Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bojanaBG View Post

    Ne, Djokovic se bolji nosio na sljaci sa Nadalom iz poznatih razloga, a apsolutno se ne slazem da je Djokovic bolji sljakas od Federera.
    Uostalom, znamo sta se desilo na RGu 2011. kad je Djokovic poceo da dominira, a Fed vec prosao svoj prajm.
    Želim da čujem zašto misliš da je Federer bolji šljakaš od Đokovića? Sem velikih Fedovih navijača, skoro niko drugi ne misll tako.

    Comment


    • Originally posted by Kule View Post

      Želim da čujem zašto misliš da je Federer bolji šljakaš od Đokovića? Sem velikih Fedovih navijača, skoro niko drugi ne misll tako.

      Nisam rekla da je Fed bolji, mislim da bi tu bile opasne borbe i da bi od 10 meceva bilo ili 5:5 ili 6:4 za jednog ili drugog, tj. bez neke velike prednosti.
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Tako nesto i ja mislim. Njima je inace h2h na sljaci 4:4 mislim.

        Comment


        • Originally posted by bojanaBG View Post


          Nisam rekla da je Fed bolji, mislim da bi tu bile opasne borbe i da bi od 10 meceva bilo ili 5:5 ili 6:4 za jednog ili drugog, tj. bez neke velike prednosti.
          Nisi rekla da je Federer bolji od Djokovica ali nisi mogla da se složiš da je Đoković bolji od Federera. Šta treće preostaje?

          Mene samo zanima da li je istina da Viktorija zahteva da teniseri budu vakcinisani 7 dana pre dolaska u Australiju? To je pisalo citirano u izjavi Tilija na Sportklub sajtu. Ako je to istina, oni traže da zapravo bude imunitet najjači u vreme igranja Slema, 2 do 3 nedelje posle vakcine ali to je druge doze. Po tome bi Novak već morao biti vakcinisan ili ovih dana da to uradi jer se u Australiju ide krajem decembra.

          Po mom mišljenju Novak nema razloga da se ne vakciniše. Sigurno ima gde i da se dobro informiše o kvalitetu vakcina itd.
          Last edited by Ljubitelj tenisa; 01-12-21, 08:48.

          Comment


          • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post

            Nisi rekla da je Federer bolji od Djokovica ali nisi mogla da se složiš da je Đoković bolji od Federera. Šta treće preostaje?

            Mene samo zanima da li je istina da Viktorija zahteva da teniseri budu vakcinisani 7 dana pre dolaska u Australiju? To je pisalo citirano u izjavi Tilija na Sportklub sajtu. Ako je to istina, oni traže da zapravo bude imunitet najjači u vreme igranja Slema, 2 do 3 nedelje posle vakcine ali to je druge doze. Po tome bi Novak već morao biti vakcinisan ili ovih dana da to uradi jer se u Australiju ide krajem decembra.

            Po mom mišljenju Novak nema razloga da se ne vakciniše. Sigurno ima gde i da se dobro informiše o kvalitetu vakcina itd.
            Lepo sam napisala i objasnila.

            Poslednji rok za vakcinaciju je valjda 6.12. i to ako se prima JJ vakcina, koja ima samo jednu dozu. Nisam 100% sigur na ali cini mi se da je tako.
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Originally posted by Joker View Post
              Tako nesto i ja mislim. Njima je inace h2h na sljaci 4:4 mislim.
              Ma nije to realan h2h njih dvojice na sljaci. Fed ima 3 varljive pobjede u Monte Carlu 2006, 2008 mu Djokovic predao i 2014 Djokovic rame.
              Ne bih da zvucim subjektivan al meni su puno vece mjerilo 3 meca u Rimu gdje su obojica igrali odlicno tu je 3-0 Novaka

              Svaka cast Federeru na pobjedi na RG 2011 ali nema sanse da bi na 10 meceva pobjedio 5 puta da obojica igraju blizu najboljeg nivoa. Vise nekih 7-3 za Novaka i to mu je nategnuto.
              Suvislo je pricati uzimajuci rezultate na sljaci ko je bolji sljakas.Vise Rg, vise mastersa na sljaci, jaci otpor Nadalu sve je na strani Novaka.
              Pa Fed je bio 2012 peak/prime pa ga je Novak otresao ko sljivu. Onaj mec iz 2011. je samo iznenadjenje i Novak je bio zrtva velikih brojeva, negdje se onaj niz morao zaustavit a ne neka slika i prilika kako bi njihovi mecevi izgledali na sljaci
              Last edited by DinoFC; 01-12-21, 15:06.

              Comment



              • Sta je onda bilo od 2004.-2007. ako je 5 godina kasnije bio u peak-u i prime-u


                Zdravi Djokovic nije izgubio od Feda na sljaci, a i onaj jedan put kad je izgubio, to se ne racuna
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Originally posted by bojanaBG View Post
                  Sta je onda bilo od 2004.-2007. ako je 5 godina kasnije bio u peak-u i prime-u
                  Nema mi logike da neko bude najbolja verzija sebe igrajuci protiv Hjuita, Bagdatisa, Rodika i ostalih. To sto se on tad nalupo titula i GS ne znaci da se igracki ne moze porediti sa kasnijim godinama. Pa sam RG 2011 mu je najbolja prikazana igra na RG ikad, ono sto sam gledo 2005,2006 nije ni blizu tog nivoa.
                  I dalje pricaju istu pricu, od 2008 je star, proso ga prajm i te sablone. Pa zar nije dosadilo to i bogu i narodu ali u ostalom kakve veze to ima sad sa ovom pricom. Ovo je cista matematika, covjek ima vise RG-ova, vise mastersa na sljaci i ti kazes nije bolji na sljaci. Tvoj razlog je da nisu igrali dok je ovaj bio u prajmu hahahahaha Federer u svom tzv. prajmu nije mogao Nadala pobjedit dok ovaj bio smijesan igrac ako ga poredimo sa kasnijim godinama. Znaci Nadal 2006. je bio defanzivac teski, bez servisa, bez ubojitog napada ali i to je bilo previse za Fedov cuveni prajm, mani me se suplje.

                  Ali poenta ove price je da Federer nema sanse protiv Djokovica na sljaci ni matematicki, ni na terenu.

                  A jel tvoja logika da nakon 2007 Federer nkad nije vise takvu igru ponovio hahahaha Ni na nivou jednog meca, nadam se da to ne mislis jer bi bio razocaran tvojim rezonovanjem teniske igre.

                  EDIT: Isto kao sto niko za Nadalovu 2010. nikad nije rekao da je to igracki njegova najbolja godina iako je osvojio 3 slema jer nije najbolja. Covjek je imao godine gdje je igrao bolje a osvojio manje slemova hahha


                  I ta prica prajm je nekada pila vodu kada su brojevi bili na Federerovoj strani pa smo mi sa ove strane napadali tu konkurenciju tada da bi umanjili njegova dostignuca, sada to nema potrebe da to radimo kad je on nadmasen u haman svim bitnim parametrima.
                  Last edited by DinoFC; 01-12-21, 19:24.

                  Comment


                  • nole vs fed na sljaci:

                    RG:
                    titule: 2 - 1
                    finala: 4 - 4
                    SF: 5 - 3
                    W%: 84,38% - 81,11%
                    h2h: 1 - 1
                    h2h vs rafa: 2-7 (22,2%); 0-6 (0%)

                    mastersi:
                    titule: 10 - 6
                    kompletiranje: 3/3 x2 vs 1/3 ( bez rima i MCa)
                    W%: 80,26% - 74,83%
                    h2h: 3 - 3
                    h2h vs rafa: 6-11 (35,3%); 2-8 (20%)

                    ukupno:
                    velike titule: 12 - 7
                    titule: 17 - 11
                    W%: 80,53% - 76,09%
                    h2h: 4 - 4
                    h2h vs rafa: 8-19 (29,6%); 2-14 (12,5%)
                    pik ELO na sljaci: 2538 - 2453


                    kao sto vidimo nole je daleko bolji i uspjesniji od feda na sljaci po svemu osim po h2h gdje su izjednaceni. nole je inace uspjesniji teniser na barem 2 od 3 podloge od bilo kog tenisera u istoriji otkako imamo 3 slem pologe. takodjer je u top3 u istoriji po W% na svim slemovima. odgovoran je za 2/3 rafinih poraza na RGu i 1/5 ukupnih rafinih poraza na sljaci. takodjer ima bolji h2h sa rafom na sljaci negoli rafa sa njim na hardu!

                    sto se tice pika, malo je teze gledati, ali sudeci po UTS i pik ELO rejtingu na sljaci nole je 3. svih vremena (iza rafe i borga) sa 2538 poena a fed 8. sa 2453 poena.
                    https://www.ultimatetennisstatistics.com/peakEloRatings

                    jako je nezahvalno, da ne kazem neku tezu rijec, iznositi zakljucke na osnovu jednog meca. istom tom logikom je i rafa bolji igrac na travi od feda!
                    Last edited by talicni; 18-12-21, 08:01.

                    Comment


                    • Po Ozmu, Djokovic 99% ne igra ATP kup


                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • To je realno rano za njegov pocetak sezone, za tako ozbiljan turnir. Prvi januar.

                        Ako trenira znači da ide na AO. Tu je Adelaid 1 ali on je od 03.januara i Adelaid 2 od 10.januara. Ne verujem da će ići na Adelaid 2 a sa druge strane nerealno mi je da ne odigra takmičarski meč pred Grend Slem. Sezonu je završio prilično kasno. Odmorio je sigurno 2 nedelje.

                        Strateški mi deluje da će recept biti kao za RG. Manji turnir (samo ovde ne vidim koji bi to mogao biti) za pripremu, i skupljanje energije u krugu porodice što više. Na neki način on to sebi i može da priušti, za njega turnir počinje od QF. Protivnici u QF njemu ne mogu da pariraju tako da koncentracija je na poslednja dva meča.

                        Napravio je veliku pauzu posle USO i došao u Pariz bez pripremnog meča i osvojio turnir. U Torinu je igrao vrlo dobro. Tehnički obzirom na kasni kraj sezone on neće zaostajati mnogo za najboljom formom. Pauza je premala. Verujem da mu je to bio plan od početka. Zato posle Australije ne verujem da će igrati turnire do sezone šljake.

                        Comment


                        • Ko je promijenio naziv teme?

                          A i neka je... Covjek me stvarno iznervirao, poludjecu od njega.

                          A pogledaj sta Francuzi spremaju:

                          France president Emmanuel Macron announced that full, double-vaccinations will be mandatory for professional sports people in the country from January 15 under new Covid rules

                          Taman da Rafu nema ko da zaustavi.

                          Comment


                          • Rafa ispada u prvoj nedelji turnira.
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Originally posted by dekkard View Post
                              Rafa ispada u prvoj nedelji turnira.
                              Bas da vidim ko je taj treci, posle Soderlinga i Novaka, da ga izbaci sa RG-a. Ja tvrdim da je jos uvijek jedino Novak taj koji moze da ga zaustavi tamo, pa makar Nadal sa stakama igrao. Cici bi mogao neki jaci otpor da pruzi, ali bez realne sanse...

                              Comment


                              • Ne znam šta se ovo dešava sa Novakom. Shvatam da je on lukav ali ne mogu da poverujem da čovek neće ići u Australiju na Slem. Nadam se da se vakcinisao i da ide.

                                Comment

                                Working...
                                X