Announcement

Collapse
No announcement yet.

Poezija, knjige, poslovice itd...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nerealan
    replied
    dajte neku dobru i napetu fikciju

    Leave a comment:


  • Indigo
    replied
    Originally posted by Alistair Drake View Post
    Eco je majstor i volim ga zato sto ne podilazi citaocima, ali nekad zna bas da udavi. U sred citanja te poklopi sa casom istorije, lekcijom iz teologije ili te zatrpa knjizevnim ili istorijskim referencama ili te sklapi nekom listom Srecom.. i ako je nekad tezak, odlican je pisac i uvijek mu je radnja zanimljiva. A zna fino i da nasmije, ako znas da cijenis njegov humor. Svakako, veliki majstor kome se po knjigama jasno vidi koliko je nacitan i obrazovan.

    Ko nije citao nista od njega, ja bi preporucio da prvo procita Baudolino, The Prague Cemetery ili The Mysterious Flame of Queen Loana, pa onda da The Island of the Day Before ili The Name of the Rose i onda na kraju Foucault's Pendulum. Numero Zero jos uvijek nisam procitao, tako da ne znam dje bi je medju njima svrstao, ali znam da je Pendulum najteza Naravno, valja ih sve procitati.

    Vidis, Bradburya jos nisam citao. The Illustrated Man mi vec dugo stoji na listi, ali nikako da dodje na red

    Znas ko je mozda i najveci majstor za kratke price, a ujedno i najludji? Borges bato
    Vidis meni je Borges na listi. Sad trenutno citam Ishigura I mogu da kazem da mi je Murakami mnogo bolji iako cesto stremi ka nadrealizmu. Jako je disciplinovan, svaki paragraf pise do maksimuma, posvecen svakoj recenici I nema praznog hoda. Ali nekad odluta na tu drugu stranu, razgrana misticnost do te mere da ga ne smes olako shvatiti jer za razliku od ostalih pisaca neces dobiti nagradu kakvu ocekujes, nego nesto sasvim drugo.

    Citao sam Numero Zero I mogu ti reci da je atipicno, kao da nije on pisao. Ali na sredini knjige shvatis da je ipak to on

    Leave a comment:


  • powerslave
    replied
    Eco je majstor i volim ga zato sto ne podilazi citaocima, ali nekad zna bas da udavi. U sred citanja te poklopi sa casom istorije, lekcijom iz teologije ili te zatrpa knjizevnim ili istorijskim referencama ili te sklapi nekom listom Srecom.. i ako je nekad tezak, odlican je pisac i uvijek mu je radnja zanimljiva. A zna fino i da nasmije, ako znas da cijenis njegov humor. Svakako, veliki majstor kome se po knjigama jasno vidi koliko je nacitan i obrazovan.

    Ko nije citao nista od njega, ja bi preporucio da prvo procita Baudolino, The Prague Cemetery ili The Mysterious Flame of Queen Loana, pa onda da The Island of the Day Before ili The Name of the Rose i onda na kraju Foucault's Pendulum. Numero Zero jos uvijek nisam procitao, tako da ne znam dje bi je medju njima svrstao, ali znam da je Pendulum najteza Naravno, valja ih sve procitati.

    Vidis, Bradburya jos nisam citao. The Illustrated Man mi vec dugo stoji na listi, ali nikako da dodje na red

    Znas ko je mozda i najveci majstor za kratke price, a ujedno i najludji? Borges bato
    Last edited by powerslave; 21-03-20, 03:59.

    Leave a comment:


  • Indigo
    replied
    Tako je. A onda na Google da vidis o cemu covek uopste prica.

    Misljenja sam takodje da je Rej Bredberi pisao sve sem onoga sto je pisao, bio bi deset puta postovaniji.
    Majstor kratkih prica ali stil pisanja za desetku, izuzetno te lagano uvuce u pricu, ne komplikuje a uz sve to zadrzava jezgrovitost iako mnogo toga kaze uz dosta manje teksta.

    Leave a comment:


  • powerslave
    replied
    Originally posted by Indigo View Post
    Uzmes Fukoovo klatno I lik ti razjebe mozak. Sa radnjom, likovima I pre svega vokabularom I nacitanoscu.
    Jezivo...
    Vala bas. Dok citas ne znas ko je ludji, ti ili onaj koji ti pripovijeda Dobra knjiga, ali je mene pogubio nekoliko puta... nije mi tesko priznati Ipak ja nemam znanje o pojedinim temama kojih je puna knjiga

    Sa psiholoskog aspekta, sjajna knjiga.

    Leave a comment:


  • Ruzni Prljavi Zli
    replied
    Preminuo Đovani Romanini, jedan od autora Alana Forda i Marti Misterije.

    Послато са SM-A605FN помоћу Тапатока

    Leave a comment:


  • Ljuba90
    replied
    Imam u planu svakako. Hvala sto si me podsetio.

    Leave a comment:


  • Indigo
    replied
    Originally posted by Ljuba90 View Post
    Ne
    Uzmes Fukoovo klatno I lik ti razjebe mozak. Sa radnjom, likovima I pre svega vokabularom I nacitanoscu.
    Jezivo...

    Leave a comment:


  • Ljuba90
    replied
    Ne

    Leave a comment:


  • Indigo
    replied
    Originally posted by Ljuba90 View Post
    Ja poceo Zlatno Runo od Pekica i mislim da sam prvi put "uplasen" da intelektom ne mogu da pariram knjizi i piscu.

    Preterujem naravno, ali ja se u zivotu nisam susreo sa necim ovako kompleksnim, ali i nestvarno prelepo napisanim.

    Javljam utiske za par meseci kad zavrsim svih 7 tomova
    Jesi li citao Eka?

    Leave a comment:


  • Ljuba90
    replied
    Ja poceo Zlatno Runo od Pekica i mislim da sam prvi put "uplasen" da intelektom ne mogu da pariram knjizi i piscu.

    Preterujem naravno, ali ja se u zivotu nisam susreo sa necim ovako kompleksnim, ali i nestvarno prelepo napisanim.

    Javljam utiske za par meseci kad zavrsim svih 7 tomova

    Leave a comment:


  • DžonDon
    replied
    I to je više nego dosta. Ja krećem pa dokle doguram.

    Leave a comment:


  • Ljuba90
    replied
    Ok stivo, zabavno ali repetitivno. On je problematicni alkos ali i odlican pandur koji uvek na kraju resi slucaj

    Ja procitao 7 8 delova. Nisam vise mogao

    Leave a comment:


  • DžonDon
    replied
    Prvi roman od mnogih u nizu o detektivu Hariju Huleu. Ako se ne varam nakon ovog je objavljeno još 11, poslednji 2019 godine. Kažu da prvi nije toliko dobar koliko i ostali jer čini mi se da je prvi roman o Hariju zapravo i prvi napisan roman Ju Nesbea. Ali nameravam i ostale da pročitam, pa valja krenuti od prvog.


    Leave a comment:


  • powerslave
    replied
    Zavrsio sam House of Chains od Steven Eriksona. Pa kakav je to majstor Kako serijal odmice, on sve bolje i bolje pise. E kad se samo sjetim mog mucenja sa prvom knjigom, kako mi onda nista nije bilo jasno i da sam htio da odustanem od serijala nakon te prve Par ljudi mi govorilo izguraj prvu, pa ako te druga i treca ne budu radile, onda batali jer serijal nije za svakoga. Druga mi je bila odlicna(Chain of Dogs je toliko jebeno dobra prica), a treca je mozda i najbolja knjiga ikad icega... posle nje sam morao da napravim pauzu od serijala jer me je slomila. Malo mi je trebalo da se vratim u formu za Malaz sa ovom cetvrtom... mozda zato sto je prva cetvrtina knjige malo drugacija. Posle toga sam uhvatio zalet i uzivao do kraja knjige.

    Jos jednom, kakav je Erikson majstor. Kakva pitanja on postavlja i koje dubine on doseze sa njegovim likovima... a kako samo povezuje niti koje se provlace jos od pocetka serijala.. nevjerovatno Nista ti nije servirano, nego majstor od tebe trazi koncentraciju kad ga citas. Ali me zato nijedan serijal nije ovako nagradjivao kako sam odmicao sa citanjem.

    Nije za svakog i vjerovatno se nece svakom dopasti, ali onome ko se navuce ce sigurno nakon ovog serijala svi ostali serijali epske fantastike djelovati kao Ivica i Marica i ostale bajke za djecu
    Last edited by powerslave; 28-02-20, 08:52.

    Leave a comment:

Working...
X