Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pa pazi ja sam relativno pobozan covek, mada ne neki frik, tu sam negde izmedju vernika i agnostika, ali to za crkvu apsolutno potpisujem. Uvek je kroz istoriju bila materijana institucija sa moci manipulisanja. Naravno ni ja nisam imbecil da verujem u sve gluposti pogotovu u starom pismu Ljudi su u stanju da veruju da je kisa padala 40 dana nad celom planetom i da je od svake vrste preziveo samo jedan par i da se svaki par zivotnja ukrcao na barku. Kad god pricam sa nekim o evoluciji uvek se susrecem sa recenicom "to je samo teorija".Ja uvek pokusavam da im objasnim jednu stvar. Evo iskopirao sam sa jednog sajta da ne bih pisao.

    Reč teorija ima dvostruko značenje. U svakodnevnom životu ona označava bilo kakvu nedokazanu ideju ili pretpostavku. Te u svakodnevnom korišćenju reč teorija označava ono što bi se u nauci zvalo hipoteza. Dok reč teorija u nauci označava kulminaciju istraživanja i eksperimenata, vrhunac naučnog rada, nešto nakon čega u datom trenutku nema dalje dok se ne opovrgne tokom naravno neprestanog preispitivanja te teorije i što je osnova i glavna vrednost same nauke.


    Jer, onda je i teorija relativiteta i sto Aki spomenu gravitaciju "samo" teorija, ko ne veruje u teoriju gravitacije moze to uvek da proveri skokom sa tresnje ako hoce, mada nije preporucljivo.

    Kad Darvinova teorija jednog dana bude pala, ti isti koji sada pricaju o ravnoj ploci i misle da je Darvin prevarant ce jedva docekati trenutak da pocnu da ismevaju, sto je velika glupost. To je kao kada bi dolaskom Njutna poceo da ismevas Aristotela ili samog Njutna dolaskom Ajnstajnove teorije relativiteta.
    Last edited by colchonero; 06-05-17, 10:47.

    Comment


    • Originally posted by notorious View Post
      Ko je ono još tvrdio da gravitacija ne postoji, jel priglupi Tesla?
      Kako odmah ulećeš
      Daj dokaz a da nisu ovi ravnopločasti sa yt, na srpskom jeziku.. a na kraju i Njutn je kuvao živu i olovo da dobije zlato... šta sad niko nije savršen.
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Originally posted by miloolja View Post
        Kako odmah ulećeš
        Daj dokaz a da nisu ovi ravnopločasti sa yt, na srpskom jeziku.. a na kraju i Njutn je kuvao živu i olovo da dobije zlato... šta sad niko nije savršen.
        Ili za Ajnstajna sto se prica, da je klasican debil kojem su drugi pisali radove

        Svi su madridisto ovde relativno pobozni ljudi, pobozni kad ima treba nesto, ostatak zivota hardcore Sodoma I Gomora

        Sustina onoga sto ja hocu da kazem je, da smo mi nemerljivo glupa bica koja cesto prolivaju krv bez razloga. A kada pronadjemo neki razlog, koji uvek, po automatizmu izaziva podele, kao recimo religija, prolivanje krvi bude mnogostruko vece.

        Po meni svaka religija je glupa, jer je instrument, krvavo orudje u jednoj sahovskoj partiji velemajstorskih lutkara, svi smo pijuni I nismo bitni. Bitna je igra.

        Milioni bogova, hiljade ratova I stotine miliona zrtava zbog krsta, zvezde, slona, zmije I ostalih simbola.

        Genijalna vrsta
        There's something wrong with me chemically
        Something wrong with me inherently
        The wrong mix in the wrong genes
        I reached the wrong ends by the wrong means
        It was the wrong plan
        In the wrong hands
        With the wrong theory for the wrong man
        The wrong lies, on the wrong vibes
        The wrong questions with the wrong replies

        Comment


        • Da slazem se, ljudi su lako manipulisani religijom. Religija po meni nema nikakve veze sa verom osim sto zloupotrebljava veru- nesto sto je teoriji mirno i dobro, za krvlocne sukobe ratove i ciljeve pozivajuci se na religiju. I to je uvek bilo tako, i u Egiptu i u Grckoj i u Rimu, i u africkim lokalnim religijama i verovanjima pa sve do trenutno najvecih svetskih religija.

          Comment


          • Religija i vjera su dvije razlicite stvari.

            Religija je nametnuta ideologija.

            Vjera je ono sto svako vjeruje, ne postoji covjek koji ne vjeruje u nesto, jer sva njegova uvjerenja i shvatanja svijeta su bazirana na tom belief sistemu.
            sigpic
            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

            Comment


            • Originally posted by Indigo View Post
              Ili za Ajnstajna sto se prica, da je klasican debil kojem su drugi pisali radove

              Svi su madridisto ovde relativno pobozni ljudi, pobozni kad ima treba nesto, ostatak zivota hardcore Sodoma I Gomora

              Sustina onoga sto ja hocu da kazem je, da smo mi nemerljivo glupa bica koja cesto prolivaju krv bez razloga. A kada pronadjemo neki razlog, koji uvek, po automatizmu izaziva podele, kao recimo religija, prolivanje krvi bude mnogostruko vece.

              Po meni svaka religija je glupa, jer je instrument, krvavo orudje u jednoj sahovskoj partiji velemajstorskih lutkara, svi smo pijuni I nismo bitni. Bitna je igra.

              Milioni bogova, hiljade ratova I stotine miliona zrtava zbog krsta, zvezde, slona, zmije I ostalih simbola.

              Genijalna vrsta
              У суштини ми тежимо константно неким поделама. Када не би било религије, мислиш да не би било таквих сукоба?
              У Америци се деле на Трамп/Хилари гласаче и то иде да се раскидају пријатељства, неки чак се посвађају с породицама итд. У Србији на навијачке групе често, па ето не смеш с Звездином мајицом да прођеш кроз крај навијача Партизана, и обрнуто, јер може ко зна шта да ти се деси..
              Да не набрајам више, да нема религије исто би било, само би се нашли неки други поводи..

              Comment


              • Jedino je steta sto se vecinski ne dele kad su u pitanju crnke ili plavuse, tu tek poneki voli samo jednu grupu a vecina se ne buni ni za jedne, moglo bi i tu da dodje do podele pa da mi koji nismo podeljeni imamo manju konkurenciju na obe strane.

                Comment


                • Srećan Đurđevdan svim domaćinima koji slave
                  Srećno i nama koji imamo 3+ slava danas

                  Послато са LG-D838 уз помоћ Тапатока
                  VALENTINO ROSSI #46

                  Comment


                  • Daaaa jagnjetina pffffff
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Originally posted by miloolja View Post
                      Kako odmah ulećeš
                      Daj dokaz a da nisu ovi ravnopločasti sa yt, na srpskom jeziku.. a na kraju i Njutn je kuvao živu i olovo da dobije zlato... šta sad niko nije savršen.
                      U ravnu ploču vjeruju obično oni koji vjeruju u to da je bog stvorio sve, dok ja vjerujem u ono što vidim, ateista 1/1.
                      To što u startu ne prihvatam ono što mi je servirano je druga priča.
                      Pitao sam Malog Fizičara jer je poznato da je Tesla osporavao gravitaciju i vezao sve za magnetno polje. Toliko je glupo da i mi nešto analiziramo kad osim teorija tj. pretpostavki ne postoje dokazi. Učili smo o elektronu, a elektron je nešto što je izmišljeno, neka izmišljena čestica, val, da bi mogli svoju pretpostavku da izguraju. Razumiješ li se u to da možeš tvrditi da su oni u pravu ili nisu? I ta gravitacija nije toliko moćna, da jeste ne bih kao trutić plakao kad ispustim balon.

                      Comment


                      • Hriscani veruju u Boga ne zato da bi on preuzeo na sebe njihove grehove i bespogovorno ih ucinio ''cistim'', vec zbog toga da bi se, bez straha, noseci svoje grehove kao rane, predali sudu Tvorca. ''Da bude volja Tvoja i na zemlji kao na nebu'' - tim recima sija sve ono sto cini vernika.

                        Comment


                        • Screenshot (2).jpg

                          Dos'o je i taj dan !!!

                          Comment


                          • sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Originally posted by madrid View Post
                              [ATTACH=CONFIG]14905[/ATTACH]

                              Dos'o je i taj dan !!!
                              Izgubi ti oči na tom monitoru.

                              Comment


                              • Jeste Bogi tako ali problem je sto mnogi nemaju veze sa verom i Hriscantstvom a pozivaju se da su vernici. Evo ti na primeru Srbije , kod nas zvanicno ima preko 90% Hriscana i 99% religioznih ljudi, a ratujemo po nekoliko puta po veku sto je susta supronost ideje Isusa i njegovog propagiranja. Pa koji si ti vernik kad osim slave i praznika zbog pecenja i po kojeg odlaska u crkvu nemas dodirnih tacaka sa onim sta ti Bog propagira. Meni je najjace kad oni mafijasi od 200 kila okace krst oko vrata ili na kola a za vreme dana urade 20 stvari koje su totalni parodoks tome. Ili kada neko prica kako je Hriscanin pravoslavac a onda na internetu propagira nasilje nad katolicima ili ljudima drugih religija(muslimani, jevreji itd.). Na tribini vodje sve i huligani sve sami ultra religiozni ljudi a jedva cekaju da nabodu nekog i da se potuku sa svima mogucima, a posle toga isti ti prodaju drogu. Samo cekas dan kada ce u novinama izaci da neki religiozni vernik sa "severa" ili "juga" poginuo u mafijaskom obracunu.

                                Comment

                                Working...
                                X