Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Šta ti nije jasno, ni meni nije jasno....
    Na tvoje pitanje..gde sam pročitala da su Rafa i Fed krivi za propast države i društva dala sam odgovor u vidu tvog TAČNOG citata...

    ono ispod ...zvezdice....***** pa onaj Novakov keks..nema veze blage sa tobom, niti tvojim pitanjem, a mojim odgovorom...zvezdice ***** odvajaju, odnosno one čine granicu i da ne bi bilo zabune stavila sam ih da TI NE BI pomislio da to jedno sa drugim ima veze...a ono ispade suprotno...

    odgovor je samo tvoj citat i ništa više, nije i ostali deo posta
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • Novak konačno u nekim novim bojama
      * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
      * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
      NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

      Comment


      • Originally posted by talicni View Post
        problem je sto postoji direktiva da moramo da se krecemo prema zapadu, prihvatamo njihove vrijednosti, volimo ih vise od sebe i da prihvatimo da smo gori od njih. a oni ce nam vec vremenom oprostiti sto su nas bombardovali i oteli nam dio teritorije. istovremeno moramo ciniti otklon od visevjekovnih iskrenih prijatelja. propaganda je na djelu i ispiranje mozga je poodmaklo. nole se ne uklapa u tu pricu, em je bolji od njih em je patriota. i kako sada da neko ko je srbin, i to s ponosom istice, bude bolji pa i najbolji u svakom pogledu. i sportskom i kulturnom i fer plej... kako je kusta onomad prokomentarisao: "nole osvaja one trofeje koji nama nisu namjenjeni". i zapad ga nikada nece voliti zbog toga. a bilo bi preporucljivo da i mi to ne radimo. da je svjestan svega toga je pokazao i sam nole izjavaom: "na zalost, ili na srecu, mnogih, srbin je br1" (nije rekao ja, nego srbin, jer zna da on sam nema mnogo veze sa tim koliko ima njegovo porijeklo)!

        WTF gdje je nole itekako uspjesan se ovdje naziva revijalnim turnirom gdje mozes izgubiti a osvojiti ga (a ne pominje se da do trofeja moras imati bar 3 (sto je extremno rijetko i ne pamtim takav slucaj uopste) a najcesce i 4 ili 5 pobjeda nad top10 igracima). istodobno i donosi najvise poena i novca nakon slemova ali je i najcjenjeniji i ima najvecu tradiciju.

        Delimicno si u pravu. Nije tu sve do tog glupog mentaliteta. Mozda sa strane, ali mislim da ovde na forumu uglavnom nije tako, nego neki ljudi prosto drugacije razmisljaju. Mnogi ovde godinama prate tenis, kada nas tenis nije bio nikakav faktor na globalnoj sceni, i imaju svoje favorite. Sumnjam da ovde ima mnogo onih koji navijaju za Federera ili Nadala zato sto mrze Novaka ili njegove uspehe, ljudi prosto imaju svoje favorite. A tako je i u drugim drzavama, vidim po netu gomilu ljudi iz Spanije koje vole Federera ili Dokovica npr. Ja pratim i navijam za Federera kad Novak nije bio ni u najavi, ne mogu da promenim svog favorita samo zato sto se pojavio neko odavde i jos ume mnogo dobro da igra tenis. Postujem ga i ono sto je postigao, volim kad pobedi (sem kada to ugrozava Rodzera naravno ), ali ne mogu da budem njegov navijac. Naravno, smaraju malo domaci mediji kao da je izmislio tenis sto zna nekad da stvori animozitet kod nekih ljudi, ali verujem da je to tako i u Spaniji i u Svajcarskoj (za Svajcarsku i znam iz price poznanika). Naravno, mislim da nije lepo koliko daleko neki idu sa tom mrznjom prema Novaku. Ali mislim i da patriotsko slepilo nije mnogo bolja stvar.

        A ovo za WTF mi je simpaticno, 2011. su bas Novakovi (i Nadalovi) fanovi pricali kako turnir nije relevantan, na kraju je sezone, svi su umorni, pa se Federer ostri da iskoristi priliku. Sad kad je Novak osvojio nekoliko komada, turnir je odjednom postao bitan
        Last edited by s_hyperion; 14-04-15, 14:12.

        Comment


        • pozdrav svima,slažem se sa zdravkeljom, da je pretjerivanje uzrok animoziteta,uostalom i tržište kaže da nečeg što ima previše;jeftinije je,nego koliko novak ima uzastopnih pobjeda do danas?zna li neko?

          Comment


          • 13, 1 DC, po 6 u IW i Majamiju.

            Comment


            • Originally posted by coyote View Post
              pozdrav svima,slažem se sa zdravkeljom, da je pretjerivanje uzrok animoziteta,uostalom i tržište kaže da nečeg što ima previše;jeftinije je,nego koliko novak ima uzastopnih pobjeda do danas?zna li neko?
              Ja računam 18 komada.
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by zdravkelja View Post
                13, 1 DC, po 6 u IW i Majamiju.
                12. Ne racuna se Tomicev W/O u IW-u.
                Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

                Comment


                • * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
                  * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
                  NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

                  Comment


                  • Originally posted by zdravkelja View Post

                    A ovo za WTF mi je simpaticno, 2011. su bas Novakovi (i Nadalovi) fanovi pricali kako turnir nije relevantan, na kraju je sezone, svi su umorni, pa se Federer ostri da iskoristi priliku. Sad kad je Novak osvojio nekoliko komada, turnir je odjednom postao bitan
                    nema tu sta da bude simpaticno ili ne. gledaju se sljedece stvari i same kazu. cifre nikada ne lazu.

                    - koliko poena donosi? (koliko je slem daleko od njega toliko je i on daleko od mastersa, za neporazenog sampiona, duplo ko OI)
                    - kolika je lova u pitanju? (po velika i ne zaostaje znacajno za slemovima, nole je za prosli dobio preko 2M$ dok je za ovogodisnji OZI dobio oko 300K vikse)
                    - tradicija? (duga i jaka)
                    - konkurencija igraca? (sve top10 igraci)

                    gledano iz ugla noletovih navijaca, i kako si ti to napisao, taj 2011. noletu i nije bio toliko bitan. on je bio povrijedjen i rovit a br1 je osigurao jos nakon USO. ta godina je i onako bila 1 od najbooljih ikada i taj turnir nije bio prioritet a imao ga je vec osvojenim.

                    a ulogu feda i noleta i znacaj za svoju zemlju je nemoguce i porediti. fed dolazi iz prebogate svajcarske koju ni hitler nije dirao. nole sa druge strane dolazi iz jedne napacene srbije koju su preorali i turci i bugari i austrougari i hitler i saveznici i nato. satanizovane u medijima ko da nas je sve hitler pravio. ucjenjivane i ponizene i opljackane. i svaki i najmanji uspjeh koji izmami osmjeh tom narodu (u moru tumorne svakodnevnice) ili bilo koja pozitivna slika (u moru najgore propagande) su potrebni ko ozeblom sunce.

                    uloga noleta uveliko prevazilazi sportske okvire... i zato ne razumijem kako bi iko ko zaista voli svoj narod mogao da navija za nekog svajcarca a preko takvog noleta. koji je uz sve to i fin i pametan i obrazovan i dobar i kao covjek i kao teniser. tako da ne vidim neki licni razlog amoniziteta prema njemu.

                    PS samo da dopunim da je nole ispred rafe i po zaradi od turnirskih nagrada.
                    Last edited by talicni; 15-04-15, 11:45.

                    Comment


                    • Ma ja se potpuno slazem sa tobom, mislim da je WTF posle Grand Slamova najveci turnir, ali kad su Djokovic i Nadal gubili na tom turniru onda su mnogi pricali da je nebitan i nema poente. A onda je 2012. postao bitan ;)

                      Comment


                      • Sa pola gasa na prvom tabananju po montekarljanskoj prasini do prve prasnjave pobede.
                        Malo vezbe sa levorukom lajt verzijom nije bilo na odmet, nego naprotiv taman dobro doslo za malo vezbanja i uigravanja.
                        sigpic

                        Comment


                        • sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Originally posted by talicni View Post
                            uloga noleta uveliko prevazilazi sportske okvire... i zato ne razumijem kako bi iko ko zaista voli svoj narod mogao da navija za nekog svajcarca a preko takvog noleta. koji je uz sve to i fin i pametan i obrazovan i dobar i kao covjek i kao teniser. tako da ne vidim neki licni razlog amoniziteta prema njemu.
                            Da, previše je animoziteta. O tome je reč.
                            Ja nigde nisam ni na 1 forumu i sl. otišao i negativno govorio o Rafi i Federeru, čak ih i poštujem. Rafu gotivim.
                            Sve su to Hall of Fame igrači.
                            Ali ne kapiram animozitet prema nekom ko nas predstavlja. Piše SRB i naša zastava.
                            Ja kad kažem da sam iz Srbije, ili pojma nemaju ili "A da Novak".

                            Comment




                            • sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Jovane, drugi post pre tvog... isti poen
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X