Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Vladan View Post
    Svasta, kao da ce mu to garantovati titulu. I Djokovic i Nadal i Federer su favoriti u eventualnom mecu na Wu, da ne pricam da ima tu jos igraca koji ga mogu dobiti, sjetimo se samo prosle godine koliko su ga David i Baggy namucili, David ga je imao na konopcima.
    Ne bi ja rekao da su oni neki veliki favoriti,pa Federer je prosle godine morao perfektno odigrati da bi ga dobio.Vidjecemo Mareja na W kao GS sampion,ja mu dajem velike sanse

    Comment


    • Pa niko ne moze reci da ce ga 100% dobiti ali ce svi i pored toga sto su igrali RG biti favoriti protiv njega. Svi su agresivniji od njega, svi idu vise po poene, a to je kljucno na travi.
      sigpic

      Comment


      • Ja se isto ne slazem sa tim da ce sva trojica biti favoriti protiv Mareja na travi.

        Federer je sve stariji i uopste mi nije siguran pobednik ukoliko dodje do tog meca,kao ni Novak,uostalom Marej ga je pobedio na olimpijadi u polufinalu.

        Iskreno jedino mislim da ce Marej jako tesko pobediti Nadala,nekako tesko sa njim izlazi kad su bitni mecevi u pitanju.

        Jedini problem kod Mareja su ti stalni padovi tokom sezone,ali ja mislim da on ima sansu da osvoji W,pogotovo ako izbegne Nadala.

        Comment


        • Ovaj izostanak sa RGa ce mu mozda i teoretski osigurati Rafu tek u finalu

          Comment


          • Rusija nastavlja sa trendom gubitka igračica. Nakon Švedove, Voskobojeve, Pervak, Putinceve sada je i Bratčikova počela da igra pod drugom zastavom. Od ove godine igra za Portugal. Doduše, tamo živi već šest godina a i udata je za Portugalca što je i razumljivo. Sada je druga teniserka Portugala na WTA listi, moći će i da nastupa za FED Kup reprezentaciju.
            Ruska teniska federacija se žali na nedostatak novca i nemogućnosti za podržavanje teniserki. To posebno utiče na razvoj mladih teniserki. Do pre 5-6 godina bilo je i 6 Ruskinja u prvih 10. Još uvek su gigant u ženskom tenisu ali je činjenica da su drastično pale u poslednje 2-3 godine. Posebno brinu rezultati mladih. Putinceva je prešla da igra za Kazahstan pa im je najbolja U20 Darija Gavrilova (1994) koja nije prošla kvalifikacije za Rolan Garos a ove godine ima 2-3 u glavnom žrebu na WTA turnirima. Irina Hromačeva (1995) takođe nije prošla kvalifikacije.

            Comment


            • Novosti oko Marejeve povrede:

              Andy Murray’s back scan seems to have revealed a nerve injury, leaving his readiness for the AEGON Championships at Queen’s Club in doubt.
              The injury is understood to affect a nerve which sends pain shooting down his leg, which is why he can often be seen clutching at his hip, particularly after playing a high ball on his backhand side.
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Ovo smo znali otprilike, ali zanimljivo videti u brojevima:

                Comment


                • Dominiraj
                  Dayman (a-a-ah...)
                  Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                  Champion of the sun (a-a-ah...)
                  You're a master of karate and friendship
                  For everyone

                  Comment


                  • Kakvo je Karlovicevo stanje , ima li nade za povratak ?
                    Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                    Comment


                    • Davidenko propušta ovogodišnji Vimbldon.

                      http://sports.ndtv.com/french-open-2...skip-wimbledon

                      Comment


                      • Ne voli ga vidjeti ni na slici...steta za nekog eventualnog protivnika...jer bi Kolya bio lagan posao

                        Comment


                        • Što je ovaj naš Shminka postao isključiv.. te ne voli ovog, te onog... ili je samo do sada sve to krio...

                          Elem...

                          Saša Ozmo, B92

                          Da li tenisu nedostaju "rat, krv i emocije"?

                          Da li tenisu nedostaje tenzije među najboljim teniserima sveta?



                          Mnogi misle tako, a prvi ko je imao hrabrosti da to naglas izgovori jeste Ernests Gulbis. Ko drugi?

                          Letonski teniser ljubimac je novinara, neprestano daje zanimljive, ponekad i kontroverzne izjave, a sada je ponovo ’iskočio’ iz šablona.

                          "Poštujem Rodžera, Rafu, Novaka i Marija, ali oni su za mene dosadni igrači. Njihovi intervjui su dosadni. Iskreno, oni su đubre. Često idem na Ju tub da gledam intervjue. Brzo prestajem kada je reč o teniskim, to je smešno“, rekao je Ernests Gulbis u intervjuu za francuski „L’ekip“.

                          Endi Mari nije Gulbisu uzeo za zlo gorenavedenu izjavu. Ipak, kada je bio mlađi, Mari ne je davao tako diplomatske odgovore, od kojih su kasnije novinari pravili priče za naslovnice, uz poneko preuveličavanje.

                          Po narodnoj „koga zmija ujede, i guštera se plaši“, Mari kaže:

                          "Kao sportista, trudim se da budem što je moguće bolji, trebalo bi da bude nevažno da li se ljudima dopadate ili ne. Iskreno, kako vreme prolazi, sve mi je teže da se otvorim, da budem interesantan na konferencijama za novinare. Uvek pokušavam da dajem iskrene odgovore, ali oni su dosadni kako posle ne bih morao da se suočavam sa posledicama ili nekim skandalima“.

                          Ovdašnjoj javnosti najbliže je Đokovićevo prepucavanje sa Endijem Rodikom, zatim sitna peckanja između Novaka i Federera, ali i imitacije srpskog tenisera koje su mnogi u inostranoj javnosti (a i neki u domaćoj) dočekali ’na nož’.

                          Od tada, a naročito otkad je postao broj jedan, Đoković je naučio lekciju, shvatio da je tenis rigidan sport i postao je mnogo odmereniji u izjavama i nastupima van terena, baš kako ne bi bespotrebno bio na meti kritika zbog nečega što u suštini nema veze sa njegovom profesijom.

                          Novak je nekoliko puta poručio da bi tenisu možda bi prijalo kada ne bi bio toliko konzervativan. To je ponovio i na konferenciji za medije posle duela sa Gvidom Peljom. Đoković je rekao da nije čuo za Gulbisove komentare i dodao je:

                          "Saglasan sam sa činjenicom da nam možda nedostaje malo entuzijazma, da igrači budu zabavniji, da budemo kreativniji“, kaže Novak Đoković.

                          Nakon toga, Đoković je rekao da igrači ponekad jednostavno nemaju vremena za inventivnost van terena jer potroše mnogo energije na igralište.

                          "Teško je – tenis je fizički, mentalno i emotivno težak sport. Maltene smo na terenu svakog dana tokom cele godine, sezona je veoma duga i morate da budete posvećeni. Nemano mnogo slobodnog vremena, mada se sa druge strane može i pronaći vreme da se bude zabavan, kreativan. To je u stvari individualno, nikoga ne osuđujem, nikoga ne krivim. To je lično“, dodao je najbolji teniser sveta.

                          Uprkos tome što i sâm želi više "šoua“ , Novak je uveren da je funkcionisanje današnjeg tenisa u suštini ispravno i da međusobni respekt koji gaje najbolji igrači jeste prava preporuka za tenis kao sport.

                          "Postoje određena pravila i to mora da se poštuje. Ja se trudim da na sve gledam pozitivo. Mislim da se igrači iz vrha sa mnogo poštovanja ponašaju prema samom sportu, prema publici, prema medijima, ali i u međusobnom odnosu. To je veoma važno. Iako je u pitanju individualni sport, imamo zdrave odnose i to šalje pravu poruku“.

                          Sa druge strane, Gulbis bi voleo da intervjui u tenisu budu više nalik boksu jer, kako kaže, navijači žele „rat, krv i emocije“.

                          "Možda bokseri nisu najbriljantniji ljudi na planeti, ali daju navijačima ono što žele – rat, krv i emocije. Sve to nedostaje tenisu, gde je sve čisto, ispeglano, sa ljubaznim rukovanjima i nekim lepim udarcima. A ono što ljudi žele da vide jesu slomljeni reketi i da vide ispade na terenu“, objašnjava Gulbis.

                          Letonac, sin bogatog tajkuna, kaže da je trend monotonosti započeo Rodžer Federer.

                          "On ima fantastičan imidž savršenog gospodina iz Švajcarske. Ponavljam, poštujem Federera, ali ne dopada mi se to što mlađi igrači pokušavaju da ga imitiraju. Kada ih čujem da odgovaraju na pitanja poput Rodžera, užasnem se. U stilu: Bio sam bolji u određenim momentima i tako sam pobedio“.

                          Švajcarac je manje-više na istoj talasnoj dužini sa Marijem i saglasan je da njegovi intervjui ponekad jesu dosadni.

                          "Razumem to što je rekao, naši intervjui nisu uvek najinteresantniji. Ali nije krivica isključivo na nama, mi smo kao u mašini, posle svakog meča imamo konferencije za medije“, kaže Rodžer Federer.

                          I zaista, prečesto čujemo šablonske izjave, ne samo od četvorice najboljih bez imalo smelosti i iskrenosti, a to je ono što smeta i Gulbisu.

                          "Ne želim da slušam intervju tenisera koji glumi na konferenciji, npr. jednog kojeg poznajem dobro ali neću ga imenovati i koji misli da su svi njegovi rivali se..nje. Ne interesuju me reakcije na ovo što sam rekao, ne zanima me da ispadam fin. Na terenu je rat. Van njega nemam problema – imam dobar odnos sa većinom igrača. Ali želim da kažem šta mislim. Ako je moja prognoza da ću dobiti meč, to ću i reći“, podvlači Letonac.

                          Ipak, Federer, osim čestih konferencija, navodi još jedan uzrok ’dosadnih’ izjava.

                          "Takođe, ne možete da istaknete ništa što vam se ne dopada o nekome ili nečemu, a da vas zbog toga ne iskritikuje mnogo ljudi. Zato su svi oprezni. Sa druge strane, ja mislim da je lepo što se jedni prema drugima ophodimo sa poštovanjem“, dodao je osvajač 17 Gren slem titula.

                          I Endi Mari mišljenja je da bi mu otvorenost u nešto većoj meri donela više zla nego dobra.

                          "Gledajući nekoga na televiziji, ne možete da zaključite kakva je to osoba. Veoma je lako glumiti i lažirati pred kamerom. Nije naročito teško ni govoriti šale i biti zabavan sve vreme. Sa druge strane, ono što jeste veoma teško jeste biti potpuno iskren i govoriti o stvarima onako kako jeste“, smatra Škot.

                          Nekome sadašnje stanje u odnosima tenisera savršeno odgovara, a neki žude za više ’vatre’ van terena. O ukusima (i bojama) se ne raspravlja, naučila nas je latinska poslovica. Posledično, ispravnog odgovora nema, stvar je ukusa i afiniteta svakog pojedinca – tenisera, novinara ili navijača.

                          http://www.b92.net/sport/tenis/maste...&nav_id=718587


                          Meni ne nedostaju takve tenzije, možda jer ih je isuviše oko nas.
                          Ali interesantno da su danas i u toku prenosa Đoković-Pelja, Mats i kolega mu pričali o personalitijima vodećih, ali nisu pomenuli Gulbisa.
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Mislim da si pogresno razumela - Kolja ne voli da vidi W ni na slici
                            It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                            Comment


                            • Originally posted by miloolja View Post
                              Što je ovaj naš Shminka postao isključiv.. te ne voli ovog, te onog... ili je samo do sada sve to krio...
                              Rus ne voli travu ni na slici, a ne Shminka Rusa

                              Mora se ovaj prskani svugdje uplesti.

                              Comment


                              • Još ja pomislila da je progutao m.. ne voliM ga vidjeti...
                                Izvinjavam se Shminki
                                A vas dvojica bolje tekst da ste komentarisali nego moje nerazumevanje...
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X