Announcement

Collapse
No announcement yet.

NBA Offseason 2011 (opste diskusije, vesti, tracevi, draft i jos mnogo toga...)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zasto si pesimista? Pa vidis da Zurnal iz pouzdanih izvora zna da krece na Bozic NBA.
    sigpic


    "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

    Comment


    • Originally posted by T-Mac View Post
      Zasto si pesimista? Pa vidis da Zurnal iz pouzdanih izvora zna da krece na Bozic NBA.
      Ruznal postujem koliko i Ronda

      Comment


      • @Bane

        Igraci koji su na toj listi i koji zele da tuze ligu su uglavnom slobodni agenti, rukiji (pa tako je i jedan od njih i Kawhi), i igraci koji su pod velikim ugovorima, a u tu grupu svakako spadaju Durant i Melo... Dakle, to su one grupe igraca koje u stvari najvise novca gube novim CBA-om. Znam da mozda glupo zvuci, jer vecina njih su milioneri, ali kada neko pokusava da od tebe otrgne nesto sto ti smatras da ti pripada i sta si zaradio, nekako je u ljudskoj krvi da se boris, a ne da sedis i ne cinis nista. To su ljudi koji zive na visokoj nozi, i samim tim imaju vece troskove, veci porez, i mnogo vise novca trose da bi zadovoljili svoje potrebe. Njihovi standardi su mnogo visi od nasih. Ti bi se zadovoljio satom od 200 evra, a on od 20k evra... ti bi se zadovoljio kolima od 10-15k evra, on od 300k evra itd... U ljudskoj krvi je da covek nikada nije zadovoljan onim sto ima i uvek zeli da gura napred... Covek koji pozivi 100 godina, kada je na samrti u krevetu, i kada dodje poslednji minut zivota, sta ce da kaze? Reci ce: "Boze, daj mi jos 5 minuta zivota". Isto je i sa lovom, koliko god imao uvek ti treba vise... Covek svoje potrebe i zahteve nikada ne moze zadovoljiti.

        U svakom slucaju, pozitivna je stvar (bar za donosenje novog CBA-a) sto Republikanci nisu izglasali dodatno oporezivanje oligarha, jer to moze da pogura ove pregovore napred ka donosenju novog CBA-a. ;)
        Last edited by Ernesto; 25-11-11, 05:19.
        "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
        odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
        fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

        Comment


        • @Ernesto

          Ok. Hvala. Razumeo sam poentu tužbe. Obrni-okreni uvek ispadne na novac.
          Slažem se da ljudi treba da se bore za svoja prava i za ono za šta smatraju da su zaradili. Ali to treba da rade u realnim okvirima. Čak i da je čuveni "Forbes"-ov izveštaj, o utaji poreza i lažiranju stvarnih gubitaka od strane lige, tačan, liga je opet u finansijskom out-u i to će uspeti da dokažu na sudu. Znači, u jednoj takvoj situaciji, realno je da svi, od rukija do Stern-a, budu na nekom gubitku i da niko ne može da dobije ono što želi. To je osnov za kompromis. Ako bi svako terao svoje do kraja, može odmah da se odloži i sezona 2012/2013.
          U početku pregovora, liga je krenula sa veoma tvrdim stavom. Ispitvali su koliko je Unija ozbiljna u svojim stavovima. Kako je vreme odmicalo oni su sve više popuštali i na kraju su došli bukvalno do toga da je igračima maltene sve ispunjeno. Jasno je da svi žive na visokoj nozi i da su im troškovi ogromni i da oko 60% igrača u penziji posle 5 godina proglasi bankrot (ne u smislu da nemaju više ni kinte, već da ne mogu da održavaju više sve ono što se vodi na njihovo ime) pa se onda vraćaju u ligu da bi opet zaradili nešto. Ali šta će biti sa takvim stilom života ukoliko Stern otkaže celu sezonu?
          Sa druge strane i Stern i Silver i vlasnici i cela ta bolumenta tajkuna takođe mora da živi na visokoj nozi. A ipak su oni poslodavci bez kojih i najbolji igrači na svetu ne mogu ništa. Na sudu neće ništa uraditi i na kraju ćemo doći do jedne paradoksalne situacije, a to je da svima treba novac, a sezona (hipotetički) otkazana i svi ostaju bez novca!
          Ne znam šta će im Stern još ponuditi i šta će do kraja biti, ali znam da je bolji bilo kakav dogovor nego da se otkaže cela sezona.
          Last edited by Branislav; 25-11-11, 08:07.

          LEBRON "KING" JAMES - GLOBALNI FENOMEN. G.O.A.T.!
          sigpic
          RUSSELL-WILT-JABBAR-JORDAN-LEBRON
          - 4xMVP -

          Comment


          • Iz koje god perspektive gledali najvise gubimo mi (ljubitelji NBA-a). Zatim, otkazivanjem NBA sezone najvise ce patiti oni mali ljudi unutar organizacije, a tek onda, mozda, rukiji i slobodni agenti, jer i oni imaju alternativu da deo izgubljenog novca otkazivanjem sezone vrate igrajuci u Evropi. Ne verujem da su Durant, Melo i kompanija koji su pod ogromnim ugovorima u glavi imali siroku sliku dok su podnosili ovu tuzbu, u smislu, sta bi bilo ukoliko bi sezona bila otkazana (bez obzira sto nisu licno oni podnosili tu tuzbu vec njihovi predstavnici/agenti). Njih, pretpostavljam, samo interesuje da dobiju deo svog kolaca i gledaju sopstvenu guzicu i neinteresuje ih koje bi posledice (po organizaciju, ljude u njoj, na kraju krajeva i nas) ostavilo otkazivanje sezone. Na kraju krajeva, te "superzvezde" uglavnom ostvaruju vece prihode od sponzora nego od ugovora, tako da oni ovu krizu nece ni osetiti. I na kraju dolazimo do oligarha, za njih se ne brinem, oni su imali visok status u drustvu i te silne milijarde i pre ulaska u ovaj biznis vodjenja NBA fransiza. Za vecinu njih je to pitanje prestiza (ostvario sam se u ovom polju ajde da predjem na drugo) a ne ostvarivanje profita. Obrni, okreni, oni uvek izadju kao pobednici… tako ce biti i ovog puta, cekali mi na to 1, 2 ili 10 godina bitno nije… Bottom line, mi gubimo u svakom slucaju.
            Last edited by Ernesto; 25-11-11, 09:26.
            "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
            odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
            fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

            Comment


            • @Ernesto

              Slažem se sa svim što si napisao. Ja sam se zadržao samo na ligi i igračima ali ako bi celu krizu preneli na sve slojeve koji imaju veze sa NBA onda smo definitivno mi i sporedni radnici (ekonomski) na najvećem gubitku.
              A upravo zbog onoga što si napisao o "superzvezdama", ja sam jednom prilikom, kada su odbili po ko zna koji put da potpišu CBA, ovde izneo stav da više nikada ne bih platio ni 100$ za ulaznicu ako sezona bude otkazana zbog njihovog kaprica. Jer, po meni, suština cele krize je čisto iživljavanje, pre svega igrača, zbog svojih megalomanskih zahteva. Zato sam i napisao da je suština kompromisa da se svako odrekne nečega. Ali oni do sada nisu pokazali ni najmanje dobre volje. Videćemo kako će biti lepo kada se cela sezona otkaže. Nema tog kluba u Evropi koji može da plati Durant-a, Melo-a & Co. A i sponzori će da otkažu aranžmane jer nema reklama, nema tekmi, nema punih dvorana i TV prenosa... Zato mi, ipak, ostaje nejasno šta se tu zapravo dešava.

              BTW., ajde ljudi pišite nešto. Razradite malo temu. Uostalom ne pišemo Ernesto, Mac i ja zbog sebe i stalnih članova naše male zajednice već zbog novih članova i gostiju ukoliko nas još uvek neko od njih prati.
              Last edited by Branislav; 25-11-11, 13:22.

              LEBRON "KING" JAMES - GLOBALNI FENOMEN. G.O.A.T.!
              sigpic
              RUSSELL-WILT-JABBAR-JORDAN-LEBRON
              - 4xMVP -

              Comment


              • Mene bas zanima ako sezone bude bilo kakav ce pocetak biti na relaciji navijaca i igraca? Kako cemo se mi osecati? Da li ce biti odvratna atmosfera?

                U sustini-verujem da je NBA izgubio solidan broj navijaca zbog ovog bezobrazluka. Bar sam tako shvatio po nekim komentarima. Ali ameri su stare kuje,pa ce sve to doci na neku normalu vremenom. Ali taj pocetak moze biti pipav

                Comment


                • Originally posted by Ljuba90 View Post
                  Mene bas zanima ako sezone bude bilo kakav ce pocetak biti na relaciji navijaca i igraca? Kako cemo se mi osecati? Da li ce biti odvratna atmosfera?

                  U sustini-verujem da je NBA izgubio solidan broj navijaca zbog ovog bezobrazluka. Bar sam tako shvatio po nekim komentarima. Ali ameri su stare kuje,pa ce sve to doci na neku normalu vremenom. Ali taj pocetak moze biti pipav
                  Ako se uskoro dogovore, ljudi ce u roku od mesec dana zaboraviti da je uopste i bilo lokauta. Mislim da nisu izgubili velik broj fanova, jer kolko sam razumeo oni krecu ozbiljnije da prate NBA tek od Bozica. Ljudi su umorni i dosta im je ovih pregovora, nece tu biti nikakve zle namere kad pocne sezona, svi su zeljni basketa. Ovo je sve u slucaju da sezona krene 25. Decembra. U slucaju da se otkaze cela sezona, sigurno ce biti dosta velike posledice i izgubice se odredjen broj navijaca

                  Comment


                  • Sta znam...Ja cu licno kao i prosle godine pratiti svaku noc od 1 do 5,6 Ali na pocetku mi nece biti svejedno. Verujem da cemo se svi cudno osecati.

                    Comment


                    • Cekaj prvo da se dogovore ;)

                      Comment


                      • Koga ne mrzi da kopira, ima na Twitter-u Broutard-a sta igraci zele, bas da vidimo da li ce popustiti Stern.
                        sigpic


                        "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                        Comment


                        • Originally posted by T-Mac View Post
                          Koga ne mrzi da kopira, ima na Twitter-u Broutard-a sta igraci zele, bas da vidimo da li ce popustiti Stern.
                          Aj kad već znaš gde se nalazi, uzmi pa iskopiraj jer bih ja to sve uredno pročitao.

                          LEBRON "KING" JAMES - GLOBALNI FENOMEN. G.O.A.T.!
                          sigpic
                          RUSSELL-WILT-JABBAR-JORDAN-LEBRON
                          - 4xMVP -

                          Comment


                          • Ajde Bane kad me ti zamolis, moram ispostovati...


                            Lawyers 4 players looking 4 league to make concessions Friday. Players want 4-yr full midlevel contracts available every yr,10% cap 4 escrow
                            Players also want increase in mini midlevel 4 tax teams, sign&trades 4 tax teams for life of new CBA, fewer penalties for repeat tax teams
                            Players also want max salaries 4 superstars to be 30% of cap, not just 25%, as well as higher qualifying offers 4 restricted free agents


                            I ono sveze pred ovaj sastanak...


                            A few notes about the framework for today's NBA talks: 1. They are picking up where they left off Nov. 10: Same 50-50 proposal on table
                            2. These are technically "settlement" talks bc of players' lawsuit, but they are being treated as extension of previous negotiations
                            3. All parties agreed IN ADVANCE that nothing in these talks would impact the litigation or be used to prove either side's case in court
                            sigpic


                            "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                            Comment


                            • Realno, po meni, Stern bi mogao da napravi ove ustupke pod uslovom da se time na indirektan način ne ugrozi podela BRI-a na 50-50. Takođe mislim da bi ovi ustupci morali biti kompenzovani većim odnosom u plaćanju Luxury-a. Ako su vlasnici klubova spremni na veće izdatke, Stern sa ovim zahtevima ne bi trebao da ima problema.

                              LEBRON "KING" JAMES - GLOBALNI FENOMEN. G.O.A.T.!
                              sigpic
                              RUSSELL-WILT-JABBAR-JORDAN-LEBRON
                              - 4xMVP -

                              Comment


                              • BRI se ne pomera, to je 50-50 i ne ide ni gore, ni dole. Ajde neka prihvati Stern ovo, samo da ne bude opet na kraju dana "good progress", "nice session", "continue tomorrow" i ostalo.
                                sigpic


                                "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                                Comment

                                Working...
                                X