Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bojanaBG View Post
    1. pa recimo da je verovatnoca 33.33333% jednostavno osim top 3, ja ne vidim ko drugi moze da osvoji RG i tu ce strasno bitno biti da li ce Fed da bude kod Djokovica ili kod Nadala, jer je poznato da sad u svetskom tenisu vazi da Fedu odgovara Novak, Novaku odgovara Nadala, a Nadalu odgovara Fed, a svi prizeljkuju Mareja
    2. strasno tesko, zato sto ja ne verujem da ce Djokovic uspeti da osvoji W ove godine. To je podloga koja njemu najmanje odgovara i mislim da je prosle godine imao veliku srecu sto je Tsonga izbacio Feda. I nemojte da se uhvatite za ovu recenicu, on je zasluzio taj trofej, u finalu je unistio Nadala, posebno u onom drugom setu, ali je i imao srece sto nije igrao protiv Feda u SF.
    3. 2 puta da osvoji W je tek neverovatno...

    Slazem se sa tobom sto se tice Wimbldona.Ne znam zasto ali ja imam osecaj da ce ga Nole tesko odbraniti,ajde Nole demantuj me Pre sezone sam rekao da po meni Novak uzima AO i RG od slemova i stojim pri tome.Doduse za US Open nisam prognozirao daleko mi je nekako,ali mislim da Novak ima dobre sanse da uzme RG ove godine,pa cak i da Fed bude kod njega u zrebu.Bice strasno napaljen da kompletira slemove,nesto kao Nadal na US openu 2010 godine...

    Ali dosta tu stvari jos zavisi od forme,pa i od prethodnih mastersa,videcemo ko ce kako igrati na sljaci pre toga.Novak je rekao da ce tempirati formu za RG,i mislim da je to pametno,jer ce u roku od tri meseca odigrati RG,W,OI i US,znaci to ce biti glavni deo sezone.Ali naravno treba braniti u 4 mastersa koja je uzeo u prvoj polovini prosle godine,jer tako brani prvo mesto od izazivaca.
    Bice izuzetno tesko,ali ako Novak bude igrao kao 2011,sve je moguce.Bar kad je u pitanju Djokovic su svi shvatili da nista nije nemoguce pa cak i da uzme sve slemove i OI

    Comment


    • Originally posted by Vladan View Post
      Zasto idemo tako daleko,zasto do polufinala i finala.Uzmimo Hewitta i Ferrera,dovoljno je.Nadal je strasno servirao ako idemo bas do samog kraja ali me nije bas ubijedio,ne znam je li tebe.Murray je dva puta i izgubio servis u drugom setu,a Novak nije mogao prvi da ubaci pa da ga ...Prvi set protiv Nadala odigrao ocajno,ispucavao smijesne stvari.
      Novak je na svakom turniru koji je osvojio 2011. imao odredjenih problema.U Dubaiju su to bili Lopez i Berdych,u IWu Federer(smijesan primjer,ipak je to Federer),U Miamiju Anderson iako rezultat nece reci.U Beogradu Lopez,u Madridu Bellucci,u Romeu Murray(ajde i ovo je glup primjer,ocekuje se mucenje iako znamo ko je i sta je bio Murray na sljaci u tom trenutku),na Wu Tomik,Baggy,u Montrealu Fish,na USOu Janko i Dolgo.Znaci u svim ovim mecevima je igrao najbolji tenis?Nije malo pustio gas?Nekih 10-20% losije nego sto moze?
      Ja ne kazem da je on nepobjediv i nikad necu reci,pa to su Murray i Nadal,ne neka sprdnja ali valjda znam Novaka i mogu da razlikujem iznudjenu od neiznudjene i kako ga servis sluzi i kolik ospina dodaje FHu i koliko su mu ostri udarci.Ali bi na kraju kad bi bilo najpotrebnije odigrao strasno.Na samom kraju jeste i ovdje,ali je mogao i ranije da zavrsi,imao je sanse,a nije ih iskoriscavao.No to je smao moje misljenje,ne mora da znaci da je ispravno...
      Koliko ti mislis da je 10-20% pa ovi igraci iz vrha mogu sa pola gasa na teren i dolaze do polufinala.Nadal mi je bolje igrao u Dohi do polufinala pa recite slobodno da sam lud ili protiv Berdycha po onome sto sam vidio,a nisam mnogo priznajem.
      Sta je uradio u TBu 3. seta protiv Murraya i tu nista sa servisom nije mogao,sta je uradio u TBu 4. protiv Nadala,poslao 4 vezana FHa u aut.Nije iskoristio prije toga 3 vezane brejk lopte,bile su mec,ajde za dvije svaka cast Nadalu,ali je i tu jedan FH zakazao.
      Nisam video odmah video poruku, pa nisam odg.

      Sluzeci se tvojom "tematikom" i kako na primer poznajem Feda i njegov mentalni problem kad igra sa Nadalom jer mu se ovaj uvukao negde tamo oko malog mozga, da Federer protiv Nadala igra sa nekih 70% svojih mogucnosti. Pa je l' ti znas koliko bi to bilo potcenjivanje Nadala ? I Federer lose servira protiv Nadala, BH mu se redovno raspadne... ne vidim da to iko nesto spominje bilo kakve procente i mogucnosti. Koje potcenjivanje jbt Sta bi tek bilo da je nekako Nadal iscupao onaj 5. set, 1000 razloga bi naveli... gde vam je snaga. Gde se to napajate jbt

      Comment


      • Originally posted by Prototype View Post
        Nisam video odmah video poruku, pa nisam odg.

        Sluzeci se tvojom "tematikom" i kako na primer poznajem Feda i njegov mentalni problem kad igra sa Nadalom jer mu se ovaj uvukao negde tamo oko malog mozga, da Federer protiv Nadala igra sa nekih 70% svojih mogucnosti. Pa je l' ti znas koliko bi to bilo potcenjivanje Nadala ? I Federer lose servira protiv Nadala, BH mu se redovno raspadne... ne vidim da to iko nesto spominje bilo kakve procente i mogucnosti. Koje potcenjivanje jbt Sta bi tek bilo da je nekako Nadal iscupao onaj 5. set, 1000 razloga bi naveli... gde vam je snaga. Gde se to napajate jbt

        Covjece ne mogu ni ja da zamilim sta bi bilo da je izgubio,pa vec je bio moralni pobjednik kada je gubio u 5.setu,bog te pitao gdje bi zavrsilo

        Comment


        • Malo glupa rasprava. Teško je govoriti o tome koliko je Novak lošije igrao nego prošle sezone. Lošije svakako jeste igrao, ali ništa pretjerano.
          Moje mišljenje je da je u prva 3 kola imao protivnike protiv kojih nije u potpunosti osjetio udarac, odnosno, igrao je protiv igrača koji nisu zahtjevali od njega da pruži svoj maksimum, ni približno, tako da je Novak vrlo lako izašao sa njima na kraj. Međutim, posljedica toga se osjetila u sljedećim mečevima. Protiv nabrijanog Hewitta koji je bio na krilima publike, a zatim i protiv borbenog Ferrera. Jednostavno, protiv takvih igrača je teško igrati. Moraš ići na lopticu više. Uvijek će te tjerati da igraš jedan udarac više, tako da su greške neminovnost. Da je Novak imao neke teže protivnike u prvim kolima, protiv kojih bi mogao testirati svoje udarce i ulaziti u duže razmjene, vjerujem da ne bi bilo takvih problema u njegovim mečevima sa ovom dvojicom. Opet, ono što je pozitiva za Novaka jeste činjenica da ima pravi mentalitet šampiona, a to je da i kada igra loše može pobijediti. To je itekako važna stvar koja razdvaja šampiona od dobrog igrača.

          U te postotke koliko je Novak slabije igrao, ne bih da ulazim. 20% je previše. Možda 5 ili u najgorem slučaju 10%, više sigurno ne.

          Novakov baseline stil igre koji trenutno više naginje ka defanzivnoj baseline igri je jako zahtjevan stoga ne treba čuditi da u nekim mečevima više griješi nego što je uobičajeno. Jednostavno, sve je to normalno. Mali pad koncentracije = veći broj UE. Iako je mlad, nemoguće je koncentraciju držati na visokom nivou tokom cijelog meča. Pad se, prije ili kasnije mora desiti. A njegov stil igre crpi puno psihičke i fizičke snage. Ti njegovi eventualni padovi su prirodni, nije to ništa strašno.
          On je za protivnike imao Hewita u osmini i Ferrera u 1/4. O tim igračima je suvišno i pričati. Teže igrače, u tim kolima sigurno nije mogao dobiti. No, opet kažem, ima mentalitet šampiona i to je ta pozitivna strana svega ovoga.

          Moram reči i ovo. Nadal je protiv Novaka odigrao najbolje što može. Nikako se ne bih složio da ovo nije njegova forma. On je itekako u formi. Ne pamtim da je ovako lagano i ubjedljivo došao do finala na AO. Grizao je, napadao koliko mu to njegov kapacitet udaraca dozvoljava, trčao, borio se, stizao, ma nema šta nije radio. Imao je na kraju Novaka na konopcima i nije uspio pobijediti. Ono što ja vidim od Nadala trenutno, a mogu dozvoliti sebi luksuz i reći da sam objektivan, je da je ovo Rafin možda i najbolji tenis. Možda i nisam u pravu, možda i jesam, ali mislim tako. Promjena u igri je evidentna, okreče se ka ofanzivi, ali problem je što jedan dio meča igra jako agresivno, a onda kao da izgubi samopouzdanje u svoje udarce, pa mu isti završavaju oko servis polja. Nema konstantu u tome. Nikad je nije imao. Ništa se bitno njegov način igre od 2008-2009 nije promijenio. Štaviše, sada je možda i bolji igrač, ali jednostavno, zbog jednodimenzionalnosti svoje igre ne može protiv Novaka. Poražen je stilom igre kojim je on nekada pobjeđivao protivnike i u kojem je bio najbolji. Međutim, sada ima neko ko je bolji od njega u tome i to je jedina prava istina. Neko ko može biti ofanzivan kada je to potrebno, neko ko može biti defanzivan kada je to potrebno. Nadal može ovo drugo. Ovo prvo, nije nikada mogao, a može li, neka dokaže u nastavku ove sezone, jer jedino tako može dobiti Novaka, a i meni dokazati da nisam u pravu.

          Stvarno ne volim što se uvijek kada neki od favorita ili nama dragih igrača izgubi, govori o lošoj igri ili formi kao glavnom uzročniku poraza, nekad direktno nekad indirektno. Zar je teško priznati da je protivnik jednostavno bio bolji i zasluženo pobijedio, bez da se spominje loša forma. To je bio Novak u zadnjih 7 mečeva protiv Nadala. To je bio Federer protiv Novaka u polufinalu RG-a. To je bio Novak protiv Rogera u polufinalu AO-a itd itd. Samo treba biti realan i razmišljati hladne glave, to je sve.
          “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

          Comment


          • Originally posted by Prle! View Post
            Malo glupa rasprava. Teško je govoriti o tome koliko je Novak lošije igrao nego prošle sezone. Lošije svakako jeste igrao, ali ništa pretjerano.
            Moje mišljenje je da je u prva 3 kola imao protivnike protiv kojih nije u potpunosti osjetio udarac, odnosno, igrao je protiv igrača koji nisu zahtjevali od njega da pruži svoj maksimum, ni približno, tako da je Novak vrlo lako izašao sa njima na kraj. Međutim, posljedica toga se osjetila u sljedećim mečevima. Protiv nabrijanog Hewitta koji je bio na krilima publike, a zatim i protiv borbenog Ferrera. Jednostavno, protiv takvih igrača je teško igrati. Moraš ići na lopticu više. Uvijek će te tjerati da igraš jedan udarac više, tako da su greške neminovnost. Da je Novak imao neke teže protivnike u prvim kolima, protiv kojih bi mogao testirati svoje udarce i ulaziti u duže razmjene, vjerujem da ne bi bilo takvih problema u njegovim mečevima sa ovom dvojicom. Opet, ono što je pozitiva za Novaka jeste činjenica da ima pravi mentalitet šampiona, a to je da i kada igra loše može pobijediti. To je itekako važna stvar koja razdvaja šampiona od dobrog igrača.

            U te postotke koliko je Novak slabije igrao, ne bih da ulazim. 20% je previše. Možda 5 ili u najgorem slučaju 10%, više sigurno ne.

            Novakov baseline stil igre koji trenutno više naginje ka defanzivnoj baseline igri je jako zahtjevan stoga ne treba čuditi da u nekim mečevima više griješi nego što je uobičajeno. Jednostavno, sve je to normalno. Mali pad koncentracije = veći broj UE. Iako je mlad, nemoguće je koncentraciju držati na visokom nivou tokom cijelog meča. Pad se, prije ili kasnije mora desiti. A njegov stil igre crpi puno psihičke i fizičke snage. Ti njegovi eventualni padovi su prirodni, nije to ništa strašno.
            On je za protivnike imao Hewita u osmini i Ferrera u 1/4. O tim igračima je suvišno i pričati. Teže igrače, u tim kolima sigurno nije mogao dobiti. No, opet kažem, ima mentalitet šampiona i to je ta pozitivna strana svega ovoga.

            Moram reči i ovo. Nadal je protiv Novaka odigrao najbolje što može
            . Nikako se ne bih složio da ovo nije njegova forma. On je itekako u formi. Ne pamtim da je ovako lagano i ubjedljivo došao do finala na AO. Grizao je, napadao koliko mu to njegov kapacitet udaraca dozvoljava, trčao, borio se, stizao, ma nema šta nije radio. Imao je na kraju Novaka na konopcima i nije uspio pobijediti. Ono što ja vidim od Nadala trenutno, a mogu dozvoliti sebi luksuz i reći da sam objektivan, je da je ovo Rafin možda i najbolji tenis. Možda i nisam u pravu, možda i jesam, ali mislim tako. Promjena u igri je evidentna, okreče se ka ofanzivi, ali problem je što jedan dio meča igra jako agresivno, a onda kao da izgubi samopouzdanje u svoje udarce, pa mu isti završavaju oko servis polja. Nema konstantu u tome. Nikad je nije imao. Ništa se bitno njegov način igre od 2008-2009 nije promijenio. Štaviše, sada je možda i bolji igrač, ali jednostavno, zbog jednodimenzionalnosti svoje igre ne može protiv Novaka. Poražen je stilom igre kojim je on nekada pobjeđivao protivnike i u kojem je bio najbolji. Međutim, sada ima neko ko je bolji od njega u tome i to je jedina prava istina. Neko ko može biti ofanzivan kada je to potrebno, neko ko može biti defanzivan kada je to potrebno. Nadal može ovo drugo. Ovo prvo, nije nikada mogao, a može li, neka dokaže u nastavku ove sezone, jer jedino tako može dobiti Novaka, a i meni dokazati da nisam u pravu.

            Stvarno ne volim što se uvijek kada neki od favorita ili nama dragih igrača izgubi, govori o lošoj igri ili formi kao glavnom uzročniku poraza, nekad direktno nekad indirektno. Zar je teško priznati da je protivnik jednostavno bio bolji i zasluženo pobijedio, bez da se spominje loša forma. To je bio Novak u zadnjih 7 mečeva protiv Nadala. To je bio Federer protiv Novaka u polufinalu RG-a. To je bio Novak protiv Rogera u polufinalu AO-a itd itd. Samo treba biti realan i razmišljati hladne glave, to je sve.
            Ne bih da ulazim u neke diskusije u ove sitne sate,ali ne znam u kojem to svemiru igrac moze napraviti 81 gresku i da se kaze da je odigrao najbolje sto moze

            Sa vecinom posta se slazem

            Comment


            • Pa kada igraš agresivnije, a to je ono čega je Rafa svjestan da mora raditi, logično je da više griješiš. Ne mora uzrok tih grešaka biti njegova loša, već možda bolja protivnikova igra. Pošto se danas sve svodi na baseline, a tu je Novak trenutno najbolji i jedan od najboljih ikad, onda je i jasno zašto Rafa pravi toliko grešaka.
              “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

              Comment


              • Originally posted by Prle! View Post
                Pa kada igraš agresivnije, a to je ono čega je Rafa svjestan da mora raditi, logično je da više griješiš. Ne mora uzrok tih grešaka biti njegova loša, već možda bolja protivnikova igra. Pošto se danas sve svodi na baseline, a tu je Novak trenutno najbolji i jedan od najboljih ikad, onda je i jasno zašto Rafa pravi toliko grešaka.
                To mogu da shvatim,ali Nadal u finalu nije igrao toliko agresivno da bi se tolike greske opravdale tom cinjenicom.

                Laka noc

                Comment


                • Igrao je agresivno onoliko koliko je mogao. Za nešto više nema kapacitet. Što se tiće grešaka, pa Novak je u baseline igri nenadjebiv. Logično je da će Rafa više griješiti kada ulazi u takve razmjene. To je jednostavno posljedica Novakove bolje baseline igre i kompletnijih udaraca.
                  “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                  Comment


                  • Originally posted by FC Nadal View Post
                    Ja znam da je iz FH imao vise winera od Nadal u finalu.Ali dobro ipak mu je imao los procenat servisa i izgubio 4 seta finalu i polufinalu
                    Ne zbog toga,ne zbog setova.Jednostavno njegova igra na AO nije bila skroz kao na AO prosle na pr.
                    http://www.youtube.com/watch?v=gNJPWuJdVTQ http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._3602351_n.jpg http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...13714580_n.jpg http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...32341258_n.jpg

                    Comment


                    • Nadalova reakcije na smradove Francuze
                      http://www.b92.net/sport/tenis/vesti...&nav_id=581555

                      Comment


                      • Originally posted by Prle! View Post
                        Malo glupa rasprava. Teško je govoriti o tome koliko je Novak lošije igrao nego prošle sezone. Lošije svakako jeste igrao, ali ništa pretjerano.
                        Moje mišljenje je da je u prva 3 kola imao protivnike protiv kojih nije u potpunosti osjetio udarac, odnosno, igrao je protiv igrača koji nisu zahtjevali od njega da pruži svoj maksimum, ni približno, tako da je Novak vrlo lako izašao sa njima na kraj. Međutim, posljedica toga se osjetila u sljedećim mečevima. Protiv nabrijanog Hewitta koji je bio na krilima publike, a zatim i protiv borbenog Ferrera. Jednostavno, protiv takvih igrača je teško igrati. Moraš ići na lopticu više. Uvijek će te tjerati da igraš jedan udarac više, tako da su greške neminovnost. Da je Novak imao neke teže protivnike u prvim kolima, protiv kojih bi mogao testirati svoje udarce i ulaziti u duže razmjene, vjerujem da ne bi bilo takvih problema u njegovim mečevima sa ovom dvojicom. Opet, ono što je pozitiva za Novaka jeste činjenica da ima pravi mentalitet šampiona, a to je da i kada igra loše može pobijediti. To je itekako važna stvar koja razdvaja šampiona od dobrog igrača.

                        U te postotke koliko je Novak slabije igrao, ne bih da ulazim. 20% je previše. Možda 5 ili u najgorem slučaju 10%, više sigurno ne.

                        Novakov baseline stil igre koji trenutno više naginje ka defanzivnoj baseline igri je jako zahtjevan stoga ne treba čuditi da u nekim mečevima više griješi nego što je uobičajeno. Jednostavno, sve je to normalno. Mali pad koncentracije = veći broj UE. Iako je mlad, nemoguće je koncentraciju držati na visokom nivou tokom cijelog meča. Pad se, prije ili kasnije mora desiti. A njegov stil igre crpi puno psihičke i fizičke snage. Ti njegovi eventualni padovi su prirodni, nije to ništa strašno.
                        On je za protivnike imao Hewita u osmini i Ferrera u 1/4. O tim igračima je suvišno i pričati. Teže igrače, u tim kolima sigurno nije mogao dobiti. No, opet kažem, ima mentalitet šampiona i to je ta pozitivna strana svega ovoga.

                        Moram reči i ovo. Nadal je protiv Novaka odigrao najbolje što može. Nikako se ne bih složio da ovo nije njegova forma. On je itekako u formi. Ne pamtim da je ovako lagano i ubjedljivo došao do finala na AO. Grizao je, napadao koliko mu to njegov kapacitet udaraca dozvoljava, trčao, borio se, stizao, ma nema šta nije radio. Imao je na kraju Novaka na konopcima i nije uspio pobijediti. Ono što ja vidim od Nadala trenutno, a mogu dozvoliti sebi luksuz i reći da sam objektivan, je da je ovo Rafin možda i najbolji tenis. Možda i nisam u pravu, možda i jesam, ali mislim tako. Promjena u igri je evidentna, okreče se ka ofanzivi, ali problem je što jedan dio meča igra jako agresivno, a onda kao da izgubi samopouzdanje u svoje udarce, pa mu isti završavaju oko servis polja. Nema konstantu u tome. Nikad je nije imao. Ništa se bitno njegov način igre od 2008-2009 nije promijenio. Štaviše, sada je možda i bolji igrač, ali jednostavno, zbog jednodimenzionalnosti svoje igre ne može protiv Novaka. Poražen je stilom igre kojim je on nekada pobjeđivao protivnike i u kojem je bio najbolji. Međutim, sada ima neko ko je bolji od njega u tome i to je jedina prava istina. Neko ko može biti ofanzivan kada je to potrebno, neko ko može biti defanzivan kada je to potrebno. Nadal može ovo drugo. Ovo prvo, nije nikada mogao, a može li, neka dokaže u nastavku ove sezone, jer jedino tako može dobiti Novaka, a i meni dokazati da nisam u pravu.

                        Stvarno ne volim što se uvijek kada neki od favorita ili nama dragih igrača izgubi, govori o lošoj igri ili formi kao glavnom uzročniku poraza, nekad direktno nekad indirektno. Zar je teško priznati da je protivnik jednostavno bio bolji i zasluženo pobijedio, bez da se spominje loša forma. To je bio Novak u zadnjih 7 mečeva protiv Nadala. To je bio Federer protiv Novaka u polufinalu RG-a. To je bio Novak protiv Rogera u polufinalu AO-a itd itd. Samo treba biti realan i razmišljati hladne glave, to je sve.
                        Dobro rečeno, svaka čast, sažeto i do koske. Koliko je Nadal bio odličan vidi se iz broja spašenih brejkova 13/20, toliko je čovek grizao, svaka čast, uostalom, to se od njega i očekuje

                        Jedino se ne bih složio oko teze da Novak igra "baseline koji trenutno naginje na defanzivni" ne pije vodu jer pogledaj samo koliko je Novak imao brejk šansi (20-6), i koliko je imao na kraju vinera (57 - 44), prilaza mreži (31 - 19) više od vrlo ofanzivnog Nadala na AO. Samo je ofanzivniji stil Nadala/Mareja malo primorao Novaka da ne bude ofanzivan u svojim udarcima,već se malo zadovoljio i dugim razmenama, gde je opet bio najbolji u statistici.

                        Comment


                        • Torima, ne slazem se da je to veliki broj izlazaka na mrezu, mec je trajao 6h, bilo je tu puno poena, a on je izasao samo 30 puta na mrezu. Ja se ipak slazem sa Prletom, Djokovic je baseline igrac, koji naginje vise ka defanzivi, a ima sve predispozicije da bude ofanzivan i da mnogo ranije zavrsava poene.
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Originally posted by Prototype View Post
                            Nisam video odmah video poruku, pa nisam odg.

                            Sluzeci se tvojom "tematikom" i kako na primer poznajem Feda i njegov mentalni problem kad igra sa Nadalom jer mu se ovaj uvukao negde tamo oko malog mozga, da Federer protiv Nadala igra sa nekih 70% svojih mogucnosti. Pa je l' ti znas koliko bi to bilo potcenjivanje Nadala ? I Federer lose servira protiv Nadala, BH mu se redovno raspadne... ne vidim da to iko nesto spominje bilo kakve procente i mogucnosti. Koje potcenjivanje jbt Sta bi tek bilo da je nekako Nadal iscupao onaj 5. set, 1000 razloga bi naveli... gde vam je snaga. Gde se to napajate jbt
                            Zasto samo pricas o Nadalu?Je li taj Nadal odigrao neki strasni mec?Ocigledno cim je imao 30-ak gresaka vise od vinera.Jesu li Rafini navijaci zadovoljni sa njegovom igrom?Je li nesto promijenio sa osnovne u mecevima protiv Novaka?Ako jeste ja to nisam vidio,a gledao sam mec tri puta do sad.
                            Protiv Murraya 20-akl gresaka vise od vinera,Andy 40-ak,da bili su to stvarno epski mecevi sto se kvaliteta tice.Novak je isao na neko kvarenje igre,pomenuih i to.

                            Prle ok je servis,tu nema nista sporno,ali on sa osnovne nije nista promijenio,bar to nije bilo vidljivo u finalu.Sjeti se Wa,je li ikad imao vise FH vinera nego tu?On jeste bio blizu,ali je bio i u Miamiju na istim uslovima.
                            Last edited by Vladan; 10-02-12, 13:19.
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by bojanaBG View Post
                              Ja se ipak slazem sa Prletom, Djokovic je baseline igrac, koji naginje vise ka defanzivi, a ima sve predispozicije da bude ofanzivan i da mnogo ranije zavrsava poene.
                              Sa ovim nikako ne mogu da se slozim zato sto Novakova igra ne moze biti ista kada igra protiv Rafe i protiv lupam... Conge.
                              Sta vredi da Novak zuri ili agresivno napada Rafu kada ga to moze odvesti u neiznudjene greske,probleme a Rafa zid koji sve vraca.
                              Sa Rafom je super ova mala cekalica pa onda ubrzavanje lopte i udarca.
                              Mislim da ce Novaku servis biti najveci problem,jos ima... da li strah od nove povrede ili ga nekako "neprimetno" menja ali je cinjenica da je slabiji nego prosle godine.
                              Nadam se da ce to sve popraviti i onda mislim da za Novaka samo nebo postaje granica.
                              >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                              Comment


                              • Originally posted by bojanaBG View Post
                                Torima, ne slazem se da je to veliki broj izlazaka na mrezu, mec je trajao 6h, bilo je tu puno poena, a on je izasao samo 30 puta na mrezu. Ja se ipak slazem sa Prletom, Djokovic je baseline igrac, koji naginje vise ka defanzivi, a ima sve predispozicije da bude ofanzivan i da mnogo ranije zavrsava poene.
                                Correction: nisam izjavio da je imao veliki broj izlazaka, pa nije igrao Pit, već Novak.

                                Za Novaka je taj broj izlazaka veliki, jer on jeste baseline igrač, ali nikako se ne mogu složiti da "naginje defanzivi", možda je bolje reći da je imao pristup "kontrolisanje igre" na koju je prešao iz čisto taktičkih razloga, jer je imao toliko glupih i ishitrenih promašaja...

                                Edit:
                                Jedno pitanje za uporedbu:
                                Da li je to defanziva ili je "baseline dictating offensive" ili "baseline agressive style" kako možemo pročitati na njegovim prikazima kao igrača
                                Last edited by Torima; 10-02-12, 15:06. Reason: nije za raspravu

                                Comment

                                Working...
                                X