Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • dobro je, reko si to već
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • Aki i ja verujem u slobodno trziste tj volim ideju.Samo ne verujem u njegovo postenje od strane "velikih" i "bratskih" kompanija i biznismena. A ne verujem nesto milijarderima i multinacionalnim kompanijama da se brinu za obican narod i da im nije sve u profitu po svaku cenu. A slobodno trziste ja cenim.
      Last edited by colchonero; 06-05-17, 17:24.

      Comment


      • Neki ljudi veruju u Boga, a neki u slobodno trziste.

        Comment


        • Posao milijardera nije da se brine o narodu, vec o sebi.

          Posao svake osobe je da se brine za sebe, a zahvaljujuci tom istom milijarderu ta osoba ima priliku da radi, jer radna mjesta ne nastaju od zraka, vec od novca.

          Evo pitanje:

          Da li postoji nesto, na ovom svijetu, da je besplatno?

          Ocekujem Indiga da mi napise post od 2 kilometra
          sigpic
          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

          Comment


          • Originally posted by maliajnstajn View Post
            Posao milijardera nije da se brine o narodu, vec o sebi.

            Posao svake osobe je da se brine za sebe, a zahvaljujuci tom istom milijarderu ta osoba ima priliku da radi, jer radna mjesta ne nastaju od zraka, vec od novca.

            Evo pitanje:

            Da li postoji nesto, na ovom svijetu, da je besplatno?

            Ocekujem Indiga da mi napise post od 2 kilometra
            Постоји, бесплатно образовање и здравствена заштита. Где? У Србији.

            Comment


            • Kako da se brine o sebi kada su neki vec na rodjenju osudjeni na bedu. Sta ce dete iz indijskih kasti da uradi?

              Comment


              • Pa bas zato sto drzava pokusava da regulise trziste imas tu bijedu pod diktaturama i socijalistima/komunjarama.

                Evo Venecuela je uradila sve sto bi Bernie htio da uradi u Americi, kako im ide?
                sigpic
                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                Comment


                • Ne znam sistem u Venecueli ali ne moze to da se poredi sa USA. Drugacije je kad si glavna sila i kad imas moc i potencijal. Mozemo mi da uzmemo sve CH zakone opet necemo imati njihov standard. Moze Cipola npr da uzme Nadalov trening dzabe GS videti nece. Moze Cukaricki da trenira kao RM igraci nisu tog kalibra.
                  Last edited by colchonero; 06-05-17, 17:46.

                  Comment


                  • Kapitalizam je zlo,zivio socijalizam i revolucija.Liberalni kapitalizam je izvor svakog zla u svijetu,modifikovani socijalizam je buducnost svijeta.

                    Comment


                    • Imamo mi zakone, al nemamo ljude da sprovode te zakone.

                      Fazon je sto postoji ta nenormalna miskoncepcija da je kapitalizam ovaj odvratni monstruozni sistem u kojem milijarderi su zli ljudi i kompanije su te koje zele da vladaju. Bla bla.

                      To sta farmaceutske kompanije rade to se moze zahvaliti drzavi jer je regulisala trziste da je napravila monopol, to nije kapitalizam.

                      Svaka firma koja hoce da radi, ona mora da ima svoje kupce. Ako se kupcima ne svidja proizvod/usluga, nece kupit i firma ce propasti. Ako firma ne pravi kvalitetne proizvode, odoh kod konkurencije, a ako drzava je jedini proizvodjac (socijalizam), kod koga cu otici?

                      Ako kompanija propada, drzava ne smije da je izvlaci, kompanije trebaju propasti.

                      Situacija je Venecueli takva, da ljudi umiru od gladi, bukvalno, a imaju 300 miliona barela nafte, koju nece niko da kupi jer subpod sankcijama, jer se Chavez kurcio.

                      Standard se postize proizvodnjom proizvoda i usluga. Ako ti nista ne proizvodis kako mislis da ti se standard poboljsa?
                      sigpic
                      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                      Comment


                      • Ja ideoloski jos nisam izgradio misljenje, ima i socijalizam dosta mana i nacina za manipulisanje. Ni kad je "udeljivanje" para umesto zaradjivanja nije dobro, jer ce imati onih koju ce se sluziti prevarama. Plus nije fer da neradnik i radnik ucen i neucen sposoban i nesposoban imaju isto. Ja sam samo za to da svi imaju fer sansu na zdravlje i obrazovanje, da to bude dostupno svima i da svako moze da prezivi.

                        Comment


                        • Originally posted by Ivan_pg View Post
                          Kapitalizam je zlo,zivio socijalizam i revolucija.Liberalni kapitalizam je izvor svakog zla u svijetu,modifikovani socijalizam je buducnost svijeta.
                          Kao u Venecueli?
                          sigpic
                          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                          Comment


                          • Originally posted by madrid View Post
                            E Maro dok ja tugujem sto te nema(3 dana zbog toga nisam bio tu, trebalo mi da prebolim) i gledam da svakom dam reputaciju da bih do tebe stigao, tebi lepo kad odes.
                            Izvini, ali nisam dragog mogla da odbijem za divan produženi vikend

                            Originally posted by maliajnstajn View Post
                            Da li postoji nesto, na ovom svijetu, da je besplatno?
                            Porodica, prijatelji, ljubav...i naravno ono što meni najviše fali - spavanje.

                            Originally posted by maliajnstajn View Post
                            Olja, ako meni ne vjerujes, vjeruj sebi.
                            Evo ti primjer kako zenska logika funkcionise i postoji razlog zasto ona tako funkcionise. Unazad racionalizovana logika je bazirana na emocijama. Zene su vise emocionalna bica od muskaraca i zbog toga emocije su ogroman faktor pri racionalizaciji.
                            Kada zena pokusava da shvati nesto, uvijek pokusati da racionalizuje na nacin da njena persona ne bude ugrozena.
                            Evo, recimo kako si racionalisala Novakovo otpustanje cijelog tima. Mislim da si ti prva rekla, da ne znamo sta se dogodilo, mozda imaju nekih licnih problema/obaveza odredjeni clanovi
                            tima. = mozda nije do Novaka, mozda je bio primoran na ovu odluku.
                            Sad, ova logika je mozda i ispravna, ali je interesantno da je tebi od sviju ona prva naumpala, recimo da je ocekivano jer zene ovako racionalisu. Bazirano na emocijama.
                            Muskarci su racionalisali, Nole pukao, bazirano na posljednjih 6-7 mjeseci, a ti si bila emocionalna i mislila si na ove sto su otpusteni.
                            Nisam ja ovo izmislio, samo je tako i mnogi naucnici se slazu sa tom teorijom, a i ti ces se sloziti da emocije imaju veliku ulogu kod tvojeg procesa donosenja odluka.
                            I da, ako rasprava ide direktno na zenski ego, da je ona pogrijesila, ide taktika skreni na nesto drugo, optuzi za neki drugi zlocin, 'moral high ground'. U 90% slucajeva. Logika, bazirana ne emocijama.
                            Iz ovoga sam zaključila da sam muškarac - hvala
                            Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                            Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                            "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                            Comment


                            • Аки ајде ми објасни нешто ако можеш.

                              Прво као што сам више пута написао, ја сам противник социјализма, да не буде забуне.

                              Пошто толико причаш о тој Америци, је л' по теби нормално да мораш да плаћаш образовање 20.000 долара или више по години, а пошто немаш те паре, онда се задужиш с каматом од 7% нпр.?

                              Comment


                              • Originally posted by maliajnstajn View Post
                                Kao u Venecueli?
                                Kakva Venecuela,to nije socijalizam,ono sto je zazvjelo u SFRJ nije socijalizam.Socijalizam ce doci u buducnosti iz onih zemalja koje mi sada smatramo centrima kapitalizma,koliko ce godina trebati za to pitanje je ali je to neminovno.Ljudi treba da nauce da razdvoje ideologiju od ljudi koji je sprovode na nakaradan nacin,kao sto je to bilo kod nas.

                                Comment

                                Working...
                                X