Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by NI View Post
    Sve bih se slozi sa tobom da je Marin brejknuo u 7. gemu 1. seta, uzeo ga sa 6:4 a potom TB sa 7:6. Medjutim, Novak je uzeo 1. set, bio bitno bolji u 2. i onda choknuo u TB. Nacin na koji je izgubio mora da ostavi posljedice. On je slicno izgubio i od Cekinata, ali ovo danas je gore. mnogo gore. Nije bilorazloga da tako chokne.
    Nijedan poraz ne moze da se meri sa RG 2015. Ovaj danas je jako težak ali Novakova emocionalna inteligencija je najveća na Tour-u a i šire u sportu generalno. Mislim da će slika biti drugačija za 2 do 3 dana. Vajda je za to zadužen.

    Ipak je ova igra bolja od igre na RG. To znaci da je reakcija bila dobra posle RG. Zna on gde da potrazi pozitivnu energiju.

    NI svaka cast na izlaganju. Osecam duznost da to napisem Volim to da čitam.

    Ipak idalje mislim da nismo na tlu koje odgovara Novaku. Treba da se sklope kockice. Noleta najvise vole u Kini i Rimu. U Australiji se takodje odlicno oseca.

    Poraz jeste tezak ali napredak je opet vidljiv a situacija je daleko bolja nego u januaru. Kakve god njegove ambicije i zelje bile, stvari idu u pravom smeru.

    Comment


    • Hvala na ohrabrenju.

      Naredak je neosporan.

      Na RG 2015. je fenomenalni Vavrinka bio bolji. Danas je odlicni Marin bio losiji veci dio meca. Na RG 2011. je splet okolnosti presudio, ali ukupno gledajuci je Novak bio bolji od Federera u tom trenutku, pogotovo na sljaci.
      Last edited by NI; 24-06-18, 20:25.

      Comment


      • Originally posted by pecaros View Post
        Nisam ovo doživeo kao težak poraz a verujem da je i Novaku slično pao.
        Svrha učešća u Kvinsu jeste priprema za Vimbldon i ukoliko se posmatra iz te vizure ima se sa čim na Slem izaći.
        Navikao se na podlogu, odigrao neke dobre mečeve i najbitnije proradio je servis.
        Žal za titulom svakako stoji ali nije smak sveta, idemo dalje.
        Ja se eto slažem sa Pecom, čini mi se da sve ide na bolje a Novak NE odustaje. Odgledala sam samo kraj (počela da pratim taj brejk preko livescora, imala manju saobraćajku-naravno nisam ja vozila haha) ništa strašno ali stigla sam kući da upalim TV tek od polovine trećeg i da, delovao je pomalo slomljeno, ona sudijska greška kod servisa za 4:4 ga je izbacila iz koloseka, a od tog momenta mi je delovalo kao da će baš da zaplače, ništa nije išlo kako treba.

        Ali ja znam, da on zna (radnju) Moje apsolutno poverenje da ovo ide na bolje i da se vraća

        Nole
        "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

        Comment


        • Kvota na Novaka je drasticno pala sto se W tice. sa 7,5 na 5,5 sto je bas puno..

          Generalno gledano ostaje ono jedno pitanje koje nikako da nadje odgovor.. Wtf 2016, Rim 2017, Kvins 2018.. vrlo dobro odigrane partije onda raspad u finalu. Povreda ili glava, bice da je ovo drugo. S' tim da ovo danas i nije bio 100%ni raspad ali je pad nicim izazvan bio osetljiv. Prakticno dobijena partija protiv vrlo labilnog tenisera sklizi iz ruku.. Psiha pre svega.. Igra je donekle tu ali glave nidje.
          Jos par analogija mi padaju na pamet dok pisem.. Kveri W 2016 i Cekinato Rg 2018, copy - paste.
          --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

          https://ibb.co/cD1Xnq

          Comment


          • U kom kolu može na prva četiri na Wimbldonu? Idealno bi bilo da bude u delu gde su Zverev i Nadal.

            Comment


            • U QF, a kolo pre toga ide na nekog od 5.-8. mesta
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Novaku bi idealno bilo da igra najraniji moguci mec sa Nadalom. Bio bi favorit a pobjeda bi digla samopouzdanje.

                Comment


                • Originally posted by NI View Post
                  Hvala na ohrabrenju.

                  Naredak je neosporan.

                  Na RG 2015. je fenomenalni Vavrinka bio bolji. Danas je odlicni Marin bio losiji veci dio meca. Na RG 2011. je splet okolnosti presudio, ali ukupno gledajuci je Novak bio bolji od Federera u tom trenutku, pogotovo na sljaci.
                  Sumnjam da Novak to tako analizira. Svestan je da je situacija potpuno drugačija. Ipak je Marin Grend Slem sampion, i vise puta finalista. Nije neznalica a Novakov put je trnovit.

                  Ovi porazi su siguran put na vrh. Marin je posle Rogera u najboljoj formi na travi.

                  Ono sto je meni vec sada jasno je da pojacanje u strucnom stabu treba. Samo sad nije trenutak za to i rano je.

                  Polufinale Rima, 1/4 RG, finale Queens. Sada vec moze da se analizira igra. Novak je realno uvek bio bolji u drugom delu sezone posle US OPENa.

                  Hteo bih i da naglasim scenario koji jeste moguc a to je da do povratka nece doci malo duze. Federer 5 godina nije uzeo Grend Slem. Nadal mislim 3 godine...

                  Comment


                  • Novak mora da počne da pobeđuje mečeve kao što je ovaj danas ili onaj protiv Čekinata na RG-u kako bi podigao samopouzdanje. Mislim da nije bitnan protivnik već način na koji će doći do te pobede. U poslednje vreme svaki tesan meč gubi.
                    Njemu treba neka pobeda u meču u kojem zaostaje set ili dva.

                    Comment


                    • Originally posted by NI View Post
                      Sve bih se slozi sa tobom da je Marin brejknuo u 7. gemu 1. seta, uzeo ga sa 6:4 a potom TB sa 7:6. Medjutim, Novak je uzeo 1. set, bio bitno bolji u 2. i onda choknuo u TB. Nacin na koji je izgubio mora da ostavi posljedice. On je slicno izgubio i od Cekinata, ali ovo danas je gore. mnogo gore. Nije bilo razloga da tako chokne.
                      U početku sam verovao da će povratak ići brzo.
                      Vremenom sam korigovao očekivanja jer mi je postalo jasno da sve i odmah nije put kojim će se vratiti.
                      Moralo se jedno po jedno što menjati što popravljati.
                      Pre radova napravljena su dva velika koraka, Vajda i Grič.
                      Potom se prionulo na posao.
                      Rad je dao rezultate u vidu poboljšanja elemenata same igre dok je za kraj ostalo u potpunosti povratiti samopouzdanje.
                      To se po meni neće desiti sve dok ne uzme Slem.
                      sigpic

                      Comment


                      • Pozdrav s dalekog istoka...

                        I

                        Ajd vozdra Nole...muka je to naći pristojan streaming ovde

                        Svaka čast barba Marine bio si danas bolji

                        Nole javi se ono kad budeš bio spreman, tipa USO ili posle, izgledaš sve bolje ali ne i najbolje da uzmes 500tku

                        Tebi je najteže

                        Sent from my SM-G955F using Tapatalk

                        Comment


                        • Originally posted by Weltschmerz View Post
                          Novak mora da počne da pobeđuje mečeve kao što je ovaj danas ili onaj protiv Čekinata na RG-u kako bi podigao samopouzdanje. Mislim da nije bitnan protivnik već način na koji će doći do te pobede. U poslednje vreme svaki tesan meč gubi.
                          Njemu treba neka pobeda u meču u kojem zaostaje set ili dva.
                          Mora početi ne poklanjati poene u bitnim momentima. Drugi set 5-4 15-30 i izbaci FH onako iz čista mira, nekadašnji Novak bi tu završio meč, završio bi i on danas da je uzeo taj poen.

                          Comment


                          • Novak laže sebe u vezi sa svojim očekivanjima. Mislim da ima i toga. Privikava se jos uvek na novonastalu situaciju jer ipak igra dobro ali nedovoljno dobro. I onda i ocekivanja se menjaju, cas nisam favorit pa pocistim Grigora lagano, pa onda ipak igram bolje nego sto sam mislio, dobicu Marina. Ups, ovo je ipak bilo vraški teško danas.

                            Comment


                            • Originally posted by notorious View Post
                              Mora početi ne poklanjati poene u bitnim momentima. Drugi set 5-4 15-30 i izbaci FH onako iz čista mira, nekadašnji Novak bi tu završio meč, završio bi i on danas da je uzeo taj poen.
                              100% si u pravu.

                              Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
                              Novak laže sebe u vezi sa svojim očekivanjima. Mislim da ima i toga. Privikava se jos uvek na novonastalu situaciju jer ipak igra dobro ali nedovoljno dobro. I onda i ocekivanja se menjaju, cas nisam favorit pa pocistim Grigora lagano, pa onda ipak igram bolje nego sto sam mislio, dobicu Marina. Ups, ovo je ipak bilo vraški teško danas.
                              Ne bih rekao da laze sebe. To je znak manjka samopouzdanja.

                              On je svjestan da igra dovoljno dobro. Kad je zadnji put tako igrao, dobijajo je Cilice, Dimitrove, Raonice itd. sa lakocom. Medjutim, kad dodju kriticni poeni, ta igra iscezne. Pojavi se strah, nesigurnost...

                              To se ne moze popraviti boljom formom. Bolja forma ce donijeti da svaki 10 mec bude kritican umjesto da svaki 5 mec bude kritican. Ali kad je kriticno treba samouvjerenje. A ono se dobija samo pobjedama u kriticnim mecevima i osvajanjem turnira. Mislio sam da je prelomio pobjedom nad Nisikorijem u Rimu. Ali nije, Cekinato i Cilic su dokaz.
                              Last edited by NI; 24-06-18, 22:11.

                              Comment


                              • Ni meni se ne svidja nacin na koji je izgubio. Uoci meca sam davao prednost Cilicu, ali tokom drugog seta je delovalo da je pitanje trenutka kada ce prelomiti, no nije uspeo, jos je dobro zabrljao u TB. Trebala mu je ova pobeda, nikako da dobije ovakve meceve, sem protiv Nisikorija u Rimu. Na Vimbldonu ce dosta zavisiti od zreba.
                                Non-Calendar Year Grand Slam - Stands alone
                                Holding all 4 Majors titles on 3 different surfaces at once - Stands alone
                                30 consecutive match wins - Stands alone
                                3+ consecutive finals in all 4 Majors - Stands alone
                                Australian Open 3 consecutive titles - Stands alone

                                Comment

                                Working...
                                X