Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prelazni Rok 2018/19 - KK Crvena Zvezda

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mali off. Uzivam da citam Nas-ove i Manny-jeve analize. Nisam uvijek saglasan sa onim sto se moze zakljuciti iz istih, ali sve je sustinski lijepo sroceno i napisano.

    Comment


    • Originally posted by Šarac View Post
      FC3 Keselj i ANtic out,Omic Out, Roch out, Feldin out, JOvanovic Out, Lesort out....... Mislim ovo nije jos zvanicno ali za mnoge igrace se logicno namece njihova dalja sudbina

      I ja se slazem sa tobom da pojedini poput Radanova,Simanica, Ristica pa i Nenadica moraju dobiti svoje mesto u 14 sledece sezone, na 12 igraca necemo ostati to je sigurno.

      Batica nema aspiracije ka KKCZ koliko mi je poznato ima vec jedan klub samo drugih boja.

      Sacekaj skupstinu KKCZ pa ce se tamo saznati budzet za ovu sezonu kao i kompletan izvestaj za proslu sezonu. Ja na zalost ili srecu necu biti prisutan na skupstini posto sutra uvece putujem za Grcku. Nadam se da ce neko odavde naci nacina da udje i da prenese informacije sa skupstine o tim vaznim detaljima.

      Ciljevi su vise nego jasni jer niti bi dovodio Tomica i pola strucnog staba Himkija da hoce da meditira u nikad "jacoj" Aba i EC ligi.
      Slozili smo se da po treneru cemo videti sta zelimo u ovoj sezoni a kakva ce ekipa biti neka sacekamo ovih 2 ili 3 igraca koja jos treba da dodju. Dolasci svakako nece biti odmah.
      Lep provod na moru. Uzivaj i odmori. Prenece Daba vesti, pa ne brini.
      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
      2× German League champion (2018, 2019)
      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

      Comment


      • Originally posted by Laki21 View Post
        Evo da objasnim kako stigosmo do 700K za Tilija.

        Dakle, prilikom dogovora o preuzimanju trenerskog mesta Tomić je fiksirao nekoliko igrača. Jedan od njih je Tili. Gazda se složio s time.

        Gazda šalje ponudu od 180K, dobija odgovor da je cifra cca 400K.

        Gazda nudi 200K, sada je cena 450K.

        Gazda zove stažiste i saopštava ima da je vreme da javnost sazna da imenovani košta 700K.

        Tomić:


        CASE CLOSED

        Comment


        • Originally posted by LosmiSK View Post
          Lep provod na moru. Uzivaj i odmori. Prenece Daba vesti, pa ne brini.
          Hvala Losmi ali sam tu i sutra, treba ispratiti novu najavu oko 14.30 od Filipa na Twiteru.

          Dobro si setio Dabe, ja na njega totalno zaboravio

          Comment


          • Originally posted by Nemam_ti_kad View Post
            Mali off. Uzivam da citam Nas-ove i Manny-jeve analize. Nisam uvijek saglasan sa onim sto se moze zakljuciti iz istih, ali sve je sustinski lijepo sroceno i napisano.
            Ma tu smo svi da pricamo o kosarci to je sustina. Nije vazno ko ima koje znanje o istoj, vec dobra volja da se prica i diskutuje. Treba ostaviti ova prepucavanja po strani. Niko od nas nije popio sav mozak ovog sveta a i na kosarku gleda na razlicite nacine. Sto ne znaci da ne moze svi da koegzistiramo na forumu i da se zajedno lozimo za svoje ekipe. Tu mislim i na cigane i na grobare, pa i na vas

            Comment


            • Sumorne, sumorne informacije od Sarca.
              Ako se to tako ispostavi a verujem da se u tom pravcu razmislja, igracki kadar je mnogo mnogo jeftiniji od ocekivanja a ona nisu manja (a mogla bi da budu i veca) od proslosezonskih ocekivanja da ce se osvojiti ABA liga a Evropu ko sisa. Ne da je sa tim necemo osvojiti nego je upitno i drugo mesto, a za trece cemo morati da imamo dosta srece. Sto znaci da novac nije obezbedjen, i tu ne mislim na novac koji je otpao zbog neigranja evrolige. Slepanje za izvore Evrolige kao glavnog X faktora da odrzimo kakvo takvo finansiranje je visenje sa ivice provalije, ne mozemo tako. A ako je vec tako, nek izadju u javnost i kazu, nemojte ove godine ocekivati bilo sta od kosarke jer smo svu kintu ulozili u nas bunar.... ovaj trofejni sport fudbal.

              Pogledajmo roster Buducnosti.... rekao bih za 2 klase jaci od naseg bez obzira koga jos budu doveli za pleja a sa Simanicem na 4, i bez beka sutera koji bi zamenio Feldina.
              Last edited by mmajstor; 18-07-18, 23:48.

              Comment


              • Šta je BB nego bek šuter?
                A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

                Comment


                • Originally posted by Šarac View Post
                  play/ Billy
                  Lazic,Dobric,Nenadic
                  Davidovac, Radanov
                  Jankovic,Simanic
                  Zirbes,Ristic,Ojo

                  Po meni se sa ovim ulazi u sezonu, a 13 i 14 igrac biti neko od Nenadic,Radanov,Simanic ako se dovede igrac koji ce napraviti razliku ako bude bilo potrebe, a to se sigurno nece desiti sada u avgustu.
                  Lose je to. Pre svega, opet isto sa 2 igraca + Davidovac koji mogu da spuste loptu na parket, jer Lazic i Dobric koji su 3/2 igraju dvojke. Od ove trojice boldovanih dvojica bi morala u FMP,

                  Sada smo na tri stranca, 4 ti moze biti samo play ako ne dovedemo nekog domaceg da bude prvi play a vi sada racunajte koliko mi imamo playeva domace proizvodnje koji mogu biti prvi u ovoj ekipi.
                  Posto nema, bice stranac, prvi play tako da zaboraviti na stranca da poziciji 4 sada na pocetku sezone i pogotovo ove francuskog porekla.
                  Ima Peno.
                  Problem sa tvojim rosterom je u tome sto je Baron bek suter. Znaci, da se svi moraju pomerati na poziciju navise, Laza i Dobric na 3, a dovesti dva pleja. Takodje, ne znam sto su dovodili i Oja i Ristica, opet nagomilavanje igraca na jednoj poziciji, a na drugima zjapi rupa.
                  You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                  Comment


                  • Mi smo u samo u tri sezone (2014-15, 2015-16 i 2016-17) ostali bez sledecih domacih igraca: Stefan Jovic, Vasilije Micic, Marko Guduric, Nikola Kalinic, Marko Simonovic, Boban Marjanovic, Ognjen Kuzmic. To su sve igraci reprezentativnog kalibra, koje ne mozemo da vratimo. Onda njima dodamo NBA igrace (Nikola Jokic, Bogdan Bogdanovic, Nemanja Bjelica, Milos Teodosic), pa igrace po Evropi koji su iz razlicitih razloga nerealni (Nemanja Nedovic, Vladimir Micov, Vladimir Lucic, Milan Macvan, Nikola Milutinov, Dragan Milosavljevic, Stefan Markovic). Onda otpadnu i neki Jelovac, mozda eto i Dangubic...

                    Zasto ovo nabrajam? Ja ne znam odakle ljudima ideja da je Srbija nepresusan izvor kvalitetnih igraca, pa je moguce da neki nas klub (u ovom slucaju Zvezda) bude konkurentan i ozbiljan sa tom cuvenom "domacom osnovom", a da pritom ta osnova ne sadrzi nijednog od najboljih 20-ak domacih igraca. I ne samo da je to nemoguce u Srbiji, to je nemoguce u bilo kojoj drzavi, a da nije SAD.

                    Onda se kao kontraargument poteze "necemo valjda da budemo Makabi, ili Armani". Prvo, to su visestruki evropski prvaci (Makabi sestostruki, Armani trostruki), pa bi iz pozicije navijaca Zvezde mogli da pokazemo odredjenu dozu respekta prema njima, jer nas klub nije nista veci od tih klubova, stavise. Drugo, problemi koje ti klubovi imaju poslednjih godina su pre svega vezani za nedostatak plana, vizije, koncepcije, kontinuiteta itd. a ne zato sto imaju veliki broj stranaca. Kao sto sam naveo u prethodnom postu, najuspesniji klubovi u Evropi takodje imaju ogroman broj stranaca, pa im to ne smeta da budu uspesni. Kao sto nije smetalo ni Makabiju, kada je poslednji put bio prvak Evrope (pre 4 godine).

                    Ako mi nastavimo da sastavljamo tim po nekakvom kljucu, ne obaziruci se na realan kvalitet i karakteristike igraca, a obaziruci se na njihovo drzavljanstvo, onda mi i nismo klub sa takmicarskim ambicijama, nego razvojni klub za srpske igrace. I to je legitimno, mozda vecina Zvezdasa i podrzava, al' eto meni se bas i ne svidja. Ja bih nekako vise voleo da imamo takmicarski tim koji ce biti konkurentan za osvajanje ABA lige i koji ce u Evropi imati sta da pokaze. Za razvoj domacih igraca je valjda dobar i FMP, pa onda kada se razviju do odredjenog nivoa (Guduric, Dobric, Davidovac) vise su nego dobrodosli u Zvezdu.

                    Dobric, Davidovac, Jankovic, Ristic, Baron i Zirbes imaju kvalitet da igraju u Zvezdi. Ojo je upotrebljiv, ali smo dovodjenjem Ristica i Zirbes-a prilicno obesmislili njegovo prebacivanje u Zvezdu, jer od tri centra nemamo nijednog koji se moze spustiti na 4, nijednog koji je sposoban da brani strec petice, da preuzima spoljne igrace, da na visokom nivou stiti obruc... Da li Lazic ima kvalitet da igra u Zvezdi? Naravno, to je i pokazao u prethodnim sezonama (ne i u prosloj doduse), ali Lazic nije starter, nego igrac zadatka kakve na tim pozicijama vec imamo. Da li su Radanov i Simanic talentovani? Jesu. Meni se recimo dopada i Momirov. Problem je sto se oni ni u osmoplasiranoj ekipi ABA lige nisu pokazali kao + igraci, odnosno nisu dostigli nivo na kome su bili Guduric, Dobric i Davidovac, kada su prebaceni u Zvezdu. Da li bi se recimo Radanovu i Simanicu mogla dati sansa u Zvezdi preko reda, samo na osnovu potencijala? Mogla bi, ali da na njihovim pozicijama imamo legitimne startere. Mi na njihovim pozicijama imamo Davidovca i Jankovica, koji su korisni role player-i, ali ne i legitimni starteri (vec sam opsirno pisao zasto).

                    Mi medju navedenim igracima nemamo nijednog plejmejkera. Valjda je opste poznato da su kosarkaskom timu potrebna bar dva. Startnu cetvorku nemamo, to je jasno svakome ko je prosle sezone pratio Zvezdu i FMP. Startno krilo nemamo, al' zato imamo nekoliko igraca pod ugovorom koji igraju na toj poziciji, pa postoji verovanje da smo tu super pokriveni... Nismo, jer u kosarci je presudan kvalitet, a ne kvantitet.

                    Zbog svega navedenog, potpuno je jasno da ovom rosteru previse toga fali, da bi dovodjenjem jednog plejmejkera postao iole ozbiljan. Ako ne postoje domaci igraci koji bi ga ucinili boljim (a ne postoje), onda je neophodno dovesti strance odgovarajuceg kvaliteta i karakteristika, nebitno da li su Amerikanci, Letonci, Slovenci, Argentinci... Pritom, ne moraju se bas uvek juriti igraci sa EL iskustvom, svima poznata imena i sl. pa se onda vaditi kako eto nemamo para za njih... Postoje i jeftiniji stranci, ispod radara, a da su pritom kvalitetniji i bolje se uklapaju u postojeci roster od uzdanica FMP-a. Za to je pak neophodno imati razvijen skauting, ali i o tome sam vec opsirno pisao.

                    Comment


                    • Originally posted by Nas View Post
                      Zbog svega navedenog, potpuno je jasno da ovom rosteru previse toga fali, da bi dovodjenjem jednog plejmejkera postao iole ozbiljan. Ako ne postoje domaci igraci koji bi ga ucinili boljim (a ne postoje), onda je neophodno dovesti strance odgovarajuceg kvaliteta i karakteristika, nebitno da li su Amerikanci, Letonci, Slovenci, Argentinci... Pritom, ne moraju se bas uvek juriti igraci sa EL iskustvom, svima poznata imena i sl. pa se onda vaditi kako eto nemamo para za njih... Postoje i jeftiniji stranci, ispod radara, a da su pritom kvalitetniji i bolje se uklapaju u postojeci roster od uzdanica FMP-a. Za to je pak neophodno imati razvijen skauting, ali i o tome sam vec opsirno pisao.
                      Lep upis.
                      O ovome sam i ja pisao (doduse mnogo krace) pred pocetak prosle sezone - kvalitet, bez obzira na pasos i / ili ligu koju je igrac igrao.

                      Comment


                      • Nema dalje, sve si rekao sto ja pricam vec sezonu i nesto upravo. U principu nam se poklapaju misljenja 100% i nazalost, ova dualnost i neodlucnost ce nas kostati mnogo ako nesto ne promenimo u buduce.

                        Da li smo mi profesionalni tim sa velikim ambicijama, koji juri rezultate i trofele ili smo fabrika za uigravanje repke i razvoj igraca za istu. Ako smo ovo prvo onda bi tako i trebali da se ponasamo prema svemu sto radimo. I da me neko ne razume pogresno, ja sam hiljadu posto za to da nas podmladak treba da proizvodi igrace za prvi tim, ali sam protiv toga da je to koncept gde su tu sve talenti iz Srbije. Srbija nema toliko talenata a i potpuno je idiotski da jedan klub sa nacionalne osnove gleda na igrace koji mogu da im pomognu kad se razviju. Recimo da ima 10 talentovanih nasih klinaca koje mogu da dovedu, ali ima jos nekih drugih 10 koji su talentovaniji ali su Australijanci, Kamerunci, Nigerijci, ja tu ne vidim dilemu gde sport i profesionalni klub treba da preovlada. I ako u moru talenata ima neki nas koji vredi da bude tu, nek bude.

                        Kosarka je veoma specifican sport. Da bi je igrali u 99% slucaja morate da imate 190+cm. I to za mnoge pozicije i daleko visi. Nizi od toga su vise izuzeci a ne pravilo. To znaci da u nasoj populaciji od 7 miliona, gde imamo oko 200-250k dece u rasponu godina od 15 do 19 godina. Pola toga su zene, dakle odmah seces na 100k. E sada u tih 100k koje imas treba da izvuces procenat koji imaju potencijal za 190cm+ i dobices recimo 20% od tog broja, tj 20k dece muske. E sada od sve te dece treba izvuci one koji uopste se bave nekim sportom, pa odbiti sve fudbalere, tenisere, odbojkase, rukometase i sl. I tu onda ti dodjes u situaciju da ti u Srbiji imas mozda 2000 dece koja u tom razdoblju treniraju kosarku. A verovatno je i manje. Dakle imas manje od dve hiljade mladih kosarkasa u tim tinejdzerskim godinama, ali pazi to su kosarkasi svih mogucih kvaliteta. Od totalnih rekreativaca klinaca koji treniraju samo zbog drustva, do ovih sto im je plafon smesan. Kako se priblizavamo tim godinama kada profesionalna kosarka moze da dodje u obzir, i taj broj pada jer mnogi odustaju ili postaju rekreativci.

                        E sada na sav taj ogranicen talent pool, ti da si najbolji na svetu u smislu infrastrukture i uslova i da ih treniraju sve sami Greg Popovichi, koliko realno mozes da izbacis igraca spremnih za seniorsku kosarku? Koliko mogu da je igraju na najvisem nivou?

                        Sve to vodi do toga da Srbija ako napravi svake godine jednog igraca EL kvaliteta, da tamo bude prosecan igrac, mi smo na konju. I onda kad ti neko prica o prebacivanju po 3-4 komada nekih klinaca svake godine kao tvojoj bazi i sl. I kako ce sve to da dovede do nekog kvaliteta, pa treba ludi da budemo. Zato ovo sto je Nas pisao je itekako vazno. Niko ne govori o tome da treba da se bacaju neke bolesne pare na igrace koje nemas. Ali mozda eto recimo da sa 16 godina ubacis u FMP nekog ultra talentovanog Jermena koji tamo nema tek nikakve uslove. Skupi Bugarima nekog. Skupi nekog Rumunima. Skupi Amera nekog ispod radara za seniore pa nek bude rezerve i nek se razvija.

                        Ali da bi te stvari radio moras da budes spreman da se pogledas u ogledalo i kazes, mi smo to i to. Ovo hocemo da budemo. Ovo imamo od uslova, i ovo je jedini put.

                        Comment


                        • Kad smo vec kod te teme. Marko Arapovic je free agent. Decko je bio bas lose kad se vratio na kraju prosle sezone iz grozne povrede koju je imao. Radi se o klincu koji je u 96. godistu svuda bio na top 5-6 listama u celoj Evropi. Cak je imao i neke solidne partije za Cedevitu u Evroligi. Definitivno neko od koga ne moze da se odustane u 21. godini, pogotovu sto je povreda bila razlog njegovog pada.

                          Eto recimo o takvim stvarima pricamo. Potpisi ga na visegodisnji low risk. Baci ga u FMP i samo individualni fokus na rad i uloga u timu. Ono sto je trebalo da se radi i sa Borisom i Radanovim...

                          Comment


                          • Originally posted by MannyCalavera View Post
                            Ajmo redom. Kim Tillie je bio ciglar koji nije pucao trojke do pre 2-3 godine. Znaci covek uopste ih nije ni pucao od tada ima ove proseke:

                            2014-15 39% na 1.26 pokusaja po mecu
                            2015-16 29.9% na 1.35 pokusaja po mecu
                            2016-17 40.7 na 1.97 pokusaja po mecu
                            2017-18 50.3 na 1.8 pokusaja po mecu (mali uzorak jer je bio povredjen 70% sezone i vise)

                            Kao sto sam rekao prosecan je on suter koji ima izmedju 35-40% na mali broj suteva, tj iskljucivo kad je potpuno sam. On nije suter. Kvalitetan je igrac koji radi mnoge stvari dobro ali u prosecan suter.

                            Dangubic

                            2014-15 31.1% na 2 pokusaja po mecu
                            2015-16 36.5% na 2.1 pokusaja po mecu
                            2016-17 31.4 na 2.7 pokusaja po mecu
                            2017-18 41.7% na 2.77 pokusaja po mecu

                            Dakle pricilno nekostantno u sutu ali jeste napredovao. I dalje iskljucivo spot up shooter i za takvog specijalistu je prosek kao sto sam napisao.

                            Granger sada

                            2010-11 27.1% na 1.26 pokusaja po mecu
                            2011-12 29.4% na 3.3 pokusaja po mecu
                            2012-13 31.5% na 2.63 pokusaja po mecu
                            2013-14 34.9% na 1.94 pokusaja po mecu
                            2014-15 32.1% na 2.88 pokusaja po mecu
                            2015-16 32.7% na 3.46 pokusaja po mecu
                            2016-17 34.9% na 3.12 pokusaja po mecu
                            2017-18 35.1% na 3.35 pokusaja po mecu

                            Dakle od ciglara do ispod prosecnog sutera je covek celu karijeru. I to je ogroman uzrok o kome nema sta da se prica.

                            I za finale poslednji, Lazic

                            2011-12 32.9% na 1.69 pokusaja po mecu
                            2012-13 38.8% na 1.38 pokusaja po mecu
                            2013-14 37.4% na 1.83 pokusaja po mecu
                            2014-15 36.7% na 1.97 pokusaja po mecu
                            2015-16 40.1% na 2.21 pokusaja po mecu
                            2016-17 37.6% na 2.37 pokusaja po mecu
                            2017-18 32.1% na 2.21 pokusaja po mecu

                            Znamo kad Laza sutira i iz koje pozicije jedino. Nema tu sta da se prica.

                            Dodaj na sve to da su ovo kumulativne statistike za sve lige po sezonama, tako da ih tu ABA, KLS ove domace i vadi dosta. U Evroligi zna i pakao da bude za neke. Isto vazi i za strance koje vadi ACB liga, LNB i sl.
                            Sam sebe demantuješ to je uvek najsladja pobeda!

                            Kad je Tili koji igra na poziciji 4 sa sutem za 3p od 39% ciglar onda nemoj više da pišes ništa,da ti se ljudi ne smeju!
                            Dangubicevih takodje 38-39% je vrlo dobro
                            Baron ima odlične procente
                            Čak ni lazic nije ciglar,šut za 3 p mu je korektan,sutira kada je sam jer je opste poznato da nije napadacka zver
                            Davidovac i Dobric dobar šut
                            Antic i Jankovic dobar šut
                            Feldin odličan šut kao i Ročesti
                            To su sve igraci koji su jos u sastavu. . .
                            Last edited by Ica; 19-07-18, 07:04.

                            Comment


                            • Ko kaže da Lazić nije ciglar nek batali da gleda basket, msm da je trocifreni broj slučajeva da ga protivnici sami ostavljaju u ćošku i on naravno sam kao duh ne može da proturu onu loptu kroz obruč sa šuta za 3.

                              Nećemo baš da se sprdamo.

                              Comment


                              • Originally posted by Ica View Post
                                Sam sebe demantuješ to je uvek najsladja pobeda!

                                Kad je Tili koji igra na poziciji 4 sa sutem za 3p od 39% ciglar onda nemoj više da pišes ništa,da ti se ljudi ne smeju!
                                Dangubicevih takodje 38-39% je vrlo dobro
                                Baron ima odlične procente
                                Čak ni lazic nije ciglar,šut za 3 p mu je korektan,sutira kada je sam jer je opste poznato da nije napadacka zver
                                Davidovac i Dobric dobar šut
                                Antic i Jankovic dobar šut
                                Feldin odličan šut kao i Ročesti
                                To su sve igraci koji su jos u sastavu. . .
                                Ej aj procitaj sta sam napisao za Tillie pa kenjaj posle. Lepo pise "prosek". Al kebi ga, tebi i Bjelica dobar suter spolja bio.

                                Uostalom odgovor je bio na prvu postavu koja je okacena. Zasto sad pominjes rezerviste i igrace koji nece biti tu kao sto je Rochestie i Feldeine???

                                Ako trazis svadju, znas gde to ide. Banovina....

                                Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
                                Last edited by MannyCalavera; 19-07-18, 08:30.

                                Comment

                                Working...
                                X