Announcement

Collapse
No announcement yet.

Barclays Premier League & Championship 2012/13 - Diskusija i komentarisanje utakmica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jesu Spursi blizi pobjedi, samo ako ga ne uvaljaju do 85. minuta bice interesantno. Tada slijedi period u kojem pada pod test psiha ovih igraca. WBA ih razbio na WHL-u u posljednjih 20 minuta cim su se oslobodili i krenuli naprijed.

    To mi je postalo zanimljivo iz razloga jer znam kako je kad te vodi AVB. Neke stvari ti prerastu u alergiju koja te iznova i iznova iritira.
    Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

    Comment


    • Jbt. sad sam tek skonto da su Spursi kupili Lorisa
      Sto nije u prvoj

      Comment


      • Originally posted by tata Mumi View Post
        Jesu Spursi blizi pobjedi, samo ako ga ne uvaljaju do 85. minuta bice interesantno. Tada slijedi period u kojem pada pod test psiha ovih igraca. WBA ih razbio na WHL-u u posljednjih 20 minuta cim su se oslobodili i krenuli naprijed.

        To mi je postalo zanimljivo iz razloga jer znam kako je kad te vodi AVB. Neke stvari ti prerastu u alergiju koja te iznova i iznova iritira.
        Jasno, uvek je panika kad te protivnik napadne zadnjih par minuta, ali cak i ako padnes psihicki mogu i oni da promase neku sansu, jednostavno ne verujem u to da je AVB zacaran i da ce njegov tim uvek primati golove u tom periodu, ima nesto i u nedostatku srece, a mora i to da se okrene kad-tad. Cak i kad stisne Riding zadnjih 10 minuta, meni deluje da je realnije da ga Totenhem da iz kontre. Tako ja vidim ovu utakmicu.
        Cuj prvi maj

        Comment


        • Originally posted by asprilja View Post
          Jasno, uvek je panika kad te protivnik napadne zadnjih par minuta, ali cak i ako padnes psihicki mogu i oni da promase neku sansu, jednostavno ne verujem u to da je AVB zacaran i da ce njegov tim uvek primati golove u tom periodu, ima nesto i u nedostatku srece, a mora i to da se okrene kad-tad. Cak i kad stisne Riding zadnjih 10 minuta, meni deluje da je realnije da ga Totenhem da iz kontre. Tako ja vidim ovu utakmicu.
          Problem je sto AVB-ovi timovi (u Engleskoj bar) uvijek budu pod pritiskom zbog rezultata i onda u zadnjih 10 minuta ulaze sa strahom i kada ga jednom prime, onda se to samo lancano veze. Na osnovu primjera od ranije nekako se ocekuje da ga prime u tom periodu i sada, ali naravno, ne ispunjavaju se uvijek ocekivanja. Kontam sta zelis reci.


          Defoe najraspolozeniji danas.
          Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

          Comment


          • Odavno su trebali doci do 2. gola i sada ga zabijaju, potpuno zasluzeno. Oba gola na isti fazon - povratna sa desne strane u sredinu i plasirana lopta.

            Prva 3 boda su tu.
            Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

            Comment


            • Originally posted by tata Mumi View Post
              Problem je sto AVB-ovi timovi (u Engleskoj bar) uvijek budu pod pritiskom zbog rezultata i onda u zadnjih 10 minuta ulaze sa strahom i kada ga jednom prime, onda se to samo lancano veze. Na osnovu primjera od ranije nekako se ocekuje da ga prime u tom periodu i sada, ali naravno, ne ispunjavaju se uvijek ocekivanja. Kontam sta zelis reci.


              Defoe najraspolozeniji danas.
              Kapiram ja sve to, a to mu je i nova situacija bila kad je dosao u Englesku gde ti protivnik preti zadnjih desetak minuta jer sa onim Portom su oni u tom periodu vec imali upisana 3 boda, a mogli su se i braniti posedom lagano. Evo ga 2:0, jaci su oni mnogo od ovog Ridinga, mislim da ce se oni vratiti odakle su i dosli, nekako mi najtanje deluju, razredjeni nazad, slabi napred. 3:0
              Cuj prvi maj

              Comment


              • Krunisana odlicna partija jos jednim golom. Sjajan je Defoe bio danas. Kretnje, kontrola lopte, izgaranje na terenu, sve je imao. Mozda dodje do hat-tricka, ima vremena.

                AVB ce pocijepati sako zbog radovanja.
                Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                Comment


                • Originally posted by tata Mumi View Post
                  Krunisana odlicna partija jos jednim golom. Sjajan je Defoe bio danas. Kretnje, kontrola lopte, izgaranje na terenu, sve je imao. Mozda dodje do hat-tricka, ima vremena.

                  AVB ce pocijepati sako zbog radovanja.
                  Hoce to kad imas 3 utakmice da spasis posao i reputaciju
                  sigpic
                  "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                  AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                  Comment


                  • Sad bi bila prica, evo uklet je AVB mora njegov tim da gubi bodove pred kraj
                    Cuj prvi maj

                    Comment


                    • Defoe MOTM ocekivano.

                      Tottenham u naredna 2 kola ima nezgodne utakmice: QPR kuci, United u gostima.

                      Evo i Reading dolazi do gola.
                      Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                      Comment




                      • Match.Of.The.Day.2012.09.01.480p.HDTV.x264-mSD

                        Odlicna analiza Arsenalove igre, katastofalne Southamptonove odbrane,
                        City-jevih pojacanja, uticaja Berbatova na igru Fulhama, lose atmosfere
                        i nesviranih penala sa londosnkog derbija, vidjenje jubileja Man Utd-a, kao
                        i posveta poginulim Liverpoolovim navijacima.

                        U svakom slucaju, jos jedna sjajna emisija.
                        It is not the violence that sets a man apart.
                        It's the distance he's prepared to go.

                        Comment


                        • http://www1.skysports.com/football/n...feed_Liverpool

                          "Always the victims, never your fault"
                          TEBI MOJ MANDO, TEBI MOJE SRCE PRIPADA, DRUGE ADMINE LJUBIM LAZNO VOLJETI IH NECU NECU NIKADA!!!

                          "There are only two sides in Liverpool. Liverpool and Liverpool reserves." - Bill Shankly

                          LFC:18+5=THE GREATEST

                          Comment



                          • Poslednji mec ovog 4. kola je ujedno i derbi kola, gde se sastaju Everton i Newcastle. Everton je krenuo silovito u novoj sezoni, pobedivsi na startu konkurenta za titulu, Manchester United, medjutim vrlo su neprijatno iznenadili kada su izgubili od WBA u proslom kolu. Sa druge strane "Svrake" su slabo pocele sezonu iako su u prvom kolu startovali pobedom i to protiv Spursa. Svakako derbi zbog toga sto ce se ove dve ekipe boriti za taj plasman u Evropu, plasman od 4-7 messta, mozda cak i za Ligu Sampiona sledece sezone. Everton je verovatno blag favorit zbog toga sto Newcastle dolazi u dosta izmesanom sastavu zbog povreda igraca i bez trenera koji je suspendovan na dva meca zbog guranja pomocnog sudije u mecu prvog kola protiv Spursa, tako da ce Alan Pardew propustiti i mec sledeceg kola. Moyes protiv Alana u sedam utakmica ima skor od 4 pobeda, dok je Pardew uzeo samo dve. Serija izmedju ovih timova je vrlo zanimljiva gde oba tima imaju po 64 pobede, uz 34 neresena rezultata, i sto je jos neverovatnije, oba tima su u svim tim mecevima postigla 244 gola.

                            Poslednjih pet meceva Evertona:

                            Spoiler
                            1 Sep, 2012, West Bromwich Albion 2 - Everton 0
                            29 Aug, 2012, Everton 5 - Leyton Orient F.C. 0
                            25 Aug, 2012, Aston Villa 1 - Everton 3
                            20 Aug, 2012, Everton 1 - Manchester United 0
                            11 Aug, 2012, Málaga 1 - Everton 0


                            Poslednjih pet meceva Newcastle-a:

                            Spoiler
                            2 Sep, 2012, Newcastle United 1 - Aston Villa 1
                            30 Aug, 2012, Newcastle United 1 - Atromitos 0
                            25 Aug, 2012, Chelsea FC 2 - Newcastle United 0
                            23 Aug, 2012, Atromitos 1 - Newcastle United 1
                            18 Aug, 2012, Newcastle United 2 - Tottenham 1




                            Karamele su jedva docekale da se vrate u ritam, posle internacionalne pauze, u klupskom takmicenju, pogotovo sto igraci imaju jaku volju i zelju da isperu gorak ukus poraza u prethodnom porazu protiv WBA.
                            - Mi jednostavno uzivamo u tim utakmicama koje se igraju ponedeljkom uvece. Pogotovo kad su nam s druge strane klubovi poput Uniteda ili Newcastle-a koji sa sobom dovedu sjajnu navijacku podrsku. Mi se moramo iskupiti nasim navijacima za poraz i losu igru u utakmici protiv WBA i nadamo se da cemo sada slaviti na svom terenu - izjavio je stoper Phil Jagielka uoci utakmice protiv Svraka.
                            - Oni imaju jako puno kreativaca u timu i bice to vrlo teska utakmica ali to je i ujedno i veliki izazov za sve nas, kojem se iskreno radujemo i jedva cekamo pocetak utakmice. Ja i kolege iz odbrane volimo igrati bas protiv napadaca kakvi su Cisse i Ba, igraca koji vole i znaju dati gol. Ako ih mi u tome sprecimo, njihovo samopouzdanje, kao i moral ostatka ekipe pada dole - pojasnio je Jagielka svoju zadatak u vecerasnjoj utakmici.

                            Taj poraz je inace i jedina mrlja Davida Moyesa ove sezone u pohodu na sam PL vrh, nakon sjajnog starta i pobede nad favorizovanim United-om, kasnije je pala i Villa na domacem terenu, a posle i vrlo ubedljiva pobeda u Liga kupu, protiv Leyton Orient-a od 5:0. Sve se cinilo da ce Everton startovati nikad bolje u novoj sezoni da su ih neki cak svrstavali u sam vrh PL-a, medjutim, Steve Clark i WBA su ih vrlo brzo spustili na zemlju, kao i sve ostale koji su tako mislili. Ipak, ovo je jedan od najboljih startova Evertona u proteklih nekoliko godina, jer su po obicaju momci Davida Moyesa uvek imali vrlo slab pocetak i otvaranje sezone, da bi kasnije to silovito nadoknadili na kraju sezone, medjutim ove godine je sasvim druga prica, gde su takvu reputaciju tima koji slabo startuje sezonu potpuno razbili.
                            Ove sezone, glavni igrac Evertona, ce svakako biti belgijski veznjak Marouane Fellaini, koji vec na svom kontu ima dva gola. Naime njega je Moyes pomerio dosta blize golu, gde je on znatno pokazao koliko je opasan po gol kada igra iza napadaca, ali i dalje naravno ima obaveze kada su defanzivni zadaci u pitanju, tako da ce on ove sezone imati vrlo znacajnu ulogu u timu i od njegove forme i igre ce zavisiti konacan plasman Evertona.
                            Samo su Rodwell i Yobo koji je i bio na pozajmici prosle sezone u Fenerbahceu, napustili klub, takodje Royston Drenthe se vratio u Real, a legenda i heroj kluba Tim Cahill je otisao u NY Red Bullse. A posto Moyes svake sezone sklapa tim ni od cega, bez ikakvih finansija, i samo od para prodaje igrace, takav slucaj je bio i ove sezone, i doveo je vrlo zanimljiva i dobra pojacanja, koja ipak tek treba da se pokazu. Povratnik Stiven Piennar koji se vratio posle slabe sezonu u Spursima, je vec pokazao koliko ce bitno pojacanje biti, a tim su pojacali jos jedan Belgijanac, Kevin Mirallas iz Olimpijakosa koji je u Liga kupu bio strelac dva gola, i asistirao dvaput u tom mecu, i Bryan Oviedo iz Kopenhagena koji jos nije dobio dozvolu za rad u Engleskoj, tako da je sigurno da on nece biti spreman za ovaj mec. Kada su u pitanju povrede igrace i izostanci, Moyes ima problema samo sa Gibsonom koji se povredio u utakmici sa WBA nakon sto je povredio butinu i bice odsutan otprilike tri nedelje. "To je briga za mene zato sto je Darron bio veoma konstantan na pocetku sezone, i bio je veoma dobar," rekao je Moyes oficijalnom vebsajtu Evertona. "To je veliki udarac i ostavlja nam prazninu u tom delu terena ,ali moracemo da nadjemo nacin da je popunimo."

                            Moguci sastav:

                            Spoiler
                            (4-2-3-1): Howard; Neville, Distin, Jagielka, Baines; Gueye, Osman; Naismith, Fellaini, Pienaar; Jelavic.




                            "Svrake" sa druge strane su takodje zapocele odlicno pobedom nad Tottenham-om, medjutim poraz od Chelsea-ja i nakon toga remi sa slabom ekipom Aston Ville potpuno su tu startnu pobedu stavili u drugi plan, tako da je forma igraca vrlo upitna pred ovaj vrlo bitan mec. Jedini koji do sada bio na zadatku jeste Hatem Ben-Arfa, ali njegova igra mozda nece biti dovoljna za pozitivan rezultat na Goodison Park-u, igra u kojoj se jos ceka gol Cissea, koji je prosle polusezone bio fenomenalan. Takodje, vrlo bitni izostanci, skoro pola odbrane, i vrlo tezak ispit za asistenta Johna Carvera koji ce voditi utakmicu, kao i onu sledecu protiv Norwicha, jer je Pardew suspendovan zbog vec pomenutog prekrsaja.
                            - "Zao mi je, vec sam se izvinio sudiji ali ucinicu to i javno jer i publika zasluzuje moje izvinjenje zbog te gluposti" - javno se pokajao Alan Pardew.

                            O utakmici je doduse nesto vise rekao, i najavio da momci idu na pobedu.
                            "Oni su nas vrlo lagano pobedili pri kraju prosle sezone i ovo ce biti vrlo teska utakmica za nas," rekao je Pardew. "Bice tesko za svaki tim koji se nadje na Goodison Park-u, kao sto je i Manchester United otkrio, tako da moramo dosta toga da uradimo da bi pobedili. Imaju par vrlo dobrih i odlicnih igraca kako u odbrani tako i u napadu. Everton je vrlo tesko mesto za gostujuce timove i pogotovo za one koji ciljaju na pobedu, ali moji momci kao i ceo tim bas na to i ciljaju."
                            Novopridoslo i letosnje pojacanje iz Ajax-a takodje govori o vecerasnjem mecu:
                            "Gledao sam sazetke s utakmice Evertona protiv Uniteda, gde su domacini bili vrlo agresivni. Igrali su jako dobro, stoga se i mi moramo dobro pripremiti kako nas ne bi iznenadili. Poznajem neke igrace iz Evertona, poput Pienaara s kojim sam igrao u Ajaxu kao i Heitingu iz reprezentacije. Izuzetno su jaki na svom terenu i bice to zahtevna utakmica za nas, ali i za njih je smo i mi dobro pripremljeni."

                            On je ujedno i jedino ozbiljno pojacanje ovoga leta, doduse, Newcastle nije ni imao potrebu za nesto vecom potrosnjom, jer imaju vrlo kvalitetan tim, i jos kada se doda na to da niko bitan nije ni napustio "Svrake" oni samo mogu biti jaci u odnosu na ovu sezonu, barem je tako na papiru. Ali veliki problem su povrede. Naime cak 4 startera nece biti spremno za ovaj mec, a peti je pod upitnikom. Tim Krul je povredio lakat na treningu reprezentacije Holandije i propustice minimum dva meca, dok je Kolocini isto doziveo povredu tetive i nece biti spreman za ovaj mec. Takodje, Danny Simpson i Ryan Taylor su odavno izvan protokola.
                            - "Izgubili smo trojicu od stranih pet koji su poceli sezonu, jer je i Danny Simpson povredjen, tako da je to vrlo znacajan udarac za nas," dodao je Pardew.

                            Pod znakom upitnika za ovaj mec je i Cheik Tiote koji nije dovoljno fit za mec, zbog prethodne povrede prepona. Dosta poteskoca pred ovaj mec za Newcastle, i jasno je zasto je Everton ovde blagi favorit.

                            Moguci sastav:

                            Spoiler
                            (4-4-2): Harper; Anita, S Taylor, Williamson, Santon; Ben Arfa, Cabaye, Tiote, Gutierrez; Cisse, Ba.



                            O utakmici

                            Obe ekipe, karakteristicno igraju slican fudbal, obe ekipe kad zatreba mogu igrati vrlo ofanzivno, ali takodje paze na odbranu i to vrlo dobro. Medjutim s obzirom na povrede u ekipi Alana Pardew-a, tesko ce moci da se drze sa Karamelama. Svakako treba ocekivati utakmicu u kojoj ce verovatno Everton diktirati tempo meca i oslanjati se na posed lopte, dok ce Newcastle graditi igru iz kontri gde su i najopasniji, gde je zapravo Ben Arfa najopasniji.

                            Everton ce igrati klasicno, sa dva veznjaka i dva krilna igraca koja ce u momentima biti ili vrlo ofanzivni, ili ce se povuci i delovati kao vezni igraci, Fellaini ce biti poluspic iza Nikice, ali ce takodje, kao sto sam i rekao, imati obaveze u odbrani i treba ocekivati njegovo rotiranje sa Osmanom na poziciji veznjaka, posto je ovaj slabiji dosta u odbrani. Formacija ce varirati tokom meca, iz 4-2-3-1 u 4-4-1-1, to je sigurno, i to je specijalitet Moyesa koji obozava brze transformacije iz odbrane u napad. Po toj levoj strani kao krilo ce dejstvovati Piennar, koji vise voli da ulazi u sredinu i da salje odatle pasove ka napadacima, i tako otvara mesto Baines-u, koji voli da izadje visoko napred u bude pretnja po gol. Vrlo bitan faktor su ova dva igraca, jer otprilike se oko njih sve desava i od njih pocinje igra, u koju se povremeno ukljucuju Osman i Fellaini, dok ce Nikica Jelavic biti u samom spicu napada i cekati lopte od pomenutih momaka. Takodje, Steven Naismith ce biti udarna snaga na desnom krilu, letosnje pojacanje iz Rangers-a, i to kao slobodan agent dosao, ne treba zaboraviti da on vec ima jednu zabelezenu asistenciju protiv Aston Ville, tako da on moze biti X factor u ovom mecu, ako to ne bude, sasvim sigurno ce umesto njega uci Mirallas.

                            Sto se Newcastle tice, kao sto vec rekoh slicno razmisljaju Moyes i Pardew, ali razlika je u tome sto Alan nece biti na klupi i to je veliki hendikep. Ipak ne treba sumnjati u njegovog asistenta da ce odraditi sve ono sto ovaj bude od njega zatrazio. U odbrani ce Williamson poceti umesto povredjenog Collocinija, dok ce se Anita premestiti sa mesta veznog igraca na mesto levog beka umesto povredjenog Ryana Taylora. Cabaye je najkonstantniji igrac ove ekipe i on prakticno sve radi i deluje kao box to box veznjak, veliki je radnik i doprinosi koliko i odbrani, toliko i napadu svojim dugim loptama ali i sjajnim pasovima po zemlji kroz sredinu. Tiote bi treba ciniti par sa njim, ali je on pod upitnikom i zaista je pitanje ko ce ga zameniti ako on ne bude bio spreman. Sa druge strane, po krilma ce biti Hatem Ben Arfa i Jonas Gutierez, gde ce Hatem mnogo vise doprinositi napadu i delovati skoro kao krilni napadac, a Jonas vise odbrani i bice blizi sredini, tako da ce formacija vise liciti na 4-3-3 nego na 4-4-2. U napadu Senegalski tandem Cisse i Ba, i zanimljivo je napomenuti da je Demba u ovom tandemu dao samo jedan gol i to ove sezone, dok se na gol Papissa jos ceka. Demba ce biti vise free role, i izlazice na krilo ponekad, nece se striktno drzati svoje pozicije, dok ce Cisse biti onaj pravi spic.

                            Glavni sudija na ovom mecu bice Mike Jones. Ocekuje nas jedan odlicna utakmica gde ce tok verovatno odrediti prvi gol, a velike sanse za taj prvi gol imaju izabranici Davida Moyesa, upravo zbog klimave odbrane Svraka zbog povreda. Igraci koje treba gledati su svakako Marouane Fellaini i Hatem Ben-Arfa.
                            sigpic

                            “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                            -Jürgen Klopp

                            Comment


                            • Za 2 minute na terenu covek zabija
                              Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                              Comment


                              • Au al su sudije prsle,neverica

                                Extra tekma,zbog ovoga volim PL ...
                                I LOVE HOUSE MUSIC!!

                                Comment

                                Working...
                                X