Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sad su vec prenijeli svi mediji, na twu se ozbiljno prica o ovome, mada jos nista nema na sajtu ATPa i AOa.
    sigpic

    Comment


    • Povreda kolena su izuzetno nezgodne. U velikom broju slucajeva operacija je neophodna. Pitanje kakvu je vrstu terapije koristio Rafa , i koliko je to delotvorno. Nema dobrog pecanja bez takvog pecarosa.
      sigpic

      Comment


      • ovo je vrlo ozbiljno , bice 8 meseca bez meca
        tesko da ce se vratiti , i ak ose vrati ne verujem da ce iakda pokazati onu svoju igru sakojom je dominirao

        Comment


        • Originally posted by Larisa View Post
          Mmm Neki Rafini navijači se hvataju za slamčicu spasa, 28/12 im je u Španiji kao naš prvi april, aprili li li ;) pa kažu, daj bože da je šala...
          Vrlo neukusna šala...ako je šala, a ja ne bi rekla.
          Ne bih ja rekao da je u pitanju sala.

          Jbg zao mi je zbog Rafe, bas sam se ponadao da cu ga gledati u narednih par dana.
          Everything you want is on the other side of fear.

          Comment


          • Virus mu je mozda uzeo nedelju dana treninga ali zbog toga ne odustajes od Slama. Cak ni od Dohe pa i sa danom treninga. Jer se mozes vratiti samo ako igras meceve. Po strani trening i sparing, nikad to nije moglo da se mjeri sa pravim takmicarskim mecevima. I dva poraza bi mu znacila, i sat i po na terenu na tri dobijena seta, sto bi znacio i poraz od 3:0. Posle ovolike pauze svaki minut na terenu je dragocjen. Tako da vjerujem da je ovo sa virusom izgovor. Vjerovatno postoji i velika doza straha, kod sportista je to vise nego redovna pojava. Posle duge i teske pauze glava nije bistra kao prije povrede, prisutna je stegnutost. Neki se zbog toga vise nikad i ne vrate na nekadasnji nivo, mada ako je ko u glavi jak onda je to Nadal.
            sigpic

            Comment


            • Tenis treba Rafaela Nadala!

              Nadam se da zna sto radi i da sve skupa nije tako ozbiljno. Virus ne moze biti razlog. Razlog je nesto drugo. Ili se sporo vraca u formu, ili ne zeli da opterecuje odmah koljeno na AO koji mu je u osnovi nebitan, ili, strah me je i da pomislim.

              Zelim mu da bude spreman za Akapulko i sezonu sljake.
              Last edited by NI; 28-12-12, 17:03.

              Comment


              • Bit ce bas veliko iznenadjenje ukoliko Rudar ne bude isao na Rogera u 1/2 AO

                Bas mi je zao za Rafu, jako nedostaje

                Comment


                • shminka,

                  I mnogo vece ako pobijedi Rodzera. (iznenadjenje)

                  Comment


                  • Pa ne moze se ocekivati da posle tolike pauze ima formu, zna se kako se dolazi do forme. I ako se vrati u Acapulcu opet ga cekaju dva turnira na betonu. Moguce je da ce propustati i velike turnire na hardu u buducnosti, da ce maksimalno iskoristiti sljaku i travu
                    Toni kaze ne bi mogao nista da uradi na AOu, ne bi imao snage za meceve na tri dobijena seta. Sve to lici na izgovore, zna se kako se dolazi do kondicije, do forme. Ajde zbog virusa moze da se povuce i iz Dohe na kraju krajeva no do AOa ima preko dvije nedelje, to je dosta vremena.

                    Neko ce dobiti poklon na AOu sto se polufinala tice. Znamo da ce to biti Roger
                    sigpic

                    Comment


                    • Ma dobro, ok je razmisljanje da mu tih par turnira stvarno nece nista znaciti, jer je vec propustio 8 mjeseci i da je bolje propustiti AO i biti blizu 100% za sljaku, nego poceti igrati prije vremena i eventualno pogorsati situaciju

                      Mada se sve ovo bas razvuklo

                      Comment


                      • shminka,

                        mozemo samo da spekulisemo. Samo on i njegov time znaju sto je po srijedi. Ali za mene je perfektno razumno da ne igra hard do iza Uimbldona. Igra sljaku u Juznoj Americi, potom sljaku u Evropi i potom travu. Poslije razmislja sto dalje.

                        Ti znas kako je za jednog Nadala ulaziti u formu na hardu. Koliko je to trke, muke naprezanja, sumnje da li ce koljeno izdrzati, uz rizik da izgubi od nekog u prva dva kola.

                        Njegovo vracanje ce da bude tesko i bolje da tu muku odradi na sljaki!

                        Comment


                        • Pa sto bi se onda vracao u Acapulcu? Sto ne bi sacekao do MCa? I pad na listi ce biti neminovan ako propusti i IW i Miami. Na sljaci sve zivo brani sem Madrida, nema zaradjivanja maltene, pa da na Wu bude 5. nosilac. Vjerujem da ce uraditi sve sto moze da bude u TOP 4 i olaksa zivot do polufinala.
                          sigpic

                          Comment


                          • Acapulco ce, po svemu sudeci, biti trenutak odluke: ako se ni tada ne vrati cini mi se da ce to znaciti kraj karijere. Tako mi izgleda situacija u ovom trenutku, na zalost. Pisao sam o tome i ranije, sva odlaganja povratka na teren pod raznim izgovorima su mi bila jako sumnjiva jos tokom prosle sezone i negde upucivala na najcrnji scenario. Izgleda da je problem sa kolenima daleko ozbiljniji i zaista je veliko pitanje sta se tu zaista desava, a veo tajne kojim je sve prekriveno samo pojacava sumnje. Vreme ce pokazati.
                            Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

                            Comment


                            • Originally posted by Vladan View Post
                              Pa sto bi se onda vracao u Acapulcu? Sto ne bi sacekao do MCa? I pad na listi ce biti neminovan ako propusti i IW i Miami. Na sljaci sve zivo brani sem Madrida, nema zaradjivanja maltene, pa da na Wu bude 5. nosilac. Vjerujem da ce uraditi sve sto moze da bude u TOP 4 i olaksa zivot do polufinala.
                              1.
                              Nekome ko se bori za svoju karijeru, mjesto na listi je od sekundarnog karaktera. On ce bit favorit u MC i kao prvi i kao sesnaesti nosilac.

                              2.
                              Ja mislim da je njegova karijera kao igraca broj jedan i onako zavrsena.

                              Ostaje mu da igra tenis:

                              A) samo na sljaci i travi
                              B) na sljaci i travi punom parom a na hardu sa pola snage

                              Ja bih puno vise volio da se opredijeli za A). Onda ce duze trajati.

                              3.
                              On je jos uvijek na vrijeme da igra jos nesto u Juznoj Americi osim Akapulka i da odustane od Akapulka.
                              Last edited by NI; 28-12-12, 17:49.

                              Comment


                              • On ce biti favorit na svakom turniru na sljaci pa i ako ne bude u TOP 4. Problem je sto ako propusti i IW i Miami ne moze biti medju 4 na Wu. A znamo koliki bi to bio problem za njega. Moguce da ce igrati jos nesto tokom juznoamericke sezone sljake. Medjutim ako propusti i Acapulco onda je problem mnogo veci nego sto se mislilo. Ovo je trece odlaganje, a mjeseci prolaze...
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X