Announcement

Collapse
No announcement yet.

NBA Regular Season 2011/12 (opste diskusije, komentarisanje vesti, tracevi i ostalo)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Znam da ovo sto cu reci sada zvuci ludo ali po meni Knicks-i su najbolju kosarku za vreme D'Antoni-a igrali pred sami trejd za Carmelo-a dok su tu bili Felton i Gallinari.
    Tada je ekipa bila mnogo kompaktnija znalo se da je Amare glavni i da kada se utakmica lomi lopta ide njemu,da ne govorim da je Felton tada imao najbolju sezonu u karijeri i svi su se borili zajedno,a kada se zavrsila Melo-drama ta ekipa jednostavno nije bila ista zvi su nekako delovali izgubljeno.
    Ne moze ih niko kriviti sto su doveli Carmelo-a ali sada se pokazuje da su mozda trebali da to odrade malo drugacije,i amnestiranje Billups-a je za mene ne shvatljivo.
    Predpostavljam da ce D'Antoni da prezivi ovu sezonu na klupi po meni nije on najveci krivac za lose rezultate ima tu mnogo faktora a jedan je sigurno i vlasnik ekipe James Dolan i njegove cudne odluke...

    Comment


    • Rondo, Phil bi svakako pomogao i pre svega uveo neku disciplinu u napad samim principom napada u trouglu. To je i Kobe-a donekle "limitiralo" jer je morao da igra pametnije i postuje neke principe. Naravno, pod ovim sto sam rekao ne mislim nista lose, samo hocu da kazem da bi ofanziva Knicks-a svakako izgledala kompaktnije i da bi se sakrili neki nedostaci. Ali, opet, za to su potrebni dobri low post igraci sto nisu ni Tyson, ni Amare.


      Sto se tice ovoga sto je Monta rekao, s tim se slazem u potpunosti. Bilo je price kad je izvrsen trade da li je NY dao previse i ja mislim da jeste i to se upravo sada pokazuje. Ona ekipa je imala raznovrsnost u napadu, protok lopte, ogromnu energiju, pa dovoljno je samo pogledati sta radi Denver. Videcemo da li ce Baron tu uspeti nesto da promeni, ali ja sam iskreno skeptican po tom pitanju, koliko god on bio kvalitetan i talentovan igrac, postao je penzioner kao Diaw.
      sigpic


      "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

      Comment


      • Ja bi voleo da se Beron oporavi i zaigra na nekom pristojnom nivou ali cisto sumljam.Njemu ce odgovarati D'Antoni-jev sistem jer je igrao GSW dok ih je trenirao "legenda" Don Nelson i ta dva sistema su dosta slicna(ako u opste mogu da se nazovu sistemi)
        Ali morace mnogo stvari da se pogodi pa da Beron bude onaj stari,videcemo ima jos dosta utakmica do kraja sezone...

        Comment


        • Originally posted by Monta Ellis #8 View Post
          Znam da ovo sto cu reci sada zvuci ludo ali po meni Knicks-i su najbolju kosarku za vreme D'Antoni-a igrali pred sami trejd za Carmelo-a dok su tu bili Felton i Gallinari.
          Tada je ekipa bila mnogo kompaktnija znalo se da je Amare glavni i da kada se utakmica lomi lopta ide njemu,da ne govorim da je Felton tada imao najbolju sezonu u karijeri i svi su se borili zajedno,a kada se zavrsila Melo-drama ta ekipa jednostavno nije bila ista zvi su nekako delovali izgubljeno.
          Ne moze ih niko kriviti sto su doveli Carmelo-a ali sada se pokazuje da su mozda trebali da to odrade malo drugacije,i amnestiranje Billups-a je za mene ne shvatljivo.
          Predpostavljam da ce D'Antoni da prezivi ovu sezonu na klupi po meni nije on najveci krivac za lose rezultate ima tu mnogo faktora a jedan je sigurno i vlasnik ekipe James Dolan i njegove cudne odluke...
          Ne zvucis ni malo ludo i u potpunosti si u pravu.. Meni se nikako nije svideo trejd u kome su otisli Felton(plej koji im nedostaje), Wilson i Galinari, i mnogo su raznovrsnije igrali tada nego sada gde im igra ne lici ni na sta, mada im je i tada odbrana bila veliki problem... Ne znam kako ce resiti problem, dzaba sto imaju dva all-star igraca kad oni ne funkcionisu kako treba, i zato mislim da je dolazak Mela mozda i pogresan potez ma koliko on bio sjajan igrac...
          sigpic

          “We have to change, from doubters, to believers, now.”
          -Jürgen Klopp

          Comment


          • Originally posted by Monta Ellis #8 View Post
            Znam da ovo sto cu reci sada zvuci ludo ali po meni Knicks-i su najbolju kosarku za vreme D'Antoni-a igrali pred sami trejd za Carmelo-a dok su tu bili Felton i Gallinari.
            Tada je ekipa bila mnogo kompaktnija znalo se da je Amare glavni i da kada se utakmica lomi lopta ide njemu,da ne govorim da je Felton tada imao najbolju sezonu u karijeri i svi su se borili zajedno,a kada se zavrsila Melo-drama ta ekipa jednostavno nije bila ista zvi su nekako delovali izgubljeno.
            Ne moze ih niko kriviti sto su doveli Carmelo-a ali sada se pokazuje da su mozda trebali da to odrade malo drugacije,i amnestiranje Billups-a je za mene ne shvatljivo.
            Predpostavljam da ce D'Antoni da prezivi ovu sezonu na klupi po meni nije on najveci krivac za lose rezultate ima tu mnogo faktora a jedan je sigurno i vlasnik ekipe James Dolan i njegove cudne odluke...
            To uopste ne zvuci ludo, to i ja kazem.Tada su primali mnogo vise poena, ali su i davali vise.
            Mislim da su puno izgubili dovodjenjem Carmela (4 solidna igraca, Wilson Chandler, Felton, Mozgov, Gallinari).
            Slicna je situacija kao u Miami-u, 3 vrhunska igraca, ali nema klupe.
            Miami je to donekle ispravio dovodjenjem Battiera...

            Dakle, da skratim pricu, New York je napravio gresku kada je doveo Carmela, i ja ne menjam misljenje dok ne dokazu da nisam u pravu.

            EDIT: Shvatio sam da sam za Mozgova rekao da je solidan igrac .
            Last edited by Rondo9; 24-01-12, 20:17.
            sigpic

            Comment


            • Sto se tice tog poredjenja Miami Big 3 vs NY Big 3 (ako se moze tako nazvati) - nema tu komparacije. Lebron i Wade su top 5 igraci lige i apsolutno su kompletni i igraju u oba pravca. Mozda sut sa distance nije bas na tom najvisem nivou, ali kad pogledate na koji nacin sutiraju jasno vam je da to i nije neka prevelika briga. Amare i Melo pre svega nisu nikakvi u odbrani, tu se svaka prica o poredjenju zavrsava.
              sigpic


              "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

              Comment


              • Ufff kad bi mogo Baron da se vrati u formu tipa 2006-2007 i godinu posle, pogotovo sa partijama kakve je pruzao 2006 kad je doveo GSW do PlayOff-a, mislim da bi se drasticno promenila igra NYK.
                Originally posted by Brajkula
                Veruj meni, radi kako hoćeš

                Brajkula, 2014. N.E

                Comment


                • Nista mi ne pricaj bile su to lude godine koje se izgleda za GSW nece skoro ponoviti

                  Comment


                  • Originally posted by T-Mac View Post
                    Sto se tice tog poredjenja Miami Big 3 vs NY Big 3 (ako se moze tako nazvati) - nema tu komparacije. Lebron i Wade su top 5 igraci lige i apsolutno su kompletni i igraju u oba pravca. Mozda sut sa distance nije bas na tom najvisem nivou, ali kad pogledate na koji nacin sutiraju jasno vam je da to i nije neka prevelika briga. Amare i Melo pre svega nisu nikakvi u odbrani, tu se svaka prica o poredjenju zavrsava.
                    Ma znam ja to, nego kazem da Knicksi imaju 3 odlicna igraca kao Miami, ne da su njihovi igraci bolji od Heat-ovih.

                    Uglavnom, nisam se dobro izrazio.
                    sigpic

                    Comment


                    • Ma, nisam ja mislio nista lose, samo sam konstatovao neke stvari. ;)


                      Tesko da bi neka ekipa mogla da sklopi "strasniju" trojku, mozda recimo Rose-Kobe-Howard ili tako nesto...
                      sigpic


                      "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                      Comment


                      • Originally posted by RRondo9 View Post
                        Slicna je situacija kao u Miami-u, 3 vrhunska igraca, ali nema klupe.
                        Miami je to donekle ispravio dovodjenjem Battiera...
                        Kako to misliš da je slična situacija u Miami-u kao u NY?
                        Prvo: ovde nije reč o klupi nego o prvoj postavi. Miami ima prvu petorku koja sasvim korektno obavlja svoj deo posla. Prva petorka NY-a ne radi ništa.
                        Drugo: Miami ima sasvim solidnu klupu i bez Battier-a, koji je, naravno, dobrodošlo pojačanje. NY nema klupu.
                        Treće: Miami je tim. NY je neorganizovana grupa građana u kojoj svako želi pre svega da istakne sebe. D'Antoni im govori za vreme time-out-a, a baje zveraju u plafon i svako "gleda svoja posla".

                        LEBRON "KING" JAMES - GLOBALNI FENOMEN. G.O.A.T.!
                        sigpic
                        RUSSELL-WILT-JABBAR-JORDAN-LEBRON
                        - 4xMVP -

                        Comment


                        • Originally posted by Branislav View Post
                          Kako to misliš da je slična situacija u Miami-u kao u NY?
                          Prvo: ovde nije reč o klupi nego o prvoj postavi. Miami ima prvu petorku koja sasvim korektno obavlja svoj deo posla. Prva petorka NY-a ne radi ništa.
                          Drugo: Miami ima sasvim solidnu klupu i bez battier-a, koji je, naravno, dobrodošlo pojačanje. NY nema klupu.
                          Treće: Miami je tim. NY je neorganizovana grupa građana u kojoj svako želi pre svega da istakne sebe. D'Antoni im govori za vreme time-out-a, a baje zveraju u plafon i svako "gleda svoja posla".

                          Rekao je vec momak da se lose izrazio, polako bre Bane.
                          sigpic


                          "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                          Comment


                          • Originally posted by Monta Ellis #8 View Post
                            Nista mi ne pricaj bile su to lude godine koje se izgleda za GSW nece skoro ponoviti
                            Da su kojim slucajem tim iz Istocne konferencije, sigurno bi bili u PO. Mada i ovako po meni imaju sasvim solidan roster. Puni potencijala, mada sam ocekivao ove godine da konacno doguraju do PO. Sumnjam da ce ove, pogotovo sto je novi trener, bez iskustva kao Head Coach, ali mislim da imaju dobar rad i da ce sledece godine moci do PO. A plus su ove godine 4-5 utakmice izgubili sa nekom malom razlikom.
                            Originally posted by Brajkula
                            Veruj meni, radi kako hoćeš

                            Brajkula, 2014. N.E

                            Comment


                            • Originally posted by T-Mac View Post
                              Rekao je vec momak da se lose izrazio, polako bre Bane.
                              Da, video sam naknadno jer smo u isto vreme pisali post!

                              LEBRON "KING" JAMES - GLOBALNI FENOMEN. G.O.A.T.!
                              sigpic
                              RUSSELL-WILT-JABBAR-JORDAN-LEBRON
                              - 4xMVP -

                              Comment


                              • Ja mislim da ce se situacija poboljsati kada se Baron oporavi.

                                Comment

                                Working...
                                X