Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Larisa View Post
    Postoji mogućnost, da ga ne mrzi, nego je jednostavno takav plan sa štabom; da se fizički ne forsira (uzalud) ako se ne oseća stopostotno okej.

    Ipak su te njegove izjave o eventualnoj povredi (te lakta, te ramena, levog, desnog...) pomalo nejasne i nepotpune, što je normalno. Kaže “na dobrom putu ka oporavku” ili sl, “ne osećam bol” pa onda “ne želim sad o tome”

    Okej je da se štedi i da se dozifikuje po potrebi. Imam utisak da testira sebe i da nije samo on u priči, nego sa ekipom sve radi po dogovoru
    To je i te kako moguce.

    Comment


    • Originally posted by Larisa View Post
      Postoji mogućnost, da ga ne mrzi, nego je jednostavno takav plan sa štabom; da se fizički ne forsira (uzalud) ako se ne oseća stopostotno okej.

      Ipak su te njegove izjave o eventualnoj povredi (te lakta, te ramena, levog, desnog...) pomalo nejasne i nepotpune, što je normalno. Kaže “na dobrom putu ka oporavku” ili sl, “ne osećam bol” pa onda “ne želim sad o tome”

      Okej je da se štedi i da se dozifikuje po potrebi. Imam utisak da testira sebe i da nije samo on u priči, nego sa ekipom sve radi po dogovoru
      Mora biti neke istine u onome što govori a najvise u onome što radi.

      Ja to vidim na sledeci nacin: Čovek je 4x proglašavan za najboljeg sportistu godine. Znači moraš biti brilijantan da bi to postigao. Poput vrhunske mašine. A vrhunsku mašinu kad akaš stalno, pališ gasiš to vremenom počne da propada. Novak to sad radi sa sobom. Našpanuje se, sve dovede na najviši nivo i onda 2 meseca vrati na ler. Pa opet 2 meseca pun gas, pa 2 meseca ler. Što se tiče forme prilično je jasno zašto je ovakva kada tako radi. A što se tiče zdravlja ne bih komentarisao. Ali uvek vazi ta jednačina koliko si uložio toliko si zaradio. Novak se ove godine nije pretrgao i može biti da postoje razlozi za to koje mi ne znamo. Ali ova formula, ove sezone je sranje.

      Comment


      • Originally posted by Marija81 View Post
        Najviše volim ove što posle poraza dođu da pametuju kako je ovde ili onde pogrešio
        Nisam došao da pametujem, i nije lepo da se tako obraćaš, a nije ni nervoza kako reče @miloolja.
        Jednostavno sam razočaran ovim što vidim. Ne sviđa mi se kako stoje stvari
        i što se nazire kraj jedne ere.
        Valjda imam pravo na svoje viđenje, bez vređanja Marije81.

        Comment


        • Jednu stvar sam naucio, da svaki put kada njega ili nekog od ostale dvojice saljemo u penziju oni se vrate i pokupe sve slamove, ove sitne tunire prepustaju next gen boraniji.
          There's something wrong with me chemically
          Something wrong with me inherently
          The wrong mix in the wrong genes
          I reached the wrong ends by the wrong means
          It was the wrong plan
          In the wrong hands
          With the wrong theory for the wrong man
          The wrong lies, on the wrong vibes
          The wrong questions with the wrong replies

          Comment


          • Izvini darkman.021 ali tako ti je zvucao post. Ok razocaran si, imas na to pravo, samo treba biti malo i realan. Ima 32.5 godine, prioriteti se menjaju.

            Ma kakva penzija, kakvi bakraci, eno i Fed igra sigurno do 42.
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Originally posted by darkman.021 View Post
              Nisam došao da pametujem, i nije lepo da se tako obraćaš, a nije ni nervoza kako reče @miloolja.
              Jednostavno sam razočaran ovim što vidim. Ne sviđa mi se kako stoje stvari
              i što se nazire kraj jedne ere.
              Valjda imam pravo na svoje viđenje, bez vređanja Marije81.
              Era se zavrsila zakljucno sa ovom godinom. Njegova era je bila ova decenija. Rogerova je bila prosla. Trag ce ostati osim ako neki igrač ne krene da skreće pažnju na sebe kao što to Danil radi i eventualno zapocne svoju Eru. Tj. počeo je da radi. Novak će sigurno uzimati još Slemova kao i Roger i Rafa. Uzimaće jer ih po šablonu otpisuju. Mada kada se pogleda u poslednjih godinu dana ne izgleda kao da Novak ima nameru zagrize... Porazi redom Kačanov Zverev Thiem, Medvedev, Cicipas. I nikome nije uzvratio. Wimbledon je stvarno pobeda istorijskih razmera ali igra je bila tuga. I ja sam razočaran realno. Za celu godinu da odigra par dobrih turnira. Dobra da kazes, na svom nivou. A vrhunskih mečeva ne više od 5 za celu sezonu...

              Comment


              • Neuspeh u Šangaju je bitan samo iz jednog razloga, gubitak prvog mesta na kraju godine i teži put ka obaranju rodžerovog rekorda.

                Ali ta bitka je izgubljena još na prolećnim mastersima kada je trebao da iskoristi zalet sa AO. Jebo ga RG više, osvojio ga je, ako dođe još jedan dođe i on će doći pre ako se ne podređuje tom turniru jer kad se podređuje uvek nešto krene po zlu.

                Ništa ovo ne znači za sledeću sezonu, Rafa i Novak su i dalje dovoljno mladi da im ovi na slemovima ne mogu ništa. Mogu ovako na kraju sezone da ih pobede ili kad im nije bitno. Novak je završio prošlu sezonu porazima od Kačanova i Zvereva, pa je osvojio dva slema, verovatno bi i sva 4 da nije bilo vetra na RG i povrede na US, ali 3 sigurno.

                Sve je moguće, ali lično ne verujem da je još došlo vreme da neko ovu dvojicu skine sa vrha, a možda je čak i Rodžer još uvek dovoljno dobar za njih.

                Comment


                • Novak nije izgubio zbog vetra na RG. Izgubio je jer je predao prvi set bez borbe, besan jer duva vetar. To ga je na kraju kostalo. Svakako bi se on borio za trofej protiv Rafe da je bilo drugacije ali ne bi pobedio u finalu.

                  Mozda sledeca godina bude bolja. Ali sada vec pocinjemo da se navikavamo na poraze, što nam kao razmaženim navijačima nimalo ne prija.

                  Comment


                  • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
                    Era se zavrsila zakljucno sa ovom godinom. Njegova era je bila ova decenija. Rogerova je bila prosla. Trag ce ostati osim ako neki igrač ne krene da skreće pažnju na sebe kao što to Danil radi i eventualno zapocne svoju Eru. Tj. počeo je da radi. Novak će sigurno uzimati još Slemova kao i Roger i Rafa. Uzimaće jer ih po šablonu otpisuju. Mada kada se pogleda u poslednjih godinu dana ne izgleda kao da Novak ima nameru zagrize... Porazi redom Kačanov Zverev Thiem, Medvedev, Cicipas. I nikome nije uzvratio. Wimbledon je stvarno pobeda istorijskih razmera ali igra je bila tuga. I ja sam razočaran realno. Za celu godinu da odigra par dobrih turnira. Dobra da kazes, na svom nivou. A vrhunskih mečeva ne više od 5 za celu sezonu...
                    I da se nije povredio na Uso,odigrao bi jos 2 3 vrhunska meca bio favorit za titulu i sa eto 7 8 vrhunskih meceva u sezoni uzeo 3 slema i Yeno1 onda bi ga svi dizali kako je genije majstor...

                    Dakle poenta je da sa sto manje utrosene energije dodje do rezultata kako bi mogao sto duze da igra i manje povredjuje
                    Niko ne ocekuje da ponovi 2015 godinu,tu godinu verovatno niko nikad nece ni ponoviti ne samo on,slicna prica je i 2011
                    Jbt 2015 igrao covek 4 slema(3 titule i finale),igrao 8 mastersa(6 titula i 2 finala) i Wtf uz to,to nije bio covek tada,sve je to verovatno i uticalo na povredu i prezasicennje 2017

                    I sami vidite da onakvi mecevi kao finala slemova Rafi Novaku i Rogeru oduzimaju mnogo,telo se mnogo duze oporavlja i oni maltene mesec dana posle nisu u stanju da igraju,dok mladjani Medjed ide sa turnira na turnir bez problema

                    Comment


                    • Originally posted by Srkisa View Post
                      I da se nije povredio na Uso,odigrao bi jos 2 3 vrhunska meca bio favorit za titulu i sa eto 7 8 vrhunskih meceva u sezoni uzeo 3 slema i Yeno1 onda bi ga svi dizali kako je genije majstor...

                      Dakle poenta je da sa sto manje utrosene energije dodje do rezultata kako bi mogao sto duze da igra i manje povredjuje
                      Niko ne ocekuje da ponovi 2015 godinu,tu godinu verovatno niko nikad nece ni ponoviti ne samo on,slicna prica je i 2011
                      Jbt 2015 igrao covek 4 slema(3 titule i finale),igrao 8 mastersa(6 titula i 2 finala) i Wtf uz to,to nije bio covek tada,sve je to verovatno i uticalo na povredu i prezasicennje 2017

                      I sami vidite da onakvi mecevi kao finala slemova Rafi Novaku i Rogeru oduzimaju mnogo,telo se mnogo duze oporavlja i oni maltene mesec dana posle nisu u stanju da igraju,dok mladjani Medjed ide sa turnira na turnir bez problema
                      Mislim da je Novak uglavnom iskren u izjavama. Čovek je realno splasnuo. Ambiciju ne pokazuje koliko sam lično mislio da hoće. Staviti porodicu ispred posla je zdravorazumski. Izgleda da ipak Mastersi nisu bitni tj. samo Slemovi jesu ali do te mere da nece da da sve od sebe, to mi je tesko da se naviknem. Rafa izabere sta igra i onda ide i ore... Povredi se doduse ali sledeci put nesto promeni, ove godine je imao srece na USO, prosle godine nije al je zato bio glup pa isao na Laver.

                      Comment


                      • Originally posted by darkman.021 View Post
                        Nisam došao da pametujem, i nije lepo da se tako obraćaš, a nije ni nervoza kako reče @miloolja.
                        Jednostavno sam razočaran ovim što vidim. Ne sviđa mi se kako stoje stvari
                        i što se nazire kraj jedne ere.
                        Valjda imam pravo na svoje viđenje, bez vređanja Marije81.
                        Nisam govorila o tebi, mada tvoj post doduše tako deluje. Govorila sam generalno jer se u poslednje vreme dešava sve češće da se ljudi koji inače ne pišu pojave nakon poraza sa pričom gde je pogrešio, kako je loše postavio prioritete itd. i iskreno malo mi je muka od toga.
                        P.S. Jako bitno nisam tvoj post ni shvatila kao uvredu i nadam se da nisi ni ti moj jer mi to nije bila namera.

                        Što se kraja ere tiče, ne čini se da se nazire... i Federera od 30e šaljemo/šalju u penziju pa on igra i dan danas i to vrlo uspešno.

                        Moramo sa druge strane biti svesni da je Novak dobrano prešao tridesetu i da se prioriteti menjaju i u sportu i u životu...
                        Na kraju krajeva ne može on toliko da vija Masterse i troši se, a slemove da zapostavi.
                        Tokio je igrao da bi osetio teren jer mu je za sledeću godinu osim slemova prioritet zlato na OI...znamo svi koliko mu znači igranje za reprezentaciju...
                        Šangaj i ostali mastersi su priprema za slemove...Ovaj je igrao više da bi sačuvao No1 na kraju godine...
                        I još nije fit to je više nego očigledno, ali msm da ne želi o tome previše da priča...
                        Moj utisak je da će njih trojica (Federer, Novak, Rafa) u isto vreme okačiti rekete o klin...
                        Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                        Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                        "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                        Comment


                        • Da nije bilo Novaka Federer bi imao 30+ Slemova. Federer je efikasniji od Novaka, to se vec sada vidi. Prilicno konstant od 30te do 37 godine tokom cele godine.

                          Malo forsiram negativnu priču, nemam lošu nameru ali ovo je za mene stvarno hevi. Od svega iz njegove karijere najmanje me zanimaju njegovi Slemovi. Ali zato nacin na koji je igrao, trenirao, borio se, preokretao... Toga vise nema...

                          Comment


                          • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
                            Da nije bilo Novaka Federer bi imao 30+ Slemova. Federer je efikasniji od Novaka, to se vec sada vidi. Prilicno konstant od 30te do 37 godine tokom cele godine.

                            Malo forsiram negativnu priču, nemam lošu nameru ali ovo je za mene stvarno hevi. Od svega iz njegove karijere najmanje me zanimaju njegovi Slemovi. Ali zato nacin na koji je igrao, trenirao, borio se, preokretao... Toga vise nema...
                            Roger koji propusta sezonu sljake 3 godine zaredom?Bas je konstantan...i vidi se da nije imao prioritete niti se cuvo...

                            Ove godine na slemovima je ovakav raspored
                            1.Rafinjo 5920 poena
                            2.Novak 4900 poena
                            3.Roger 2460 poena(jbt sa 38 godina)
                            4.Medjedov 1480 poena
                            5.Timoti oko 1300 poena

                            Dok god je ovako nextgen boranija moze da im lize stopala sto se mene tice

                            Kad pogledas Novak nije losiji od Rafe van slemova mnogo tek 200 poena,tako da ne vidim problem,tu je negde i Roger

                            Medjed ima najbolju sezonu van slemova od svih
                            Last edited by Srkisa; 12-10-19, 17:26.

                            Comment


                            • Imate novu anketu
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Sa 35 godina Federer je igrao tenis karijere. A i sa 37.

                                Comment

                                Working...
                                X