Announcement

Collapse
No announcement yet.

Arsenal London

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sky ti nije ravan kakav posao radis.

    Comment


    • Nemam inspiracije da pisem svoj clanak za svoju stranicu, pa se uzeo jebavat sa Arsenalom.

      I molim Boga da Xhaka pocinje protiv PSG-a inace smo ga najebali, razjebat ce nas Verrati i Di Maria.
      sigpic
      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

      Comment


      • Prema kladionicama PSG apsolutni favorit.

        Comment


        • Samo nek bude sastav,

          Cehara, Hektor, Mustafa, Boss, Nacho, Xhaka, Santi, Lolkot, Mesut, Alexis i Giroud ili Perez i ja prezadovoljan i lagano se uzimaju oni.
          sigpic
          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

          Comment


          • Originally posted by maliajnstajn View Post
            Bjezi jebo vas Walcott. Odigrao sasvim pristojno danas. Trudio se, trcao, ulazio u duele, imao par dobrih centarsueteva. Otvarao prostor.

            Treba jebiga razumijeti da je Arsenal odigrao 60% tekme sa 10 igraca na polovini Sautemptona.
            E pa posto je trcao, onda mu se nema sta zameriti . Ovo ostalo bolje i da ne komentarisem, onaj ko nije gledao utakmicu pre bi poverovao da si napisao da je lovio zmajeve, nego li ovo povezivanje Lolkota sa dobrim centarsutevima i dobijenim duelima . Objasnio je sve lepo Gangara Trezni

            Comment


            • Neka Lolkot je kriv sto nam je distribucija lopti kroz sredinu katastrofalna.
              sigpic
              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

              Comment


              • Aki ne shvata koja je svrha Kokelana na terenu zato ga i pljuje. Imali smo posed , distribucija je bila dobra, problem je loša distribucija od krila do napadača.

                Sent from my HUAWEI Y625-U21 using Tapatalk
                sigpic

                #PRAVDA ZA BRAĆU

                Comment


                • Ama svrha mu je da lomi noge.

                  Frajer je operisan od pasa. Ne moze distribucija valjat kad eno slika sta sam objavio, poziciono i pasove. Lik ima prosjecnu pozociju metar od Santia. Ne moze to valjat, to je igrac manje u napadu. Eno slika gore, uzmes Xhaka da ima ondje loptu, a na poziciji Coqa je Ozil. Ozila markiraju, ovoga nikog ne markira jer znas sta ce uradit s loptom i zato su ostali na krilima i na pozicijama i nema prostora za distribuciju prema krilima.

                  Ja sam veliki streber Gvardiolinog pozicionog sistema, gdje bjesnim kad vidim igraca van pozicije prije 40 m od protivnickog gola, prakticno mi se smuci jer znam da je veca vjerovatnoca da nista ne uradi, nego da uradi.

                  Coqelan ne moze igrati u ovoj formaciji. Moze igrati u formaciji gdje nema klasicne 10ke, gdje mu je posao da sjedi tamo pozadi iza veznog reda od 2 ili 3 igraca i lomi noge. Da ima Dembelea pored sebe ili Pogbu ili ne znam Diabya dok je bio zdrav taj tandem bi bio brutalan, ovako, covjek ne zna sta ce s loptom kad je dobije i precesto je van pozicije.
                  sigpic
                  "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                  AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                  Comment


                  • Originally posted by maliajnstajn View Post
                    Ama svrha mu je da lomi noge.

                    Frajer je operisan od pasa. Ne moze distribucija valjat kad eno slika sta sam objavio, poziciono i pasove. Lik ima prosjecnu pozociju metar od Santia. Ne moze to valjat, to je igrac manje u napadu. Eno slika gore, uzmes Xhaka da ima ondje loptu, a na poziciji Coqa je Ozil. Ozila markiraju, ovoga nikog ne markira jer znas sta ce uradit s loptom i zato su ostali na krilima i na pozicijama i nema prostora za distribuciju prema krilima.

                    Ja sam veliki streber Gvardiolinog pozicionog sistema, gdje bjesnim kad vidim igraca van pozicije prije 40 m od protivnickog gola, prakticno mi se smuci jer znam da je veca vjerovatnoca da nista ne uradi, nego da uradi.

                    Coqelan ne moze igrati u ovoj formaciji. Moze igrati u formaciji gdje nema klasicne 10ke, gdje mu je posao da sjedi tamo pozadi iza veznog reda od 2 ili 3 igraca i lomi noge. Da ima Dembelea pored sebe ili Pogbu ili ne znam Diabya dok je bio zdrav taj tandem bi bio brutalan, ovako, covjek ne zna sta ce s loptom kad je dobije i precesto je van pozicije.
                    Ma i Cehara je tanak u napadu, to su vec dva igraca manje sto se napada tice
                    Last edited by Lion; 10-09-16, 22:57.

                    Comment


                    • Kad hoces da igras sistem gdje ti dominiras druge onda igras bez igraca kao sto je Coqelan. Kad hoces nesto drugo da igras, ne znam bus kompanije, onda ubacis Coqelana sa jos jednim kostolomcem i sutas naprijed lopte, vrlo poznate kao long balls, ala nas dragi van Gaal, pokoj mu trenerskoj dusi.

                      Ako hoces da imas dominaciju onda imas tehnicki vrhunske igrace koji ti sakriju loptu i rade posao pasovima i posjedom. Coq je previse takticki neobrazovan fudbaler, a pas mu je katastrofalan.

                      Eto Barselona dominira univerzumom sa Buskecom. Ubise ljudi nogama. Xhaka nije nivo Buskeca, ali isti posao radi, a ima prostora da napreduje. Moras imat sinergiju u veznom redu, a mi to nemamo sa Coqelanom, nazalost. Momak je odradio fenomelana posao 2 sezone, al sad je vrijeme da se preseli na klupu i bude rezerva ljudima koji ipak mogu da upadnu u svoje reprezentacije i doguraju daleko sa tim istim reprezentacijama.
                      sigpic
                      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                      Comment


                      • Iste probleme Arsenal je imao i godinama pre Kokelana. Nestrpljivi igraci koji jure loptu i skracuju ugao dodavanja, redjaju se po trojica na jednu liniju pasa. To nema veze s Kokelanom, drugi Francuz je problem.
                        sigpic

                        Comment


                        • Ima veze i sa Wengerom koji je taj hands free menadzer koji pusta igrace da se izrazavaju onako kako oni zele i problem je sa tim nekim pozicijama.

                          Kada je imao bogove u veznom redu nikakvih problema nije bilo, pretrcavali su sviju s pola snage. Onda je dosao period kada nije imao tog klasicnog zadnjeg veznog eksperimentisao sa Songom, Denilsonom i ne znam vise ni s kim jos otkako je Gilberto otisao. Kad je igrao Fabregas u veznom redu, distribucija je bila nenormalna, a kad je Jack imao onu sezonu, tad se igrao nevjerovatan fudbal za oko.

                          Napokon sad ima igraca koji moze da vrati taj vezni red u normalu i drzi ga na klupi. Coqelan napolje, Xhaka unutra i slozit ce se brat moj Nash, da ce morat da pjeva serenade svom dragom domaru kako je prekucao sezonu.
                          sigpic
                          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                          Comment


                          • S obzirom na postavu dobro smo i odigrali po meni.

                            Mustafi odličan, koliko znači sad kad imaš dva štopera znalca, koji znaju igrati, povući loptu naprijed između linija, odigrati, a uz to imaš i odličnog beka prema naprijed.

                            U ovakvom sistemu najveći uteg je prema naprijed ograničeni Coquelin koji je totalno ograničen u izgradnji igre, još kad se uzme u obzir da su i krila ista takva nema od te igre ništa.... Ozil je u ovakvom sistemu triput više opterećen, mora stalno da se vraća nazad po loptu a napad ostaje skroz odječen, Ox i Walcott se nabijaju u sredinu a lopte ne znaju primiti i nešto proigrati.

                            Kad budu Xhaka i Alexis igrali i Ozil bude gdje treba da bude ići će to kao po loju =)

                            Comment


                            • Mustafi je fenomenalan samo jos malo da poradi na tempiranju skoka i izbacivanju glavom i kompletan stoper.

                              Juce Kos pokazao zasto je najbolji stoper lige i zasto je jedan od najboljih na svijetu.

                              Ona tehnika za onaj overhead je nenormalno savrsenstvo, a pricamo o stoperu. Ne znam kad je zadnji put odigrao slabu tekmu, a poznat je po par tekmi da odigra ko da je na drogama, da ne zna dje udara.

                              Sad s Mustafom moze da kreira nevjerovatno partneratvo, jer obojica imaju komplementarne osobine i uklapaju se odlicno.
                              sigpic
                              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                              Comment


                              • sigpic

                                #PRAVDA ZA BRAĆU

                                Comment

                                Working...
                                X