Announcement

Collapse
No announcement yet.

Winter is Coming (GoT)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Arja ne moze da se sakrije i bude necujna u biblioteci od 10 mrtvaka, ali prodje pored WW i iznenadi NK. How yes no
    sigpic

    Comment


    • Dotraci jesu nomadsko pleme vodjeno snaznim kultom licnosti koja stalno mora da se dokazuje. I to je jedino tacno napisano o Dotracima. Daleko od toga da nisu organizovani. I te kako imaju i vojnu disciplinu i strategiju. Kada im je potrebna. Zive slobodno, divlje, neorganizovano, ali se nikako tako ne bore.
      Zasto su ispali kamikaze?
      Pa zato sto je njihov juris bio planiran. Znaci horda zombija nadolazi u tom trenutku Dotraci krecu u juris a katapulti ispaljuju vatrene gromade i tako osvetljavaju bojiste. Taj juris bi satro dobar deo zombija. Medjutim ni NK i njegovi Beli Hodaci nisu sisali veslo pa su ih iskusno sacekali, nisu pustili svoje zombije da se zalete i tako postanu lagana hrana dotrackom jurisu vec su stavili zivuljke od dzinova u prve redove cekali ih u mraku, pustili oluju i tako su se ovi samo zakucali u niih - postali oni njima hrana.
      Dakle da sumiramo: dotracki juris je savrseno imao smisla i bio bi i te kako ucinkovit da je horda andedova bila u pokretu prema Zimovrelu. Medjutim NK ima zmaja leti okolo i izvidja - osmatra teren - uvidja strategiju svojih protivnika i krsi je svojom kontra strategijom.

      Ovo napisano za Arju sve stoji. Sem cinjenice da je mogla da uzme Brenovo lice i tako iznenadi NK. Prvo da bi Covek bez Lica uzeo necije lice morao bi da ga ubije, a tesko da bi Arja to uradila Brenu - zar ne? Drugo Arja nije ni znala da ce uopste pokusati ubiti NKa, dok joj Melisandra nije usadila tu ideju. Od tog trenutka njena determinacija VLADA epizodom. Tako da nije u napred planirala taj okrsaj. Dzon jeste - on je jurio ka Bogosumi medjutim Viserion mu nije dozvoljavao da pridje.

      Sem nije bio zabijen uz zid sa Brijenom i Dzejmijem. Podrik Pejn jeste. Verujem da si mislio na njega. Sem je bio nesto dalje uz Sivog Crva. A. Tormund i Gendri na drugoj strani dvorista.....

      Za Dzona se ne slazem... Pa on i Deneris su ostavili NKa bez svog najjaceg oruzja - Viseriona. Dzon gleda svoje prijatelje i zna da vrlo verovatno ginu, dvoumi se na tren da li da im pomogne (kroz scenu sa Semom koji lezi i batrga se je to odlicno prikazano) ali takodje zna da ima vazniju stvar za uraditi. Epski.....

      Sve u svemu odlican ti je post Centurione....
      sigpic

      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

      Comment


      • Originally posted by Vladan View Post
        Arja ne moze da se sakrije i bude necujna u biblioteci od 10 mrtvaka, ali prodje pored WW i iznenadi NK. How yes no
        Pa NK je svu paznju usmerio na Brena, oni mrtvi niti imaju svest niti znaju sta rade, ako je NK usmeren na Brena i oni su usmereni tamo, sigurno ne gledaju okolo naokolo.
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • A kada dodjem kuci napisacu sa tastature post zasto je Arja uspela iznenaditi NKa. Jedva ovo sada napisah preko telefona.
          sigpic

          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

          Comment


          • Originally posted by Vladan View Post
            Arja ne moze da se sakrije i bude necujna u biblioteci od 10 mrtvaka, ali prodje pored WW i iznenadi NK. How yes no
            Obicni walkeri cuju kap krvi kad padne, NK i njegovi telohranitelji ne cuju nikakav sum.
            Dayman (a-a-ah...)
            Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
            Champion of the sun (a-a-ah...)
            You're a master of karate and friendship
            For everyone

            Comment


            • Ajra se uspešno sakrivala i provlačila između mrtvih u biblioteci i tako bi i ostalo da je nije odala rana, odnosno kapljice krvi koje su padale na pod.
              Da li su ovi čuli vibracije kapljica ili namirisali nije ni bitno, poenta te scene je i bila da se vidi koliko je ona dobra u tome.
              Ako pitas kako je nocni kralj nije cuo i njegovi generali, pa odgovor je očigledan.
              Prvo od buke bitke i zvukova na otvorenom uz vetar i sneg, a krvarenje je prestalo na velikoj hladnoći plus rana nije bila toliko ozbiljna.

              Comment


              • Originally posted by Vladan View Post
                Arja ne moze da se sakrije i bude necujna u biblioteci od 10 mrtvaka, ali prodje pored WW i iznenadi NK. How yes no
                Pa u principu ga nije iznenadila,da jeste zabila bi mu dager u glavu.
                sigpic

                Comment


                • Bitka sa Sersei ce biti ono pravo
                  Dayman (a-a-ah...)
                  Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                  Champion of the sun (a-a-ah...)
                  You're a master of karate and friendship
                  For everyone

                  Comment


                  • Originally posted by bojanaBG View Post
                    Pa NK je svu paznju usmerio na Brena, oni mrtvi niti imaju svest niti znaju sta rade, ako je NK usmeren na Brena i oni su usmereni tamo, sigurno ne gledaju okolo naokolo.
                    Sigurno, jer ono najjaci generalni na svijetu i najjaci lik na svijetu kojeg spremas, razradjujes, ubacujes i cekas osam sezona, pustis ga niz vodu za pet minuta. Bas ima logike.

                    Ima logike i sto zmaj rusi zidove ali ne moze da srusi cosak iza kojeg se Dzon sakrio. Ima logike i ta biblioteka, okolo je haos, a tu je mrtva tisina. No pun intended.

                    Da li su lesevi u kripti mumificirani? Kako oni postoji i dalje i to u onakvom stanju? Kako je moguce osmisliti onakvu strategiju bitke, katapult van zidina, pjesadija ispred defanzivnog rova, kako je to moguce? Je li mene stvarno neko zajebava ovdje?

                    Kapiram ja ovo nase novo doba, liberalizam, feminizam, da mora Arja kao jedna od dvije predstavnice jakih, snaznih, nezavisnih zena ratnika da rijesi najvece zlo ovog svijeta, ali ja ta svijet gledam i prihvatam takvim kakav jeste. I za taj svijet razumijem da je najbolje biti Tajvin Lanister, a najgore Ned Stark. Meni ne treba pobjeda dobra nad losim, meni ne treba bajka, ali ako izgradis jedan takav svijet koji vodis objektivno cetiri sezone, koji je ogledalo stvarnog svijeta u kojem dobri momci ne pobijedi uvijek, onda ocekujem makar da se potrude od momenta kad su pobjegli od knjiga. I ajde nedje manje, nedje vise logike ali da se to izgura do kraja i Onda dodje ovakva poslednja sezona, ovo ne da je dno dna, ovo probija dno. Ovo vrijedja moju inteligenciju.
                    sigpic

                    Comment


                    • Koliko god Dotraci bili divlji, oni su pre svega iskusni i sjajni ratnici, niko se nikada ne bi zaletao u mrklom mraku u nepoznato, niti bi iko ikad rekao "okej, dobra taktika da momenat pre nego sto im pridjemo vi osvetlite sa vatrenim gromadama prostor isped nas, cisto da znamo u sta udaramo". Preglupo.

                      Da je jedan zmaj prisao, pa poceo da bljuje vatru tamo, pa se tek ovi zaleteli, pa i ajde.
                      Last edited by Mr. Wolf; 30-04-19, 12:53.
                      Dayman (a-a-ah...)
                      Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                      Champion of the sun (a-a-ah...)
                      You're a master of karate and friendship
                      For everyone

                      Comment


                      • Originally posted by Sandugp View Post
                        Dotraci jesu nomadsko pleme vodjeno snaznim kultom licnosti koja stalno mora da se dokazuje. I to je jedino tacno napisano o Dotracima. Daleko od toga da nisu organizovani. I te kako imaju i vojnu disciplinu i strategiju. Kada im je potrebna. Zive slobodno, divlje, neorganizovano, ali se nikako tako ne bore.
                        Zasto su ispali kamikaze?
                        Pa zato sto je njihov juris bio planiran. Znaci horda zombija nadolazi u tom trenutku Dotraci krecu u juris a katapulti ispaljuju vatrene gromade i tako osvetljavaju bojiste. Taj juris bi satro dobar deo zombija. Medjutim ni NK i njegovi Beli Hodaci nisu sisali veslo pa su ih iskusno sacekali, nisu pustili svoje zombije da se zalete i tako postanu lagana hrana dotrackom jurisu vec su stavili zivuljke od dzinova u prve redove cekali ih u mraku, pustili oluju i tako su se ovi samo zakucali u niih - postali oni njima hrana.
                        Dakle da sumiramo: dotracki juris je savrseno imao smisla i bio bi i te kako ucinkovit da je horda andedova bila u pokretu prema Zimovrelu. Medjutim NK ima zmaja leti okolo i izvidja - osmatra teren - uvidja strategiju svojih protivnika i krsi je svojom kontra strategijom.

                        Ovo napisano za Arju sve stoji. Sem cinjenice da je mogla da uzme Brenovo lice i tako iznenadi NK. Prvo da bi Covek bez Lica uzeo necije lice morao bi da ga ubije, a tesko da bi Arja to uradila Brenu - zar ne? Drugo Arja nije ni znala da ce uopste pokusati ubiti NKa, dok joj Melisandra nije usadila tu ideju. Od tog trenutka njena determinacija VLADA epizodom. Tako da nije u napred planirala taj okrsaj. Dzon jeste - on je jurio ka Bogosumi medjutim Viserion mu nije dozvoljavao da pridje.

                        Sem nije bio zabijen uz zid sa Brijenom i Dzejmijem. Podrik Pejn jeste. Verujem da si mislio na njega. Sem je bio nesto dalje uz Sivog Crva. A. Tormund i Gendri na drugoj strani dvorista.....

                        Za Dzona se ne slazem... Pa on i Deneris su ostavili NKa bez svog najjaceg oruzja - Viseriona. Dzon gleda svoje prijatelje i zna da vrlo verovatno ginu, dvoumi se na tren da li da im pomogne (kroz scenu sa Semom koji lezi i batrga se je to odlicno prikazano) ali takodje zna da ima vazniju stvar za uraditi. Epski.....

                        Sve u svemu odlican ti je post Centurione....

                        Tesko da Dotraci imaju ozbiljnu organizaciju, za razliku od Sivog crva i njegove druzine koji se bore u formaciji sa jasnim redom i poretkom , kod Dotrakija se sve svodi na juris. Usput vođa lako izgubi glavu jer se obračunavaju između sebe dvobojima, u tako labilnoj hijerarhiji tesko da mozes imati ozbiljnu organizaciju. Nije da je nemaju ali je na staklenim nogama.
                        Kao konjica njihov juriš ima smisla to ne poričem, verovatno je planiran ali je bio preuranjen, ishitren i neozbiljan jer niti su videli protivnika niti su imali iskustvo u borbi sa njima da ih tek tako zaskoče.

                        Sto se tiče dzinova koje si pomenuo ja sam video samo jednog, tesko da ih je bilo vise od nekoliko, sto nije neka sila.

                        Takođe nisam siguran da mrtvi imaju bilo kakvu strategiju, niti da je ona nocnom kralju potrebna.
                        Oni samo idu napred i pukom brojnošću lome protivnika.
                        Kada juriš posustane kralj ih samo ponovo ozivi i nastavljaju dalje.
                        Nema potrebe za strategijom i formacijom.

                        Ono za Ajru je jedan od mogucih scenarija koje sam čuo nakon emitovanja epizode, svideo mi se pa sam ga naveo.

                        I dalje tvrdim da su svi od Sema pa do Crva, Brijene, Dzejmija (bili uz zid ili ne) morali da nastradaju.
                        Ako Dzejmi ima ulogu u sukobu sa sestrom, onda su ga trebali staviti na drugi polozaj, ovako su fulali.
                        Last edited by Centurion; 30-04-19, 12:54.

                        Comment


                        • Originally posted by Vladan View Post
                          Sigurno, jer ono najjaci generalni na svijetu i najjaci lik na svijetu kojeg spremas, razradjujes, ubacujes i cekas osam sezona, pustis ga niz vodu za pet minuta. Bas ima logike.

                          Ima logike i sto zmaj rusi zidove ali ne moze da srusi cosak iza kojeg se Dzon sakrio. Ima logike i ta biblioteka, okolo je haos, a tu je mrtva tisina. No pun intended.

                          Da li su lesevi u kripti mumificirani? Kako oni postoji i dalje i to u onakvom stanju? Kako je moguce osmisliti onakvu strategiju bitke, katapult van zidina, pjesadija ispred defanzivnog rova, kako je to moguce? Je li mene stvarno neko zajebava ovdje?

                          Kapiram ja ovo nase novo doba, liberalizam, feminizam, da mora Arja kao jedna od dvije predstavnice jakih, snaznih, nezavisnih zena ratnika da rijesi najvece zlo ovog svijeta, ali ja ta svijet gledam i prihvatam takvim kakav jeste. I za taj svijet razumijem da je najbolje biti Tajvin Lanister, a najgore Ned Stark. Meni ne treba pobjeda dobra nad losim, meni ne treba bajka, ali ako izgradis jedan takav svijet koji vodis objektivno cetiri sezone, koji je ogledalo stvarnog svijeta u kojem dobri momci ne pobijedi uvijek, onda ocekujem makar da se potrude od momenta kad su pobjegli od knjiga. I ajde nedje manje, nedje vise logike ali da se to izgura do kraja i Onda dodje ovakva poslednja sezona, ovo ne da je dno dna, ovo probija dno. Ovo vrijedja moju inteligenciju.
                          Pa po tebi bi onda jedino logicno i realno bilo da je NK pobio sve i da vise nema ljudi, nego da je zavladala smrt, tama, zima itd.
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Mislim da je Martin ili potpuno poludio ili bukvalno vristi od smijeha sto im je uzeo milione za ovo trolovanje
                            sigpic

                            Comment


                            • Inace, Dzejmi bez desne sake lagano preziveo nekoliko bezizlaznih situacija protiv horde walkera Koliko su se scenaristi posrali na epizodu, svaka im cast.
                              Dayman (a-a-ah...)
                              Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                              Champion of the sun (a-a-ah...)
                              You're a master of karate and friendship
                              For everyone

                              Comment


                              • Pa to je najveci propust u epizodi, sto je njih nekoliko prezivelo a bili su u skroz bezizlaznoj situaciji.
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X