Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by AcaDjilkos View Post
    Nisam mogao nista da komentarisem do sada......mnogo mi je zao coveka.
    A vratice se Robin, nije otisao zauvek... Izleci se, vrati se i nastavi gde je stao.. Nemoj si tuzan Coa
    ....

    Comment


    • Ne igra ni Rafa svoj najbolji tenis. Igrao ga je prije 4 godine. To i kazem, pitanje je hoce li Novak igrati kao lani.
      Sto se tice Safina i njegove izjave kad je osvojio drugi Slam, poznatro je da je on zabavljac, a i ta izjava mu je takva. Pa ne moze se slucajno osvojiti Slam. Recimo Del Potro je tukao Nadala I Federera zaredom, pa nije to bilo slucajno. Za mene bi to slucajno, ali pod navodnike, moglo biti kad neko osvoji a da je samo jednom igrao u polufinalu GS-a ili da su mu svi protivnici do titule redom bili izvan prvih 10 (iako ni onda nije slucajno i potpuno je zasluzeno) ali tu se moze reci da je bilo slucajno jer nije pobijedio ni blizu najbolje.

      Comment


      • Pored Delpa i Berdycha Soderling mi je jedan od omiljenijih tenisera, bas zbog njegovog FH-a. Iskreno se nadam da ce uspjeti da se oporavi i da se vrati u vrh tenisa. Bas mi nedostaje onaj njegov siroki zamah i udarac (na fh mislim).
        Everything you want is on the other side of fear.

        Comment


        • Originally posted by Vladan View Post
          Nije Novak igrao svoj najbolji tenis na ovom AOu.Murray je napredovao,Rafa bas i ne bih rekao ali on tek treba da dodje do izrazaja zbog promjene reketa i agresivnosti koju uvodi u svoju igru,dosta je i prepirema propustio zbog ramena pa to ne moze bas tako brzo ici.
          Iako je uzeo dva seta nije mnogo promijenio u mecevima sa Novakom,a mora da mijenja.Kraj 4. i pocetak 5. su pokazatelj kako ce morati tokom citavog meca,ali to jednostavno jos uvijek ne moze,jer je Novak uglavnom taj koji odlucuje o poenima,pa i Novak koji ne igra najbolji tenis.
          Isto tamo na izuzetno sporom hardu mu je i najveca sansa po meni,koliko to god cudno zvucalo...
          Novaka uopste servis nije sluzio kao prosle godine kad je blistao,mnogo slabije je udarao FHom,vise neiznudjenih pravio.
          Samo da te pitam nesto u vezi ovog boldiranog,jel ti to tvrdis da zbog toga sto je Novak igrao 5.setova u SF i F protiv no.2 i no.4 tenisera i nije ih dobio po 3-0 u setovima?

          Comment


          • Mislim da bi Nole mogao najvise da profitira ove godine jer po meni ima najboljeg kondicionog trenera od svih iz top10.
            Stariji znaju kakav je bio T.Muster, to kazem upravo zbog kalendara takmicenja,u ranijem postu sam napisao "ko prezivi-prica ce".
            Mislim da ce posle RG odlucivati samo kondicija i glava.
            Dajte ljudi pisi te malo o teniskim finesama a ne samo ovaj osvaja ovo ili ono 100%.

            Kazem Nole je odlicno odabrao "pikove" jer ako se naostri na RG tu je i W
            pa onda kada se malo odmori onda ponovo pun gas za OG i kao finale tog napora US Open (Sto naravno ne znaci da kazem da sve osvaja).
            >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

            Comment


            • Originally posted by FC Nadal View Post
              Samo da te pitam nesto u vezi ovog boldiranog,jel ti to tvrdis da zbog toga sto je Novak igrao 5.setova u SF i F protiv no.2 i no.4 tenisera i nije ih dobio po 3-0 u setovima?
              Objasnio je u kojim segmentima igre nije bio na istom nivou,znaci servis pre svega,izuzetno los procenat sto je cinjenica i FH nije bio tako brutalan kao prosle godine.I to se jasno vidi,ne znam cemu takva reakcija
              sigpic
              http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

              Comment


              • Novak na AO ove godine nije igrao svoj najbolji tenis. Ali nije ni Nadal, nije ni Federer, nisu ni Ferer, Delpo, Conga, Fis... Ja bih rekla da je najblize svom najboljem tenisu bio Marej, ali bih isto tako rekla i da kod njega ima najvise mjesta za napredak i da ce on tek igrati svoj najbolji tenis, sto za prvu trojicu ne bih mogla tvrditi... ;)

                A sto se tice price oko Del Potra i Mareja... Koliko god mi Delpo bio omiljeni igrac, moram se sloziti da je Marej mnogo i kvalitetniji igrac (kad pogledamo kretanje i sve elemente igre) i da su njegovi rezultati mnogo vrjedniji nego Delpovi, bez obzira na USO. Ali bi ih se na osnovu dosadasnjih rezultata, za 30-40 godina, u eri Federera, Nadala i Djokovica malo ko sjecao, tu se slazem sa Bojanom, samo ovi koji su ih pratili ili pravi zaljubljenici u tenis... ;) A vjerujem da ce njih dvojica do kraja svojih karijera, koje ce trajati bar jos 5-6 godina (Delpo je '88. godiste, a Endi '87.) osvojiti jos i GS turnira i mastersa i da cemo tada imati, nadam se, neku drugu sliku. U ovom trenutku je sve na strani Mareja, fizicke predispozicije, kretanje, bekhend, ritern, a i psiha mu je svakog dana sve bolja, bar mi se cini. S druge strane Delpo ima ljepsi stil (iako je i Marej sve agresivniji i sve mi se vise dopada kako igra), bolji forhend i bolji servis (ono na cemu Marej mora jos da radi), Delpo je nekad imao glavu sampiona, ali je ja nakon povrjede vise nisam vidjela. Mislim da bi mu pobjeda nad Djokovicem (prava pobjeda, ne mislim na DC), Nadalom ili Federerom mnogo znacila da povrati samopouzdanje, oni proslogodisnji (i ovogodisnji poraz od Federera na AO) mu nikako ne koriste... ;) Delpo ima i problem sa visinom i tijelom koje je veoma sklono svim mogucim povrjedama, a mislim da i sam tome dosta doprinosi... a ni kondicija mu nije bas najbolja, kretanje mora biti mnogo bolje... Ali sve to moze biti bolje, bilo je bolje, nadam se da ce i biti... ;) I njih dvojica bi morala malo pomrsiti racune Djokovicu, Nadalu i ekipi u sljedecih nekoliko godina...

                Comment


                • Originally posted by Dacha View Post
                  Objasnio je u kojim segmentima igre nije bio na istom nivou,znaci servis pre svega,izuzetno los procenat sto je cinjenica i FH nije bio tako brutalan kao prosle godine.I to se jasno vidi,ne znam cemu takva reakcija
                  Ja znam da je iz FH imao vise winera od Nadal u finalu.Ali dobro ipak mu je imao los procenat servisa i izgubio 4 seta finalu i polufinalu

                  Comment


                  • Ne naravno,pa Nadal i Murray su strasni igraci,ovaj prvi jedan od najvecih ikad i nikakvo cudo ne bi bilo da je izgubio ali igra je bila dosta ispod njegove najbolje,proslogodisnje.Nekih 10,mozda cak i 20%
                    Neke krize,padovi tokom meca,problemi sa disanjem,neki problemi za koje nije htio nista da kaze sem da je morao kod doktora tokom turnira.Vise neiznudjenih nego obicno,FH uopste ne tako ravan kad je trebao biti,servis kako kad,ali ispod proslogodisnjeg nivoa svakako,sporije paljenje.Kao da je vise isao na kvarenje igre protivniku nego da igra ono sto najbolje zna,uspjelo mu je na kraju ali je bilo strahovito tesko.No svakako su mu ciljevi RG i OI kako kaze,za to ce probati da nadje najbolju formu,sad da ju je imao tesko bi je tako dugo zadrzao.
                    sigpic

                    Comment


                    • Nevjerovatno o cemu vi pricate,vas igrac osvoji GS pobjedivisi u 2 meca Nadal i Mareja koja ce se dugo pamititi i vi pricati kako je 15,9% slabi nego prosle godine,meni je to smijesno.

                      Ja sam nakon AO 2009 bio toliko sretan zbog osvajanja i njegove igre ni napament mi nije palo godina prije te kada je imao 30 pobjeda zaredom i davao Fedu 4 gema po mecu da bi mi to bilo neko poredjenje ili nesto sl-

                      Comment


                      • Novak je izjavio da su mu ciljevi RG i OI da ne bi ispao alav, o ljudi moji... Ne, reci ce: "Ciljevi su mi da uzmem sva 4 GS i OI, uz to bih mogao i neki masters da maznem cisto kao poslasticu, a Tipsi cu da poklonim Srbiju, posto me nesto i ne zanima, ali tada cu svakako doci u Bg da izadjem malo u Teatro da se provedem." Jes' to ce da kaze! Naravno da mu je sve cilj, ali on je fin i skroman momak, nece da kaze.. I uzece sve do USO, tu ce vec da padne, nece vise imati snage, zelje, volje, bice istrosen fizicki.. I onda se pojavljuje Delpo, istutnji se do finala kao onomad, rascepa ih na komadice, uzme svoj drugi USO i kaze: Nista nije slucajno, ooohooho, zapeva Daru Bubamaru, i ode u legendu. Dovidjenja, ceka me Vladan na pm.
                        ....

                        Comment


                        • Originally posted by FC Nadal View Post
                          Nevjerovatno o cemu vi pricate,vas igrac osvoji GS pobjedivisi u 2 meca Nadal i Mareja koja ce se dugo pamititi i vi pricati kako je 15,9% slabi nego prosle godine,meni je to smijesno.

                          Ja sam nakon AO 2009 bio toliko sretan zbog osvajanja i njegove igre ni napament mi nije palo godina prije te kada je imao 30 pobjeda zaredom i davao Fedu 4 gema po mecu da bi mi to bilo neko poredjenje ili nesto sl-
                          Ko kaze da je Nadal igrao najbolji tenis?Finale je bilo izuzetno napeto,oni su pomjerili granice,ali svakako ne kvalitetno da neko kaze jedan od najboljih meceva ikad.Meni je onaj u Madridu bio bolji iskreno.
                          Ali da je grijesio vise nego obicno grijesio je,da je imao padove imao je,da su on i Murray na kraju imali brdo gresaka imali su,da mu je servis znao da stane po cotav set pa i vise znao je.On bi se i prosle godine mucio u nekim mecevima,ali bi kad je bilo najpotrebnije bio tu,kad namirise krv gotovo bi bilo,ne i na ovom AOu
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by Vladan View Post
                            Ko kaze da je Nadal igrao najbolji tenis?Finale je bilo izuzetno napeto,oni su pomjerili granice,ali svakako ne kvalitetno da neko kaze jedan od najboljih meceva ikad.Meni je onaj u Madridu bio bolji iskreno.
                            Ali da je grijesio vise nego obicno grijesio je,da je imao padove imao je,da su on i Murray na kraju imali brdo gresaka imali su,da mu je servis znao da stane po cotav set pa i vise znao je.On bi se i prosle godine mucio u nekim mecevima,ali bi kad je bilo najpotrebnije bio tu,kad namirise krv gotovo bi bilo,ne i na ovom AOu
                            E pa kad bi mu svaka godina bila kao 2011. gde bi mu bio kraj. Al' da je igrao 20% slabije nego prosle godine mi je komicno Jesi ti svestan koliko je to jbt. Da ti nije mozda palo na pamet da su mu protivnici u SF i F igrali 20% bolje nego prosle. Pa izazivali kod njega te manje krize, nervozu kod servisa... 10% a mozda i 20% slabija igra :S jedna od vecih subjektivnih izvala na forumu.

                            Comment


                            • Zasto idemo tako daleko,zasto do polufinala i finala.Uzmimo Hewitta i Ferrera,dovoljno je.Nadal je strasno servirao ako idemo bas do samog kraja ali me nije bas ubijedio,ne znam je li tebe.Murray je dva puta i izgubio servis u drugom setu,a Novak nije mogao prvi da ubaci pa da ga ...Prvi set protiv Nadala odigrao ocajno,ispucavao smijesne stvari.
                              Novak je na svakom turniru koji je osvojio 2011. imao odredjenih problema.U Dubaiju su to bili Lopez i Berdych,u IWu Federer(smijesan primjer,ipak je to Federer),U Miamiju Anderson iako rezultat nece reci.U Beogradu Lopez,u Madridu Bellucci,u Romeu Murray(ajde i ovo je glup primjer,ocekuje se mucenje iako znamo ko je i sta je bio Murray na sljaci u tom trenutku),na Wu Tomik,Baggy,u Montrealu Fish,na USOu Janko i Dolgo.Znaci u svim ovim mecevima je igrao najbolji tenis?Nije malo pustio gas?Nekih 10-20% losije nego sto moze?
                              Ja ne kazem da je on nepobjediv i nikad necu reci,pa to su Murray i Nadal,ne neka sprdnja ali valjda znam Novaka i mogu da razlikujem iznudjenu od neiznudjene i kako ga servis sluzi i kolik ospina dodaje FHu i koliko su mu ostri udarci.Ali bi na kraju kad bi bilo najpotrebnije odigrao strasno.Na samom kraju jeste i ovdje,ali je mogao i ranije da zavrsi,imao je sanse,a nije ih iskoriscavao.No to je smao moje misljenje,ne mora da znaci da je ispravno...
                              Koliko ti mislis da je 10-20% pa ovi igraci iz vrha mogu sa pola gasa na teren i dolaze do polufinala.Nadal mi je bolje igrao u Dohi do polufinala pa recite slobodno da sam lud ili protiv Berdycha po onome sto sam vidio,a nisam mnogo priznajem.
                              Sta je uradio u TBu 3. seta protiv Murraya i tu nista sa servisom nije mogao,sta je uradio u TBu 4. protiv Nadala,poslao 4 vezana FHa u aut.Nije iskoristio prije toga 3 vezane brejk lopte,bile su mec,ajde za dvije svaka cast Nadalu,ali je i tu jedan FH zakazao.
                              Last edited by Vladan; 09-02-12, 23:52.
                              sigpic

                              Comment


                              • Ja stvarno ne znam sta vama nije jasno,Vladan vam je lepo objasnio.Niko ne kaze da je Novak trebao dobije Mareja i Nadala sa po 3-0 i da lagano uzme AO.Ali pricati kako je ovo najbolji Djokovic,tacnije onaj iz prve polovine 2011,je smesno.Servis mu je mnogo losiji,forhend pa cak i bekend mu uopste nisu toliko konstantni kao prosle godine.Naravno da nije on lose igrao,ali je itekako imao vise oscilacija u igri,i realno dosta je gresio i mnogo vise poklanjao nego recimo na AO 2011.

                                Sto se tice Nadala,on isto definitivno nije igrao svoj najbolji tenis.Ali ne bi se skroz slozio sa Vladanom da nije nista bitno promenio.Servis u telo Novaka je dosta dobro radio posao,a i mislim da je bio agresivniji nego prosle godine protiv Novaka.Moglo je finale lagano otici i na Nadalovu stranu,ali Djokovic je jedostavno nasao nadljudskiu snagu da se opet vrati iz izgubljene pozicije,jer je sad psihicki nesalomiv i veruje u pobedu do kraja.Protiv Novaka sad mora da se igra maksimalno do kraja,on ne poklanja pobedu,grize do kraja pa sta bude.To ga je i dovelo ove gde je sada...

                                Jos da se osvrnem na nesto,neko je napisao cini mi se da bi Nole postao legenda ako uzme sva 4 slema ove godine...Novak je vec legenda tenisa,uradio je neverovatne stvari,ima 5 slemova,10 mastersa,Dejvis kup,medalju sa olimpijade,zavrsni masters kup i jos mnogo titula...Prvi je u eri Federera i Nadala,obara rekorde i niko mu vec sad ne moze oduzeti da je legenda.Naravno ako bio uzeo Rolan Garos(sto verujem da hoce) i zlato na OI postao bi jedna od najvecih legendi tenisa...Ne znam gde su mu granice,ali verujem da ga ceka jos puno slemova i ostalih titula i priznanja.samo da ga zdravlje posluzi...

                                Comment

                                Working...
                                X