Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moze li neko od vas statisticara da izbaci finala i protivnike turnira koje su Djokovic i Federer osvojili 2011 odnosno 2006?
    sloboda ili ništa

    Comment


    • I posle sam ja zaslepljena, a vi osim ploce: tada je bila slaba era, nista drugo ne znate da kazete

      Ma Noki je nikad vidjen teniser, 2011. je nesto sto nikad niko nece ponoviti
      kakav Role, kakav tenis pre 2011., to je bilo na nivou amatera, tek od 2011. krece prava era profesionalizma
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Originally posted by bojanaBG View Post
        I posle sam ja zaslepljena, a vi osim ploce: tada je bila slaba era, nista drugo ne znate da kazete

        Ma Noki je nikad vidjen teniser, 2011. je nesto sto nikad niko nece ponoviti
        kakav Role, kakav tenis pre 2011., to je bilo na nivou amatera, tek od 2011. krece prava era profesionalizma
        Stoji to sto kazes, ja licno ne osporavam uspehe Federera, statisticki(ono sto ti pricas) je nemoguce osporiti da je Federerova 2006-a bolja od 2011., ali ne znam meni je i cinjenica da Federer do pojave Nadala i Djokovica stvarno nije imao dostojnog rivala, dok je Novak od pocetka karijere do sada uz sebe imao verv dva najveca tenisera kroz istoriju...+ Mareja koji je stvarno baksuz, jer je ocigledno da nije dorastao ovoj trojici ali se stice utisak da je u nekoj drugoj eri da bi postigao 10 puta vise...
        sloboda ili ništa

        Comment


        • Originally posted by mark it zero View Post
          Stoji to sto kazes, ja licno ne osporavam uspehe Federera, statisticki(ono sto ti pricas) je nemoguce osporiti da je Federerova 2006-a bolja od 2011., ali ne znam meni je i cinjenica da Federer do pojave Nadala i Djokovica stvarno nije imao dostojnog rivala, dok je Novak od pocetka karijere do sada uz sebe imao verv dva najveca tenisera kroz istoriju...+ Mareja koji je stvarno baksuz, jer je ocigledno da nije dorastao ovoj trojici ali se stice utisak da je u nekoj drugoj eri da bi postigao 10 puta vise...
          To ne mozes da tvrdis, nikad ne znas sta bi bilo da su sva trojica isto godiste ili da je razlika 1-2 godina, a 5 odnosno 6 godina je bas puno.
          Ono o cemu se ovde vec danima prica, peak svoj trojici se desio u razlicitim godinama, sa izuzetkom Nadala na sljac, koji ima neverovatne rezultate od kad se pojavio.
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Puj prajm, pike ne važi
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by mark it zero View Post
              Moze li neko od vas statisticara da izbaci finala i protivnike turnira koje su Djokovic i Federer osvojili 2011 odnosno 2006?
              Federer 2006:

              Code:
              [FONT=Courier New]
              Doha	Hard	(1)Federer*d.*(7)Gael Monfils [FRA]	6-3 7-6(5)
              AO	Hard	(1)Federer*d.*Marcos Baghdatis [CYP]	5-7 7-5 6-0 6-2
              IW	Hard	(1)Federer*d.*(12)James Blake [USA]	7-5 6-3 6-0
              Miami	Hard	(1)Federer*d.*(6)Ivan Ljubicic [CRO]	7-6(5) 7-6(4) 7-6(6)
              Halle	Grass	(1)Federer*d.*(5)Tomas Berdych [CZE]	6-0 6-7(4) 6-2
              Wim	Grass	(1)Federer*d.*(2)Rafael Nadal [ESP]	6-0 7-6(5) 6-7(2) 6-3
              CND	Hard	(1)Federer*d.*Richard Gasquet [FRA]	2-6 6-3 6-2
              USO	Hard	(1)Federer*d.*(9)Andy Roddick [USA]	6-2 4-6 7-5 6-1
              Tokyo	Hard	(1)Federer*d.*(10)Tim Henman [GBR]	6-3 6-3
              Madrid 	Hard	(1)Federer*d.*(10)Fern. Gonzalez [CHI]	7-5 6-1 6-0
              Basel	Carpet	(1)Federer*d.*(3)Fern. Gonzalez [CHI]	6-3 6-2 7-6(3)
              WTF	Hard	(1)Federer*d.*(x)James Blake [USA]	6-0 6-3 6-4
              Dubai	Hard	(2)Rafael Nadal [ESP]*d.*(1)Federer	2-6 6-4 6-4
              MC	Clay	(2)Rafael Nadal [ESP]*d.*(1)Federer	6-2 6-7(2) 6-3 7-6(5)
              Rome	Clay	(2)Rafael Nadal [ESP]*d.*(1)Federer	6-7(0) 7-6(5) 6-4 2-6 7-6(5)
              RG	Clay	(2)Rafael Nadal [ESP]*d.*(1)Federer	1-6 6-1 6-4 7-6(4)
              
              
              [/FONT]
              Novak 2011.

              Code:
              [FONT=Courier New]
              USO	Hard	(1)Djokovic*d.*(2)Rafael Nadal [ESP]	6-2 6-4 6-7(3) 6-1
              CND	Hard	(1)Djokovic*d.*(6)Mardy Fish [USA]	6-2 3-6 6-4
              Wimb.	Grass	(2)Djokovic*d.*(1)Rafael Nadal [ESP]	6-4 6-1 1-6 6-3
              Rome	Clay	(2)Djokovic*d.*(1)Rafael Nadal [ESP]	6-4 6-4
              Madrid	Clay	(2)Djokovic*d.*(1)Rafael Nadal [ESP]	7-5 6-4
              Belg.	Clay	(1)Djokovic*d.*Feliciano Lopez [ESP]	7-6(4) 6-2
              Miami 	Hard	(2)Djokovic*d.*(1)Rafael Nadal [ESP]	4-6 6-3 7-6(4)
              IW	Hard	(3)Djokovic*d.*(1)Rafael Nadal [ESP]	4-6 6-3 6-2
              Dubai	Hard	(2)Djokovic*d.*(1)Roger Federer [SUI]	6-3 6-3
              AO	Hard	(3)Djokovic*d.*(5)Andy Murray [GBR]	6-4 6-2 6-3
              Cinci.	Hard	(4)Andy Murray [GBR]*d.*(1)Djokovic	6-4 3-0 RET
              
              [/FONT]
              Last edited by NI; 09-04-15, 13:19.

              Comment


              • Originally posted by NI View Post
                Federer 2006:

                Code:
                [FONT=Courier New]
                Doha	Hard	(1)Federer*d.*(7)Gael Monfils [FRA]	6-3 7-6(5)
                AO	Hard	(1)Federer*d.*Marcos Baghdatis [CYP]	5-7 7-5 6-0 6-2
                IW	Hard	(1)Federer*d.*(12)James Blake [USA]	7-5 6-3 6-0
                Miami	Hard	(1)Federer*d.*(6)Ivan Ljubicic [CRO]	7-6(5) 7-6(4) 7-6(6)
                Halle	Grass	(1)Federer*d.*(5)Tomas Berdych [CZE]	6-0 6-7(4) 6-2
                Wim	Grass	(1)Federer*d.*(2)Rafael Nadal [ESP]	6-0 7-6(5) 6-7(2) 6-3
                CND	Hard	(1)Federer*d.*Richard Gasquet [FRA]	2-6 6-3 6-2
                USO	Hard	(1)Federer*d.*(9)Andy Roddick [USA]	6-2 4-6 7-5 6-1
                Tokyo	Hard	(1)Federer*d.*(10)Tim Henman [GBR]	6-3 6-3
                Madrid 	Hard	(1)Federer*d.*(10)Fern. Gonzalez [CHI]	7-5 6-1 6-0
                Basel	Carpet	(1)Federer*d.*(3)Fern. Gonzalez [CHI]	6-3 6-2 7-6(3)
                WTF	Hard	(1)Federer*d.*(x)James Blake [USA]	6-0 6-3 6-4
                Dubai	Hard	(2)Rafael Nadal [ESP]*d.*(1)Federer	2-6 6-4 6-4
                MC	Clay	(2)Rafael Nadal [ESP]*d.*(1)Federer	6-2 6-7(2) 6-3 7-6(5)
                Rome	Clay	(2)Rafael Nadal [ESP]*d.*(1)Federer	6-7(0) 7-6(5) 6-4 2-6 7-6(5)
                RG	Clay	(2)Rafael Nadal [ESP]*d.*(1)Federer	1-6 6-1 6-4 7-6(4)
                
                
                [/FONT]
                Novak 2011.

                Code:
                [FONT=Courier New]
                USO	Hard	(1)Djokovic*d.*(2)Rafael Nadal [ESP]	6-2 6-4 6-7(3) 6-1
                CND	Hard	(1)Djokovic*d.*(6)Mardy Fish [USA]	6-2 3-6 6-4
                Wimb.	Grass	(2)Djokovic*d.*(1)Rafael Nadal [ESP]	6-4 6-1 1-6 6-3
                Rome	Clay	(2)Djokovic*d.*(1)Rafael Nadal [ESP]	6-4 6-4
                Madrid	Clay	(2)Djokovic*d.*(1)Rafael Nadal [ESP]	7-5 6-4
                Belg.	Clay	(1)Djokovic*d.*Feliciano Lopez [ESP]	7-6(4) 6-2
                Miami 	Hard	(2)Djokovic*d.*(1)Rafael Nadal [ESP]	4-6 6-3 7-6(4)
                IW	Hard	(3)Djokovic*d.*(1)Rafael Nadal [ESP]	4-6 6-3 6-2
                Dubai	Hard	(2)Djokovic*d.*(1)Roger Federer [SUI]	6-3 6-3
                AO	Hard	(3)Djokovic*d.*(5)Andy Murray [GBR]	6-4 6-2 6-3
                Cinci.	Hard	(4)Andy Murray [GBR]*d.*(1)Djokovic	6-4 3-0 RET
                
                [/FONT]
                HM, ovo mi govori vise nego sto sam ocekivao
                sloboda ili ništa

                Comment


                • Originally posted by NI View Post
                  @skeptik

                  Salu na stranu, ali ja ne bih volio finale Novak-Federer. Federer je 2011. odigrao posao za Nadala. Na odredjeni nacin kao Sederling dvije godine ranije za njega. I Federer je previse cesto pobijedio Novaka u zadnjih par godina.

                  Prosle godine ja finale RG odlucio Novakov kopleks. Ne bih zelio da se to ponovi.
                  Kamo sreće da dođe do finala protiv Federera, šanse su skoro nikakve.

                  Prošle godine je izgubio zbog manjka kondicije i ono povraćanje je sumnjivo. Klonuo je i u polufinalu protiv Gulbisa, tu se vidjelo da nema ništa od titule a Nadal je bio bitno slabiji nego 2013.

                  Da hoće Talični staviti neki smajl i onda mogu reći da sam sve vidio na forumima Složiću se s njim da je bolje što prije da se sastane sa Nadalom, po mogućnosti u četvrtfinalu.

                  Comment


                  • Originally posted by mark it zero View Post
                    HM, ovo mi govori vise nego sto sam ocekivao
                    Kao i cesto u zivotu, najvaznije je dobro pitanje. Ti si postavio to pitanje. A odgovor je i mene iznenadio, cak ako se i pretpostavi da Mari nije clan cetvorke.

                    Comment


                    • Originally posted by notorious View Post
                      Kamo sreće da dođe do finala protiv Federera, šanse su skoro nikakve.

                      Prošle godine je izgubio zbog manjka kondicije i ono povraćanje je sumnjivo. Klonuo je i u polufinalu protiv Gulbisa, tu se vidjelo da nema ništa od titule a Nadal je bio bitno slabiji nego 2013.

                      Da hoće Talični staviti neki smajl i onda mogu reći da sam sve vidio na forumima Složiću se s njim da je bolje što prije da se sastane sa Nadalom, po mogućnosti u četvrtfinalu.

                      Comment


                      • Federer je igrao 5 mečeva protiv u tom trenutku 2. igrača na svetu, 4 izgubio, dok je Đoković dobio 6 puta prvog na svetu i jednom drugog, bez poraza, možda ovo ne govoričija je godina bolja ali definitivno govori ko je igrao bolji i dominantniji tenis.
                        sloboda ili ništa

                        Comment


                        • I sad je problem do Federera, a ne do Nadala koji posle Wimbledona nije stigao do finala sve do IW naredne godine.
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • nole je definitivno do povrede igrao najdominantiji i najbolji tenis ikad vidjen i to su rekli x njih. da je noletov pik najbolji su rekli i pilic i boliteri i x bivsih tenisera. da nije bilo povrede vjerovatno bi nole imao i najuspjesniju pa time i najbolju sezonu u modernom tenisu (od kako imamo teniski tur, bodovanje, sisteme zrebanja itd, znaci od osnivanja atp-a '72-'73). ovako to nije slucaj, nema najbolju sezonu. ali je nivo igre do povrede svakako bio najbolji.

                            ah... umalo da zaboravim
                            Last edited by talicni; 09-04-15, 14:12.

                            Comment


                            • Ovo sto se tvrdi da je Federer zahvaljujuci odlicnom zavrsetku 2011 (imao je olaksavajucu okolnost da Novak nije igrao Aziju, a evropski indor bolje da nije ni igrao) je jedan od presudnih faktora njegovog povratka na N1 posle W 2012. Ali ne i jedini.
                              Citajuci raspravu vidim da ste se fokusirali na Novakove rezultate na prolece 2012 uostalom kompletne razultate do W 2012 koji su po NI-ju dobri a mogu biti bolji, a po Talicnom standardno Novakovski, znaci vrlo dobri u najmanju ruku. I obojica ste sto se tice toga u pravu.
                              Ali to je opet manje bitno sa Federerove tacke gledista. Pogledajmo malo njegove rezultate. On je odlicno zapoceo 2012 i kasnije do w imao vrlo dobre ucinke na turnirima pa na kraju preko samog Novaka i Endija Mareja uzeo taj W posle koga je zauzeo i N1. Sta bi bilo da je odigrao losije taj period do W ili da na W nije uzeo titulu (ako predpostavimo da bi Novak ostvario slicne - eventualnim Fedovim losijim bi mogao samo jos bolje Novak da ostvari). Bila pi pusiona tj ne bi se ni vratio na taj toliko zeljeni N1 i ne bi oborio Samprasov rekord.
                              Znaci tvrditi da je najvise zbog odlicnog zavrsetka 2011 Fed uspeo da se povrati na N1 je malo prenaglaseno, ima i do toga i to ima dobar udeo u tome, ali ima dosta i u njegovoj odlicnoj 2012. To je takodje vrlo bitan faktor.
                              Last edited by Sandugp; 09-04-15, 14:18.
                              sigpic

                              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                              Comment


                              • Kad je zreb za MC?

                                Comment

                                Working...
                                X