Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by NI View Post
    Olja,

    Ko se sjeca Federerovog poraza protiv Stakovskog ili Rafinog protiv Darcisa? A svi pamtimo Rafine poraze od Novaka i Federerove od Rafe! Ko se sjeca Novakovog poraza od Melcera ili Kolsrajbera? A svi pamtimo poraz od Rafe u Madridu 2009.
    Pa ja se sećam... sećam se i tih "velikih" poraza, ali oni ulaze u onu statistiku velikih dvoboja i konkurentata tog doba, ovo ostalo ulazi u statistku blamaža.
    Sećam se i da je Novak prošle godine izgubio od: Delpa, Hasa, Dimitrova, Berdiha, Iznera, Mareja i Rafe 3 x... Više bih volela da vidim još kojeg Rafu na ovom spisku, pa i Mareja (iako mi je najteže kada od njih dvojice gubi), ali to znači da je ipak došao do polufinala-finala, nego kada vidim ove ostale mušterije. Ali to je tako kod mene. Izgubiti od slabijeg ili sebi skoro ravnog (Rafa) ,odnosno nekog ko ti mnogo ne leži (Mari)... prvo nikada ne bih izabrala, a koliko vidim i Role se slaže sa mnom.
    Last edited by miloolja; 23-01-14, 13:36.
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • Nikada Izner, Melcer, Vavrinka, Conga pa cak ni DP nece stvoriti kompleks Novaku, Rafi, Rodzeru pa ni Mariju. Ali zato ovi iz velike cetvorke i te kako znaju da nabiju kompleks jedan drugome.

      Comment


      • Ma naravno... ali kada dođe neki tamo četvrtfinalni meč pa mnogi kažu bolje tada da izgubi od Stana, nego kasnije u finalu od Rafe... ne prihvatam to jednostavno.


        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • Originally posted by skeptik View Post
          Gde je resenje? Mnogi na raznim forumima pominju dr. Cetojevica. Novakova stagnacija pocinje od trenutka od kad ga je otpustio. To nije slucajno. On je bio njegov mentalni guru. Procitaj ovaj clanak ako vec nisi:
          http://www.novosti.rs/vesti/sport.29...svoje-energije
          Novak (mada mislim da je Srdjan uticao na tu odluku) je nazalost pogresio kada je prekinuo saradnju sa Cetojevicem. Bilo je u onom fazonu "platio sam te da me izlecis i dovedes do 1 mesta a sada mi vise ne trebas". Bio je negde neki intervju u kome je Cetojevic rekao da su njegove sledece ideje bile da se Novak mora 100% posvetiti tenisu i izbaciti sve ostalo iz glave, sve ostale smetnje i sl. a Novak i njegovo okruzenje nisu bili spremni na to.

          Sto se tice humanitarnih aktivnosti ne verujem da mu to oduzima toliko vremena. Time se prvenstveno bavi Jelena, to je njen posao.

          Novaka definitivno ne interesuje samo tenis jer on se toliko toga odrekao da bi bio 1. i nije spreman da se vise zrtvuje 100 i vise % kao sto izgleda radi Nadal.

          Comment


          • Vidim da se mnogi ovde nisu bavili takmicarskim sportom u duzem vremenskom periodu i ne razumeju materiju trosenja organizma.Novak je suvise potrosen igrac i ficicki i mentalno ,to je i sam BB utvrdio radeci sa njim par nedelja,naravno da nisu hteli sa time izaci van pre i u toku turnira.Vidim da je odustao od reprenzentacije ,to je dobar znak i potvrda da se nesto menja,kad naprave program tempiranja forme za odredjene turnire po principu recimo sledeca 3 turnira 2kolo,pa polufinale, i titula ,mozemo ocekivati od Novaka najvise domete na GS, ovako na najvazniji turnir na pocetku sezone Novak dolazi sa formom u silaznoj putanji.Uzaludno je posle poraza na USO jurio poziciju br.1 a jos ga je Rafa navukao spustajuci njegovu formu posle USO i elegantnim porazima dao Novaku nadu(a Novak se upecao) narocito azijska tirneja i bersi .Pitam se ,zasto mu je rebalo to nepotrebno trosenje,zarad 3 titule?,umesto da je pratio Rafu i spustao i on formu do zavrsnog mastersa ,koji je ipak zbog prestiza trebao uzeti i eventualno Peking.
            Svima nama Novakovim navijacima treba biti jasno a to nam istorija i potvrdjuje kod Novaka da cim bude usao u dugacku seriju pobeda necemo videti titula na GS.Evo ako pogresim javo cu se svima izvinuti .Mora Novak zaboraviti a i mi sa njime 2011 godinu i napraviti dobar takticki plan turnira na koji zeli postici vrhunac forme ,ako je to RG ,onda nema jurenja titula u Montekarlu ,madridu i Rimu nego lagano podizanje,2.kolo,pa 1/4F pa 1/2F a Rafa nek juri nizove ako hoce a na RG doci najsveeziji,najspremniji i najgladniji bez ijednog trofeja na sljaci ove godine ,to je preduslov za osvajanje RG.

            Comment


            • Voleo bih da napravi pauzu do IW, ili mozda cak i Miamia. Dobro da porazmisli o svemu i da se odmori sto kaze beker.

              Comment


              • na pocetku sezone su bile licitacije ko ce uzeti calendar-year-grand-slam ove god: a. novak b. serena c. oboje ;)
                a sad citam gotovo, kraj, 1 titule vise nece opepelit i sl.
                klasika

                on u globalu nema za cim da zali u melburnu
                to ce uvijek biti "njegovo dvoriste" isto kao garos nadalovo ili vimbldon federerovo.
                tamo je uzeo je tri vezane titule, drugi ne. vavrinka je trebao da ga zaustavi prosle godine kada je odigrao bolji mec nego sad ali nije uspio, sad jeste i to mu dodje kao neka kosmicka pravda. navijacu da osvoji, iako ce u finalu biti aucajder.
                poredjenja radi, nadala je soderling a federera rafa sprijecio da predju borga u podizanju vezanih pehara na garosu/vimbl.
                s tim sto ce nadal u junu imati novu priliku. vidjecemo

                NI,
                naravno da je bio bolji. dva posljednja poena su takav poklon da mu oni pecanja, smecevi, kise, vjetrovi i guscija pera dodju kao kamilica za ovo. ne vjerujem da ce nekom vise ikad darovati mec na onako volseban nacin.
                ali ok. ko zna zasto je to dobro.
                slozio bih se da mu ovakvim ishodom na neki nacin rastu sanse na r.garosu, kao i na ostalim mejdzorima ove god. iako kladionice sigurno nece prihvatiti tu nasu verziju ;)
                nego sta cemo za bekerom i onom pricom prus vs bavarac, tj priprema li on novaka za front ili oktoberfest ;)

                Originally posted by pecaros View Post
                Mogu razumeti pripadnike drugih tabora u njihovoj potrebi...
                ja brate ne mogu. niti pratim nit me tangira sta pisu, ali su do sad bar postedjivali ovaj topik...kad ono, medjutim, ko bi rekao ;) vremena se mijenjaju :/

                Comment


                • Originally posted by cssr View Post
                  NI,
                  naravno da je bio bolji. dva posljednja poena su takav poklon da mu oni pecanja, smecevi, kise, vjetrovi i guscija pera dodju kao kamilica za ovo. ne vjerujem da ce nekom vise ikad darovati mec na onako volseban nacin.
                  Zadnji gem u RG 2013. niije bio nista bolji od zadnjeg gema protiv Vavrinke.

                  Originally posted by cssr View Post
                  slozio bih se da mu ovakvim ishodom na neki nacin rastu sanse na r.garosu, kao i na ostalim mejdzorima ove god. iako kladionice sigurno nece prihvatiti tu nasu verziju ;)
                  100% se slazem.

                  Comment


                  • http://www.24sata.rs/sport/vesti/ves...e/122935.phtml

                    Comment


                    • Originally posted by pecaros View Post
                      Nije mene Novak Đoković prisilio da budem njegov poklonik, niti me ko na to naterao, već sam to postao dobrovoljno i samosvesno. Čudna je to vrsta odnosa, jer su nemerljiva međusobna davanja i uzvraćanja. Ne postoji vaga čiji bi se tasovi mogli uravnotežiti, mereći uzajamno dato i dobiveno. Dajem ono što imam i mogu, a to je iskrena podrška koju prati sva raspoloživa pozitivna energija koju mu mogu odaslati. Skoro čujni damari, znoj koji lipti, bes, ljutnja, tuga, razočarenje, nesanica, neumereno pušenje i još gomila koječega jesu danak onome na šta sam svojevoljno dao pristanak. Nikada se ni tračak sumnje ne pojavi da bi sopstvenu odluku preispitao, uz veru da do toga nikada neće ni doći. Poput odnosa sa bližnjim, nedugo po događaju koji nemir donese, pozitivne misli zauzmu mesto lošim i uz nadu ka boljitku iznova se kreće.
                      Iskazati sve blagodeti po mene u odnosu atipičnom, u kome druga strana nije svesna ni mog postojanja teško je pobrojati. Darove koje primih u vidu trenutaka sreće i radosti ne daju mi za pravo na ljutnju i grdnju, niti mi nedovoljno znanje o igri može dodeliti pravo savetodavca, ali mogu dati sebi za pravo da ga branim.
                      Ne poznajem Novaka Đokovića, ne poznajem ni bilo koga njemu bliskom, ne znam kao živi, ne znam kako trenira, ne znam kako razmišlja, ne znam mu želje, ne znam ništa osim onog što vidim na terenu, ili onoga što se da pročitati u napisima medijskim sumnjive verodostojnosti.
                      Čitajuća ovdašnja kuckanja vidljivo je da ima onih koji to znaju /na čemu im iskreno zavidim/ ili bar misle da znaju.
                      Izneverena očekivanja počesto znaju usaditi osećanja koja mogu odudarati od stvarno mislećeg. Koliko će ta osećanja biti dugotrajna direktno zavisi od visine očekivanja kao i stepena njihove realnosti. Retko priznajemo sopstvenu odgovornost kada izneverimo zadate ciljeve dok za tuđe promašaje uvek imamo komentar bez uvida u stvarnu sliku. Neumerenost u kritizerstvu može dovesti do zaborava na prošlo, donoseći neprimerene i nedostojne epitete osobi koja je meta kritike.
                      Pojedini su postavkom sopstvenih teorija jedva dočekali Novakov poraz ne bi li im teorije dobile utemeljenje.
                      Drugi pred svaki turnir izlazi sa zloslutnim predskazanjima, zaljubljeno zadivljen moći protivnika, čekajući potvrdu svojih proročkih moći da bi uputio duboko umni opominjujući komentar ‚‚šta sam vam govorio".
                      Treći odoše u krajnost proglašavajući sportsku ikonu prostora ovdašnjih luzerom.
                      Mnogi nameniše penziju mladiću sa nepunih 27 leta
                      Proglasiše mentalnim patuljkom pobednika sijaset bitnih, dugotrajnih i teških mečeva.
                      Savetodavci priskočiše da savetima pomognu, jer mu je trener neuk a on još manje.
                      Ponekima posluži predmetom sprdnje i zajebancije.
                      Sasvim sam zadovoljan činjenicom da sam savremenik u dobu u kome obitava vanvremenski majstor igre kakav je Novak Đoković. Ne želim mu da gazi protivnike, niti ponižava, da nema ‚‚ubilački instikt" već da znanjem i umećem protivnike nadvisi u viteškoj sportskoj borbi.
                      Svako dobro, uz zdravlje i trenutke sreće svima koji ovo pročitaše kao i Novaku Đokoviću želi
                      Spoiler
                      Nema se ovdje šta dodati, samo mogu reći potpisujem sve napisano i svaka ti čast na ovome
                      * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
                      * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
                      NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

                      Comment


                      • zaboravih da dodam mada je vjerovatno vec neko napisao, ovim porazom je prekinut niz od 14 uzastopnih gs-polufinala, iako ce neki reci da to nije toliko relevantan streak jer nisu u pitanju pobjede i pehari ali ipak pokazuje kakvu-takvu konstantu...
                        najvise ih je vezao federer 23, treci je lendl sa 10, dok su ostali daleko...npr. rafa i andi po 5 itd.

                        za to vrijeme (melcer,rg2010 - vavrinka,ao2014) je na putevima do polufinala mejdzora par puta itekako setao po ivici:
                        - sepi 1/8 rg 2012. kad je tirolac imao 2-0 i vodjstvo u trecem.
                        - conga 1/4 rg 2012. isti turnir, sa po meni njegovim najjacim preokretom, u rangu ako ne i brutalnijim od onih protiv federera u njujorku.
                        - vavrinka 1/8 ao 2013. onaj famozni mec

                        istovremeno je po broju gs-pobjeda (162) upao u top10 open ere
                        beker ima 1 vise ;)

                        Comment


                        • Rado sam isčitao ove postove..
                          Sledi period (do RG) igranja na 2 dobijena seta.. To je druga dimenzija..

                          Comment


                          • Procitala sta ste pisali, ja nisam evo do veceras bila u stanju nista da napisem, mada i sad ne znam ni sta pisem
                            Za mene je ispadanje u cetvrinalu bio totalni sok, neverica...
                            Ne znam, ne mogu ni da kritikujem Noleta, tuzna sam zato sto moze mnogo bolje, a ispada da ne moze.
                            Kao da me je neko polio kantom ledene vode.
                            Proci ce i ovaj bedak uslovno receno, navijacu za Noleta do god bude igrao, nista ne ocekujem, nek je ziv i zdrav, doneo je mnogo radosti, mozda previse ocekujemo od njega, a toliko je vec dao.Radovacu se svakom njegovom uspehu u buducnosti, jer on je nas jedini, jedinstveni Nole.
                            Kad bolje razmislim, zato ga i volimo
                            Last edited by Pertla; 24-01-14, 18:19.
                            sigpicFokus Nole i ne zaboravi- u pertle... idemo Noleeeeeeeeeee

                            ''Na jedno uho ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo one koji mi priđu sa prave strane...

                            Comment


                            • Originally posted by Petra View Post
                              Procitala sta ste pisali, ja nisam evo do veceras bila u stanju nista da napisem, mada i sad ne znam ni sta pisem
                              Za mene je ispadanje u cetvrinalu bio totalni sok, neverica...
                              Ne znam, ne mogu ni da kritikujem Noleta, tuzna sam zato sto moze mnogo bolje, a ispada da ne moze.
                              Kao da me je neko polio kantom ledene vode.
                              Proci ce i ovaj bedak uslovno receno, navijacu za Noleta do god bude igrao, nista ne ocekujem, nek je ziv i zdrav, doneo je mnogo radosti, mozda previse ocekujemo od njega, a toliko je vec dao.Radovacu se svakom njegovom uspehu u buducnosti, jer on je nas jedini, jedinstveni Nole.
                              Boli, ali proci ce. Jedino se ne slazem u jednome. Ja ocekujem jos pobjeda, jos turnira, jos GS-ova, jos nedjelja kao broj jedan. Ne zato sto sam sanjar, nego zato sto to objektivno Novak moze.
                              Last edited by NI; 24-01-14, 20:01.

                              Comment


                              • Originally posted by NI View Post
                                Boli, ali proci ce. Jedino se ne slazem u jednome. Ja ocekujem, jos pobjeda, jos turnira, jos GS-ova, jos nedjelja kao broj jedan. Ne zato sto sam sanjar, nego zato sto to objektivno Novak moze.
                                Kad sam napisala da nista ne ocekujem nisam mislila bukvalno da Nole nece osvajati GS-ve, da nece biti br. jedan.
                                Napisala sam to jer moram sebe da bukvalno primoram da se ne nerviram toliko, bas iz razloga da toliko ne boli.
                                Znam da Nole to moze,daleko od toga da ne verujem u njega, samo moram ja da se pripremim da tako napisem na ovakve poraze.
                                Ma, evo sve pisem nesto zbrda-dola, kad ne mogu ni smajlice da ubacujem, onda je jasno koliko sam tuzna.
                                sigpicFokus Nole i ne zaboravi- u pertle... idemo Noleeeeeeeeeee

                                ''Na jedno uho ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo one koji mi priđu sa prave strane...

                                Comment

                                Working...
                                X