Announcement

Collapse
No announcement yet.

Arsenal London

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ima danas situacija vraca se Ozil po loptu a Coq na poziciji 10ke.

    Proslo kolo protiv Watforda kad se Mesut nije morao vracati po loptu je bilo fenomenalno dok nisu fizicki ispuhali. Danas ocaj, a i Mesut igrao katastrofa.

    Danas se meni cinilo da se igralo 4-4-2, Mesut Bergkampovu poziciju da je igrao. Bukvalno na pocetku tekme si imao flat vezni red i ispred Mesut i Perez.

    Ja mislim da je potrebno da igramo Xhaka-Remzika(Santi) vezu i da ce to fenomenalno da bude.
    sigpic
    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

    Comment


    • Nije uopšte ta Džakina pozicija problem , problem su krilni igrači i pogrešna taktika . Igramo sa jednim špicem i polu špicem koji je plejmejker i 70 minuta nam je taktika da se krila izvlače na stranu i da pokušavaju da pogode centaršut jednog jedinog napadača koga markiraju tri odbrambena . Ovo bi možda i moglo da umesto Ozila igra neko tipa De Brujne ili Grizman koji se ubacuje iz senke ali sa Ozilom ne može .

      Sad Žiru može da igra u ovoj taktici samo zbog svojih fizikalija i da molimo boga za penal ali Perez ne može nikako . Ne vršimo nikakav presing kako bi iskoristili taj višak kreativnih igrača. Evo gledam Siti koji je igrao bez krštenog napadača ali je vršio takav pritisak da nije dopustio Junajtedu da priđe u 16 metara i kada su napadali imali su 5 igrača dok smo mi uvek bili sa 2,3. Ovo je treća sezona da nemamo normalno desno krilo i da se po toj strani ne vidimo , levo Sančez može da uradi nešto ali desno smo mrtvi. Fali nam to jedno world class desno krilo i drugačiji pristup igri , ovako je top 5 bajka kamoli nešto više .
      sigpic

      #PRAVDA ZA BRAĆU

      Comment


      • Ne vjerujem ja da je do krila u ovoj twkmi bilo.

        Vidjet cemo uglavnom kad Xhaka pocne igrat, jer jebeni Coq je igrac manje u izgradnji igre. Covjek ne zna dodati loptu, nema pregled igre, kao ni osjecaj za napadacku igru. Defanzivno da, ofanzivno jok.

        Sve dok Mesut mora da se vraca na svoju polovinu po loptu nema od nase igre nista, jer ti je onda cijeli napad odsjecen, krila onda ulaze unutra, a kakvi su dribleri bolje da ostanu vani. I kako udju unutra, mnogo lakse je branit, a bekovi ako idu na overlap ostave bruku prostora, njihova jedina opcija je centarsut na jednog igraca u 16.

        Kada Mesut bude na svojoj poziciji da primi loptu bit ce puno bolje.
        sigpic
        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

        Comment


        • Tesko da ce Ramsey izbaciti Cazorlu iako mi je jedan od miljenika. Cazorla nas najkonstantniji igrac od pocetka sezone. Ziru mora da startuje kao i Sanzes protiv PSG.

          Comment


          • Originally posted by krele90 View Post
            Tesko da ce Ramsey izbaciti Cazorlu iako mi je jedan od miljenika. Cazorla nas najkonstantniji igrac od pocetka sezone. Ziru mora da startuje kao i Sanzes protiv PSG.
            Vec vidim Ramziku kao desno krilo .

            Comment


            • Neverovatno koliko su kladionice potcenile Arsenal, kvota na PSG 1.75, a na Arsenal je oko 4.5, eto poklon kvota na x2, mada ja u Parizu ocekujem neresen ishod.
              Originally posted by maliajnstajn
              Arsenal ako uzme narednih 5 tekmi, uzima i titulu, nema previse tu filozofije.

              Comment


              • sigpic

                #WengerOut

                “I really like Arsenal. But you, yes, you. Do you really like Arsenal? Or just Arsenal with trophies?”

                Come on you Gunners!

                Comment


                • Lose dosta, mislio sam da ce konacno Soton lagano da se pobijedi, ali s obzirom da su utakmicu startovali Volkot i Ox, ovo je odlicno.

                  Comment


                  • Treba iskreno reci da su sudije bile na strani Arsenala u zadnje dvije utakmice. Vrlo lako je mogao da tu bude samo jedan bod umjesto cetiri. Ali vratit ce se to vec u toku sezone.
                    Ox i Walcott su katastrofa. Nadam se da je ovaj Perez bolji na krilu nego u spicu. Giroud pokazao koliko je bitan za ekipu.

                    Comment


                    • Da nisi ti zaboravio tekmu protiv Watforda?
                      sigpic
                      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                      Comment


                      • Spoiler


                        Ovo je generalno o cemu pricam. Gangara je dobro rekao za krila, ali su i krila bila odsjecena generalno i pozicija Walcotta je bila vise u sredini nego na krilu, a Ox je zakucan uz liniju.

                        Prevelika distribucija je koncentrisana na Cazorlu, a prostor izmedju njega i Coqa je nepostojeci. Bukvalno jedna tacka.


                        Spoiler


                        Kad pogledamo ovo od proslog kola, gdje vidimo puno bolju distribuciju, vidimo i koliko vise kombinacija je isprobano i kako su se igraci kretali, a i sam protok lopte je bio bolji. Tada je sam Ozil imao vise prostora da kreira i radi ono sto hoce i nema potrebe da se vraca pozadi po loptu. Bukvalno je spica igrao i mogao je da se fokusira da radi ono sto treba.

                        Spoiler


                        Protiv Lestera Xhaka igra, ali u kombinaciji sa Coqom. Puno bolja distribucija lopte, ali opet Coq zajebaje.

                        Spoiler


                        A protiv Liverpoola je posebna prica, apsolutno sredine nema. Ne treba trositi rijeci.
                        sigpic
                        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                        Comment




                        • Moram i ovo da dodam.

                          U ovom trenutku kad je Mesut 3-4 put dosao po loptu a Coq je na 10ki, ja sam bukvalno popizdio i poceo se derat ko budala. Ako me ista nervira to je ovo lose pozicioniranje nekih fudbalera.

                          Kod Pepa kad bi ovo uradio Coq, ne bi vidio terena akademije, a ne prvog tima.
                          sigpic
                          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                          Comment


                          • Ocekujem da ce Akan osuditi ovo licemerstvo njegovog juniora sa neosnovanim napadima usmerenih protiv solidnog Kokelana, a u cilju prikrivanja jos jedne katastrofalne partije Lolkota

                            Comment


                            • Bjezi jebo vas Walcott. Odigrao sasvim pristojno danas. Trudio se, trcao, ulazio u duele, imao par dobrih centarsueteva. Otvarao prostor.

                              Treba jebiga razumijeti da je Arsenal odigrao 60% tekme sa 10 igraca na polovini Sautemptona.
                              sigpic
                              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                              Comment


                              • Na prvu sam mislio da nije penal, da je prestrogo bilo, al covjek mu je skinuo dres bukvalno i naravno da ga je povukao da padne zajedno sa njim. Da ga nije vukao ostao bi Giroud na nogama i eto ti 1 na 1 i to je 99% go.



                                Slika savrseno pokazuje situaciju, ovaj je vec u padu, Giroud je jos uvijek stabilan, i vuce te lik za dres sa 80-90 kila punom tezinom prema dole, naravno da ces pasti. Penal, cist ko suza.
                                sigpic
                                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                                Comment

                                Working...
                                X