Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by dekkard View Post
    Prođe godinu dana od toga, ne stoje igrači u mestu a kad krene da se pada to je strmina kao u Val d' Izeru.
    Šta dočekah da u barici Novakovoj branim Federera
    Njegova fizička sprema nije ni blizu toliko loša kakvom je predstavljaš. Posebno ne u komparaciji sa Kirjosovom.
    Moj stav zašto mi je Kirjos povoljniji u 1/4 finalu potkrepio sam argumentima dok se tvoja priča svodi na 'Dajte nam Federera da se igramo'. Neozbiljno, baš.
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
      Vrlo je prosto, primenjivo je za svaku osobu i vazi za svaku osobu. Kada sve ide kako treba on se ne obazire na publiku a kada nesto krene nizbrdo onda mu sve smeta. U datom trenutku to ga ometa ali sustinski im ne zamera. U tim situacijama njega nervira svaka publika, pa cak i ona koja navija za njega. To se videlo protiv Cekinata na RG i protiv Federera u Sinsinatiju. Ne znam kako vam polazi za rukom da tako jednolicno gledate na vecinu stvari. Ali to je moc medija, ako neko izadje i u svim medijima nesto potencira onda se to tako prihvati. Moje misljenje je da je taj njegov odnos sa publikom prilicno preuvelican. Postoje turniri na kojima njega vole, odnedavno vise nego nekad pa se o tome ne prica jer to za biznis nije dobro.

      Elem, opet je bio kaznjen za opustanje i svaki put ce biti. Sada vec kapiram da to ima veze sa malo duzim periodom neophodnim da fokus uvek bude na nivou. Za sada je na nivou samo onda kada je neophodno.
      Kaznjen za opustanje, ali svi su primetili da je Nole bas cesto jako nervozan.
      Verovatno jer nije zadovoljan svojom igrom, pa onda sebi napravi jos gore.
      Sreca pa se izvuce , ali nece moci uvek, bas zbog tog fokusa a izgleda da i za to treba vremena.

      Tacno, nervozan i kad navijaju zbog njega, sve je to izgleda zbog nekog nezadovoljstva, moje misljenje.

      Elem, svako ima neko svoje vidjenje, ne trebaju mi mediji da formiram misljenje ili vidjenje necega.

      No, nebitno, samo nek Nole bude sve bolji
      Ne shvataj zivot preozbiljno ionako se ziv neces izvuci!

      Comment


      • Originally posted by pecaros View Post
        Šta dočekah da u barici Novakovoj branim Federera
        Njegova fizička sprema nije ni blizu toliko loša kakvom je predstavljaš. Posebno ne u komparaciji sa Kirjosovom.
        Moj stav zašto mi je Kirjos povoljniji u 1/4 finalu potkrepio sam argumentima dok se tvoja priča svodi na 'Dajte nam Federera da se igramo'. Neozbiljno, baš.
        Ma ne tvrdim da je on za sprdnju, još uvek su dominantni turniri gde se igra best of three gde on može i sada da igra protiv 80% toura, ali postoje igrači koji su u stanju da sprovedu gameplan koji njemu ne odgovara, da ga dave kao zmija žabu, a Novak je jedan od njih.
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • One koji tvrde da je Rodzerova fizicka sprema losa podsjetio bih da je Federer dva zadnja AO osvoji pobijedisi u finalu u 5 setova. Ove godine 7 godina pladjeg Cilica, a prosle super spremnog Nadala. Prosle godine je osim u finalu, igrao jos dva meca u 5 setova. Poufinale sa Wawrinkom i 4. kolo sa Nishikorijem koji ima izvanredan postotak dobijenih meceva u odlucujucem setu.

          Uzmite u obzir da Federer trosi manje energije na terenu od Novaka i pogoovo Nadala. Nisam siguran da Kirgios ima mentalne kondicije za 5 setova. Federer sigurno ima. Ako dodje do 5. seta, odlucivace mentalna kondicija.

          Comment


          • da se podsetimo i ovoga i kako to britanci rade-koji bre USO

            Wizard

            Comment


            • Originally posted by NI View Post

              Uzmite u obzir da Federer trosi manje energije na terenu od Novaka i pogoovo Nadala. Nisam siguran da Kirgios ima mentalne kondicije za 5 setova. Federer sigurno ima. Ako dodje do 5. seta, odlucivace mentalna kondicija.
              Na osnovu čega tvrdiš ovo, na osnovu subjektivnog utiska, zato što se Nadal sav preznoji već tokom zagrevanja ili zato što Novak često menja majicu? To je samo različita termoregulacija i ništa više.
              A videli smo protiv Andersona kako se ponaša kada meč potraje, kako mu pada fokus, neiznuđene greške, slabije serviranje, sve je to posledica fizičkog pada i to na travi, na podlozi koja je najmanje fizički zahtevna.
              Na USO em se igra na betonu, em je klima kudikamo brutalnija, i kad se na to nadoda 37 godina kada ni jedan dan pauze nije dovoljan za regeneraciju organizma prilično je jasan epilog.
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Ta potrosnja, kao sto sam pisao je, i ostace, misterija.. Cinjenica je da 32-godisnji Nadal ima bolje rezultate od 32-gosisnjeg Federera..

                Last edited by Fića; 01-09-18, 13:18.
                --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

                https://ibb.co/cD1Xnq

                Comment


                • Originally posted by dekkard View Post
                  Na osnovu čega tvrdiš ovo, na osnovu subjektivnog utiska, zato što se Nadal sav preznoji već tokom zagrevanja ili zato što Novak često menja majicu? To je samo različita termoregulacija i ništa više.
                  Na osnovu onoga sto sam rekao u prvom pasusu posta koji si citirao.

                  One koji tvrde da je Rodzerova fizicka sprema losa podsjetio bih da je Federer dva zadnja AO osvoji pobijedisi u finalu u 5 setova. Ove godine 7 godina mladjeg Cilica, a prosle super spremnog Nadala. Prosle godine je osim u finalu, igrao jos dva meca u 5 setova. Poufinale sa Wawrinkom i 4. kolo sa Nishikorijem koji ima izvanredan postotak dobijenih meceva u odlucujucem setu.
                  Zasto si izabrao da ne vidis ono sto bode oci? To samo ti znas.

                  Comment


                  • Originally posted by NI View Post
                    Na osnovu onoga sto sam rekao u prvom pasusu posta koji si citirao.



                    Zasto si izabrao da ne vidis ono sto bode oci? To samo ti znas.
                    A ja sam naveo kontra primer, koji je pritom i svežiji, sa ovogodišnjeg Vimbldona.
                    Uz to rekao sam u jednom u prethodnih postova da nemaju svi igrači sposobnost da iznesu taj gameplan protiv Dede, ali da je Novak jedan od onih koji to može vrlo efikasno da uradi.
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • dekkard,

                      Moguce da je tvoj argument jaci a moguce i da nije. Nebitno, to su razlike u misljenju. Ti si pitao na osnovu cega tvrdim. Bilo je jasno na osnovu cega tvrdim.

                      Comment


                      • Originally posted by dekkard View Post
                        Na osnovu čega tvrdiš ovo, na osnovu subjektivnog utiska, zato što se Nadal sav preznoji već tokom zagrevanja ili zato što Novak često menja majicu?
                        Brate, opste je poznato da Fedjin stil ofanzivnog shotmakera manje trosi od grindera i pushera kao sto su Novak i Rafa. Ovo je malo pregrub opis, jer ipak nisu tako jednodimenzioni i sva trojica su jaki u skoro svim elementima igre, ali to je taj odnos utroska energije. Fedja nema te neke pete i seste brzine, on je vazda u trecoj, on krstari. Gospodin..

                        Comment


                        • Originally posted by Joker View Post
                          Brate, opste je poznato da Fedjin stil ofanzivnog shotmakera manje trosi od grindera i pushera kao sto su Novak i Rafa. Ovo je malo pregrub opis, jer ipak nisu tako jednodimenzioni i sva trojica su jaki u skoro svim elementima igre, ali to je taj odnos utroska energije. Fedja nema te neke pete i seste brzine, on je vazda u trecoj, on krstari. Gospodin..
                          To je više mit nego istina, čim se uđe u četvrti sat igre protiv Dede, pogotovo u ovim godinama šanse njegovih protivnika rapidno rastu.
                          Uostalom, h2h i Nadala i Novaka protiv njega jasno to pokazuju.
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Originally posted by dekkard View Post
                            To je više mit nego istina, čim se uđe u četvrti sat igre protiv Dede, pogotovo u ovim godinama šanse njegovih protivnika rapidno rastu.
                            Uostalom, h2h i Nadala i Novaka protiv njega jasno to pokazuju.
                            Njegovih protivnika ili Novaka i Nadala. Mislim da si lose formulisao. Novakove šanse značajno rastu onog trenutka kad uzme prvi set, tj. Kada povede 1-0. A i bez toga šanse su mu uvek velike. Dok sa Rafom zavisi od podloge. Što se ostalih tiče, procentualni ulazak nekog drugog igrača u 4.sat sa Rogerom je manje od 5%. Ove godine najviše 2 meča, do sada. Možda i samo 1.

                            Comment


                            • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
                              Njegovih protivnika ili Novaka i Nadala. Mislim da si lose formulisao. Novakove šanse značajno rastu onog trenutka kad uzme prvi set, tj. Kada povede 1-0. A i bez toga šanse su mu uvek velike. Dok sa Rafom zavisi od podloge. Što se ostalih tiče, procentualni ulazak nekog drugog igrača u 4.sat sa Rogerom je manje od 5%. Ove godine najviše 2 meča, do sada. Možda i samo 1.
                              Jok tebrex, Anderson nije ni Nadal ni Novak. Oko ovog ostalog ne znam statistiku, a i pitanje je koliko je relevantna s obzirom koliko se parametara menja s vremenom.
                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment


                              • Evo Nik dobio po nosu. Nije realno pričati o nekim iznenađenjima. Kirjos je pajac i on nikome nije pretnja u 3 seta. On ne može imati ozbiljan stav duže od pola sata a kamoli nesto drugo. On samo igra tenis, samo udara. Iza njegove igre ne postoji taktika. Novak bi ga isto dobio 3-0.

                                Comment

                                Working...
                                X