Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Gledao sam dubl, ali ne toliko pazljivo. Jeste bio motivisan, ali ako bude bio u Toronto do nedelje to svakako smanjuje sansu u Sinsiju. Nadam se samo da ce na US Openu biti medju 8 nosilaca.
    Na ovim mastersima je mnogog bitno ko je koji nosilac. Evo zato ce Nadal da ima samo jedan tezi mec do finala(Cilica ), a Djokovic je imao tezak zreb. Na Us Openu je ta razlika malo manja.
    Ako bude bio medju 8 nosilaca eventualno neko medju prva cetiri nosilaca ima 4 sanse da ispadne do meca sa Novakom. Ovde je top 8 nosialac imao samo jednu sansu da ispadne do meca sa Novakom.

    Comment


    • Originally posted by Maxx-a View Post
      Uspešno skraćivanje poena je kategorički imperativ za ovu fazu karijere. Koliko samo puta udari FH blizu linije i ostane pozadi i onda protivnici njega krenu da razvlače po terenu...
      Rekoh to isto za duge poene. Ili to ili da poradi na misicima, ako zeli da zadrzi sadasnji stil igre do kraja karijere. Ali pucati se teskom, dalekometnom artiljerijom sa mladim snagama ce ici sve teze sa onakvim ručicama i ramenima..

      Comment


      • Na mišićima radi, pogledaj noge koje su uvek bile njegov adut što se mišića tiče Na rukama teže , verovatno i iz razloga relativne slabosti mišića tokom perioda povrede i bez aktivnog treninga
        Similis simili gaudet

        Comment


        • Jeste malo nabudzeniji u odnosu na pre ... a jeste videli ... dobio je zile na zilama .... Malo su se i miske prokrupnjale.
          sigpic

          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

          Comment


          • Originally posted by NI View Post
            To je tacno, ali ne radi se o danas ili sutra. Radi se o Cicipas ili Zverev. I pored danasnjeg poraza, u sjledcem mecu sa Grkom ce Novak biti veliki favorit, osim mozda ma sljaci kada ce samo biti sa favorit. Sutra mu se moglo desiti da bude pometen od Zvereva. Tako nesto bi imalo prilicne reperkusije.

            PS
            Fenomenalno returnira u dublu.
            Ne znam da li si me shvatio. Kada sam rekao: Ne moraš izgubiti danas da bi ne bi izgubio sutra. Bilo jednom u Londonu. Mislio sam na Federera koji se iskidao da pobedi Vavrinku, a onda predao Novaku finale.

            To sam napisao na tvoje zapažanje da ti je prostrujilo kroz glavu da je izgubio treći set da bi izbegao Zvereva. Rodžer nije morao da izgubi od Stanislasa da bi izbegao Novaka. On je pobedio Stanislasa i izbegao je Novaka tako što se povukao pred meč. Taj poraz mu se ne računa, nigde se ne piše. Samo je sebi uskratio priliku za trofej koji svakako ne bi osvojio jer je Novak tada raznosio sve pred sobom i toga je Rodžer bio svestan kada je donosio odluku.

            Marej je prošle nedelje dobio tri meča i povukao se, završio je turnir ne poražen. Ima takvih primera skoro svake nedelje. Znači Novak ako je mogao trebao je da pobedi Cicipsasa i onda da se povuče sa turnira sa nekim izgovorom.

            Naravno da ja nisam za takve stvari, ali ovo je samo moje razmišljanje na tvoje razmišljanje da je možda izgubio treći set juče da ne bi danas igrao sa Zverom.
            Last edited by goku; 10-08-18, 09:45.

            Comment


            • Originally posted by dekinjo View Post
              Ne znam da li si me shvatio. Kada sam rekao: Ne moraš izgubiti danas da bi ne bi izgubio sutra. Bilo jednom u Londonu. Mislio sam na Federera koji se iskidao da pobedi Vavrinku, a onda predao Novaku finale.

              To sam napisao na tvoje zapažanje da ti je prostrujilo kroz glavu da je izgubio treći set da bi izbegao Zvereva. Rodžer nije morao da izgubi od Stanislasa da bi izbegao Novaka. On je pobedio Stanislasa i izbegao je Novaka tako što se povukao pred meč. Taj poraz mu se ne računa, nigde se ne piše. Samo je sebi uskratio priliku za trofej koji svakako ne bi osvojio jer je Novak tada raznosio sve pred sobom i toga je Rodžer bio svestan kada je donosio odluku.

              Marej je prošle nedelje dobio tri meča i povukao se, završio je turnir ne poražen. Ima takvih primera skoro svake nedelje. Znači Novak ako je mogao trebao je da pobedi Cicipsasa i onda da se povuče sa turnira sa nekim izgovorom.

              Naravno da ja nisam za takve stvari, ali ovo je samo moje razmišljanje na tvoje razmišljanje da je možda izgubio treći set juče da ne bi danas igrao sa Zverom.
              Naravno da je to pravo razmisljanje i mnogo bolja solucija od ove da izgubi od Cicibana .... Ali to pod uslovom da Novak nije zeleo da gura do kraja na ovom turniru. Po meni je zeleo - e sada da li je mogao to je drugo pitanje ...
              sigpic

              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

              Comment


              • Originally posted by NI View Post
                Okolnosti znaju da mijenjaju pristup igri, nacin igre, prioritete itd. Ne znam zasto tako ne bi bilo i sa Novakom.

                Mislim da si pomijesao neke stvari. On je igrao i singl i dubl sa jednakom ambicijom. Prvi cilj su mecevi i dizanje takmicarske forme i, bar mi se tako cini, usavrsavanje igre na mrezi. A ako se ukaze prilka da uzme titulu, zasto da ne.

                Jucer ga je Cicipas iznenadio na nacin slican onome kako ga je Cekinato iznenenadio. Trenirao je sa njime i podcijenio ga je. Ali postoji i razlika u odnosu mec sa Talijanom. Tamo je Novak izgubio dva tajbreka a ovdje maestralno dobio TB.

                Poslije prvog seta sam se pitao hoce li Novak da tanka ili ce probati da nadje rjesenje. Nije tankao. Opredijelio se za ovo drugo. Ali to nije uradio svim srcem. Nije bio 100% motivisan da nadje rjesenje. Svejedno, u 2. i 3. setu je on poceo da nalazi igru za Grka. To ce i te kako da bude od koristi u buducim mecevima. Time je efekt poraza dijelom smanjen.

                Kazem dijelom, jer poslije tri meca u Kanadi, medju igracima se sigurno prica - Novak je jos uvijek ranjiv.
                Onda očigledno ne postoje dugoročni ciljevi. Ne postoji namera da bude broj 1 do kraja godine. Akcenat je Grand Slam. Ali ako bude broj 1 onda super. E tako je odigrao i ovaj turnir.

                Ova igra ima smisla ako se fizicki spremao za beton sezonu. Ako nije tako onda samo malo i razočaran. Al vidim da je većini to kul.

                Kad pogledam najbolje igre 2014 2015 i 2016, jasno je ko dan da ovo juče i ceo turnir u Torontu nema veze sa bilo čim osim interesovanjem i motivacijom...

                Očigledno je da se način razmišljanja suštinski promenio.

                Comment


                • Originally posted by Sandugp View Post
                  Naravno da je to pravo razmisljanje i mnogo bolja solucija od ove da izgubi od Cicibana .... Ali to pod uslovom da Novak nije zeleo da gura do kraja na ovom turniru. Po meni je zeleo - e sada da li je mogao to je drugo pitanje ...
                  Mislim da nije želeo. Morao je da igra prvo kolo, pa još u utorak, znači 6 dana za redom, plus dubl. Onda Sinsi opet od prvog kola. Mislim da je podesio nivo igre i motivaciju da izgubi u ovoj fazi.

                  Pa jel vidiš kako je srećan bio kad je izgubio. Doduše on je uvek srećan kad izgubi.
                  Last edited by goku; 10-08-18, 10:03.

                  Comment


                  • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
                    Onda očigledno ne postoje dugoročni ciljevi. Ne postoji namera da bude broj 1 do kraja godine. Akcenat je Grand Slam. Ali ako bude broj 1 onda super. E tako je odigrao i ovaj turnir.

                    Ova igra ima smisla ako se fizicki spremao za beton sezonu. Ako nije tako onda samo malo i razočaran. Al vidim da je većini to kul.

                    Kad pogledam najbolje igre 2014 2015 i 2016, jasno je ko dan da ovo juče i ceo turnir u Torontu nema veze sa bilo čim osim interesovanjem i motivacijom...

                    Očigledno je da se način razmišljanja suštinski promenio.
                    Postoje dugorocni ciljevi. To je bez sumnje broj 1. U intervjuu od prije par dana mi jedna recenica zaparala usi. Kazem po sjecenju: "Zelim da budem broj jedan ali bojim se da to nije realno ove godine."

                    Nema sumnje da on jucer nije zapeo koliko je mogao. Mislio sam da se radi o manjku motivaciji u stilu da mu se ne da. Sad mi se cinilo da se radilo o doziranju - probacu samo onoliko koliko mi se na terenu ucini da je razumno.

                    ------------

                    Sandu i dekinju,

                    Bilo bi bolje da je dobio Cicipsa i predao Zverevu osim ako nije predaju Zverevu smatro psiholoski losijom opcijom nego poraz od Cicipasa. Poredjenje sa Federerom na WTF nije korektno. Ono je bilo iskljucivo izbjegavanje zbog H2H. Svi su znali, ukljucujuci i Novaka i Rodzera, da je Novak bolji i svi su to prihvatili.

                    Rivalitet Zvereva i Novaka je u kritcnoj fazi. Oni se jos mjerkaju. Nije jasno kakav ce odnos snaga biti medju njma.

                    Originally posted by Maxx-a View Post
                    Videlo se u prvom meču da je trenutna forma nivoa na kom je bila u martu.
                    Brzo si zaboravila martovsku formu. Ajde da si rekla u aprilu ili maju, ali martu.

                    Treba shvatiti tri stvari.

                    1.
                    U Uimbldonu je Novak igrao iznad svojih trenutnih mogucnosti.

                    2.
                    On je jos u procesu dizanja igre. Osim servisa, nista nije dostiglo zeljeni niivo. Kondicija je posebni faktor.

                    3.
                    Novak mijenja igru, postaje agresivniji. To ima dosta veliki prioritet.
                    Last edited by NI; 10-08-18, 10:49.

                    Comment


                    • April i maj se igralo na šljaci a ja govorim o hardu Novakovoj najboljoj podlozi.
                      Jeste da se prerano vratio ali ako želimo sagledati celu situaciju onda ne možemo isključiti delove kao da ih nije bilo (iz kojih god razloga da je igra bila takva )
                      Novakov otac je govorio da bi posle operacije Novaka mogli da vidimo u aprilu ili maju na sljaci što je izgleda i bio prvobitni plan. Novak je pogrešio i uradio suprotno. E sada te posledice i dalje vuče , između ostalog mnogi igrači više veruju u pobedu.

                      Da se nadovežem na komentar za W. Ne mislim da je Wimbledon odigrao iznad trenutnih mogućnosti. Trava mu odgovara očigledno sve više i sa godinama (najmanje zahtevna za telo) i iskustvom Videlo se na Queensu da je igra za podlogu tu, imao je čak i ML u finalu , i u prvim kolima je bio dosta dobar. Prosle godine jedinu titulu uzeo na travi , potom praktično bez" lakta " došao do QF Wimbledona bez obzira koliko su ga razvlačili sa rasporedom.
                      Ove godine je bio skoro pa savršen, od meča sa Edmundom

                      Sasvim je moguce da sporiji više nece više biti mesto gde će pokazivati svoje najbolje partije . Što kontinuiteta tiče to dugoročno nije dobro jer se većina sezone igra na hardu
                      Last edited by Maxx-a; 10-08-18, 11:14.
                      Similis simili gaudet

                      Comment


                      • Meni ova forma i igra nemaju baš nikakvu paralelu sa prolećnom američkom turnejom (avanturom). Počevši od fizilčke pripremljenosti (ko Bog i šeširdžija) do apsolutno svih udaraca,ako se ono guranje loptice tada uopšte zvali udarci.
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment





                        • Attached Files
                          sigpic

                          Comment


                          • Još jedan ovakav sledeće i eto ga pored Borga
                            Similis simili gaudet

                            Comment


                            • Originally posted by torpedo View Post
                              Da je kojim slučajem uzeo Toronto a nakon toga ispao u Sinsinatiju bilo bi drvlje i kamenje po njemu....bitniji mu je Sinsinati, što se trošio, bla bla... Da je kojim slučajem dobio Toronto i dobije Sinsinati a kiksa na US opet ista priča, bilo bi jebeš to bitan je GS... A sva tri turnira sa svojom fizičkom spremom nema šanse da dobije
                              Originally posted by miloolja View Post
                              Ma ne samo sa fizickom spremom, vec nije on na tom nivou jos uvek da moze da uzme sva tri ni slucajno, a lepo se sprema za USO, eno fino servira i riternira sa Kevom u dublu, grize
                              I sta ste navalili na taj Sinsi. Nek ga osvoji tamo neki drugi put, USO je bitan
                              E tako je.
                              Oba posta -sustina.

                              Nole je po meni odigrao da isproba malo beton, forma jos u zagrevanju debelom, al sunce upeklo

                              Odlican mladjani Grk, ali ne mogu jos da dokucim dal' je Nole procenio da ne moze posle 2 seta(verovatno je to), ma sta da trosim vijuge
                              Cestitke Cicipacisu, valjda sam dobro napisala, ima nade za njega-a Nole nek vezba sve sto treba

                              Iza coska je Sinsi a oma tu blizu i USO, bas me interesuje sta ce biti.

                              Nisam razocarana, uzeo, W, jos nesto nek uzme i debela ladovina
                              Last edited by Zoje; 10-08-18, 16:11.
                              Ne shvataj zivot preozbiljno ionako se ziv neces izvuci!

                              Comment


                              • Jedva čekam Sinsinati da vidim šta je naš Nole naumio sa ovim dubl eksperimentom. Mada uopšte ne verujem da može dalje od QF a čisto sumnjam i da želi. Sve što mu želim je gotivan žreb na USO. Za dvoranu i AO se ne brinem do tada mora da se vrati i kondicija i igra i želja a s obzirom da ne brani bodove brzo će i u top 3. Ali ako nastavi sa zombi mood-om onda nam ostaje dubl. Vidi se da voli da pegla u paru.

                                Comment

                                Working...
                                X