Announcement

Collapse
No announcement yet.

Roland Garros 2013.

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by FC Nadal View Post
    I zaboravio sam jos jednu stvar da kazem.Ako si GOAT,trebao bi se nakon toliko meceva bar malo prilagoditi toj igri protivnika(koju neki ovdje opisuju kao jednodimenzionalnu i veoma jednostavnu) koja ti ne odgovara,kao sto je taj isti protivnik se prilagodio podlozi na kojoj nije znao da trci prvi put kada je na nju krocio i dobiju ga na njegovoj podlozi

    Nemogucnosti prilagodjavanja ja dolazim do toga da je on inferioran u odnosu na Nadala
    Sve sve, al' sad si toliko lupio da je ovde kisa pocela da pada. Znaci uopste do sad nisam upadao u pricu jer ne znam nista oko tenisa, dok vam Prle lepo objasnjava a vi jok i onda izletis sa bukvalno fenomenalnim komentarom, ja sa svim ovim neznanjem ne bih uspeo ovako nesto da napisem za Nadala u obrnutoj situaciji (da se pise o tome). Znaci aplauz.

    Comment


    • Originally posted by Prle! View Post
      @Navras

      Ne liči, jer tačno se zna šta je uzrok Rogerovih poraza od Nadala na šljaci, bio i biće. ;) Ovaj će mu držati predavanja na toj podlozi, kao i na sporom hardu, dok će ovaj njega odrađivati na brzim podlogama i u dvoranama. Druga stvar je što je veoma malo brzih podloga i dvoranskih turnira. Dakle, tu nema skidanja gača, to je čisti match up.
      Sta je uzrok onakve partije u finalu Rima? Je li samo match-up ili se Roger utronjao? Ja bih rekao i jedno i drugo. Izraz lica i pojacano znojenje jasan su pokazatelj straha. Na brzom hardu se igra vrlo malo relevantnih turnira da bi se mogao izvesti neki ozbiljniji zakljucak. Sto se tice sljake tu Federerova situacija nije nista bolja nego Fererova kada dodje do susreta sa Rafom. Ko drugacije tvrdi taj ne zeli da vidi ocigledno.

      Naravno da će se osporavati. Kada igrač izjavi da ne vjeruje u pobjedu uoči polufinalnog duela GS turnira, šta treba, da mu čestitamo na tome ?!
      David mi je antipatičan igrač i izuzetno mi je drago što ga je Rafa maknuo sa #4 na ATP listi, međutim, kad god sam ga osporavao argumentirao sam zašto mislim tako. Kao što ću uvijek pohvaliti recimo njegov servis i ritern, koji su s obzirom na visinu izuzetno dobri.
      Dobijao je Ferer Nadala na hardu i to na slemovima sto Roger recimo nije ucinio. Igrali su dva puta i oba puta je izgubio. Naravno da ne treba i ta izjava je za svaku osudu. Ja uopste nemam problem da to kazem, ali si ti pokrenuo pricu o dvostrukim arsinima, a zapravo je konstantno potenciranje na tome da Ferer skida gace kad se susretne sa Nadalom na sljaci dok se istovremeno za Federerova sramna izdanja opravdanja traze iskljucivo u match-upu klasican primer istih. Samo to i nista vise ;)

      Opet, to nije bila suština moje opaske. Rijetki su igrači koji će izaći na teren protiv TOP 4 i igrati kao da im život od toga zavisi. Smatram da to ne treba opravdavati, kao što je bio slučaj sa Davidovim mečevima protiv TOP 4, naročito Novaka. Fale citati kao dokaz, međutim, čim se sjetim i nakanim da pretražujem forum, dobićeš ih pa makar na PM.
      Ja se apsolutno slazem sa tim da ne treba opravdavati bez obzira da li igraju sa Rogerom, Nadalom ili Novakom, ali isto tako ne moze se pravdati ni Federer kada postupi slicno kao ti igraci. Zapravo, to je jos gore, jer Federeru kada izadje na megdan Nadalu ne prilici da se ponasa kao Troicki recimo, a u Rimu je bilo tako. I ne samo u Rimu.
      Last edited by Navras 16950; 24-05-13, 17:28.
      Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

      Comment


      • Originally posted by maliajnstajn View Post
        Porediti Nadala i Federera po pitanju igre na sljaci je idiotizam.. Nadal ima 70% osvojenih GS titula samo na sljaci dok Federer ima samo jedan GS na sljaci, a svaki ostali ima vise od 3 puta, dok Rafica ne...

        Nadal igra najbolje na sljaci, Federer na travi i na hardu, dok u dvoranama se jedino moze porediti samo sa Samprasom...
        Opet mjesas neke stvari. Federer nikada nije pobedio Nadala na RG, a Nadal je pobedio Federer i na Wimbledon i na AO, naravno za finalnim duelima govorim. Nadal je bio inferioran na travi u odnosu na Rogera ali je tokom godina mnogo napredovao, u 2006 mu je uzeo jedan set, u 2007 dosao je do 5 setova, a u 2008 ga pobjedio. Federer je gubio tri puta u finalima RG-a, i nikada nisto nije promenio, suprotno, on je sve vise inferiorniji. Mislim da su u pravo FC Nadal i Prle kad kazu da Federer skida gace kada igra sa Nadala na sljaci.
        OVAKO

        Comment


        • Da li stvarno neko misli da je u Rimu bilo "klasicno skidanje gaca sa zadnjicom podmazanom vazelinom" ???
          Igrali su toliko meceva, a ovaj bio jos na SLJACI. Po nekim izvorima Rodzer je jos imao povredu ledja (mada to nije toliko bitna vest). Videlo se da je preterano agresivan i da isprobava novu taktiku. Mi ovde pricamo o strahu
          Dayman (a-a-ah...)
          Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
          Champion of the sun (a-a-ah...)
          You're a master of karate and friendship
          For everyone

          Comment


          • Moze li neko biti GOAT ako je ima mnogo losiji skor sa drugim igracem?

            To pitanje sam postavio sebi puno puta. Za mene je odgovor NE, osim ako drugi igrac nije tipa Nadala.

            Dacu objesnjenje. Nadal je GOAT za sljaku. On je bolji od svih drugih sljakasa u istoriji, ukljucujuci i Borga. Cak mogu reci mnogo bolji od svih drugih osim Borga. Od njega ipak nije mnogo bolji.

            Samo u okviru toga se moze posmatrati rivalitet Nadala-Federer. Dvije su stvari u tom rivalitetu bitne.

            Prvo, pola njihovih meceva je igrano na sljaci a pola na drugim podlogama. S druge strane, 70% turnira se igra na drugim podlogama. To sto su disproporcionalno mnogo igrali na sljaci puno govori. Iznad svega da je Rodzer bio uvjerljivo drugi igrac na sljaci tokom veceg dijela Rafine vladavine. Jos prosle godine je bio treci igrac na sljaci. Mozda je i ove. A da nije bolji od GOATA za sljaku nije cudno.

            Drugo, osim u dva meca, finala RG-a 2008. i ovog zadnjeg u Rimu, Federer je bio dostojan protivnik Nadalu na sljaci. To nije mala stvar. Ne mogu prihvatiti da bi se Federer unaprijed predao. Iako mogu prihvatiti da mu se Nadal donekle uvukao u glavu iza Uimbldona 2008. U mecevima 2008. u Uimbldonu, 2009. u Melburnu i 2012. ponovo u Melburnu, Nadal je bio apsolutno na vrhuncu dok je Rodzer bio prosao sami vrh. Od ta tri poraza, dva, onaj 2008. i 2009. pripisujem psihologiji.
            Last edited by NI; 24-05-13, 17:42.

            Comment


            • Originally posted by Gandalf View Post
              Mi ovde pricamo o strahu
              Izraz lica i pojacano znojenje su dokaz tom strahu
              sigpic
              http://www.youtube.com/watch?v=pMJ0-1GGf5k

              Comment


              • Znaci sve se vrti oko Nadala?

                Federer ne moze da pobjedi jednog tenisera(Nadala), dok moze da pobijedi svakog drugog tenisera na svijetu..

                To ne znaci da je Nadal bolji od Federera vec da Nadal ne odgovara Federeru i to je to...

                Federer je najbolji i najuspjesniji teniser svih vremena, brojke sve govore... Kada neko bude imao bolje brojke pricajte o skidanhu Fedovih gaca Nadalu..m
                sigpic
                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                Comment


                • Kad se vec skinu, red je proprati i osusiti;)
                  tjega.jpg
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by LegendaBL View Post
                    Izraz lica i pojacano znojenje su dokaz tom strahu
                    Repliciraj direktno ne moras tako kao da ne kazem sta Vise ce te drugi ceniti ;) Da, izmedju ostalog i to je pokazatelj koliko se prepao. Ceo svet je video sta se desilo, ali ajde, ako ce ti biti lakse neka bude da ih nije skinuo
                    Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

                    Comment


                    • Jao neko još uvijek spominje Federea kao nekog GOAT, tema je Roland Garros 2013, a ne humor. Ovdje se priča o potencijalnim prvacima, dakle ozbiljnije bi bilo da se govori o Tsongi, nego Švicarcu.

                      Comment


                      • Originally posted by Nadalinho View Post
                        Jao neko još uvijek spominje Federea kao nekog GOAT, tema je Roland Garros 2013, a ne humor. Ovdje se priča o potencijalnim prvacima, dakle ozbiljnije bi bilo da se govori o Tsongi, nego Švicarcu.
                        Mi Balkanci smo poznati po humoru, sta ces
                        Dayman (a-a-ah...)
                        Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                        Champion of the sun (a-a-ah...)
                        You're a master of karate and friendship
                        For everyone

                        Comment


                        • Originally posted by Navras View Post
                          Repliciraj direktno ne moras tako kao da ne kazem sta Vise ce te drugi ceniti ;) Da, izmedju ostalog i to je pokazatelj koliko se prepao. Ceo svet je video sta se desilo, ali ajde, ako ce ti biti lakse neka bude da ih nije skinuo
                          Nema potrebe da ti repliciram, uradis ti to meni jer nisi vec sta...a izvini sto nisam prepoznao tvoje "psiholoske" sposobnosti, jbg izgleda da sam ja pogresne skole zavrsavao, to se sve nauci na tv-u
                          sigpic
                          http://www.youtube.com/watch?v=pMJ0-1GGf5k

                          Comment


                          • Kako je krenulo, bice ovo 2 fantasticne i nezaboravne nedelje na Tenis PDF-u.
                            Dayman (a-a-ah...)
                            Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                            Champion of the sun (a-a-ah...)
                            You're a master of karate and friendship
                            For everyone

                            Comment


                            • Originally posted by LegendaBL View Post
                              Nema potrebe da ti repliciram, uradis ti to meni jer nisi vec sta...a izvini sto nisam prepoznao tvoje "psiholoske" sposobnosti, jbg izgleda da sam ja pogresne skole zavrsavao, to se sve nauci na tv-u
                              Naravno, uvek sam direktan ;) Ne znam sta si zavrsavao niti je to bitno za diskusiju, to je bilo tako ocigledno da nikakva posebna znanja nisu neophodna
                              Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

                              Comment


                              • Originally posted by Gandalf View Post
                                Mi Balkanci smo poznati po humoru, sta ces
                                Strpićemo se dok Roger ispadne, pa će valjda malo popustiti

                                Comment

                                Working...
                                X