Announcement

Collapse
No announcement yet.

Poezija, knjige, poslovice itd...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • kronostime
    replied
    Originally posted by Powerslave View Post
    Citam Leviathan Wakes poslednjih dana... sabio sam 400 strana od cetvrtka na ovamo i ako nisam citao u petak i subotu Uzmem pred spavanje da citam i ne mogu da stanem jbt.
    A i zavrsila 3 sezona The Expance - vrj, bate.

    Leave a comment:


  • kronostime
    replied
    Ma, uzalud… Uz život se ne prilaže uputstvo za upotrebu i svako to odredi kako ume: zanemi tamo gde bi drugi viknuo, nasmeje se gde bi drugi zaplakao, uvredi se tamo gde bi se drugi obradovao… Uđe u pogrešan vagon, siđe stanicu pre ili kasnije… Pokoleba se, samo prebaci veslo iz ruke u ruku, a struja ga odnese presudno dalje, odredi drugo mesto gde će pristati.
    — Đorđe Balašević

    Leave a comment:


  • kronostime
    replied

    Leave a comment:


  • z0La
    replied
    Trenutno čitam...



    Na pola sam otprilike. Knjiga mi je nenormalno dobro legla. Baš je dobra. Ovaj duo Nil i Teri se uklopio savršeno. Gejmen mi je svakako jedan od omiljenih.

    Leave a comment:


  • Indigo
    replied
    Bog

    Leave a comment:


  • nebitan
    replied
    Jedna od pesama moga profe SH iz Gimnazije:

    Šemsa, Šemsa, o kakve grudi,
    A Šemsa nikom ništa ne da
    do jednog crnog ko gar pogleda!

    Izlazi u noć, lagano hodi,
    po zvezdama cveće zaliva.
    Iz sveta ovog u snove vodi,
    glasom kad zapeva!

    Al' jedne noći stade glas
    pa sve ljuto zaboli,
    zavist kleta spopa nas:
    "Koga to Šemsa zavoli?"

    Šemsa je imala garave oči,
    i usne boje vina.
    Šemsa je jedne lude noći
    zanela gospodskog sina!

    Breskva luduje, dobila cvet
    pa ga uz ponoć njiše.
    A zlatan dalek zvezdin let
    prostori neba skriše.

    Drumovi uvek negde vode
    nad njima vlada tišina noći.
    Kad neko bude i neko ode,
    zašto je morao doći?

    Neko uzviknu: "Upomoć ljudi!"
    nastala graja, cik.
    Šemsina majka busa grudi
    uz težak bolan krik!

    "Na se nasrnu, o ljudi!"
    šta devojka bi ko čini.
    I radi koga?
    O Šemsa, Šemsa...
    Zašto učini?

    Noć je široko polje bacila
    iznad Trebinja mog.
    U kom je nekad i Šemsa bila,
    oka garavog!

    Leave a comment:


  • powerslave
    replied
    Bio juce do knjizare da vidim ima li kakvih dobrih akcija i sta ima novo i onako, dok sam razgledao naisao sam na dosta knjiga koje sam procitao u poslednjih 10-15 godina i zakljucio da se u 90% slucajeva nisam mogao sjetiti ni imena glavnih likova ili nekih detalje.. "aha, ovo bjese kad je onaj bio onamo... ili kad se onoj desilo ono" Jbt, sjecam se samo knjiga koje sam procitao u poslednjih 4-5 godina i to je to... sve dalje od toga bas slabo. Naletim na naslov koji mi je poznat i onda se sjetim kroz maglu da sam to vec citao i da mi je zato poznat naslov Elem, zakljucio sam da sam procitao dosta knjiga a boga mi i da bi valjalo neke ponovo procitati jer me je sramota sto se sjecam samo okvirne radnje

    Leave a comment:


  • kronostime
    replied
    Originally posted by Ivan_pg View Post
    Citao sam Tim lavlje srce od Ceda Vukovica kad sam bio 4 osnovne.I procitao sam Lovac u zitu od Selindzera kad sam bio prvi srednje.To je to sto vam ja mogu preporucit.I Cica Gorio jedno poglavlje sam procitao bilo je dosta opisa to sam zapamtio,bas je deskriptivan Balzak bio.Steta sto nisam dalje od tog jednog poglavlja otisao.
    Procitaj Cica Goria do kraja - avetinjo lijenja.
    Podseti me na mog klinca u 2.srednje: doslo im da citaju Anu Karenjinu i magare skinulo film sa Gretom Garbo i "cita".
    Vidim ja to, zazdim mu jedan forhend iza usiju i kazem mu: Sinko, neke stvari ne mogu precicom, citanje knjizevnih dela pogotovo - no knjigu u sake, Ja cu te propitati.
    Naucio je da se prema umetnickim delima ne treba odnositi povrsno, vec ih treba upoznati i ubaciti u licni registar kulture.
    Last edited by kronostime; 10-05-18, 19:17.

    Leave a comment:


  • E1_PG
    replied
    Citao sam Tim lavlje srce od Ceda Vukovica kad sam bio 4 osnovne.I procitao sam Lovac u zitu od Selindzera kad sam bio prvi srednje.To je to sto vam ja mogu preporucit.I Cica Gorio jedno poglavlje sam procitao bilo je dosta opisa to sam zapamtio,bas je deskriptivan Balzak bio.Steta sto nisam dalje od tog jednog poglavlja otisao.

    Leave a comment:


  • Bane je
    replied
    IMG_20180510_184252.jpg

    Ispade knjiga i otvori se na ovu stranu...

    IMG_20180510_184556.jpg

    Leave a comment:


  • powerslave
    replied
    Citam Leviathan Wakes poslednjih dana... sabio sam 400 strana od cetvrtka na ovamo i ako nisam citao u petak i subotu Uzmem pred spavanje da citam i ne mogu da stanem jbt.

    Leave a comment:


  • Mr. Wolf
    replied
    http://rs.n1info.com/a382894/Showbiz...vu-knjigu.html

    Leave a comment:


  • Bane je
    replied
    Evo danas stigla lektira... Još je u foliju.

    IMG_20180425_203219.jpg

    IMG_20180425_203206.jpg

    Leave a comment:


  • Cristina1971
    replied
    Originally posted by miloolja View Post
    Serijal sa detektivom Hari Huleom :

    Slepi miš, Bubašvabe, Crvendać, Odmazda, Solomonovo slovo, Spasitelj, Sneško, Oklopno srce, Utvara, Policija, Žeđ.. baš ovim redosledom

    A ima još dosta Nezbe tz. nezavisnih romana (svaki je za sebe, nema nastavaka...za sada), upravo čitam Magbet
    Olja hvala na preporuci, evo meni literature za leto...

    Leave a comment:


  • Indigo
    replied
    "Cak i u onim trenucima kada sve dobija smisao, obrisi haoticne stvarnosti poprime skladne konture po kojima je oblikovan zivot; cak i onda kada vise nisi sam i kada je svaka borba laksa, podnosljivija, i kada se to osecanje radosti pojavi na horizontu i treba samo da ga prigrlis, nesto u tebi, nesto iskonski, ucitano u sam genetski kod pocinje da pulsira, da se budi. Uvek je tu u svim onim praznim, nicim ispunjenim trenucima, ne dozvoljava ti predah. Ne vidis, ali osetis i uvek je tu dok prikrivenom silom polako apsorbuje svaki delic, svaku nervnu celiju tvog mozga a ti samo mozes da posmatras dok polako tones u tminu i neprimetno nestajes."

    Leave a comment:

Working...
X