Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jel zna neko da mi kaže koja je na kraju procedura da se ide u Australiju? Danas sam pročitao, da mora vakcina 7 dana pre odlaska u Australiju, negativan test pre ulaska u avion, negativan test po izlasku iz aviona. Pretpostavljam da to nije sve.

    Najdebilnija su nacija, zato su na poslednjem mestu u svemu i zato su u nekoj zabiti tamo. Oduzeo bih im Grend Slem.

    Da sam Novak, ne bih išao pod bilo kakvim oštrijim uslovima od prosto potvrde o vakcinaciji.

    Comment


    • Ma ne vjerujem da ce Novak ici u Australiji. Mozda bi mogao zamisliti da se vakcinise ruskom ili kineskom ali oni to tamo svakako ne priznaju. Sto znaci da te uvjetuju i koju vakcinu moras primiti, tako da vrlo skeptican oko njegovo nastupa tamo. A i realno mozda je Australija preuzela vodecu ulogu u neprijateljskom odnosu prema njemu sve od Tajlija, pa onog premijera Viktorije koji se kao licno obracunava sa Novakom najavljujuci mjere

      Comment


      • I sta ako sve drzave domacini slemova usvoje takvo pravilo? Evo neki novi virus se pojavio, ko zna sta nam donosi sjutra. Jel to znaci da moze odmah da se penzionise? Da batali tenis, iako moze jos mnogo da uradi?

        Meni je to preglupo.. Na njegovom mjestu bih se ubo otrovom ako treba, samo da pogazim sve rekorde...

        Comment


        • Originally posted by Joker View Post
          I sta ako sve drzave domacini slemova usvoje takvo pravilo? Evo neki novi virus se pojavio, ko zna sta nam donosi sjutra. Jel to znaci da moze odmah da se penzionise? Da batali tenis, iako moze jos mnogo da uradi?

          Meni je to preglupo.. Na njegovom mjestu bih se ubo otrovom ako treba, samo da pogazim sve rekorde...
          To ce biti golema ludost ako ne ide u Australiju.

          ---

          Od kada je Novak usao u svoju top fazu (2011.), Federer mu je jako malo toga uzeo. AKo se izuzmu, 24 mjeseca kada je Novak bio u autu (jun 2016. do jun 2018.), Federer mu je uzeo jedna slem (W 2012..) i izbacio ga je sa RG-a (2011). Novak je njega u tom periodu pobijedio 3 puta u W, 1 u RG, 2 puta na USo i 3 pua na AO. Mari je uzeo Novaku dva slema i Olimpijadu, Vavrinak 3 slema i Nadal 5 slemova. Mari mu je jednom uzeo broj jedna mjesto i Nadal 2 puta, Federer ni jednom.

          Comment


          • Originally posted by NI View Post

            To ce biti golema ludost ako ne ide u Australiju.
            Fedalovci vec trljaju ruke i sprdaju se takvoj gluposti. Kako i nece.. Covjeku je korona vec ukrala jedan Wimbledon prosle godine. Pa se onda on izglupirao na USO iste godine i ostao bez titule, iako je imao zicer... Pa ce sad opet belaj da napravi, kad ima priliku za jubilarni 10-i AO i vodjstvo u slemovima. Mnogo je, kume! Mnogo bi to bilo propustenih prilika. Narocito sad, na kraju karijere, kad ti je svaki slem mozda poslednji.
            Najgore je to sto postoji mogucnost da se vakcinise i glatko ispadne sa turnira, jer ce biti psihicki uzdrman. On je 2 dana plakao posle operacije lakta. Covjek ima taj neki holisticki pristup zdravlju, traumira ga sve u sta 100% ne vjeruje.
            Idi, ubodi se, jadan! I gledaj na to kao da te je komarac ujeo! Ne moze ti nista, nemoj da mi klecas sad, kad treba azdaji zavrsni udarac da zadas.

            Originally posted by NI View Post
            Od kada je Novak usao u svoju top fazu (2011.), Federer mu je jako malo toga uzeo. AKo se izuzmu, 24 mjeseca kada je Novak bio u autu (jun 2016. do jun 2018.), Federer mu je uzeo jedna slem (W 2012..) i izbacio ga je sa RG-a (2011). Novak je njega u tom periodu pobijedio 3 puta u W, 1 u RG, 2 puta na USo i 3 pua na AO. Mari je uzeo Novaku dva slema i Olimpijadu, Vavrinak 3 slema i Nadal 5 slemova. Mari mu je jednom uzeo broj jedna mjesto i Nadal 2 puta, Federer ni jednom.
            To nisu parametri za goat-a. Po ovome sto si ti iznio, Marej bi ispao ozbiljniji kandidat za goat-a od Federera. Gleda se cijela karijera. Rodzer nije puno "smetao" Novaku tokom Noleve vladavine, a jos manje je Novak njemu smetao dok je Rodzer vladao.

            Comment


            • Koliko sam ja informisan, priznaju sve vakcine u Australiji. To su valjda rekli pre donošenja ove finalne odluke.

              Comment


              • Nemoj se vakcinisati Nole, nisi valjda lud da ides preko svojih principa
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Šta će da radi ako i ostali turniri pre svega slemovi budu zahtevali vakcinaciju?

                  Comment


                  • Originally posted by Weltschmerz View Post
                    Šta će da radi ako i ostali turniri pre svega slemovi budu zahtevali vakcinaciju?
                    Te odluke ne donose organizatori, nego drzave u kojima se turniri odrzavaju. Ali svejedno... Moze lagano biti da sjutra svaka drzava trazi tu potvrdu o vakcinaciji. Sve ide u tom pravcu. I pitas sta ce da radi u tom slucaju? Ima dvije opcije. Prva je da se pokrije usima i prizna svima kako se zestoko izglupirao i tako propustio slem-dva (samim tim i prvo mjesto), pa fino na vakcinaciju i da nastavi tamo dje je stao. Druga opcija je da odmah podigne sidro i ide u penziju. Trece nema.

                    Comment


                    • Naravno da je lična sloboda odluka o vakcinaciji, ali je potrebna i svest o ugroženosti porodice, prijatelja nevakcinisanjem i zato se nadam da će Novak da se vakciniše.
                      Spoiler
                      Ako mi časi smrti postanu bliski,
                      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                      Nije umio da odstupi,
                      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                      Pao unapred, a ne unazad,
                      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                      Uračunato i u moj pad.

                      Comment


                      • Originally posted by Joker View Post
                        To nisu parametri za goat-a. Po ovome sto si ti iznio, Marej bi ispao ozbiljniji kandidat za goat-a od Federera. Gleda se cijela karijera. Rodzer nije puno "smetao" Novaku tokom Noleve vladavine, a jos manje je Novak njemu smetao dok je Rodzer vladao.
                        I te kako je parametar za GOAT, sam sto ja nisam dobro prenio poruku.

                        Fed je iamo 4 dominantne godine. 2004.-2007, jos je dvije godine dijelio treon sa Ndalom 2008. i 2009. Dakle 6 godina je on u vrhu. Iza 2009. njegovi rezultati jesu mjerljivi sa Marijeviem, dok se Mari nije povrijedio. Federe ima 12 velikih titula i 16 finala, Mari 16 i 13.

                        Sa Nadalom je drukcije. On prvo dvije godine dijeli vrh sa Federerom, pa je 2010. superioran, pa je vecinu naredni 10 godina galvni konkurent Novaku. Tu misli konkurent za igraca broje jedna. Da nije bilo Novaka, Nadal bi uvjerljivo presao Federera, Da nije bilo Nadal, Novak bi uvjerljivo presao Federerer. Da nije bilo Federera, Nadal i Novak bi se trkali za titulu GOAT, kao sto se i sa Federerom trkaju. Federer je u trci jer 4 godine nije imao prave konkurencije.

                        Comment


                        • Dobro je sto se u ovom da nije bilo Nadala i zakljucku: Djokovic bi lagano presao Federera, zaboravlja koliko bi Fed onda imao RGova i ostalih titula, ali nema veze, nista neocekivano.
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Ma, covjek nikad nije osvojio zavrsni masters i ima znatno manje nedelja od obojice. Ali ono sto mu je najveci minus, kao sto vec rekoh, je sto je po titulama na dvije od tri podloge znatno losiji od obojice. Definicija specijaliste. Dok su svi egal sa slemovima, nema dileme, on je treci. E kad i ako predje u vodjstvo, onda ima jace adute...

                            Comment


                            • Originally posted by bojanaBG View Post
                              Dobro je sto se u ovom da nije bilo Nadala i zakljucku: Djokovic bi lagano presao Federera, zaboravlja koliko bi Fed onda imao RGova i ostalih titula, ali nema veze, nista neocekivano.
                              RG su samo jedan dio problema. A i tu svtari ne stoje tako kako ti zamiisljas. Nadal je pobijedio Feda 6 puta na RG-u, a Novaka 7. Po svim mjerljivim pokazateljima, Novak je bolji sljakas od Federera i vise mu je Nadal uzeo nego Federeru.

                              Ako gledamo %pobjeda u RG, %pobjeda na sljakaskim mastersim, %pobjeda na sljaci; titule/finala u RG, titule/finale na sljakaski mastersima, titule/finala na slajaci, brojevi su:

                              Federer: 81,75,75; 1/4,6/10,11/15
                              Novak : 85,80,81; 2/4,10/8, 22/13

                              Comment


                              • Originally posted by NI View Post

                                RG su samo jedan dio problema. A i tu svtari ne stoje tako kako ti zamiisljas. Nadal je pobijedio Feda 6 puta na RG-u, a Novaka 7. Po svim mjerljivim pokazateljima, Novak je bolji sljakas od Federera i vise mu je Nadal uzeo nego Federeru.

                                Ako gledamo %pobjeda u RG, %pobjeda na sljakaskim mastersim, %pobjeda na sljaci; titule/finala u RG, titule/finale na sljakaski mastersima, titule/finala na slajaci, brojevi su:

                                Federer: 81,75,75; 1/4,6/10,11/15
                                Novak : 85,80,81; 2/4,10/8, 22/13
                                Ne, Djokovic se bolji nosio na sljaci sa Nadalom iz poznatih razloga, a apsolutno se ne slazem da je Djokovic bolji sljakas od Federera.
                                Uostalom, znamo sta se desilo na RGu 2011. kad je Djokovic poceo da dominira, a Fed vec prosao svoj prajm.
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X