Announcement

Collapse
No announcement yet.

Poezija, knjige, poslovice itd...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mr. Wolf
    replied
    Od Turgenjeva sam citao Ocevi i deca, odlicna je, ali Turgenjev nije davez, brzo ide, ne smara.

    Dostojevski se, po mom misljenju, najlakse vari kad su u pitanju tezi ruski pisci. Od njega su mi dva dela zadavala muku da procitam - Idiot i Mladic, davilo me citanje, pogotovo Idiota. Braca Karamazovi imaju mozda poneki deo koji maaaaalo gusi, ali je bas dobra knjiga. Meni je najzanimljivi lik bio Ivan, verovatno zbog poglavlja sa djavolom.

    Sa Tolstojem cu ponovo da pokusam za neku godinu, nije mi toliko dobro legao prvi put kad sam citao.
    Last edited by Mr. Wolf; 21-03-20, 12:30.

    Leave a comment:


  • miloolja
    replied
    Juuuu sta sve necu da procitam ovde
    Dostojevski i Turgenjev, moja dva omiljena ruska klasika, cija su dela neprevazidjena u mnogim segmentima danasnje knjizevnosti, iako su vremena u kojoma su nastala neuporediva.
    Neka sam procitala vise puta.
    Pihhh koliko ste uskraceni

    Leave a comment:


  • powerslave
    replied
    To svakako. Likovi u tim knjigama su kompleksni, ali je radnja uglavnom do zla boga dosadna... Teski su ruski realisti kao crna zemlja. Nije to za svakoga, a pogotovo ne za djecu iz srednje skole.

    A Bacic-Alimpic i slicni autori sluze samo za potpalu.

    Leave a comment:


  • dekkard
    replied
    Donekle se slažem, ali bolje to čitati barem kao neku osnovu da bi se kasnije nadograđivao ukus nego bravure Jelene Bačić- Alimpić, na primer.

    Leave a comment:


  • powerslave
    replied
    Niko nikad nije volio Anu Karenjinu Sve mogu da razumijem jer su ukusi razliciti, ali mi nikad nece biti jasni ljudi koji su rodjeni u poslednjih 50 godina a kojima se svidja ruski realizam Te su knjige dobre jedino da drze policu... mada sigurno i da pomazu u borbi protiv nesanice. Sta smo mi morali da citamo u srednjoj skoli

    Leave a comment:


  • E1_PG
    replied
    Nikad nisam volio Anu Karenjinu,varala je muza.

    Leave a comment:


  • Indigo
    replied
    Originally posted by miloolja View Post
    Ehhh sve bre citala, sem Jevgenija i ovu od Eka.
    Moraviu imam ceo komplet od babe. Nekad se tako stampale i kupovale knjige, ceo piscev opus [emoji7] Remark [emoji173] Perl Bak, Kronin, Zilahi, Baranin i ostala ostavstina [emoji173]
    Bilo nekad ja bas gledam u Lalica to jest on gleda u mene sa police I pita se verovatno kada cu nastaviti tamo gde sam stao Iz doba crvenih korica

    Leave a comment:


  • miloolja
    replied
    Originally posted by Indigo View Post
    Evo ovako:
    Kundera - Oprostajni valcer. Mozda I njegova najbolja knjiga.
    Umberto Eco - Numero Zero. Easy read u odnosu na sve ostalo sto je pisao.
    Alberto Moravia - Dosada. Knjigu sam kupio na pijaci za 50 dinara, vredela je svaku paru [emoji23]
    Jevgeni Zamjatin - Mi.
    Franc Kafka - Amerika.
    Fante - Moj pas Glupi. Laganica.
    Ehhh sve bre citala, sem Jevgenija i ovu od Eka.
    Moraviu imam ceo komplet od babe. Nekad se tako stampale i kupovale knjige, ceo piscev opus [emoji7] Remark [emoji173] Perl Bak, Kronin, Zilahi, Baranin i ostala ostavstina [emoji173]

    Leave a comment:


  • Indigo
    replied
    Originally posted by dekkard View Post
    Digitalni Ugljenik, Ričard Morgan.
    Oou Takeshi Kovach

    Leave a comment:


  • dekkard
    replied
    Originally posted by Nerealan View Post
    dajte neku dobru i napetu fikciju
    Digitalni Ugljenik, Ričard Morgan.

    Leave a comment:


  • Nerealan
    replied
    Kafku imam u štampanom izdanju, zanimljivo da se ta knjiga u originalu zove "der Verschollene" (izgubljeni), kad drastično izmene sam naslov knjige uvek se pitam - koliko je onda unutrašnjost izmenjena?

    Leave a comment:


  • powerslave
    replied
    Borges je cudoviste. Imam od njega Collected Fictions, zbirka njegovih prica koje je preveo Andrew Hurley. Neke od njegovih prica su fascinantne i uzivao sam citajuci ih, ali znam da u njima ima jos necega sto ja trenutno ne mogu da dokucim i razumijem jer nisam dovoljno pismen Bez zajebancije Ja smatram da sam za momka mojih godina kojem je citanje hobi, solidno nacitan... ali izgleda da treba jos da djeljem da bi u u potpunosti razumio ovog vanzemaljca Uglavnom, koga interesuje neka procita: The Library of Babel, Death and the Compass, The Immortal, The Garden of Forking Paths, Tlon Uqbar Orbis Tertius, The House of Asterion, The Book of Sand i The Circular Ruins. To su jedine price iz te njegove zbirke koje sam ja do sad procitao. Jedan njegov mnogo iskusniji fan mi je jednom sastavio listu Borgesovih prica sa kojima valja krenuti... ne znam dje mi je ta lista, ali sam naveo one kojih sam se mogao sjetiti i koje sam do sad citao

    Valjda ima jos neko odje da ga je citao, pa ce znati bolje da uputi nas ostale.
    Last edited by powerslave; 21-03-20, 08:34.

    Leave a comment:


  • Indigo
    replied
    Evo ovako:
    Kundera - Oprostajni valcer. Mozda I njegova najbolja knjiga.
    Umberto Eco - Numero Zero. Easy read u odnosu na sve ostalo sto je pisao.
    Alberto Moravia - Dosada. Knjigu sam kupio na pijaci za 50 dinara, vredela je svaku paru
    Jevgeni Zamjatin - Mi.
    Franc Kafka - Amerika.
    Fante - Moj pas Glupi. Laganica.

    Leave a comment:


  • Nerealan
    replied
    Originally posted by NemanjaMikser View Post
    Prvi roman od mnogih u nizu o detektivu Hariju Huleu. Ako se ne varam nakon ovog je objavljeno još 11, poslednji 2019 godine. Kažu da prvi nije toliko dobar koliko i ostali jer čini mi se da je prvi roman o Hariju zapravo i prvi napisan roman Ju Nesbea. Ali nameravam i ostale da pročitam, pa valja krenuti od prvog.


    pročitao sam ih sve, meni je interesantan Nezbe i fluidno se čita, ali u kasnijim knjigama vidiš ovo što Ljuba reče, počinje da se gubi i da se ponavlja u nekim stvarima. I jedna stvar koja mi jako smeta, što svi likovi izbacuju činjenice rapidno iz glave u fazonu "da li znaš da je svaki treći Amerikanac prekomerno gojazan", da to navodi samo Hari bilo bi ok, ali to svaki lik navodi i samim tim se gubi na karakterizaciji istih

    Leave a comment:


  • miloolja
    replied
    Dajte nesto sto nije fikcija ;)
    Mada imam sta da citam, ali opet cepaju i snizenja, pa bih mogla i da se pocastim.

    Leave a comment:

Working...
X