Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da je kojim slučajem uzeo Toronto a nakon toga ispao u Sinsinatiju bilo bi drvlje i kamenje po njemu....bitniji mu je Sinsinati, što se trošio, bla bla... Da je kojim slučajem dobio Toronto i dobije Sinsinati a kiksa na US opet ista priča, bilo bi jebeš to bitan je GS... A sva tri turnira sa svojom fizičkom spremom nema šanse da dobije

    Comment


    • Ma ne samo sa fizickom spremom, vec nije on na tom nivou jos uvek da moze da uzme sva tri ni slucajno, a lepo se sprema za USO, eno fino servira i riternira sa Kevom u dublu, grize
      I sta ste navalili na taj Sinsi. Nek ga osvoji tamo neki drugi put, USO je bitan
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Ne vidim zasto bi se rasporedjivanje snage i tempiranje forme zvalo kalkulanstvom.

        Trebao mu je odmor poslije Uimbldona, a danas je jedna nedjelja manje do Kanade nego sto je nekad bila. Vjerovatno je imao i kondicione pripreme. Dosao je kasno u Toronto. I to nesto govori. Sto je bio cilj u Torontu? Mecevi, dizanje forme. Ako se ukaze prilika za titulu, u toliko bolje. Hoce li doci do prave forme do USO? Ne znam. U svakom slucaju ima razloga za optimizam.

        Meni je prostrujalo kroz glavu da je izgubio treci set da bi izbjegao Zvereva. On sutra ne bi imao sansi. Svejedno, vjerovatno nije izgubio zbog toga. Ali i da jeste, ja ne vidim nista posebno lose u tome.
        Last edited by NI; 10-08-18, 06:42.

        Comment


        • Ne moraš izgubiti danas da ne bi izgubio sutra.

          Bilo jednom u Londonu.

          Comment


          • Originally posted by dekinjo View Post
            Ne moraš izgubiti danas da ne bi izgubio sutra.

            Bilo jednom u Londonu.
            To je tacno, ali ne radi se o danas ili sutra. Radi se o Cicipas ili Zverev. I pored danasnjeg poraza, u sjledcem mecu sa Grkom ce Novak biti veliki favorit, osim mozda ma sljaci kada ce samo biti sa favorit. Sutra mu se moglo desiti da bude pometen od Zvereva. Tako nesto bi imalo prilicne reperkusije.

            PS
            Fenomenalno returnira u dublu.

            Comment


            • Pitanje je sada koliko Novaku odgovara da se bakce sa dublom u Torontu. Verovatno je bolje da odmah ode u Sinsinati I trenira tamo...

              Comment


              • Ma kako to? Jesi li gledao mec? Jesi li video kako je igrao i uzivao?

                Sve je ovo priprema.
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Originally posted by miloolja View Post
                  Ma kako to? Jesi li gledao mec? Jesi li video kako je igrao i uzivao?

                  Sve je ovo priprema.
                  Naravno da je priprema. Priprema za USO. Forma 4 nedjelje od danas ce da odlucuje na USO. Vol

                  Ocigledno mnogo radi na volejima. I vidi se ogromni napredak.

                  Comment


                  • Odavno nisam lakse podneo Novakov poraz, pa ni Nole sam nije trunku imao sekiracije na kraju meca.
                    Za vreme i posle dubl meca koliko mu je bitan mec bio sa Cicipasom tek se dalo videti, uzivao je u dublu, dize formu, dosao da oseti beton.
                    Mislim da ce u Sinsiju igrati bolje nego na W.

                    Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

                    Comment


                    • Originally posted by NI View Post
                      Ne vidi zasto bi se rasporedjivanje snage i tempiranje forme zvalo kalkulanstvom.

                      Trebao mu je odmor poslije Uimbldona, a danas je jedna nedjelja manje do Kanade nego sto je nekad bila. Vjerovatno je imao i kondicione pripreme. Dosao je kasno u Toronto. I to nesto govori. Sto je bio cilj u Torontu? Mecevi, dizanje forme. Ako se ukaze prilika za titulu, u toliko bolje. Hoce li doci do prave forme do USO? Ne znam. U svakom slucaju ima razloga za optimizam.

                      Meni je prostrujalo kroz glavu da je izgubio treci set da bi izbjegao Zvereva. On sutra ne bi imao sansi. Svejedno, vjerovatno nije izgubio zbog toga. Ali i da jeste, ja ne vidim nista posebno lose u tome.
                      Nije to Novakov stil. Ova godina je jako čudna i mogu da prihvatim to tempiranje forme. U senci vrhunskih igara tempiranje forme se tek ponekad zavrsavalo porazom u kasnijoj fazi.

                      Koji je razlog da igras singl sa jednom ambicijom i dubl sa drugom? Da ovamo imas blok ritern a posle svoj pravi... Ali ok. Imam poverenja u njega. Kalkulant nikad nije bio, recimo da je ovo taktiziranje po turnirima.... Mada ni to nikad nije radio.

                      Comment


                      • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
                        Nije to Novakov stil. Ova godina je jako čudna i mogu da prihvatim to tempiranje forme. U senci vrhunskih igara tempiranje forme se tek ponekad zavrsavalo porazom u kasnijoj fazi.

                        Koji je razlog da igras singl sa jednom ambicijom i dubl sa drugom? Da ovamo imas blok ritern a posle svoj pravi... Ali ok. Imam poverenja u njega. Kalkulant nikad nije bio, recimo da je ovo taktiziranje po turnirima.... Mada ni to nikad nije radio.
                        Okolnosti znaju da mijenjaju pristup igri, nacin igre, prioritete itd. Ne znam zasto tako ne bi bilo i sa Novakom.

                        Mislim da si pomijesao neke stvari. On je igrao i singl i dubl sa jednakom ambicijom. Prvi cilj su mecevi i dizanje takmicarske forme i, bar mi se tako cini, usavrsavanje igre na mrezi. A ako se ukaze prilka da uzme titulu, zasto da ne.

                        Jucer ga je Cicipas iznenadio na nacin slican onome kako ga je Cekinato iznenenadio. Trenirao je sa njime i podcijenio ga je. Ali postoji i razlika u odnosu mec sa Talijanom. Tamo je Novak izgubio dva tajbreka a ovdje maestralno dobio TB.

                        Poslije prvog seta sam se pitao hoce li Novak da tanka ili ce probati da nadje rjesenje. Nije tankao. Opredijelio se za ovo drugo. Ali to nije uradio svim srcem. Nije bio 100% motivisan da nadje rjesenje. Svejedno, u 2. i 3. setu je on poceo da nalazi igru za Grka. To ce i te kako da bude od koristi u buducim mecevima. Time je efekt poraza dijelom smanjen.

                        Kazem dijelom, jer poslije tri meca u Kanadi, medju igracima se sigurno prica - Novak je jos uvijek ranjiv.
                        Last edited by NI; 10-08-18, 07:03.

                        Comment


                        • S istom ambicijom je igrao, razlika je što servis i volej u dublu prave bitnu razliku, dok u singlu teške noge anuliraju prednosti.

                          Comment


                          • Okolnosti su drugacije, Novak je drugaciji, prioriteti su drugaciji, i bas zbog svega ovoga, ali i onog sto je preziveo i kakve borbe vodio, ma koliko ono kalkulant ruzno zvuci, nemam bas nikakav problem sa tim.

                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Kalkulanstvo i kalulisanje ne znace isto. Jedna je negativna rijec a druga pozitivna. Kao sto muzikant i muzicar ili politikant i politicar ne znace isto.

                              Originally posted by notorious View Post
                              S istom ambicijom je igrao, razlika je što servis i volej u dublu prave bitnu razliku, dok u singlu teške noge anuliraju prednosti.
                              Tacno. Ucinak cemo znati iza USO.
                              Last edited by NI; 10-08-18, 09:06.

                              Comment


                              • Racionalizacija

                                Izgubio zato što se nije dovoljno potegao kada je video da je protivnik bolji a hteo je da traži formu kroz mečeve msm. Videlo se u prvom meču da je trenutna forma nivoa na kom je bila u martu. A to svi vide pa i Tscicipas koji je za tu priliku još podigao nivo svoje igre. Prosto.
                                Onaj jedan return čini mi sa 0 15 na 4 5 Tscicipas servira za meč, je suma sumarum trenutne igre. Ramom na sredinu svog polja

                                Mišljenja sam da Novaku treba još jedan trener pored Vajde .Uspešno skraćivanje poena je kategorički imperativ za ovu fazu karijere. Koliko samo puta udari FH blizu linije i ostane pozadi i onda protivnici njega krenu da razvlače po terenu...
                                Similis simili gaudet

                                Comment

                                Working...
                                X