Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by la haine View Post
    Kada sam ja Radonjića podržavao (a podržavam ga još uvek), on je bio lemur i nemač pojma, nije imao ni jednu akciji, bio je loš sa tesnim završnicama, robot koji šablonski šravi izmene, ne zna da traži tajm aut. Pljuvanje? Voimjaoca... I da, ide mi poprilično na onu stvar to što sad Radonjića poistovećuju sa bogom, nakon njega potop, on je sistem, on je Zvezda.
    Pa, otisao je u momentu kad je bio Bog...

    Jeste imao on svojih slabosti, ali u zadnju sezonu i po najmanje, bio je neprikosnoven. E, sad to sto smo mi navikli na tako nesto i u stvari ne zelimo "ciklus" sa svim decijim bolestima nego nastavak bozanskih dela, e to je nesto drugo.

    Comment


    • Niti je on bog u trenutku odlaska, niti je neznalica, lemur i šta sve već u prve tri sezone. On je jedan kulturan, vredan i disciplinovan čovek, ali kao i većina, zamenjiv. Niko ga nije oterao, tražio je za Srbiju nemoguće zahteve, a ne tiču se visine primanja. To što do sada nije pronašao angažman govori da nije on baš Greg Popovič, a nije da nije pokušavao menadžer da ga "uvali", čak i pre prošle sezone.

      Comment


      • To sto je nenermalno za Srbiju, to je nenromalno za kosarkasku sekciju I njihov system rada koji se stvorio takav da igraci igraju neisplaceni I da je on morao da vise brine o tome nego o samoj pripremi meca. Opet ovaj momak prica svasta da se lepo izrazim. Cuj glasam za vucica. Ovo stvarno postaje smesno

        Nista ja ne pricam kao o Bogu o DR vec kazem da previse pisete superlative o Alimpijevicu a verujem da ce doci dan kada ce se sve malo vise znati pa cemo videti. Strpljenje je kljuc,a ljudima ovde je sasvim normalno da jednog KLS trenera nazivaju suvim genijem EL formata I novim trenerskim Lukom Doncicem itd..

        Primio je najskuplji tim koji je CZ imala u NC eri koji ima utabane staze sa presikusnim I prekvalitetnim strancima I dobio je to sto je htep. Imas na spisku 20 igraca koje placas ne znas ni sam zasto, a para kao nema a vise se trosi nego proslih godina, zakljucak ako ne krene kao sto s emislilo ce vam sam doci na kraju sezone.

        Kao price pa on je pruzio vise nego sto smo ocekivali,a vi ste ocekivali konkretno sta? Da ne zna da prica, da ne zna da sastavi dve akcije I da ne zna da pozove TO. Kriterijumi su se spustili I na odredjne igrace, pa je sad odlicno daeto da 2-4 poena I da ne napravi 3-4 greske, da se molimo da neko da trojku vec 8 utakmica a Keselj je dobro menadzerska kombinacija to smo znali I nema veze.

        Mogu duze pisati ali necu, klub je zasnovan na 5-6-7 igraca I treba I'm pomoc, navijaci su to osetili I bas zato sto je fudbalska sekcija napravilaodlicne rezultate mi smo morali da dovedemo jos pojacanja da pomognu treneru ali I privuku publiku. Da ne zaboravite NC pravi budzet sa uracunatim kartama..
        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
        2× German League champion (2018, 2019)
        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

        Comment


        • Originally posted by la haine View Post
          Niko ga nije oterao, tražio je za Srbiju nemoguće zahteve, a ne tiču se visine primanja.
          dosta vise tog spina
          radonja je krenuo za USA sa idejom da ce nastaviti svoj rad u kkcz
          i nije on pao sa kruske da ne zna kako stvari funkcionisu u srbiji
          on trazi sve garantovano, cova kaze ne mogu da garantujem nista, pa se nadju na nekoj sredini...kao sto je bilo i do sada
          sto se igrackog kadra tice, novac koji je ulozen u postojecu ekipu bi i radonji bio sasvim dovoljan za konkurentnu ekipu

          sve ovo sto sam napisao, ne znaci da ga idealizujem i da je bio bezgresan, daleko od toga
          ali mi je muka od tog spina kako je on odjavio kkcz, posto to nije istina

          Comment


          • Erik Kantona je svojevremeno rekao – “Možeš da promeniš ženu, politiku, čak i religiju. Ali nikada, nikada ne možeš da promeniš klub za koji navijaš.”

            Prošlo je malo više od pet godina od trenutka kada sam po prvi put u životu mogao da kažem da mrzim Zvezdu. Nije me držalo. Voleo sam je ceo život, ali sećanje na taj dan kada je Robi u suzama otišao iz fudbalskog kluba, i danas me steže u grudima.

            Ne tvrdim da nije bilo i boljih trenera. Uspešnijih svakako jeste. Ali tog dana, otišao je iz kluba jedan od nas. Od nas koji taj klub zaista volimo više od mnogih, gotovo svih stvari u životu. Možda to i nije normalno, ali ljubav je retko racionalna stvar.

            Šest meseci kasnije, u košarkašku sekciju došao je Dejan Radonjić. Iako smo se svi godinama nadali da će se konačno kockice poklopiti, dva neuspešna mandata Karija Pešića pokopali su skoro sve naše nade. Da se razumemo, daleko je Zvezda bila od lošeg tima – jednostavno uvek je falilo malo.

            Ljubav sa Dejom nije bila na prvi pogled. Svi smo nekako mislili da nije red da se neko na nama uči, jer tih šest titula prvaka Crne Gore i isto toliko kupova sa Budućnošću niko nije doživljavao ozbiljno. Prosto, 11 godina je prošlo od osamostaljivanja, i svih 11 godina Budućnost je trijumfovala, a ukupan skor u dobijenim utakmicama finala je 33:5. Što se kupa tiče, ispustili su jedan, tako što je Sutjeska u poslednjoj četvrtini napravila seriju 21:7.Nije sve leglo odmah i zbog toga što se sećamo šta nam je radio igrajući za Lovćen, FMP i Budućnost.Mislili smo, nije uspelo, i to je to – ode Dejo.

            Ali Dejo je ostao.

            Ono što se desilo nakon toga promenilo je suštinski klub koji je do tada bio gubitnički. Ne odmah, ne preko noći, ali korak po korak – Dejo i dečaci koje je trenirao izrasli su u divove. Vratili su nam veru u klub, i podsetili nas koliko zapravo volimo košarku.

            Dejo nas je naučio šta znači biti uz tim. Jer ako njima nije teško da spavaju na aerodromskim klupama i igraju iako se ne sećaju kada je bila poslednja plata i kada će biti sledeća. I kako onda nama da bude teško da oderemo grla i dlanove, koliko god da je bio paklen dan na poslu?

            Upoznajući ga, shvatili smo ono ključno – da je i on jedan od nas. I da smo prokleto ponosni što je to baš tako. Što imamo trenera koji je gospodin, koji ne traži nikad izgovore i uvek je prvi da preuzme odgovornost. Što imamo čoveka uz koga su svi koji su deo tima bolji. Što je od te, mahom dece, napravio ljude, a zatim i velike igrače. Što je sa 12 spartanaca u crveno belom dresu uradio nemoguće mnogo puta. I što smo baš mi bili tu da tome svedočimo. Neću da nabrajam, time bih samo umanjio veličinu učinjenog.

            Objasnio nam je nešto što nikada ranije nismo mogli da shvatimo. Objasnio nam je da, iako će nekada možda neke utakmice i biti izgubljene – da ćemo se ipak radovati u junu. I radovali smo se. Bože, kako smo se radovali, kao deca.

            Radovali smo se u Bambergu, Milanu, Beogradu, Vršcu.

            Radovali smo se u Železniku, Pioniru, Areni.

            Mi, odrasli, ozbiljni ljudi, sa ozbiljnim poslovima, sa ozbiljnim obavezama, celu nedelju oblikovali smo oko toga kad je tekma. Jer samo tada, i samo tamo – verovali smo da je sve oko nas ok, i da je ama baš sve moguće.

            Radovali smo se uz male ili nešto veće ekrane. Naučili smo da gledamo Evroligu i na telefonima, da pratimo live score ABA lige. Da stvorimo prostor u svojim životima i srcima za nešto novo, jako važno.

            Zavoleti Dejana Radonjića, u startu, nije bilo lako. Neko moje lično životno iskustvo kaže da skoro sve te prave i vredne životne priče zahtevaju da se malo potrudiš u startu.

            Nije bilo lako, al je bilo lepo.Kada je otišao, kao da me je meteor udario. Sećam se da je bila subota.

            Navijači su bili neutešni. Klub je to protumačio kao provokaciju čak negde i izdaju. A uopšte nije stvar u tome…Ipak, taj osećaj… Dozvolite mi da budem patetičan za kraj. Znate ono kada imate vezu koja raste polako i dodje u fazu da je sve skoro pa savršeno i čeka se naredni nivo. I onda se ili uplašiš svega, ili se prosto stvori set okolnosti koji učini da to pukne. I to boli, ali prođe. Vremenom.

            Ono što ne prođe nikada je to jedno pitanje – what if…

            Jednog dana – bićemo opet mi u parteru, Dejo na klupi, i siguran sam da ćemo se ponovo radovati.

            A do tada, tu su novi klinci, među njima i novi trener. Mlad, nedovoljno iskusan… Mlađi i od nekih igrača.

            Tek smo počeli da se upoznajemo. Za sada je pobedio je Barselonu i Makabi.

            Dejo nas je naučio da treba strpljenja i podrške da se desi alhemija.

            Ne idemo mi nigde. SJAJAN TEKST, KO IMA VREMENA NEK PROCITA

            Comment


            • Originally posted by djuras View Post
              dosta vise tog spina
              radonja je krenuo za USA sa idejom da ce nastaviti svoj rad u kkcz
              i nije on pao sa kruske da ne zna kako stvari funkcionisu u srbiji
              on trazi sve garantovano, cova kaze ne mogu da garantujem nista, pa se nadju na nekoj sredini...kao sto je bilo i do sada
              sto se igrackog kadra tice, novac koji je ulozen u postojecu ekipu bi i radonji bio sasvim dovoljan za konkurentnu ekipu

              sve ovo sto sam napisao, ne znaci da ga idealizujem i da je bio bezgresan, daleko od toga
              ali mi je muka od tog spina kako je on odjavio kkcz, posto to nije istina
              Ko zna, mozda je Radonjic ocekivao da nadje drugu upravu kada se vrati iz USA...

              Radonjic je postao Bog (naravno kosarkaski i na nivou Srbije i regiona) u zadjih godinu i po dana kada su i navijaci koji su sumnjali u njega poceli da mu pri ulasku u dvoranu pljescu, prave standing ovations ili cak skandiraju njegovo ime. Najkasnije tada je on za vecinu navijaca postao Bog Crvene Zvezde, sa svim svojim manama i vrlinama. I to zbog titula i zbog renomea koji je svojim radom doneo Zvezdi kao i po broju pobeda na klupi Zvezde. I da ne zaboravim, to mu je dobrim delom omogucio N. Covic.

              That bein' said: Niko nam ne garantuje da ce cekanje afirmacije Alimpijevica doneti iste rezultate kao i onomad cekanje na Radonjica. Moze biti gore, isto ili bolje od toga. Sama cinjenica da je to kod radonjica uspelo nije nikakva garancija da ce se to i sada ponoviti. Tu igraju drugi faktori i nadam se da su oni koji su o tome odlucivali imali u vidu iskljucivo te faktore (strucnost, perspektiva, plan na duze staze itd.), a da su faktor "uspelo sa Radonjom, uspece sigurno i sa Alimpijem" potpuno zanemarili.

              Comment


              • Pa sad teško da je to rekao Kantona, prepričao ili uzeo svakako jeste, a ti bi Vladimire Pericu Valtere mogao nekada da staviš uzvore (linkove) tih silnih tekstova koje kopiraš po forumu, ovako ispadaju da su autorski, tj. tvoji, a znamo da nisu.
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Nadam se da ce neko najuriti Covica iz kluba i vratiti Radonju. Ovako ne ide.
                  Nema sanse da izbegnemo poslednje mesto u EL.. Mozemo imati najvise jos 3-4 pobede i to pod uslovom da igramo u Pioniru.
                  Eventualno osvajanje ABA lige, koje se postavlja kao primarni cilj, ce samo zamaskitari propadanje kluba i odloziti suocavanje sa realnoscu. Covic i Alimpije ne mogu vratiti publiku na tribine.. Cak i da osvojimo ABA ligu, sledece godine cemo imati slabiji tim nego ove i klub ce biti zaduzeniji.
                  A eventualno neosvajanje bi znacili vracanje kluba na nivo Pesiceve Zvezde, ali ovog puta uz par milion e duga.
                  Last edited by Antona; 04-11-17, 11:38.

                  Comment


                  • Originally posted by Antona View Post
                    Nadam se da ce neko najuriti Covica iz kluba i vratiti Radonju. Ovako ne ide.
                    Nema sanse da izbegnemo poslednje mesto u EL.. Mozemo imati najvise jos 3-4 pobede i to pod uslovom da igramo u Pioniru.
                    Eventualno osvajanje ABA lige, koje se postavlja kao primarni cilj, ce samo zamaskitari propadanje kluba i odloziti suocavanje sa realnoscu. Covic i Alimpije ne mogu vratiti publiku na tribine.. Cak i da osvojimo ABA ligu, sledece godine cemo imati slabiji tim nego ove i klub ce biti zaduzeniji.
                    A eventualno neosvajanje bi znacili vracanje kluba na nivo Pesiceve Zvezde, ali ovog puta uz par milion e duga.
                    Ovo bi zaista bilo genijalno resenje!Prepostavljam da ce onda Radonja obezbediti stabilno funkcionisanje kluba?Kakvo klinacko igranje menadzmenta. Sigurno ce Radonja + "prvi brat" doneti novu renesansu kluba

                    Comment


                    • Ljudi, budite malo i realni, u društvu u kom živimo Zvezda kakva je danas je realnost, što se zanosite ?

                      Mi živimo u svetu gde ima preko 200000 nezaposlenih mladih ljudi, i oni koji rade uglavnom to čine za platu od 350e mesečno, a sa druge strane lomimo jezike oko Zvezde koja će ravnopravno da se bori sa Realom, CSKA, Fenerom......

                      Comment


                      • Originally posted by Antona View Post
                        Nadam se da ce neko najuriti Covica iz kluba i vratiti Radonju. Ovako ne ide.
                        Nema sanse da izbegnemo poslednje mesto u EL.. Mozemo imati najvise jos 3-4 pobede i to pod uslovom da igramo u Pioniru.
                        Eventualno osvajanje ABA lige, koje se postavlja kao primarni cilj, ce samo zamaskitari propadanje kluba i odloziti suocavanje sa realnoscu. Covic i Alimpije ne mogu vratiti publiku na tribine.. Cak i da osvojimo ABA ligu, sledece godine cemo imati slabiji tim nego ove i klub ce biti zaduzeniji.
                        A eventualno neosvajanje bi znacili vracanje kluba na nivo Pesiceve Zvezde, ali ovog puta uz par milion e duga.
                        Ono kad se SNS bot registruje i na forum. Nisam znao da umete i to. Impresioniran sam.

                        Comment


                        • Originally posted by Antona View Post
                          Nadam se da ce neko najuriti Covica iz kluba i vratiti Radonju. Ovako ne ide.
                          Nema sanse da izbegnemo poslednje mesto u EL.. Mozemo imati najvise jos 3-4 pobede i to pod uslovom da igramo u Pioniru.
                          Eventualno osvajanje ABA lige, koje se postavlja kao primarni cilj, ce samo zamaskitari propadanje kluba i odloziti suocavanje sa realnoscu. Covic i Alimpije ne mogu vratiti publiku na tribine.. Cak i da osvojimo ABA ligu, sledece godine cemo imati slabiji tim nego ove i klub ce biti zaduzeniji.
                          A eventualno neosvajanje bi znacili vracanje kluba na nivo Pesiceve Zvezde, ali ovog puta uz par milion e duga.
                          Vidim znaš da koristiš kompjuter, internet, stavljaš znakove interpunkcije....
                          I onda napišeše ovakav post

                          Comment


                          • Originally posted by Gudura View Post
                            Ovo bi zaista bilo genijalno resenje!Prepostavljam da ce onda Radonja obezbediti stabilno funkcionisanje kluba?Kakvo klinacko igranje menadzmenta. Sigurno ce Radonja + "prvi brat" doneti novu renesansu kluba
                            Ne mora prvi brat, bilo ko u tandemu sa Radonjom je bolje resenje od tandema Covic - Alimpije.
                            Prvi brat da uzme klub i da vrati Radonju, to bi bilo idealno.. Pretpostavljam da bismo preko noci dobili nekoliko miliona sponzorstava. I neki Karic bi takodje bilo odlicno resenje.

                            Comment


                            • Originally posted by Победа View Post
                              Ono kad se SNS bot registruje i na forum. Nisam znao da umete i to. Impresioniran sam.
                              Zar i u sport moraju da se mešaju??? Muka mi je, voleo bih kada bi forum bio restriktivniji prema ovakvim pojavama.
                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment


                              • Originally posted by Победа View Post
                                Ono kad se SNS bot registruje i na forum. Nisam znao da umete i to. Impresioniran sam.
                                Drago mi je da si primetio sta se desava ovde poslednja dva tri dana.
                                Oni koji ne vole nas klub ili im je bitnije nesto drugo iz licnog interesa /po zadatku/ obicno udaraju tamo gde je najveca podeljenost medju nama a to je sadasnji ili bivsi trener i naravno na odnos izmedju onih kojima je bitnija pripadnost stranci i onih koji vise naginju sadasnjem rukovodstvu kluba.
                                Last edited by ikaluka; 04-11-17, 12:07.

                                Comment

                                Working...
                                X