Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prelazni rok KKCZ 2017/18

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Evo price za Lesorta koju sam cuo.
    On zeli iskljucivo u Zvezdu i spreman je da sam otkupi ugovor od kluba.
    Problem je dogovor Nantera,Raskovica i Bamberga da ide u Bamberg ako ne ode u NBA.Cak je Bamberg spreman Nanteru da plati mnogo vise ali je Lesort posle ponude Zvezde odbio da ide u Bamberg.
    Angazovao je Miska kao agenta sto je naljutilo Raskovica.
    Sada mu Nanter pravi problem oko papira i ispisnice iako je uplacen novac za otkup ugovora.
    On ima iskljucivu zelju da igra u Zvezdi ali je Bamberg uporan i ima dogovor sa Nanterom ali dzaba kada Lesort to ne zeli.
    Sad je tu borba Rasko, Misko, Bamberg, Nanter ali je navodno Lesort sigurno igrac Zvezde samo jos da se izdaju papiri iz Nantera i to je to.
    Moguce vec danas.

    Comment


    • Originally posted by Laza Kacanski View Post
      Evo price za Lesorta koju sam cuo.
      On zeli iskljucivo u Zvezdu i spreman je da sam otkupi ugovor od kluba.
      Problem je dogovor Nantera,Raskovica i Bamberga da ide u Bamberg ako ne ode u NBA.Cak je Bamberg spreman Nanteru da plati mnogo vise ali je Lesort posle ponude Zvezde odbio da ide u Bamberg.
      Angazovao je Miska kao agenta sto je naljutilo Raskovica.
      Sada mu Nanter pravi problem oko papira i ispisnice iako je uplacen novac za otkup ugovora.
      On ima iskljucivu zelju da igra u Zvezdi ali je Bamberg uporan i ima dogovor sa Nanterom ali dzaba kada Lesort to ne zeli.
      Sad je tu borba Rasko, Misko, Bamberg, Nanter ali je navodno Lesort sigurno igrac Zvezde samo jos da se izdaju papiri iz Nantera i to je to.
      Moguce vec danas.

      "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
      Meša Selimović

      Comment


      • Tu mi je čudan taj prelaz od Raškovića, Miškoviću. Ako Bamber daje više para za otkup Nanteru, ne verujem da je neka baš velika cifra. To se izgleda zakomplikovalo opasno.

        Comment


        • "Mali" mi se već sviđa kako razmišlja [emoji41] Ako na to dodamo da Miško always wins [emoji1]

          Comment


          • Originally posted by Cold187um View Post
            Ma ne uzimajuci u obzir Lazine lazne insajderske dane,onaj post je samo dokaz njegovog licnog animoziteta prema Covicu,bez ikakvih cinjenica.
            Kao prvo,nije normalno da svaki sponzor ocekuje da bude ukljucen u rad kluba,on moze namenski da da novac ali znaju se granice.Mene bas zanima koje su to dve strane firme htele da nas sponzorisu pa ih zli Covic oterao?
            To kako je kad se drzava pita smo videli kad su nas vodili Zika i Vesic,i mislim da koliko god imao Covic mana(a ima ih mnogo) je bolje resenje po nas klub.Covic je u klub dosao za vreme bivse vlasti,ne ove koja sad jase.
            Ovaj deo oko UPPR i ,,smisljanja" istog vec nema potrebe komentarisati.
            Dal zaista mislis da MRZIM Covica?
            O boze. Zasto je kriticki stav mrznja, animozitet.
            Covic je dobar izbor za Zvezdu.
            Nikako politicke igre ali je Covic deo istih.
            Samo pitanje moze li Covic da obezbedi novac za funkcionisanje kluba ubuduce?
            Kako ce da dobije pare?? Od koga??
            DIS je imao ugovor o sponzorstvu na 50.000.
            Last edited by Laza Kacanski; 10-08-17, 09:11.

            Comment


            • Simanic je za seniorski uzrast veoma dobro krilo ,jer sa te pozicije bi bio dobar i defanzivno ,jer bi mogao da pomogne u svakoj situaciji ,dok bi u napadu doslo do izrazaja pre svega njegov sut (koga obilato koristi) a takodje i fizicke predispozicije ,jer moze od njega da se napravi neki tip igraca kao Kalinic ,samo mladja i potencijalno bolja verzija...

              Njemu je volja i samopouzdanje od kad je kod nas dosta srozeno ,iz razloga sto je vise bio na klupi ili pored klupe ,nego li sto je igrao.
              Ako je neko mlad i talentovan ,treba dobiti sansu , jer samo na utakmicama igrac moze da napreduje ,trening je tu da samo odrzavas formu.

              Comment


              • Originally posted by blanco View Post
                Simanic je za seniorski uzrast veoma dobro krilo ,jer sa te pozicije bi bio dobar i defanzivno ,jer bi mogao da pomogne u svakoj situaciji ,dok bi u napadu doslo do izrazaja pre svega njegov sut (koga obilato koristi) a takodje i fizicke predispozicije ,jer moze od njega da se napravi neki tip igraca kao Kalinic ,samo mladja i potencijalno bolja verzija...
                Ja sam ovo isto pomislio kada sam ga prvi put gledao. Podsetio me je gradjom na Kukoca, nekim pokretima. OK, Kukoc je imao i tu kreatorsku crtu, sto nisam zapazio kod Borise, mada priznajem da ga nisam puno gledao. Mogao bi sa pozicije 3 da bude i dosta prisutan na skoku; blokade mu nisu strane...
                Ono sto sam kasnije citao i slusao od ljudi koji bolje poznaju basket od mene je da nema dovoljnu brzinu za trojku, kao i kontrolu lopte. Nisam bas siguran da su u pravu, ali eto. S' druge strane ni Simon nema kontrolu lopte (nije je pokazivao do prosle sezone), Kalina se takodje ne istice bas. Vidimo da ga i dalje 'trpaju' na cetvorku, tako da tvoja i moja opservacije i nisu nesto validne
                Last edited by Grof; 10-08-17, 09:32.

                Comment


                • Za Simanu je sve vec receno. Ne razumem ljude koji imaju kritike na njegove seniorske partije kojih prakticno i nema, pritom neuzimajuci u obzir njegove godine. Secam se jedne emisije na TV sa covicem, pored je bio simana i treceg se ne secam, mozda laza. Osim normalne treme pred kamerama, lako se primeti i povuceni karakter i manjak elokvencije. Ipak je neophodno da neko radi sa njim i na psiholoskom planu i da mu pomogne da izraste u jaci karakter, jer izgleda da mu to najvise fali... igracki ne toliko. Zao mi je sto u A-timu ne uspevamo da od mladih talenata izgradimo kvalitetne igrace - takva je prica sa svakim sem sa Guduricem kojeg smo prakticno dobili kao gotov proizvod.
                  Last edited by mmajstor; 10-08-17, 09:34.

                  Comment


                  • Originally posted by Victor BG View Post
                    Dobro ajde ovako, da ne ispadne sad kako ja nesto zastupam njegovu stranu i sl. Vise priznatih kosarkaskih strucnjaka su slozni da decko spada u sam vrh mladih igraca svijeta. Meni bi bilo bas zao da jos jedan talenat pored Sanija ode a da pritom ne dobije minute i sansu u nasem klubu. Samo ne zelim da se ponovi scenario gdje mi kazemo kako je truba a on zatrpa koseve na drugom mjestu, a bilo je mnogo primjera kroz istoriju naseg kluba.
                    Ma dzabe to, forumasi su ga odavno otpisali. Pa gro postova je i za Gudurica bilo da nije nista spec talentovan i to nakon prve sezone kod nas kad je odigrao iznad svih ocekivanja. Dovoljan je bio jedan losiji period u drugoj i odmah je bio lazni talenat. Sreca pa Zeljko ne cita forume.

                    Comment


                    • Simanić ima bolje fizičke predispozicije od Kalinića, bolju tehniku, bolji šut... Može da brani 3-4. Da je u Barselonu otišao već bi imao sezonu staža gde bi po malo ulazio. Ali dobro on je ostao. Na kraju se ljudi ljute što ne ode u FMP? Pa sigurno kad je birao Barselona Zvezda nije birao Zvezdu da bi išao u FMP.

                      Po toj priči Nikola Jokić nikad ne bi igrao kod Radonjića. Rupa u odbrani, mlitav, ponekad se zaigra i na treningu. Štaviše, znam da ne bi igrao toliko kod Radonjića. Da je iz Mege prešao u Czv.

                      Kritičko mišljenje je stvarno na niskom nivou, ili je neko kralj ili luzer. Radonja nije ni jedno ni dugo. Hvala mu puno, ali daleko da je nezamenjiv. Zvezda ga je dovela iz Budućnosti i posle Cibone kad bi ga svi smenili, dala mu poverenje. Držala mu kostur na okupu godinama. Ono je i rezultat uigranosti i kontinuiteta, mislim da je zato i otišao, jer teško bi on od 0 krenuo ove sezone. To je dobro i za klub i za navijače.

                      Jer klub nije okrenut ka F4 kao što su neki nerealni ljudi mislili, nego ka afirnisanju mladih i zaradi po principu Gudurić, a to je uz Alimpija mnogo lakše nego uz Radonjića.

                      Comment


                      • Originally posted by mmajstor View Post
                        Za Simanu je sve vec receno. Ne razumem ljude koji imaju kritike na njegove seniorske partije kojih prakticno i nema, pritom neuzimajuci u obzir njegove godine. Secam se jedne emisije na TV sa covicem, pored je bio simana i treceg se ne secam, mozda laza. Osim normalne treme pred kamerama, lako se primeti i povuceni karakter i manjak elokvencije. Ipak je neophodno da neko radi sa njim i na psiholoskom planu i da mu pomogne da izraste u jaci karakter, jer izgleda da mu to najvise fali... igracki ne toliko. Zao mi je sto u A-timu ne uspevamo da od mladih talenata izgradimo kvalitetne igrace - takva je prica sa svakim sem sa Guduricem kojeg smo prakticno dobili kao gotov proizvod.
                        Dobili smo Gudurića kao "gotov proizvod" zato što je momak išao normalnim putem. Izborio se za mesto u FMP, pa kao najbolji igrač KLS došao u Zvezdu, pa giljao sve što mu Radonja kaže. Isto je moglo da bude i sa Vojom koji je imao veliku minutažu u FMP, ali je hteo odmah istu takvu u Zvezdi. Aranitović nije hteo u FMP, pa je otišao u Megu (ali je nažalost doživoe to što je doživeo). Simanić nije ni pod razno hteo u FMP i dobio je ogromne pare za ugovor. Prosto, on je dobio pare kao da je "gotov proizvod" a nije još ni počeo. Sa Simanićem je upravo problem što nije hteo da ide Gudurićevim putem i da i on bude "gotovo proizvod". Slično možemo da pričamo i o Rebiću i Tejiću (koji su dobili veliku šansu pre vremena i evo gde su sad). Prosto, Simanić mora da zasluži šansu, a tu šansu je mogao da dobije mnogo pre da je hteo da bude bitan igrač u FMP godinu dana, umesto što je hteo da bude 13 igrač u EL timu. Sad je sve to teže i sad je pritisak sve veći.

                        Comment


                        • Originally posted by blek hils View Post
                          Dobili smo Gudurića kao "gotov proizvod" zato što je momak išao normalnim putem. Izborio se za mesto u FMP, pa kao najbolji igrač KLS došao u Zvezdu, pa giljao sve što mu Radonja kaže. Isto je moglo da bude i sa Vojom koji je imao veliku minutažu u FMP, ali je hteo odmah istu takvu u Zvezdi. Aranitović nije hteo u FMP, pa je otišao u Megu (ali je nažalost doživoe to što je doživeo). Simanić nije ni pod razno hteo u FMP i dobio je ogromne pare za ugovor. Prosto, on je dobio pare kao da je "gotov proizvod" a nije još ni počeo. Sa Simanićem je upravo problem što nije hteo da ide Gudurićevim putem i da i on bude "gotovo proizvod". Slično možemo da pričamo i o Rebiću i Tejiću (koji su dobili veliku šansu pre vremena i evo gde su sad). Prosto, Simanić mora da zasluži šansu, a tu šansu je mogao da dobije mnogo pre da je hteo da bude bitan igrač u FMP godinu dana, umesto što je hteo da bude 13 igrač u EL timu. Sad je sve to teže i sad je pritisak sve veći.
                          Totalno si obrnuo logiku. Zar ti stvarno misliš da bi im nudio Čović ugovor a da je mislio da su za FMP? I da bi oni ostajali a da su znali da neće igrati?

                          Nisu se igrači upisali u Zvezu pa sad čekaju i bore se, nego im je Zvezda ponudila mesto i normalna su očekivanja da će igrati. Posle godinu dana prvih koje si presedeo sad vraćati se u FMP nit tamo niti ovamo. Loša priča. Ova je znatno bolja.

                          Comment


                          • Originally posted by Uroš View Post
                            nego ka afirnisanju mladih i zaradi po principu Gudurić
                            Samo mi je ovo malo nedoreceno, ostalo ok. Za 5 sezona imali smo samo jednog Gudurica i jednog Kalinica. Ako je svrha kluba afirmisanje mladih radi zarade, to je prilicno razocaravajuce za mene. Zarada radi kontinuirano boljeg rezultata je ok, ali zarada radi zarade mi se ne dopada, pogotovo sto je u pitanju sportsko drustvo a ne privatan klub. Ovo sto smo mi ove godine "zaradili" prodajom da bi pokrpili rupe iz prethodne sezone ne bi trebalo da bude bas ideja vodilja kako treba.

                            Comment


                            • Rob Scott (onaj što je dugo vremena imao na twitteru profilnu #NBAVote Simonovic ) izdao je jutros novi podcast u kojem se zadnjih 15-ak minuta okrenuo malo i našem klubu, prokomentarisali su Lessorta i koliko bi to bilo dobro za nas, dali mišljenje za Radičevića, i zaključili kako nas ne smiju otpisivati ni ove sezone pa su analizirali šta smo sve u prošlosti pretvorili "iz blata u nakit".
                              Ako ste radoznali ima priče i o Feneru, Unikahi i Barsi.

                              http://euroleagueadventures.com/podc...crvena-zvezda/

                              Comment


                              • Nema seniorske partije s razlogom, a ni u svom uzrastu više ne dominira. Bljesne tu i tamo, odradi neki vanzemaljski potez, ali to nije dovoljno. Veliki udeo u njegovoj povučenosti i smušenosti ima i obrazovanje i mentalitet generalno. Imam svoje mišljenje, ali iz poštovanja prema njemu, ne želim da širim tu temu. Ja bih zaista bio srećan da on kod nas od ove sezone pokaže napokon da zaslužuje ugovor. Ali da ni slučajno neko ne kaže da je klub kriv, ako ovaj ove sezone uradi nešto, pa kao sputavali su ga. Sam je kriv za malu šansu, nikoga nije uverio da može da bude koristan za tim, već je više kao teret ako se zna okvirno visina ugovora. Zvezda, kao ni bilo koji EL tim nije poligon za balavce, šansu kao Dončić dobije 1 u milion, a to samo ako pokaže da je zreo. Zvezda ima nešto što ja ne znam koji tim ima. Ima razvojni tim kao NBA klubovi i to daje svemirske mogućnosti, a samo su nas neki tekući problemi ometali da to tako u potpunosti bude, razvojni tim. Morali du da nam igraju Kutlešići i slični da održavaju priču. Ne vidim razlog zašto je Boriša odbio da ide u FMP, ja bih u taj FMP doveo sve domaće mlado što vredi, obezbedio kvalitetnu struku (a da nije bilo sranja sa Radonjićem, Alimoijević bi bio ta osoba), doveo low cost/high reward strance i udri. Dokažeš se, odmah u Zvezdu. Garantujem da bi smo se ubrzo našli na F4. Ovako svi FMP doživljavaju kao kaznu, a bolja je priča od Mege jer si deo jednog velikog cenjenog kluba sa ogromnim brojem navijača. Igranje pred takvim navijačima ili ti naoštri karakter ili skaoiraš da si sisa i prašiš po Poljskoj i Mađarskoj.

                                Edit: @Marcoss To za Gudurića nije tačno, tako onda može da se kaže za svakog igrača na planeti. Većina je za Gudurića mislila da će biti Top igrač, a tek poneko (plus Grobari) da je lažnjak.
                                Last edited by la haine; 10-08-17, 09:53.

                                Comment

                                Working...
                                X