Announcement

Collapse
No announcement yet.

Manchester United

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Football's evolved since Mourinho's peak years (2003-2012ish).

    Mourinho's teams are set up to punish opponents' mistakes but the game's developed where the best sides quickly transition from attack to defence.

    The UCL stats back this up as well.

    UEFA CL goals scored on the counter

    2005/2006: 40% of goals from open play.
    2011/2012: 79 goals, 27% of the total from open play.
    2012/2013: 61 goals, 23% of the goals scored in open play.
    2015/2016: 17% of goals scored in open play.
    2016/2017: 62 goals, 16% of the goals scored in open play.

    It's saying that of all the goals in open play, 16% of them came on a counter attack.

    So, 84% of open play goals came from non-counters. The goals scored from set pieces and corners aren't included in the total.

    Comment


    • Majstor pres konferencije? Svaljuje sav pritisak na sebe?

      Pa on je glavni krivac za vecinu poraza ove sezone i za neke prosute bodove i to sve zbog svog izbora tima, formacije i taktike. Odmah mi pada na pamet Hadersfild, remi sa Barnlijem, protiv Totenhema, sad protiv Sevilje u dvomecu je izgledao kao amater a ne kao neko kome je jos jedino ostalo da zna da igra na rezultat.

      Uzasan fudbal, nema rezultata ove sezone i jos podjebava navijace kluba ciji je trener? Momentalan otkaz, kakva crna pojacanja za njega.
      On Mesija da dovede ne bi umio nista sa njim.

      Uspio nesto sto sam mislio da je nemoguce, da od Sanceza, Pogbe, Marsijala napravi da su ocajni fudbaleri.

      Dinosaurus. Trpjela mu se igra prosle sezone jer su se nekako prosli Selta i Anderleht a uzasni smo i tada bili na OT ali ajde prva sezona, dosta povreda pa mu se i gledalo kroz prste. FF godinu dana, tim pokazuje da moze da igra napadacki fudbal ali ima dinosaurusa na klupi koji im ne da da igra. Unija u pojam svakog igraca koji pokusa nesto riskantno. Lijepo je to BB napisao sinoc, ne dozvoljava da se igraju riskantni pasovi, odmah to vidis po Maticu koji itkekao moze da posalje pas u guzvu i da onda Sancez, Mata svojim kretanjem nastave tu akciju ali ne, mi igramo hoofball, sramota.

      I jos jednom, jel pitao neko Janga jel mu i Ben Yeder u dzepu? Nek objasne instagramuse odmah. Postaju jebeni Arsenal sa tim socijalnim mrezama, odjebi bre


      Sent from my iPhone using Tapatalk
      Hated, adored never ignored

      MUFC

      Comment


      • Pa mi i kontre igramo oprezno, to je obmana da igramo na kontre. Za kontru treba da imaš muda da kad oduzmeš loptu da odmah gurneš loptu napred, uglavnom kad se oduzima na 30, 40ak metara od svog gola kroz sredinu, mi i kad oduzmemo loptu imamo taj mindset "a šta ako kojim slučajem se ne da dobra lopta, šta ako taj kome ide je ne primi lepo, pa onda oni imaju situaciju protiv ne totalno postavljene odbrane...a možda su protivnici, svi, dobri kao CR-Rooney, Giggs, Park Manchester"

        Naše kontre su da damo na bok loptu krilu da napada 1 na 3, nikad ne igramo fudbal da outnumber-ujemo protivnika u njihovoj polovini. I kad imamo neki višak tu, to je samo zbog Lukakua, koji je sposoban da to radi.

        Jasne su instrukcije da se igrači ne zaleću sa obe strane iza ledja odbrane i da naši veznjaci ne šalju odmah loptu iza ledja odbrane, visoku po zemlji, kako god. I tu je taj fazon "Neće dati savršenu loptu, protivnik će glavom da je spusti svom saigraču, imaćemo 2,3 igrača koja su se zaletela iza ledja odbrane, i imaćemo inferioran položaj ako preseku pas"

        Kancerogen mentalitet i način razmišljanja. Opreznost mora da postoji, ali to ima granice.

        Murinjo je kao roditelj koji čuva svoje dete bolesnički disciplinovano, priča mu 10 puta dnevno da pazi kad prelazi i nefrekventnu ulicu, brani mu da ide iza ćoška...
        I onda sutra kad dete treba da ode u Svet i da živi, bude nesigurno i plaši se da predje ulicu prvo, a i ako predje, nema sigurnost da pita na trafici da li imaju žvake ili kondom.
        I onda ubiješ u pojam svakog.


        Zajebite da mi pričate o tome kako mu stalno nešto fali. Fergie je osvojio LŠ sa Wes Brown-om na desnom beku koji je centrirao za gol u finalu LŠ.
        Ovom Pogba koji inače može vezanih očiju da pogodi sa 60 metra, levom nogom, pas koji hoćeš, ne može da doda prvom čoveku.

        Nije do igrača, ne može da bude do igrača... Kad jednostavno skoro svi igrači u timu ne mogu da rade ono što inače znaju, a evidentno je da ih ne zabole uvo, onda je do trenera i ugradjivanja mentaliteta.



        Naš fudbal je čekanje velikog brainfarta protivnika u momentu kad neki naš igrač pokaže neki svoj individaulni kvalitet ne igrajući rizično, u prevodu kvalitet u vidu fizikalija. Murinjo bi bio sjajan košarkaški trener za evropsku košarku... Kao stvoren za to.
        Naš fudbal nisu kontre, kontre treba da se vežbaju, za kontru treba da se odigraju lopte na prvu, da se proba nešto, da se krene automatski sa više igrača napred.
        Last edited by Busby Babe; 14-03-18, 11:14.

        Comment


        • Originally posted by Ser Gagi View Post
          Football's evolved since Mourinho's peak years (2003-2012ish).

          Mourinho's teams are set up to punish opponents' mistakes but the game's developed where the best sides quickly transition from attack to defence.

          The UCL stats back this up as well.

          UEFA CL goals scored on the counter

          2005/2006: 40% of goals from open play.
          2011/2012: 79 goals, 27% of the total from open play.
          2012/2013: 61 goals, 23% of the goals scored in open play.
          2015/2016: 17% of goals scored in open play.
          2016/2017: 62 goals, 16% of the goals scored in open play.

          It's saying that of all the goals in open play, 16% of them came on a counter attack.

          So, 84% of open play goals came from non-counters. The goals scored from set pieces and corners aren't included in the total.

          Kakva gomila gluposti

          Alegri i Simeone koji su igrali na 4 od prethodna 4 finala, nisu igrali taj "kontra-napad" fudbal? Sta sve necu procitati
          Originally posted by Dekinjo
          Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
          Originally posted by La Jugoslavia
          Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

          Comment


          • Ma do juce ste se kleli u Alexisa WC igrac, on i Miki ne mogu u isti kos, smesno je porediti statistiku itd, valjda vam sad jasno da je sve do Murinja ne zna lik da iskoristi ofanzivne karakteristike samo zahteva defanzivne pa nije to zadnji vezni ili stoper. Zato se odrekao onomad Salaha i De Brujnea. On mora igrati levo i imati slobodu ali tesko da ce ikad biti na tom nivou kao prosle sezone u Arsenalu, mislim da mu je to bio prajm.
            Zao mi je Alexisa jer je izabrao Mou-a ispred Pepa, imao je cist izbor poleteo za parama, sad ce zaglaviti sa ovim sistemom koji mu nikako ne ide na ruku i gde ce svaku tekmu igrati na nekoj novoj poziciji.
            Sumnjam da ce Mou dobiti otkaz ipak je sad dobio produzetak ugovora i ima solidne rezultate u ligi. I to mi nije jasno sta se produzuju ti ugovori u toku sezone a ne na kraju ali dobro to je politika kluba.

            Comment


            • Originally posted by bici View Post
              Kakva gomila gluposti

              Alegri i Simeone koji su igrali na 4 od prethodna 4 finala, nisu igrali taj "kontra-napad" fudbal? Sta sve necu procitati
              Lepo ti je napisao i BB da ovo nase nije ni k od kontra, a na fudbala odavno ne lici.

              Sent from my LG-D855 using Tapatalk

              Comment


              • Molim boga da ne dovedemo Sergej Milinković Savića... Samo nam još on fali, da i njega koristimo kao Fellainija. Pa i Fellaini je bacao magije u Evertonu poslednju sezonu, i delovao kao all around igrač. SMS-a ako dovedemo, 3 pasa po zemlji, na prvu kroz sredinu nećemo da povežemo za celu sezonu.

                Comment


                • Originally posted by Ser Gagi View Post
                  Lepo ti je napisao i BB da ovo nase nije ni k od kontra, a na fudbala odavno ne lici.

                  Sent from my LG-D855 using Tapatalk
                  I? Poenta tvog posta nije imala nikakve veze sa tim kako mi igramo kontre vec generalno gomila baljezgarija kako kontra-napad fudbal ne prolazi vise. Ako vec ne mozes argumentovano da mi odgovoris, ne moras da spinujes, lakse je iskulirati.
                  Originally posted by Dekinjo
                  Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                  Originally posted by La Jugoslavia
                  Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                  Comment


                  • Naš fudbal je "A šta ako, pa onda oni, ne daj bože nekim slučajem uspeju da...."

                    Comment


                    • Manchester United

                      Nas fudbal nema veze sa fudbalom. To nije fudbal evo vec nekoliko godina.
                      Sve sisa do sise na klupi.

                      Ej godinu i po dana i on i dalje nema jasnu predstavu sta raditi u napadu, nema 3 uigrane akcije kad se napada. Sve se svodi na neki individualni kvalitertigraca i neko njihovo kapiranje.

                      Njegova akcija protiv Sevilje je gadjaj Felainija na drugoj staivi da primi i spisti loptu ili gadjaj Lukakua protiv slabijeg skakaca da spusti loptu krilu koje prolazi.

                      Dinosaurus


                      Hoofball, sramota bre. Okej je nekad koristit tu taktiku, posebno kad gubis i sto ne korsititi Lukakua i Felainija ali da to bude akcija od starta. Jebem ti ja taj fudbal


                      Sent from my iPhone using Tapatalk
                      Last edited by Miki28; 14-03-18, 11:33.
                      Hated, adored never ignored

                      MUFC

                      Comment


                      • Ma nemoj da mi stavljate LVG-a u isti koš sa ovim rukometaškim trenerom. LVG se plašio da izgubi posed, ima je preveliko poštovanje prema posedu lopte, verovao je da što je duže držiš u nogama imaćeš veće šanse da kad tad dodješ do gola, da će da ti se otvori rupa u odbrani. Imali smo problem sa killer dodavanjem u poslednjoj trećini. Ali se izlazilo visoko, pravio se visok kvadrat kad se izlazi protiv protivnika da se uzme lopta. Sad sednemo u krilo De Gei-i i čekamo da oni pogreše u našoj trećini u sred te gužve.
                        Mi sad ne igramo fudbal od naše polovine. Štoper ne sme da doda veznjaku već mora beku, i ako je doda njemu, veznjak mora da je gurne bek. Nema pasa kroz sredinu, nema brze igre po horizontali. Muka mi je toga. A nije to samo do igrača, zapravo je skoro sve do trenera. I slabiji timovi, sa (tehnički) lošijim timom to rade.
                        Uvek nekako postavimo stvari da smo tehnički slabiji tim. My ass, nije tako! Matić, Pogba, Sanchez, Mata, Martial, Lingard, Rashford nisu tehnički očajni, šta više...

                        Comment


                        • Originally posted by bici View Post
                          I? Poenta tvog posta nije imala nikakve veze sa tim kako mi igramo kontre vec generalno gomila baljezgarija kako kontra-napad fudbal ne prolazi vise. Ako vec ne mozes argumentovano da mi odgovoris, ne moras da spinujes, lakse je iskulirati.
                          Ovo je statistika koja ukazuje kako evoluira fudbal, a ne da je kontra napad fudbal beskorisan, nigde nisam to napisao.

                          Uporediti fudbal Alegrija i Simeonea sa ovim Murinjovim je sramota, jer ovo nase nije fudbal.

                          Postavio sam statistiku jer mi je bila interesantna, i nadovezuje se na :"Nemam nista protiv 0-0 u gostima i da se igra na kontre", jer mi kontre nismo vidjeli.

                          Sent from my LG-D855 using Tapatalk

                          Comment


                          • Meni je samo nepojmljivo, sa psiholoske strane. Ti si menadzer MJ, igras na OT, moras da napadnes prvo zbog istorije, publike, toga da si apsolutni favorit, da si spicio bogatstvo u pojacanja, ali prvenstveno da bi prosao u sledecu fazu. Imas protv sebe realno slabiji ekipu, koja je ima uzasnu sezonu u svojoj ligi (za njene standarde).

                            I ti ne napadnes, vec pustis da te oni gaze i gaze i gaze...
                            sigpic

                            Comment


                            • 0-0 u gostima i on vadi sastav koji je za cuvanje tih 0-0. I jedina akcija je gadjaj Felainija i Lukakua, pa nije on kriv.

                              Sent from my LG-D855 using Tapatalk

                              Comment


                              • Ma nije stvar u sastavu, koji god sastav da izvede, on će udarnoj šestorci da kaže da sedi duboko ka našem golu. Objašnjavao je to i Rio sinoć. Jednostavno sednemo sami sebi u krilo i čekamo protivnika. Totalno je nesiguran da odigra neki presing, misli da će da ispadne i da će svi protivnici savršeno bez ikakve tehničke greške da odigraju sve do našeg gola. Bukvalno svakog protivnika precenjuje i svakog protivnika se plaši kao da su prime Barcelona.

                                Sa njim više nije stvar tog sastava, ko god da je ne terenu, uvek je ista priča...
                                Formacija je samo puka formalnost papiru. Nije ni bitno da l' je 4-2-3-1, da l je 4-3-3, da l je 4-5-1, da l je 5-4-1, da l je 3-6-1... apsolutno je nebitno, to je samo za grafiku pre početka meča.
                                Poenta je kako stvarno stojimo na terenu, a stojimo kukavički...
                                Last edited by Busby Babe; 14-03-18, 12:01.

                                Comment

                                Working...
                                X