Announcement

Collapse
No announcement yet.

Poezija, knjige, poslovice itd...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Chiwwi
    replied
    Pa od kad je Deretić zvanična Srpska istorija?

    Razlika izmedju naše istorije i istorije okoline je što je naša paralelna istorija smešna i za sprdnju a kod istorije okoline je smešna zvanična istorija..

    Leave a comment:


  • Indigo
    replied
    Sto ti smeta teorija o dzinovskim kokoskama, dobro se jelo tada

    Leave a comment:


  • powerslave
    replied
    Stets sto oni ne ulaze cesto u ovu temu pa da vide ovo. Valjda odje slabo pisu jer su vec procotali sve sto ih je interesovalo... te neke knjige sto su pisali neki popovi krezubi i istoricari ranga ovog kretena Deretica

    Leave a comment:


  • kronostime
    replied
    Originally posted by Drizzt Do'Urden View Post
    Evo malo naucne fantastike. Bilo bi bolje da je moglo da ide u pricaonicu ali je Srbi zakljucase

    Deretić: Dinosaurusi su tovne kokoške prastarih Srba sa Sirijusa B

    https://zicer.org/2017/09/18/deretic...sa-sirijusa-b/



    Izuzetno.




    Pa ovako bujnu mastu ni veliki Isaac Asimov nije imao.
    Oplakah!

    Leave a comment:


  • powerslave
    replied
    Evo malo naucne fantastike. Bilo bi bolje da je moglo da ide u pricaonicu ali je Srbi zakljucase

    Deretić: Dinosaurusi su tovne kokoške prastarih Srba sa Sirijusa B

    https://zicer.org/2017/09/18/deretic...sa-sirijusa-b/

    Sve detalje o drevnim Srbima, o kolonizaciji ove planete, o propasti naše civilizacije zbog nesloge, i o kokoškama mutantima, možete pročitati u mojoj novoj knjizi „Od Srba do ameba i obratno“, gde se možete detaljno upoznati zašto su ove genetski modifikovane svemirske kokoške tako brzo mutirale na zemlji i postale tako sitne kao što su danas. – zaključio je Deretić.
    Izuzetno.


    Kljosov tvrdi kako je analizom gena otkrio da su Srbi najstariji narod, da potiču od Noinog sina i da je Balkan pradomovina svih Slovena, pa i onih koji su otišli u Indiju, pokorili starosedeoce i postali poznati kao najviša klasa - arijevci

    Prema Kljosovu, gen R1A1, koji je najčešći u dinaridskom području Balkana i ponekad se naziva “ilirskim”, pokazuje da su od Srba potekli svi današnji Sloveni, uključujući i Hrvate i Ruse, ali i većina naroda Evrope.

    Ovaj gen je star oko 12 000 godina – u poređenju sa svim ostalim koji su stari između četiri i sedam hiljada godina. Svi narodi u Evropi, osim dva, imaju preko 40 odsto prasrpskog gena, tvrdi Kljosov, koji se u medijima predstavlja kao gostujući profesor Harvarda.

    Na temelju njegovog istraživanja napravljena je čak i karta srpskog gena koja pokazuje kako preko 60 posto stanovnika današnje Srbije, Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Crne Gore, Danske, severnog dela Nemačke, južnog dela Skandinavije i dela Velike Britanije ima srpski gen.

    Nosioci gena R1a1 na Balkanu su se, nakon dvestotinjak naraštaja, probili na istočnoevropsku ravnicu, gde se pre 4500 godina pojavio predak savremenih Rusa i Ukrajinaca, a nešto kasnije su se naselili i u Indiji.
    Pa ovako bujnu mastu ni veliki Isaac Asimov nije imao.

    Leave a comment:


  • DžonDon
    replied
    Veoma dobra knjiga, ko voli filmove ovakve sigurno će mu se i knjiga svideti. Ja sam je zbog toga uzeo jer sam dosta filmova na ovaj fazon gledao i to mi je možda i omiljeni žanr, i prijatno sam iznenađen. Inače je knjiga objavljena 2019 godine tako da je nova, možda uskoro i bude neki film rađen prema knjizi.
    Last edited by DžonDon; 06-02-20, 16:47.

    Leave a comment:


  • Mr. Wolf
    replied
    Stavljaj ovolike slike u spoiler

    Leave a comment:


  • DžonDon
    replied
    Psihološki triler / Misterija - Naći ću te od Liz Loler. Knjiga baš kakva sam očekivao da će biti, mada sam tek na početku (Danas je kupio). Očekujem jezvu i misterioznu priču.


    Last edited by DžonDon; 30-01-20, 14:38.

    Leave a comment:


  • Ljuba90
    replied
    Zavrsena Aberkrombijeva trilogija "Prvi Zakon"... citao sam sigurno kvalitetnija dela, ali ovoliko ne znam dal' sam ikad uzivao u nekoj knjizi. Kakva prica, kakvi likovi, stil pisanja... zaprepascen sam da je covek zavrsio svoju prvu knjigu sa 30 godina. I to nesto ovako dobro.

    Prelazi se sada na Witchera, ali jedva cekam da se za godinu, dve vratim Aberkrombiju i njegovim ostalim trilogijama i romanima. Covek je genije

    Leave a comment:


  • Cassius Clay
    replied
    Napoleon Hill - Think and Grow Rich - audiobook krenuo i 9 minuta mi je bilo dovoljno da skontam da se radi o tipičnoj okultističkoj knjizi. Poslušaću do kraja, ali po početku i uvodu u taj princip koji treba uočiti kroz 13. poglavlja a koji neće biti eksplicitno iskazan, odmah vidim dvostruku igru za upućene i neupućene.

    Mislio bih da je paranoja ali jako verujem svojim instinktima, na kilomentar namirišem ovakve stvari.

    Knjiga koju preporučuju i Russell Brunson i Stephen Larsen i mnogi drugi, pa rekoh sebi hajde da vidim o čemu se radi...

    Tony Robbins je sledeći ali duboko u sebi želim da verujem da je on čist.

    Jer ima razlike izmedju misli pozitivno-radi-uspeh i misli pozitivno - uspeh. Prvo ti stvara uslove za rad a drugi je okultizam. Želim verovati da je Tony Robbins prva opcija.
    Last edited by Cassius Clay; 10-12-19, 20:45.

    Leave a comment:


  • Indigo
    replied
    😐

    I opet jesen
    opet tutnje beskrajne kiše po Nikšiću,
    i opet stare, crne slutnje,
    i opet sam si, Nikoliću.

    I opet neka pisma duga,
    očajna pisma bez adrese,
    a nigdje drage, nigdje druga,
    samo ta jesen, opet jesen.

    A šta ako prosviram taj metak
    kroz ovo čelo neveselo,
    pa onda počne sve iz početka,
    život, stradanja, pa opet čelo..

    A šta ako nema zaborava,
    ako je to vječna igra kruga,
    a šta ako tamo ispod trava
    boli ova ista ljudska tuga.

    Vitomir Vito Nikolić

    Leave a comment:


  • Indigo
    replied
    Nije losa knjiga, lagano se cita.

    Leave a comment:


  • DžonDon
    replied
    Uzeo Maglu od Džejmsa Herberta. Deluje dosta zanimljivo i misteriozno.



    Leave a comment:


  • Nerealan
    replied
    Mi smo ludi.. ja nikako da se upustim u Mein Kampf, ali sam otpočeo Jadi mladog Vertera u originalu, pa kad proširim vokabular onda ću Adolfu da se posvetim

    Leave a comment:


  • powerslave
    replied
    Prije neki dan sam na poklon dobio Hitler's War od David Irvinga. I to onu ilustrovanu ediciju iz 2002. godine koja sadrzi i The War Path. U nesto losijem je stanju... odvojile su se korice i malo je pohabana, ali svakako sjajan poklon Cini mi se da ima oko 1100 strana... sa uzivanjem cu je procitati ove zime.

    Nije Adolf bio lud.

    Leave a comment:

Working...
X