jedini pokusaj sa posta (doduse, pogodio ga je ) i bacio je ukupno 5 floutera - nije pogodio nijedan. U tranziciji je 83% igraca bilo bolje od njega...

                      Dakle, ne postoji jedan play type u kome je on dobar realizator, svuda je rangiran kao "poor" ili "below average". Velika vecina pokusaja su mu sutevi spolja - i tu je los, a prilikom realizacije na obrucu je jos slabiji. Floutere baca vrlo retko, sa posta jos redje napada. Uz to, slobodna bacanja u karijeri izvodi ispod 70%.

                      E sada, igraci koji mogu igrati pleja sa skoro 2 metra i rasponom ruku od preko 210 cm su vrlo retki, ima on odlican pregled igre, dobar je asistent, nudi defanzivnu raznovrsnost, elitni je skakac... Ja licno bih uvek pre eksperimentisao sa tako nekim, nego sa ovim skorerima od 180, ali da je Stone prilicno operisan od proturanja lopte kroz obruc - operisan je i to je pokazivao na svim nivoima na kojima je igrao.

                      Comment


                      • Originally posted by Nas View Post
                        Pa Stone je bas prototip igraca koji je bezopasan po kos. On je cak i na koledzu imao prosek od 5.8 poena (8.5 poena u senior sezoni, na cak 36.5 minuta), u G-League nije bio ni blizu dvocifrenog proseka, u Veneciji 6.5 poena... Zapravo, ne pada mi na pamet neki plej koji je manje opasan po kos od njega, cak je pomenuti Pefi pretprosle sezone u Zenitu imao 12 ppg uz odlicne procente suta.

                        Takodje, ovo odlicnom ulazu sa obe strane iz pika, polaganjima, flouterima, post up situacijama...

                        -Prosle sezone je igrao u Greensboro Swarm-u, kao p&r ball handler je imao uzasnih 0.481 poena po posedu, 26.7% iz igre i po tome je bio u 9% najgorih igraca u G-League. 77% pokusaja su mu bili sutevi spolja (uzasnih 25% realizacije), a ovo ostalo sto je imao na obrucu je isto bio ocajan - takodje 25% realizacije. Istina, to je vrlo mali uzorak od 5 utakmica, na njima nije imao nijedan post up posed, nijedan flouter.

                        -Sezona pre te je svakako relevantnija, jer je tu odigrao 33 utakmice za Fort Wayne. Kao p&r ball handler je imao 0.744 poena po posedu, 46.1% iz igre i po tome je skoro 60% igraca u G-League bilo bolje od njega. Uz to, iz tih situacija je gubio loptu u 30.6% poseda, sto je alarmantna brojka. 60% pokusaja su mu bili sutevi spolja (losih 33% realizacije), a skoro sve ostalo su bili pokusaji na obrucu, gde je opet bio izuzetno los - cak 81% igraca u G-League su imali bolju realizaciju od njega. Imao je jedan jedini pokusaj sa posta (doduse, pogodio ga je ) i bacio je ukupno 5 floutera - nije pogodio nijedan. U tranziciji je 83% igraca bilo bolje od njega...

                        Dakle, ne postoji jedan play type u kome je on dobar realizator, svuda je rangiran kao "poor" ili "below average". Velika vecina pokusaja su mu sutevi spolja - i tu je los, a prilikom realizacije na obrucu je jos slabiji. Floutere baca vrlo retko, sa posta jos redje napada. Uz to, slobodna bacanja u karijeri izvodi ispod 70%.

                        E sada, igraci koji mogu igrati pleja sa skoro 2 metra i rasponom ruku od preko 210 cm su vrlo retki, ima on odlican pregled igre, dobar je asistent, nudi defanzivnu raznovrsnost, elitni je skakac... Ja licno bih uvek pre eksperimentisao sa tako nekim, nego sa ovim skorerima od 180, ali da je Stone prilicno operisan od proturanja lopte kroz obruc - operisan je i to je pokazivao na svim nivoima na kojima je igrao.
                        Nisam ulazio konkretno u njegovu analitku isao sam iskljucivo po eye testu. Iskreno nemam ni vremena da se cimam sa Synergijem za sve i svasta.

                        Pre svega treba mu zanemariti to u G League i zadnji izlet u Veneciji jer je lik izlazio iz teske povrede kolena tu. U Veneciju je dosao nespreman i u sred sezone, slicno i G League. Tako da i nije mogao da mu se vidi realni kvalitet u tome.

                        Ono sto definitivno stoji je da on nije scorer. I nece nikada ni biti, jer ne moze sa visokim nivoom efikasnosti da stalno trpa poene. Ima tu mnogo i do uloge u timu i sta se trazi od njega, ali u realnosti moze on da ima bolje procente od onoga sto je imao ako se adekvatno koristi. Ne mislim suterski, vec pre svega zavrsavanje na obrucu i oko njega. Uz to njegov usage je prilicno nizak (ne znam tacnu cifru ali mozes i sam da proveris, glavu secem ako je iznad 15-16%), uzima 4-5 suteva po tekmi ukupno i sl. Sve to dosta distorzira njegovu statistiku. On uopste i ne pokusava da se nametne nikome kao scorer. Ali recimo prilicno sam siguran da sa usage rateom od 22-25% i njehih 10-12 suteva po tekmi da bi to bila drugacija slika.

                        Ali sve to kad ostavimo po strani, upravo ono sto si na kraju naveo je gde je njegova vrednost + psiha i liderstvo. Ja mislim da on moze da bude relativno jeftina opcija da dobijes novog Jovica u ekipi. Nema on ambicije o nekim masnim ugovorima i ludim karijerama. On je grinder po G League i Evropi. To mu je realnost. I kao takav je neko ko moze da se potpise za relativno male pare i sa adekvatnom semom ce ti dati otprilike ono sto ti je davao Jovic. A mislim da je to za Zvezdu win scenario, jer nema mnogo prostora za manevar. Pogotovu sto mozes da ga lako uparis sa kombo bekovima ili nekim undersized suterima lako (recimo Baron) a da ne patis u odbrani, on moze uvek da uzme glavnu pretnju na beku i sl.

                        Comment


                        • Da li Cirbes ima naš pasoš? Ako nema mozda mu sredimo. Bice mu ovo treca sezona u klubu.

                          Comment


                          • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                            Zvezda je dogovorila prodaju Lesora. Ocekujem narednih dana da se obelodani ime kluba.
                            Mene interesuje sta ce biti sa Dangubicem?
                            Evo I objave kao sto rekoh. Lesor ce u Unikahu. I klauzula je malo preko 300.000

                            Comment


                            • Prvo, klauzula je 250k, citao sma njihove novine i oni govore kako Lesort nece da ostane u Zvezdi a ne kako mi njega skartiramo...sto ne znaci da je istina...

                              Naravno, imaju jos opcija, ali vratila se prica...https://www.laopiniondemalaga.es/uni...t/1020977.html

                              Ko je u pravu, videcemo..

                              Ojo, ima radne navike, ne vidim ni sta bi drugo radio u BG-u sem trenirao, ruku na srce..
                              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                              2× German League champion (2018, 2019)
                              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                              Comment


                              • Ili je Losmi u pravu što se Lesora tiče ili su ovi iz Unkahe idioti [emoji41]

                                Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka

                                Comment

                                Working...
                                X