Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Perperoglu sa 34 godine bi opusteno mogao da se koristi u jednoj utakmici nedeljno. A u drugoj Dobric. Sacuvali bi svezeg Perpera za bitan deo sezone, a imali bi i Dobrica koji je jako koristan igrac. Na stranu sto mislim da bi Dobric trebao da igra pre Lazica, ali dobro. Kapiten je kapiten. A sto se Keselja tice, njegovo bivstvovanje u Zvezdi je apsurd i tu se svi slazemo, sem mozda Sarac.
    Last edited by Storm; 22-12-18, 06:22.

    Comment


    • Želeo bih da ukažem na nekoliko spinova, čisto da bi dalja diskusija bila jasnija i da se ne bi isti ponavljali, jer su provaljeni.

      Prvo, priča ide kako se u ovom momentu nema para za kvalitetnog backup pleja koji će biti pravo pojačanje. A istina je da nama ne treba plej koji "pravi razliku", već igrač koji je komplementaran sa Raglandom. Više puta je nekoliko nas pisalo, ali da ponovim: 195+ defanzivni ball handler, dobre fizikalije, tranzicija, pick igra je samo plus. Takođe, takav igrač se trebao dovesti u septembru najkasnije, normalno da je sada dosta teže nešto izbunariti da valja, a i vremenski smo ograničeni kada se uzme u obzir period adaptacije na nov tim, trenera, kontinent. Dakle, greši se u proceni kakav profil i kakav kvalitet treba da poseduje taj backup plej.

      Drugo, vezano za našu struku. Ide priča kako forumaši vide nešto što naša struka ne vidi, da se prave pametni i da bolje znaju od profesionalaca. Posle ne znam koliko godina mi imamo kompletan, vrlo ozbiljan stručni štab. Imam veliko poverenje u sve njih. Mislim da se radi studiozno na svim aspektima vođenja jednog tima kroz sezonu. Nešto se vidi, nešto ne. Naš trener generalno ne voli da otkriva mnogo, nije media friendly i meni je to super. Ćuti i radi, a drugi nek pričaju i neka glume medijske atrakcije na koje će navijači da se lože. Tomić ima svoju filozofiju, na parketu i van njega i to za sada funkcioniše dobro. Nemoguće je da takva grupa ljudi ne vidi ono što forumaš obdaren košarkaškim znanjem malo iznad proseka vidi. Znaju oni sve, šta treba i šta ne treba, gde fali. Dakle, puna podrška za struku sa moje strane uz nadu da će se reagovati, ako se pojavi i najmanja šansa.

      Treće nije toliko spin, koliko je pogrešna procena koja se provlači po temi već duže vreme. Nabrajaju se i prebrajaju igrači koji su "nagomilani" na pozicijama 2 i 3 i onda se iz toga izvlači zaključak da je to previše igrača. Čitam da je Kešelj u toj grupi, a čovek se (zbog povrede Fayea) isključivo gura na 4, ne računam garbage time gde realno može da igra i peticu što se mene tiče. Nenadić se gura na 1. Ostaju Baron, Perper, Lazić, Dobrić, Davidovac i Radanov. To je 6 igrača, a neko je napisao da je idealno da taj broj bude 5. Ok, eto da priznam, nije idealno, ali daleko od toga da je tragično. Na stranu moje mišljenje da je Radanov treba da ostane u FMP-u i da radi ono šta Apić renutno radi. Međutim, druga stvar je u pitanju. Umesto da se bavimo posmatranjem igrača kroz standardne pozicije od 1 do 5, trebalo bi da ih gledamo kroz uloge. Tj. čime koji igrač može da doprinese i u kom momentu, u skladu sa njegovim taktičko-tehničko-fizičkim atributima i strategijom koja nije ista od utakmice do utakmice. Može samo 5 igrača istovremeno na parket, a 12 na utakmicu. Rotacije su normalna stvar, što zbog povreda, odmora, vaspitnih mera, taktike. Ono koliko ja vidim, mi smo sasvim dobro pokriveni svuda, kako defanzivno, tako i ofanzivno, osim na mestu tzv. plejmejkera ili, uže posmatrano, na ulozi defanzivnog ball handlera.

      Comment


      • Originally posted by Storm View Post
        Perperoglu sa 34 godine bi opusteno mogao da se koristi u jednoj utakmici nedeljno. A u drugoj Dobric. Sacuvali bi svezeg Perpera za bitan deo sezone, a imali bi i Dobrica koji je jako koristan igrac. Na stranu sto mislim da bi Dobric trebao da igra pre Lazica, ali dobro. Kapiten je kapiten. A sto se Keselja tice, njegovo bivstvovanje u Zvezdi je apsurd i tu se svi slazemo, sem mozda Sarac.

        Moje licno misljenje uopste ne mora da se slaze sa odlukama kluba i da je moje pisanje ovde u vecini slucajeva vise informativno, nekima se svidjaju te informacije, nekima ne, pa vecina ovde stekne utisak da je i to moje licno. Ja stvarno ne moram u svakom postu da pisem kako sam protiv Fc3 u 12 kao vecina ovde jer sam to odavno napisao, valjda se tim svakodnevnim pisanjem ljudi sebi olaksati bol ili misle da ce uticati na sveopste javno mnenje pa da veceras jedan od zahteva u setnji od 18h bude i izbacivanje FC3 iz rostera, ne znam. pisite i dalje.

        Tomic ima apsolutnu samostalnost u donosenju odluka oko igraca koji ce se skidati u 12, a ko ce biti van 12, NC hteli to da prihvatite kao istinu ili ne, vase pravo,nema uticaja ko ce se skidati niti mu sugerira ko ce igrati i kada. Tako da kritiku zasto je ovaj van 12 a ovaj igra na mestu 4ke a mogao je Zivanovic ili Vasic - Milan Tomic je adresa.
        Last edited by Šarac; 22-12-18, 08:54.

        Comment


        • Originally posted by Šarac View Post
          Moje licno misljenje uopste ne mora da se slaze sa odlukama kluba i da je moje pisanje ovde u vecini slucajeva vise informativno, nekima se svidjaju te informacije, nekima ne, pa vecina ovde stekne utisak da je i to moje licno. Ja stvarno ne moram u svakom postu da pisem kako sam protiv Fc3 u 12 kao vecina ovde jer sam to odavno napisao, valjda se tim svakodnevnim pisanjem ljudi sebi olaksati bol ili misle da ce uticati na sveopste javno mnenje pa da veceras jedan od zahteva u setnji od 18h bude i izbacivanje FC3 iz rostera, ne znam. pisite i dalje.

          Tomic ima apsolutnu samostalnost u donosenju odluka oko igraca koji ce se skidati u 12, a ko ce biti van 12, NC hteli to da prihvatite kao istinu ili ne, vase pravo,nema uticaja ko ce se skidati niti mu sugerira ko ce igrati i kada. Tako da kritiku zasto je ovaj van 12 a ovaj igra na mestu 4ke a mogao je Zivanovic ili Vasic - Milan Tomic je adresa.
          Ja se potpuno slazem sa tobom i jednostavno sam i ja misljenja da se Tomicu u posao ne mesa nikome.
          Ono sto vecini forumasa smeta je nacin na koji je FC3 u timu.
          Nikakva objava potpisivanja ugovora kao sto je uredno obavljeno sa svim igracima.
          E to je Sarac sramota i nepotizam u reziji NC-a.

          Comment


          • Originally posted by Guthrie View Post
            Ja se potpuno slazem sa tobom i jednostavno sam i ja misljenja da se Tomicu u posao ne mesa nikome.
            Ono sto vecini forumasa smeta je nacin na koji je FC3 u timu.
            Nikakva objava potpisivanja ugovora kao sto je uredno obavljeno sa svim igracima.
            E to je Sarac sramota i nepotizam u reziji NC-a.



            I sada kada se ovako napise ispada da ja licno i personalno se slazem sa tom odlukom, a ljudi koji ne pisu ovde ( a citaju pozdrav za njih) vrlo dobro znaju moj stav kakav je bio kada sam vece pre prelaska iz Fmpa u KKCZ bio pitan za misljenje o njegovom prelasku.

            Ja onoliko koliko sam imao slobodnog vremena juce sam uspeo da procitam pisanje nasih navijaca a u vezi pojacanja kod KKP i KK Future, pa to je za nepoverovati. Finansije su nam u dobrom stanju za sada, Mts novi ugovor ce biti ozvanicen verovatno vrlo brzo, to je sigurnost koja ce obezbediti da ovaj roster mirno moze da privede sezonu kraju bez trzavica i da se ne lupeta po tastaturi kako igraci ne zele da igraju zbog plata ako dodje do nekog poraza u narednom periodu, a budimo iskreni bice ih.
            Osnovni razlog zasto se ne dovodi back up play nije ispadanja FC3 iz tima a time NC naljuctio, nisu ni finansije jer gde je za ovih 15 bilo bi i za jos jednog ( pogotovo sto je budzet za plate ove godine manje nego prosle, doduse i prihodi ove su manji), mislim da je strah od rusenje sistema, hemije, uloge koje su vec podeljene. Noris Kol, Theodor, Renfro, Randl, pa sve je to dostupno, da li stvarno neko misli da bi oni pristali da budu backup Raglandu, i kako bi se Raglandu svidelo to da mu se dovede back up koji po CVu je mozda i kvaltetniji od njega.
            Naravno i broj stranaca koji je po meni vec sada preveliki, takdje bi otisao na 7.

            Comment


            • Originally posted by Šarac View Post
              [/B]

              I sada kada se ovako napise ispada da ja licno i personalno se slazem sa tom odlukom, a ljudi koji ne pisu ovde ( a citaju pozdrav za njih) vrlo dobro znaju moj stav kakav je bio kada sam vece pre prelaska iz Fmpa u KKCZ bio pitan za misljenje o njegovom prelasku.

              Ja onoliko koliko sam imao slobodnog vremena juce sam uspeo da procitam pisanje nasih navijaca a u vezi pojacanja kod KKP i KK Future, pa to je za nepoverovati. Finansije su nam u dobrom stanju za sada, Mts novi ugovor ce biti ozvanicen verovatno vrlo brzo, to je sigurnost koja ce obezbediti da ovaj roster mirno moze da privede sezonu kraju bez trzavica i da se ne lupeta po tastaturi kako igraci ne zele da igraju zbog plata ako dodje do nekog poraza u narednom periodu, a budimo iskreni bice ih.
              Osnovni razlog zasto se ne dovodi back up play nije ispadanja FC3 iz tima a time NC naljuctio, nisu ni finansije jer gde je za ovih 15 bilo bi i za jos jednog ( pogotovo sto je budzet za plate ove godine manje nego prosle, doduse i prihodi ove su manji), mislim da je strah od rusenje sistema, hemije, uloge koje su vec podeljene. Noris Kol, Theodor, Renfro, Randl, pa sve je to dostupno, da li stvarno neko misli da bi oni pristali da budu backup Raglandu, i kako bi se Raglandu svidelo to da mu se dovede back up koji po CVu je mozda i kvaltetniji od njega.
              Naravno i broj stranaca koji je po meni vec sada preveliki, takdje bi otisao na 7.
              Nisam ja rekao da se ti slazes sa tom odlukom, ali je cinjenica da je NC tu umesao prste jos pre Tomicevog dolaska.

              Comment


              • Originally posted by Guthrie View Post
                Nisam ja rekao da se ti slazes sa tom odlukom, ali je cinjenica da je NC tu umesao prste jos pre Tomicevog dolaska.
                I Tomic je njega nasledio kao i Ojo i sve ove iz Fmp plus igrace koji su tu bili. I predoceno je FC3 da njega vidi na mestu 3 playa ali da on se licno ne bi trebao zadovoljiti tom ulogom. Od prvog treninga se Nenadic uigrava na poziciji play makera a u nekim setovima igra i na dvojci. Propusteni treninzi zbog povrede rebara, pa onda nepostovanje instrukcije trenera protiv Cibone, Nenadic je ispao iz rotacije, sada se vratio u nadi da ce svoje mesto svojim igrama i zadrzati.

                Krajnji datum za dovodjenje i registraciju igraca u ABA ligi je 20 januar ove godine. Do tada #STAYTUNED
                Last edited by Šarac; 22-12-18, 09:37.

                Comment


                • Ne znam šta je teži zadatak za Tomića: da od Nenadića napravi pleja do mečeva kada se bude rešavalo u ABA ili da osvoji istu.

                  Comment


                  • Regland je profesionalac i igrace ono sto se od njega trazi. Stvar je u tome sto kada udjemo u plej of, ako on slucajno dobije virus, iskrene zglob ili ga sudija napuni licnim greskama mi gubimo titulu 99 posto. S obzirom koliko se rabati to uopste nije nemoguc scenario. Prema tome ne treba se plasiti rusenja sistema koji je krhak i labilan jer previse zavisi od jednog faktora koji se zove Regland. Treba ojacati sistem na mestu gde je on osetljiv i dok jos ima vremena, pa mu tek onda cuvati koheziju.

                    Ako je tesko naci takvo pojacanje a svi su svesni da je neophodno, nije odgovor na to - necemo dovoditi nikoga, nego dovescemo pojacanje ukoliko uspemo da nadjemo adekvatnog igraca.

                    Comment


                    • Krajnji datum za dovodjenje i registraciju igraca u ABA ligi je 20 januar ove godine. Do tada #STAYTUNED
                      Nekoliko puta sam proveravao ...na sajtu Aba lige je i dalje 15.februar


                      https://www.aba-liga.com/files/2018-...2018-19_web.pd

                      Ne mogu da nađem tačne datume odigravanja 1/2f i finala Aba lige ali prilično sam siguran da se 1/2f utakmice igraju u razmaku od 7 dana . Mislim da se i finale ne igra po ranijem sistemu , dan za danom , nego ima malo odmora između utakmica
                      Pišem ovo zbog (ne) opravdanog straha da li će neki naši igrači . pre svih Regland izdržati da igraju oko 30m .Malo sam pogledao ranije sezone ...

                      Sezonu 14/15 su izneli Markus , Čarli ...Jovke gotovo da je imao zanemarljiv učinak ...15/16 nije bitna jer smo finale igrali sa Megom...PO 16/17 smo igrali bez Jovketa ako se neko seća .Na pleju su se menjali Čarli i Nejt a ni jedan ni drugi nisu baš pravi organizatori .

                      Od prvog treninga se Nenadic uigrava na poziciji play makera a u nekim setovima igra i na dvojci.
                      Pisao sam ovo nekoliko puta , stavljao Nenadićevu izjavu , Tomićevu...ali bez uspeha


                      Naš trener generalno ne voli da otkriva mnogo, nije media friendly i meni je to super. Ćuti i radi, a drugi nek pričaju i neka glume medijske atrakcije na koje će navijači da se lože. Tomić ima svoju filozofiju, na parketu i van njega i to za sada funkcioniše dobro. Nemoguće je da takva grupa ljudi ne vidi ono što forumaš obdaren košarkaškim znanjem malo iznad proseka vidi. Znaju oni sve, šta treba i šta ne treba, gde fali. Dakle, puna podrška za struku sa moje strane uz nadu da će se reagovati, ako se pojavi i najmanja šansa.
                      Ovo je inače moj odgovor u raspravama sa prijateljima , van foruma , koji su , kao i većina ovde , zabrinuti šta će se dešavati u martu , aprilu

                      I po milioniti put , ajde da mi uradimo što je do nas , da napunimo Pionir već sledeće nedelje ...pa 2.janurara ...igračima će to puno značiti a mi možemo na kraju sezone da tražimo krivca ako ne bude rezultata , da teramo iz kluba , da psujemo koga treba

                      Ali ajde da i mi nešto uradimo . Meni već neprijatno kad čujem zvaničnog spikera kad izgovara naduvan broj ljudi u hali

                      Comment


                      • Originally posted by Šarac View Post
                        I Tomic je njega nasledio kao i Ojo i sve ove iz Fmp plus igrace koji su tu bili. I predoceno je FC3 da njega vidi na mestu 3 playa ali da on se licno ne bi trebao zadovoljiti tom ulogom. Od prvog treninga se Nenadic uigrava na poziciji play makera a u nekim setovima igra i na dvojci. Propusteni treninzi zbog povrede rebara, pa onda nepostovanje instrukcije trenera protiv Cibone, Nenadic je ispao iz rotacije, sada se vratio u nadi da ce svoje mesto svojim igrama i zadrzati.

                        Krajnji datum za dovodjenje i registraciju igraca u ABA ligi je 20 januar ove godine. Do tada #STAYTUNED
                        Pa nasledio je i Oja i Nenadica, samo sto smo za tu dvojicu obavesteni od strane kluba...
                        Nije stvar u tome da li je mali treci ili prvi plej.
                        Branis neodbranjivo Sarac.

                        Comment


                        • Originally posted by Samo Zvezda View Post
                          Sezonu 14/15 su izneli Markus , Čarli ...Jovke gotovo da je imao zanemarljiv učinak ...15/16 nije bitna jer smo finale igrali sa Megom...PO 16/17 smo igrali bez Jovketa ako se neko seća .Na pleju su se menjali Čarli i Nejt a ni jedan ni drugi nisu baš pravi organizatori .

                          Od prvog treninga se Nenadic uigrava na poziciji play makera a u nekim setovima igra i na dvojci.
                          Pisao sam ovo nekoliko puta , stavljao Nenadićevu izjavu , Tomićevu...ali bez uspeha
                          Jovic je u sezoni 2014/15 igrao 15 minuta prosecno i imao prilicno dobar ucinak za backup pleja, pre svega jer je igrao izuzetnu odbranu (mozda i bolju nego u sezonama kada je bio prvi plej), bio veoma prisutan u skoku, dobro je organizovao igru, razigravao saigrace, nije gubio puno lopti... Bukvalno idealan backup, kakav bi nam i sada bio zlata vredan, tako da nije tacno da mu je ucinak bio zanemarljiv.

                          PO 2016/17 smo igrali bez Jovica jer je bio povredjen, ali smo imali kvalitetnog backup pleja - Voltersa i pouzdanog kombo beka - Dzenkinsa. Pritom, Volters jeste plej, covek je trenutno 4. asistent Evrolige sa 5.6 asistencija po mecu i bolesno dobrim odnosom asistencija i izgubljenih.

                          Tako da je jasno da smo u tim sezonama imali po dva pleja i kombo igraca koji moze da pomogne, ove sezone imamo jednog pleja, tatinog sina rekreativca od 175 cm, a nemamo ni kombo beka. E sad zamisli situaciju kao iz tog PO 2016/17 da ne mozemo da racunamo na prvog pleja - Reglanda, ko bi odigrao ono sto su tada Volters i Dzenkins?

                          Takodje, Nenadic je od 21 utakmice ove sezone odigrao svega 9, a Filip Covic 17, tako da je svakako relevantnije ono sto gledamo na parketu od izjava i insajd informacija sa treninga. Pritom, Nenadic nema 18 godina, nego 24, negde je igrao kosarku i pre ove sezone, neki su (smo) ga i gledali pa mogu da posvedoce da plej nije bio ni igrajuci KLS u Dunavu iz Starih Banovaca...

                          Comment


                          • Originally posted by Nas View Post
                            Jovic je u sezoni 2014/15 igrao 15 minuta prosecno i imao prilicno dobar ucinak za backup pleja, pre svega jer je igrao izuzetnu odbranu (mozda i bolju nego u sezonama kada je bio prvi plej), bio veoma prisutan u skoku, dobro je organizovao igru, razigravao saigrace, nije gubio puno lopti... Bukvalno idealan backup, kakav bi nam i sada bio zlata vredan, tako da nije tacno da mu je ucinak bio zanemarljiv.

                            PO 2016/17 smo igrali bez Jovica jer je bio povredjen, ali smo imali kvalitetnog backup pleja - Voltersa i pouzdanog kombo beka - Dzenkinsa. Pritom, Volters jeste plej, covek je trenutno 4. asistent Evrolige sa 5.6 asistencija po mecu i bolesno dobrim odnosom asistencija i izgubljenih.


                            Tako da je jasno da smo u tim sezonama imali po dva pleja i kombo igraca koji moze da pomogne, ove sezone imamo jednog pleja, tatinog sina rekreativca od 175 cm, a nemamo ni kombo beka. E sad zamisli situaciju kao iz tog PO 2016/17 da ne mozemo da racunamo na prvog pleja - Reglanda, ko bi odigrao ono sto su tada Volters i Dzenkins?

                            Takodje, Nenadic je od 21 utakmice ove sezone odigrao svega 9, a Filip Covic 17, tako da je svakako relevantnije ono sto gledamo na parketu od izjava i insajd informacija sa treninga. Pritom, Nenadic nema 18 godina, nego 24, negde je igrao kosarku i pre ove sezone, neki su (smo) ga i gledali pa mogu da posvedoce da plej nije bio ni igrajuci KLS u Dunavu iz Starih Banovaca...
                            B1- Mislio sam na učinak u PO proiv kkp . Iskreno , nisam našao statistiku iz te serije , više pišem po sećanju

                            B2 - Lako je sada o tome pisati ,mada možda si ti i tada to mislio ali sigurno si bio u manjini .

                            B3- Na to ne smem ni da pomislim .

                            B4-Više se nadam da Tomić zna šta priča kad govori o Nenadiću kao " moguće jednom od boljih jedinica u Evropi"

                            Comment


                            • Ako u 8-9. minutu vidim izmenu Reglend - Nenadic, Filip definitivno vise nije bek ap i to je dovoljno za optimizam.
                              Last edited by Storm; 22-12-18, 15:15.

                              Comment


                              • Auuu, jedva se Buducnost izbori sa nama za Bitadzea...za malo :-D

                                Comment

                                Working...
                                X