Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Meni Novak uopste nije bio losIzgubio jeste,ali u odnosu na RG postoji ogroman napredak.Doci ce i samopouzdanje

    Comment


    • U redu je 2 do 3 meca ovako izgubiti. Mozes da se vadis sa nekim razumnim izgovorima. Sve preko toga krece vec da postaje problem. Ocigledno je da je Novak bolji od Marina. Bio je bolji skoro 2 cela seta. Nije izgubio jer se uplasio Marina niti je Marin preokrenuo. Novak je porazio sam sebe.

      Pritisak je bio veliki jer je on sebi postavio ocekivanja koja su previsoka. On prica jedno ali duboko u sebi ne misli to. On je mislio da je favorit na turniru.

      Naravno tako je jer ima sampionski mentalitet. Ali to trenutno mora da se modifikuje.

      Spreman je fizicki i igra je tu. Fali malo pomoći od više sile. Bez toga ne može.

      Comment


      • Trava je najzahtevnija podloga sto se psiholoskog aspekta tice (sljaka je to za fizikalije). Ako imas pritivnika koga ide servis (Anderson 2015, Kveri 2016) moras da prikupis svo strpljenje ovog sveta i da gledas da budes sto bolji na riternu kako bi docekao taj kljucni momenat. Novak to jos nema. Videlo se u zadnjem gejmu kada je Cila servirao za pobedu.. Novak je digao ruke.
        Jedina Novakova sansa na W je da izbegne velike bombardere u prva 4 kola (Kveri, Anderson, Zverev). Sa druge strane ne znam ni kako bi se nosio sa s-v igracima tipa Stahovski, Miler, matori Zverev.. i tu treba dosta strpljenja i dobrih passing shotova.. On to nema, barem za sada.
        Mozda ga, sto bi se reklo ,"ukaki" pa dobije Lorencija, Pelju, Soka, Bustu, Gofana, Tima.. u tom slucaju sanse bi drasticno porasle...
        --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

        https://ibb.co/cD1Xnq

        Comment


        • Originally posted by Fića View Post
          Trava je najzahtevnija podloga sto se psiholoskog aspekta tice (sljaka je to za fizikalije). Ako imas pritivnika koga ide servis (Anderson 2015, Kveri 2016) moras da prikupis svo strpljenje ovog sveta i da gledas da budes sto bolji na riternu kako bi docekao taj kljucni momenat. Novak to jos nema. Videlo se u zadnjem gejmu kada je Cila servirao za pobedu.. Novak je digao ruke.
          Jedina Novakova sansa na W je da izbegne velike bombardere u prva 4 kola (Kveri, Anderson, Zverev). Sa druge strane ne znam ni kako bi se nosio sa s-v igracima tipa Stahovski, Miler, matori Zverev.. i tu treba dosta strpljenja i dobrih passing shotova.. On to nema, barem za sada.
          Mozda ga, sto bi se reklo ,"ukaki" pa dobije Lorencija, Pelju, Soka, Bustu, Gofana, Tima.. u tom slucaju sanse bi drasticno porasle...
          Suština je da njemu to ne treba. On ili mora da izađe i odere takve igrače ili da podnese pritisak tesnog meča. Nije isključeno da on ima pravi fokus i da on glatko pobedi nekog protivnika ali tesni mečevi su do sada postojali i u Rimu i u Parizu i u Queensu. Nema bežanja od toga. Cilj nije titula na Wimbledonu. Cilj je da se pregrmi ono najstrašnije.

          Edit: Da je to pregrmeo u Parizu. Pobedio bi Marina i bio bi medju favoritima za Wimbledon.
          Last edited by Ljubitelj tenisa; 25-06-18, 21:46.

          Comment


          • Originally posted by gagana View Post
            Meni Novak uopste nije bio losIzgubio jeste,ali u odnosu na RG postoji ogroman napredak.Doci ce i samopouzdanje
            Pa u tome jeste problem. Sto je najgore za sampiona? Igrati dobro, biti bolji i izgubiti!

            On moze da osvoji Uimbldon a moze da ima tesko razocaranje u ranim kolima. Nazalost, ovo drugo je vjerovatnije. Svejedno, za njega bi bilo dobro da se sretne s jednim velikim serverom i pobijedi ga. To je nacin da se prevazidje mentalna blokada. Ona se ne prevazilazi na treninzima.

            Comment


            • http://novakindiafans.com/an-intervi...onships-final/

              Comment


              • U intervjuu je potvrdiio da mu se ruka stegla na 4:3. Ali pokusava da umanji problem. Nije to samo bila dupla. Poen iza je igrao lose. Isto tako za treci set. Nije bio toliko izjednacen. Marin je imao konytrolu citavo vrijeme.

                Comment


                • Kod njega je sve vrijeme primjetan taj gubitak brzine pri lateralnom kretanju, što je svakako posljedica kako dugog neigranja, tako i još nedovoljne fizičke spreme. Za igrača koji mnogo toga bazira na fenomenalnom pokrivanju terena to je bitan gubitak, ali nadoknadiv. Mislim da može dosta na Wimbledonu, no prave stvari ipak očekujem na američkoj turneji.
                  “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                  Comment


                  • Mislim da sa ovom igrom Novak dolazi do druge nedelje W, dokle će da dođe zavisi od potrošenosti, bitno je da mečevi ne traju duže od dva sata u tim prvim kolima.
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Dakle, Novak je def 12ti nosilac i ne moze da se sastane sa prvom cetvoricom... Fedom, Rafom, Sasom ili Marinom... pre ČF.

                      tt
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Originally posted by miloolja View Post
                        Dakle, Novak je def 12ti nosilac i ne moze da se sastane sa prvom cetvoricom... Fedom, Rafom, Sasom ili Marinom... pre ČF.

                        tt
                        To je dobro. Mislim da se sigurno probija u drugu nedelju. Bice dobrog tenisa. Jedva cekam žreb. U petak je u 10.00h

                        Comment


                        • U 10? Hmmm po njihovom ili nasem? Nesto rano to..

                          Edit: u 10 po njihovom, dakle u 11h.

                          tt
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Za Queens treba napomenuti jos jednu stvar. Novak je trenirao na travi mislim 3,4 dana samo a pre toga 5 nije uopste pipao reket. Sa toliko treninga ipak kapa dole i za plasman u finale. On je imao puno svojih rutina teniskih pre meca i tokom meca, koje se najvise odnose na smanjivanje tenzije u glavi. Mislim da se tim i mnogim drugim navikama koje su ga odvele na prvo mesto nije u potpunosti vratio. To je posledica toga sto tenis nije prioritet broj 1.

                            Comment


                            • Originally posted by miloolja View Post
                              Edit: u 10 po njihovom, dakle u 11h.
                              Igrom slucaja, bas u to vreme sam u Londonu, nadam se da donosim srecu Novaku
                              Non-Calendar Year Grand Slam - Stands alone
                              Holding all 4 Majors titles on 3 different surfaces at once - Stands alone
                              30 consecutive match wins - Stands alone
                              3+ consecutive finals in all 4 Majors - Stands alone
                              Australian Open 3 consecutive titles - Stands alone

                              Comment


                              • Originally posted by Milutinov Tata View Post
                                Igrom slucaja, bas u to vreme sam u Londonu, nadam se da donosim srecu Novaku
                                Verujem da mozes Tata, verujem da mozes

                                tt
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X