Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • A Rogerova 2006. najboljih 12 mjeseci od Mekinroa, do dana današnjeg

    Comment


    • Originally posted by NI View Post
      Prvih devet mjeseci 2011. je najbolje sto smo vidjeli u tenisu od 1984. i Mekinroa. Bilo bi jos i bolje da tvoj pulen nije pokvario stvari. Medjutim ako se gleda cijela sezona, Federerova 2006. je bolja.
      Opet ti delis sezonu. Sezona je sezona i traje koliko traje. O ovome se napisani eseji po forumima. Moj stav je da je Novakova 2011 bolja od Federerove. Svaka cast Nalbandijanu i Rodiku ali Novak je u 2011 imao Federera u svom prajmu (da nije tako ne bi pobedio Novaka na RG) i Nadala koji je u 2010 bio u svom piku. U konkureniciji ova dva velikana ige, mozda i dva najveca ikada, osvojiti 3GS i 5MS od toga 2 MS na sljaci (Federer je 2006 osvojio 3 GS, WTF i 4 MS ali nijedan na sljaci ) je za mene licno bolja sezona.

      Comment


      • Originally posted by NI View Post
        Ovo je odlican primjer kako nam se razlikuje nacin razmisljanja a pricamo o istim cinjenicama.

        1.
        Razlog zasto je Novak osvojio premalo u jesen 2011. je povreda. A povredu je zaradio u prethodnom dijelu godine. Previse je forsirao. Dakle prije se moze reci da je glavni razlog Novakovo forsiranje 2011. nidje veze, kakvo forsiranje noleta! o cemu pricas? nevjerovatno... pa nole godinama ne igra sitne turnire. nole je ako izuzmemo DC te godine igrao samo dubai i BG od manjih turnira. igrao je gotovo samo masterse i slemove. kakvo forsiranj? to sto je on do vimblija imao samo 1 poraz nije do forsiranja nego do dominacije!

        2.
        Kad su brojevi u pitanju, onda mijesas maksimunm i prosjek pa dolazis do fantasticniih 7500 poena razlike u jesen 2011. A cinjenice su malo drukcije. Kraj godine je dobar dio sezone i za Novaka i za Federera. Pitanje je sto oni prosjecno osvajaju. Neda mi se da radim prosjek, pa cu uzeti zadnju sezonu. Novak je osvojio 3360 poena a Federer 2680 (ne racunam DC). Dakle u prosjeku je Novak 680 (da zaokruzimo na 700) poena u plusu. Godine 2011. Federer je osvojio 3000 poema a Novak 560. Novak je u zaostatku cca 2400 umjesto u plusu 700. Znaci neto gubitak je 3100 poena. To je puno poena ali daleko manje od 7000.nista ja ne mjesam.... nisam rekao da je trebao nole napraviti razliku od 7500p nego da je toliki opticaj poena bio da se drugacije rasporedi izmedju njih 2 (fedu da se umanji 3000p a noletu da se poveca onih 600). bitna razlika. kako ce nole napraviti razliku od 7500p ako sam naglasio da je mogao do 5500? ako neko nesto mjesa i brka to si ti! uzimas jednu sezonu kao prosjek! evo ja cu napraviti prosjek jednog i drugog od 2012-2014. pa dodjem. i nole je te godine igrao SF DC-a a bili bi favoriti za osvojiti da nije pokuisao povrijedjen da odigra protiv potra, trener je rekao da je razmiljsao bolje 80% nole nego 100% troicki. pa zasto ne bi racunao DC?

        3.
        To ne bi presudilo da Federer nije osvojio u prvih osam mjeseci 2012. 8535 poena a Novak "samo" 8710 poena. Komparacije radi, Federer je prosle godine (dosta uspjesan za njega) u istom periodu osvojio 5900 a Novak 7980 poena. Da se razumijemo, Federer je znao sto radi. Uzeo je i Roterdam i Dubai i IW, a onda je uzeo pauzu. ti si pisao o tome kako je nole omasio na u proljece na sljaci a on odigrao 3 finala i izgubio od rafe, jedino je 2011. odigrao bolje na proljece, a pricas o prosjeku! moj racun je cist... kada se ubroji sve u 2012. + roviti (post USO) period iz 2011. nole je bio u minusu 1300p ukupno a 1100p u plusu u 2012. koju je na kraju zavrsio sa ca 2700p viska!

        4.
        ovo sto si pricao pod 4 nema nikakve veze ni sa cim. nole je 2012. ostvartio jako dobre rezultate na proljece, osvojio majami + 3 finala na sljaci od cega i RG. osvojio je OZI u svom periodu gdje se ocekuje da nesto uradi. rafina je zemlja i nije moglo puno bolje. fed je (po)najbolji travar svih vremena kao sto i mareju trava najbolje lezi i to nije do noletovog podbacaja. po tebi je nole vise podbacio na sljaci (sa 3 finala protiv rafe) i na travi (koja je njegova najlosija a fedova najbolja podloga) nego u sezoni poslije USO 2011. gdje je nole inace tata!
        toliko, a dolazim sa prosjekom post USO sezone 2012-2014

        Last edited by talicni; 09-04-15, 10:26.

        Comment


        • 92-5>70-6, 22 pobede vise, 1 poraz manje
          Role izgubio od 2 razlicita igraca te godine, Djokovic nestao posle USO

          ma da,2011. je bolja #peske
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Originally posted by skeptik View Post
            Opet ti delis sezonu. Sezona je sezona i traje koliko traje. O ovome se napisani eseji po forumima. Moj stav je da je Novakova 2011 bolja od Federerove. Svaka cast Nalbandijanu i Rodiku ali Novak je u 2011 imao Federera u svom prajmu (da nije tako ne bi pobedio Novaka na RG) i Nadala koji je u 2010 bio u svom piku. U konkureniciji ova dva velikana ige, mozda i dva najveca ikada, osvojiti 3GS i 5MS od toga 2 MS na sljaci (Federer je 2006 osvojio 3 GS, WTF i 4 MS ali nijedan na sljaci ) je za mene licno bolja sezona.
            Sto je lose ako dijelim sezonu?

            Bilo kako bilo, da Novak nije odigrao 2011. ni jedna mec poslije USO, to bi bila najbolja sezona u istoriji ATP-a. Bolja od Mekinrove. Dzon je osvojio samo 2 GS-a i tako i tako. Na zalost, Novak je nastavio da igra i izgubio 4 puta a jednom predao. U 3 turnira i jednanom DC-u.

            Comment


            • Originally posted by bojanaBG View Post
              92-5>70-6, 22 pobede vise, 1 poraz manje
              Role izgubio od 2 razlicita igraca te godine, Djokovic nestao posle USO
              ma da,2011. je bolja #peske
              Zaboravila si malu sitnicu. Povredu protiv Delpa na DC. Ako imas razumevanja za Federerovu povredu na WTF od prosle godine trebala bi i na ovo tako da gledas. I kao sto rekoh, te godine Federer nista nije napravio na sljaci a Nadal cak nije bio ni u svom piku za razliku od 2008 i 2010. Novakova u svakom slucaju.

              Comment


              • Originally posted by shminka View Post
                A Rogerova 2006. najboljih 12 mjeseci od Mekinroa, do dana današnjeg
                Ne mogu se sloziti.

                Najbolja je Federerova 2005.

                Comment


                • Jah, vezao 83 pobjede na šljaci, a ni u piku nije bio

                  Comment


                  • Originally posted by NI View Post
                    Sto je lose ako dijelim sezonu?
                    Pa zato sto se gleda cela sezone. Ne mozes da je delis na parcice i kazes "E ovo cu da uzmem, a ovo ne". Da on posle DC nije odigrao nijedan mec zbog povrede to mogu i da razumem ali nije, odigrao je do kraja, povredjen i mentalno zasicen. Ali to je bio njegov izbor.

                    Comment


                    • post USO:

                      2012.
                      nole 3010
                      fed 1460
                      ......
                      1550p

                      2013.
                      nole 4280
                      fed 1510
                      .....
                      2770

                      2014.
                      nole 3360
                      fed 2885
                      .....
                      475

                      noletov prosjek 3550p
                      fedov prosjek 1950p

                      znaci da je fed 2011. osvojio 1950p (svoj prosjek u noletovoj eri kada je nole zdrav) umjesto 3000p imao bi 1050p manje na svom kontu (samo recimo eventualni poraz u F WTFa je -500p).

                      da je nole osvojio 3550 (sto mu je prosjek u njegovoj eri kada je zdrav) umjesto ca 600p imao bi ca 2950p vise na svom kontu.

                      ukupna razlika bi bila ca 4000p u korist noleta (a fedova najveca prednost tokom 2012. je bila ca 1300p)! znaci u periodu kada nole kao zdrav pravi u prosjeku ca 1500p prednosti nad fedom je ustvari fed napravio ca 2500p prednosti nad njim. znaci kao sto rekoh razlika je ca 4000p. i to je bio daleko najpresudniji faktor. ostalo je proslo manje vise u okvirima normale za njih 2 a jedino je ovdje se drasticno odstupilo od normale u posljednjih 5 godina!

                      eto ti prave racunice sa prosjekom jednog i drugog od 2012 do 2014!
                      Last edited by talicni; 09-04-15, 10:58.

                      Comment


                      • Originally posted by skeptik View Post
                        Zaboravila si malu sitnicu. Povredu protiv Delpa na DC. Ako imas razumevanja za Federerovu povredu na WTF od prosle godine trebala bi i na ovo tako da gledas. I kao sto rekoh, te godine Federer nista nije napravio na sljaci a Nadal cak nije bio ni u svom piku za razliku od 2008 i 2010. Novakova u svakom slucaju.
                        nole se povrijedio vec pred USO 2011. na sinsiju. kada je predao mareju finale. rovit je odigrao i USO (iako ga je osvojio ali nije bio na 100%) a tu mu se i pogorsala povreda. skrpili su ga malo i znalo se da je rovit i pred mec sa potrom. predao je mec. obradovic je poslije rekao da je mislio da je 80% noleta bolje nego 100% troickog ali da se pokazalo kao pogresna odluka.

                        evo i slikovitog razloga povrede:

                        20150409115050-83.180.250.169.jpg
                        Last edited by talicni; 09-04-15, 10:53.

                        Comment


                        • Originally posted by skeptik View Post
                          Zaboravila si malu sitnicu. Povredu protiv Delpa na DC. Ako imas razumevanja za Federerovu povredu na WTF od prosle godine trebala bi i na ovo tako da gledas. I kao sto rekoh, te godine Federer nista nije napravio na sljaci a Nadal cak nije bio ni u svom piku za razliku od 2008 i 2010. Novakova u svakom slucaju.
                          Od aprila 2005. do Hamburga 2007. nije izgubio na sljaci, ali 2006. nije bio u peaku #peske
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • talicni,

                            Apsolutni si genije za manipulaciju.

                            Zasto si iz prosjeka izostavio 2011? A zasto si izostavio sve one ranije godine?

                            Zato sto ovako racunani "prosjek" odgovara tvojoj tezi. Odgovoricu ti kad ugrabim vremena.

                            =========

                            Skeptik,

                            Moj odgovor je jasan. Na nivo sezone (12 mjeseci) stvari idu ovako:

                            Mekinro 1984.
                            Konors 1974.
                            Lejver 1969.
                            Federer 2005.
                            Federer 2006.
                            Novak 2011.
                            Last edited by NI; 09-04-15, 10:57.

                            Comment


                            • Originally posted by bojanaBG View Post
                              Od aprila 2005. do Hamburga 2007. nije izgubio na sljaci, ali 2006. nije bio u peaku #peske
                              Umesto floksula i doskocica lepo ti meni napisi koje je on turnire na sljaci osvojio 2006. Evo ti sa ATP sajta podaci pa me demantuj:
                              2006 (12) Tennis Masters Cup (Indoor/Hard) , Basel (Indoor/Carpet) , ATP Masters Series Madrid (Indoor/Hard) , Tokyo (Outdoor/Hard) , US Open (Outdoor/Hard) , ATP Masters Series Canada (Outdoor/Hard) , Wimbledon (Outdoor/Grass) , Halle (Outdoor/Grass) , ATP Masters Series Miami (Outdoor/Hard) , ATP Masters Series Indian Wells (Outdoor/Hard) , Australian Open (Outdoor/Hard) , Doha (Outdoor/Hard)
                              Last edited by skeptik; 09-04-15, 11:02.

                              Comment


                              • Originally posted by skeptik View Post
                                Umesto floksula lepo ti meni napisi koje je on turnire na sljaci osvojio 2006. Evo ti sa ATP sajta podaci pa me demantuj:
                                2006 (12) Tennis Masters Cup (Indoor/Hard) , Basel (Indoor/Carpet) , ATP Masters Series Madrid (Indoor/Hard) , Tokyo (Outdoor/Hard) , US Open (Outdoor/Hard) , ATP Masters Series Canada (Outdoor/Hard) , Wimbledon (Outdoor/Grass) , Halle (Outdoor/Grass) , ATP Masters Series Miami (Outdoor/Hard) , ATP Masters Series Indian Wells (Outdoor/Hard) , Australian Open (Outdoor/Hard) , Doha (Outdoor/Hard)
                                Pa jel ' je ovde iko ikada tvrdio da je Roger bolji igrac od Nadala na sljaci?
                                Ali ti zato tvrdis da Nadal nije bio u svom peaku na sljaci 2006.
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X