Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bilo bi simpatično sadašnjem četvercu dati drvene rekete( bez najave), pa da se vidi na šta bi to ličilo..
    WATTS na ES-u bi imao nekoliko nastavaka..

    Comment


    • @ CW

      Nije to to bez velikog Borga.

      Prije svega, apsolutno se slažem napisanim. Grozni je svakako najbolji all-rounder ikad, bez obzira što nije osvojio Wimbledon. Nekoliko puta sam to pisao na drugim forumima. Uzmemo li u obzir ukupan broj njegovih titula, te koliko je njih osvojeno na svim vrstama podloge, onda će neke stvari biti puno jasnije.
      - Ja odgovorno tvrdim da je njegova baseline igra najkompletnija ikad, kao i anticipacija i moć prilagodbe na različite uslove.
      Spomenuo si igrače protiv kojih je Ivan igrao, što opet dovoljno govori koliko je konkurencija bila jaka. Vjerovatno najjača ikada. Šteta je što svoju karijeru nije upotpunio trofejom sa Wimbledona, ali jednostavno nije mu bilo suđeno. 1986 izgubi od najmlađeg igrača koji je ikad osvojio neki GS naslov, a godinu poslije od Casha, oba meča relativno lagano. Izjava koju je dao, u kojoj se poredila trava i krave je po meni najlegendarnija izjava svih vremena.

      S druge strane, Agassi je jedini igrač koji je baseline igrom osvojio Wimbledon u eri brze trave. Njegovi konkurenti nisu usporedivi sa Ivanovim, ali je ipak i to svojevrstan uspjeh, budući da je S&V igra bila itekako učinkovita, a rijetko koji igrač bi mogao uzeti največi teniski trofej onako kako je to Agassi uradio.

      Mislim da se slažemo u jednom, a to je da su njih dvojica sigurno najbolji all-rounderi ikad, s tim da ako moramo birati jednog, onda bi to sigurno bio Ivan Lendl.

      -
      “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

      Comment


      • Originally posted by Panchev9 View Post
        Bilo bi simpatično sadašnjem četvercu dati drvene rekete( bez najave), pa da se vidi na šta bi to ličilo..
        WATTS na ES-u bi imao nekoliko nastavaka..
        Bilo bi isto kao u VIP surviveru , da na pustom ostrvu sami zapale vatru

        Comment


        • Od drugog svih vremena na sljaci, preko slabe konkurencije, nezaobilaznih drvenjaka i zle medicine, neminovnog podsecanja na stara dobra vremena, do izjednacavanja podloga i gubljenja svakog smisla ove igre. Tenis je mrtav, ziveo tenis
          Last edited by Navras 16950; 01-06-12, 00:24.
          Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

          Comment


          • Originally posted by Indigo View Post
            Jel bi bilo oko 300 sta mislis, on je sa onim reketom bio na nivou Grotha.
            Daj mu malo vremena da vidi koji mu odgovara i kako da ga naspanuje, i bombardovanje moze da pocne. Naravno, necemo ga ogranicavati sa jednim stopalom na tlu kao sto se nekada radilo, neka lepo skoci pa sta bude. I onda da se donese i onaj radar iz Busana jer niko ziv za Karlovica nije siguran da je pred kamerama onaj servis isao tako brzo, a Grotove niko nije ni video (ajde da je imao taj jedan od 263, nego i jos dva slicna). A bila bi milina gledati ga kako servira, kazu da je imao toliko lep pokret tela i zamah da je mogao da servira 5 sati istom brzinom i ucinkom

            Da se bar malo vratimo na temu. Sigurno ste videli da su Rafa i Conga testirali Babolat sa cipom u sebi, koji meri apsolutno sve parametre svakog udarca. Od dela glave kojom je lopta udarena, preko brzine, spina i raznih uglova. Jos samo fali da posle meceva pocnu to da proucavaju sa svojim timovima, tek cemo onda dobiti robote

            Originally posted by Panchev9 View Post
            Bilo bi simpatično sadašnjem četvercu dati drvene rekete( bez najave), pa da se vidi na šta bi to ličilo..
            WATTS na ES-u bi imao nekoliko nastavaka..
            Uzeo Djokovic pre par godina pa se odusevio, postalo mu je jasno koja je vestina bila potreba za svaki lep volej koji smo videli tokom svih tih decenija

            Originally posted by Prle! View Post
            @ CW

            Nije to to bez velikog Borga.

            Prije svega, apsolutno se slažem napisanim. Grozni je svakako najbolji all-rounder ikad, bez obzira što nije osvojio Wimbledon. Nekoliko puta sam to pisao na drugim forumima. Uzmemo li u obzir ukupan broj njegovih titula, te koliko je njih osvojeno na svim vrstama podloge, onda će neke stvari biti puno jasnije.
            - Ja odgovorno tvrdim da je njegova baseline igra najkompletnija ikad, kao i anticipacija i moć prilagodbe na različite uslove.
            Spomenuo si igrače protiv kojih je Ivan igrao, što opet dovoljno govori koliko je konkurencija bila jaka. Vjerovatno najjača ikada. Šteta je što svoju karijeru nije upotpunio trofejom sa Wimbledona, ali jednostavno nije mu bilo suđeno. 1986 izgubi od najmlađeg igrača koji je ikad osvojio neki GS naslov, a godinu poslije od Casha, oba meča relativno lagano. Izjava koju je dao, u kojoj se poredila trava i krave je po meni najlegendarnija izjava svih vremena.

            S druge strane, Agassi je jedini igrač koji je baseline igrom osvojio Wimbledon u eri brze trave. Njegovi konkurenti nisu usporedivi sa Ivanovim, ali je ipak i to svojevrstan uspjeh, budući da je S&V igra bila itekako učinkovita, a rijetko koji igrač bi mogao uzeti največi teniski trofej onako kako je to Agassi uradio.

            Mislim da se slažemo u jednom, a to je da su njih dvojica sigurno najbolji all-rounderi ikad, s tim da ako moramo birati jednog, onda bi to sigurno bio Ivan Lendl.

            -
            Onaj betonski teren u svom dvoristu je zamenio travnatim, dok se Australian Open igrao na travi pre turnira bi mu stizale identicne loptice sa kojima ce se igrati turnir da sa njima vezba, iz legende Rouca je iscrpeo sve sto je mogao i opet mu nije bilo sudjeno da osvoji travnati Mejdzor. Imao je sanse protiv Bekera, ali je ono sa Kesom trebao dobiti. Petu kao licnosti u istoriji tenisa to ne znaci nista, niko ga i ne pamti, a u Ivanovom slucaju bi promenilo istoriju igre. Potrefilo se da Ozi ima najbolji dan u zivotu, kada bukvalno nije promasivao kada ubaci dobar prvi servis. Ivan je, kao i uvek na travi, pokusavao da menja svoju igru i izlazi napred, i nje se snasao. Jos kad se tu doda publika i pritisak, rezultat nam je poznat. A najgore je sto je sa 30 mogao da osvoji Kvins bez izgubljenog seta, protiv Bekera i Mekinroa. To za travu je prvi rekao Santana, iako je osvojio Vimbldon i proslavio se njime. Ivan je bio cak i juniorski sampion Vimbldona (kada i Rolan Garosa) ali mu se te godine stvarno nije igralo, vadio se na neku alergiju od trave
            Za razliku od ovih danas, koji ce isto igrati i u Parizu i u Londonu, Ivan je bio spreman da se sa Matsom davi na sljaci po 5 sati, a onda na travi da u mecu sa Kesom na Australian Openu izadje na mrezu 150 puta. Na to se danas niko i ne osvrce, takvo vreme doslo. I jos nesto kada je njegova univerzalost u pitanju.. pogledaj mu odnos titula u dvorani i na otvorenom. Covek je u obe kategorije u vrhu kada je Open era u pitanju, i tu je zauvek nedostizan.

            Nema sta, Agasiju kapa dole za onu 1992. Bezali mu Mejdzori u Parizu a on ni manje ni vise otvori svoj konto titula na Vimbldonu. Problem je sto je on ipak ogromnu vecinu trofeja uzeo na betonu, i mnogo je losiji u omeru Outdoor/Indoor od Ivana. Tek je onaj Rolan Garos 1999. posebna prica, plakao sam kao kisa zajedno sa njim jer dan pred pocetak turnira nije znao ni hoce li igrati. E za tu srecu mi je uvek krivo sto je i Ivan nije imao

            Ne bih ni Borga stavljao daleko od njih, iako je sve upropastio preranim odlasom i porazima u finalu US Opena
            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

            sigpic

            Comment


            • Morao sam u Opste diskusije, ovde vise nismo imali sta da trazimo
              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

              sigpic

              Comment


              • Originally posted by ClayWarrior View Post
                Daj mu malo vremena da vidi koji mu odgovara i kako da ga naspanuje, i bombardovanje moze da pocne. Naravno, necemo ga ogranicavati sa jednim stopalom na tlu kao sto se nekada radilo, neka lepo skoci pa sta bude. I onda da se donese i onaj radar iz Busana jer niko ziv za Karlovica nije siguran da je pred kamerama onaj servis isao tako brzo, a Grotove niko nije ni video (ajde da je imao taj jedan od 263, nego i jos dva slicna). A bila bi milina gledati ga kako servira, kazu da je imao toliko lep pokret tela i zamah da je mogao da servira 5 sati istom brzinom i ucinkom

                Da se bar malo vratimo na temu. Sigurno ste videli da su Rafa i Conga testirali Babolat sa cipom u sebi, koji meri apsolutno sve parametre svakog udarca. Od dela glave kojom je lopta udarena, preko brzine, spina i raznih uglova. Jos samo fali da posle meceva pocnu to da proucavaju sa svojim timovima, tek cemo onda dobiti robote



                Uzeo Djokovic pre par godina pa se odusevio, postalo mu je jasno koja je vestina bila potreba za svaki lep volej koji smo videli tokom svih tih decenija



                Onaj betonski teren u svom dvoristu je zamenio travnatim, dok se Australian Open igrao na travi pre turnira bi mu stizale identicne loptice sa kojima ce se igrati turnir da sa njima vezba, iz legende Rouca je iscrpeo sve sto je mogao i opet mu nije bilo sudjeno da osvoji travnati Mejdzor. Imao je sanse protiv Bekera, ali je ono sa Kesom trebao dobiti. Petu kao licnosti u istoriji tenisa to ne znaci nista, niko ga i ne pamti, a u Ivanovom slucaju bi promenilo istoriju igre. Potrefilo se da Ozi ima najbolji dan u zivotu, kada bukvalno nije promasivao kada ubaci dobar prvi servis. Ivan je, kao i uvek na travi, pokusavao da menja svoju igru i izlazi napred, i nje se snasao. Jos kad se tu doda publika i pritisak, rezultat nam je poznat. A najgore je sto je sa 30 mogao da osvoji Kvins bez izgubljenog seta, protiv Bekera i Mekinroa. To za travu je prvi rekao Santana, iako je osvojio Vimbldon i proslavio se njime. Ivan je bio cak i juniorski sampion Vimbldona (kada i Rolan Garosa) ali mu se te godine stvarno nije igralo, vadio se na neku alergiju od trave
                Za razliku od ovih danas, koji ce isto igrati i u Parizu i u Londonu, Ivan je bio spreman da se sa Matsom davi na sljaci po 5 sati, a onda na travi da u mecu sa Kesom na Australian Openu izadje na mrezu 150 puta. Na to se danas niko i ne osvrce, takvo vreme doslo. I jos nesto kada je njegova univerzalost u pitanju.. pogledaj mu odnos titula u dvorani i na otvorenom. Covek je u obe kategorije u vrhu kada je Open era u pitanju, i tu je zauvek nedostizan.

                Nema sta, Agasiju kapa dole za onu 1992. Bezali mu Mejdzori u Parizu a on ni manje ni vise otvori svoj konto titula na Vimbldonu. Problem je sto je on ipak ogromnu vecinu trofeja uzeo na betonu, i mnogo je losiji u omeru Outdoor/Indoor od Ivana. Tek je onaj Rolan Garos 1999. posebna prica, plakao sam kao kisa zajedno sa njim jer dan pred pocetak turnira nije znao ni hoce li igrati. E za tu srecu mi je uvek krivo sto je i Ivan nije imao

                Ne bih ni Borga stavljao daleko od njih, iako je sve upropastio preranim odlasom i porazima u finalu US Opena

                Sećam se te Novakove izjave..
                Uvek važila ona stara: u mnogo tome zavisi u koje vreme se rodiš( malo sam prepravio)..
                Mene recimo brinu patike u kojima su igrali tada.. Danas bi ovi mogli samo da ih prošetaju..
                http://www.80s-tennis.com/pages/adidas-wear.html

                Po radnjama se pojavio brend (patike) "Björn Borg".. Da li je njegov ili mu je neko platio i sl..
                Last edited by Panchev9; 01-06-12, 01:03.

                Comment


                • Originally posted by Panchev9 View Post
                  Sećam se te Novakove izjave..
                  Uvek važila ona stara: u mnogo tome zavisi u koje vreme se rodiš( malo sam prepravio)..
                  Mene recimo brinu patike u kojima su igrali tada.. Danas bi ovi mogli samo da ih prošetaju..
                  Od patika do stavljanja ledenih liski kupusa pod kapu, da ti januarska zvezda u Australiji ne sprzi mozak neki su drzali i mali peskir u dzepu na zadnjici, niti su tada postojale pauze izmedju gemova, niti su sedali, niti ih je cekao decko sa rasirenim peskirom nakon poena od 15 sekundi

                  Evo recimo jedan primer, pa ti trci kao manijak u njima i menjaj pravac

                  Ima Borg brend, znao sam za donji ves ali ne za patike
                  Attached Files
                  Last edited by ClayWarrior; 01-06-12, 01:12.
                  Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by ClayWarrior View Post
                    Od patika do stavljanja ledenih liski kupusa pod kapu, da ti januarska zvezda u Australiji ne sprzi mozak neki su drzali i mali peskir u dzepu na zadnjici, niti su tada postojale pauze izmedju gemova, niti su sedali, niti ih je cekao decko sa rasirenim peskirom nakon poena od 15 sekundi

                    Evo recimo jedan primer, pa ti trci kao manijak u njima i menjaj pravac
                    Kupus.. A sadašnja deca neće ni da ga probaju..

                    Oko pauza si me sada zabrinuo?! Kada su uvedene?
                    Ili nisam razumeo ili su ljudi iz ATP-a bili još blesaviji.. Da nije neki Cirijakov stric?

                    Comment


                    • Jan Kodes u svojoj knjizi kaze da je on 1973. igrao poslednje finale Vimbldona bez pauza. Naredne godine nalozeno je da se one uvedu, zbog TV reklama. Na snimcima iz finala 1974. vidimo Konorsa i neunistivog Rozvela kako idu ka sudijskoj stolici.. oni jos nisu imali svoje
                      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by ClayWarrior View Post
                        Jan Kodes u svojoj knjizi kaze da je on 1973. igrao poslednje finale Vimbldona bez pauza. Naredne godine nalozeno je da se one uvedu, zbog TV reklama. Na snimcima iz finala 1974. vidimo Konorsa i neunistivog Rozvela kako idu ka sudijskoj stolici.. oni jos nisu imali svoje
                        Ok.. Propustio sam taj podatak..
                        Ipak bi se reč gladijatori mogla pre koristiti za period do sredine 70-ih, nego za sadašnje..

                        Comment


                        • Originally posted by MarRF View Post
                          Takav mu je stil igre bio Istomin ili XY....Pitas li me da li volim defanzivan stil ? ne volim!! Meni se samo jedno ne svidja u ovim raspravama, stalno se potencira Rogerova igra na sljaci, navodno slaba????LJudi pricamo o drugom najboljem igracu na sljaci ikada, da li je to ovde svima jasno...
                          O Gospode Boze, sta se sve covek ovih dana moze da procita na ovom (navodno dobrom) teniskom forumu ...
                          Last edited by Sandugp; 01-06-12, 07:36.
                          sigpic

                          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                          Comment


                          • Smucilo mi se vise ovo farsiranje domacih igraca na centralnom terenu, tipa Matilde Johanson , mogli su neki drugi zenski mec da strpaju tu ... ali prezivecu nekako ...
                            sigpic

                            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                            Comment


                            • Originally posted by Prle! View Post
                              @ CW

                              Nije to to bez velikog Borga.

                              Prije svega, apsolutno se slažem napisanim. Grozni je svakako najbolji all-rounder ikad, bez obzira što nije osvojio Wimbledon. Nekoliko puta sam to pisao na drugim forumima. Uzmemo li u obzir ukupan broj njegovih titula, te koliko je njih osvojeno na svim vrstama podloge, onda će neke stvari biti puno jasnije.
                              - Ja odgovorno tvrdim da je njegova baseline igra najkompletnija ikad, kao i anticipacija i moć prilagodbe na različite uslove.
                              Spomenuo si igrače protiv kojih je Ivan igrao, što opet dovoljno govori koliko je konkurencija bila jaka. Vjerovatno najjača ikada. Šteta je što svoju karijeru nije upotpunio trofejom sa Wimbledona, ali jednostavno nije mu bilo suđeno. 1986 izgubi od najmlađeg igrača koji je ikad osvojio neki GS naslov, a godinu poslije od Casha, oba meča relativno lagano. Izjava koju je dao, u kojoj se poredila trava i krave je po meni najlegendarnija izjava svih vremena.

                              S druge strane, Agassi je jedini igrač koji je baseline igrom osvojio Wimbledon u eri brze trave. Njegovi konkurenti nisu usporedivi sa Ivanovim, ali je ipak i to svojevrstan uspjeh, budući da je S&V igra bila itekako učinkovita, a rijetko koji igrač bi mogao uzeti največi teniski trofej onako kako je to Agassi uradio.

                              Mislim da se slažemo u jednom, a to je da su njih dvojica sigurno najbolji all-rounderi ikad, s tim da ako moramo birati jednog, onda bi to sigurno bio Ivan Lendl.

                              -
                              Lendl je bio strasan igrac. Njegovi rezultati sve govore. On je ujedno i najvise podcijenjen igrac medju samom elitom. Za to je sam kriv. Imao je 8:11 u finalima GS-a. Njegova jedina prava slabost je bila psihicke prirode. Imao je problem da se nosi za necim nepredvidivim. Jednostavno nije mogao da se nosi sa situacijom kad nije u kontroli. To najbolje pokazuju tri njegova poraza - 1982. od Vilandera u RG, 1989. od Canga u RG i, u manjoj mjeri, 1987. od Kesa u Uimbldonu. Svaki igrac ima taj problem ali kod Lendla je on bio najvise izrazen. Imao je i nesrecu da igra na prelazu dvije sjajne ere. Prvo Borg, Konors i Mekinro a onda Beker, Edberg i Vilander.

                              Agasijev uspjeh 1992. u Uimbldonu je nesto izuzetno iako je pobijedio je Bekera, koji je ipak bio limitiran igrac, u cetvrtfinalu, ostarjelog Mekinroa u polufinalu i konacno nepredvidivog Ivanisevica u finalu. Ivanisevic je bio izbacio dva najbolja igraca na travi u tom trenutku: Samprasa i Edberga.

                              Vrijeme drvenih reketa je bilo proslo kad su Lendl i Agasi bili na vrhuncu. Agasi nikada ne bi dobio Uimbldon sa drvenim reketom. Isto kao sto Borg nikada ne bi dobio pet Uimbldona da nije igrao u vrijeme kad su dominantni igraci bili ipak sljakasi i igraci sa osnovne linije. Nije bilo izrazito dobrih servis/volej igraca do pojave Mekinroa. Taner nije bio ni Sampras ni Edberg ni Becker ni Lejver.

                              Tenis sa drvenim reketima je razlicita igra ali sampion je sampion. To je ne malim dijelom psiha uz neosporan talenat i spremnost da se naporno vjezba i mijenja sopstvena igra. Ni Nadal ni Federer ni Djokovic ne bi mogli igrati u vrijeme drvenih reketa onako kako igraju danas. Niti bi sampioni iz doba drvenih reketa danas igrali onako kako su igrali prije 30 i vise godina.

                              Tesko je reci ko bi od igraca bio dobar u obadvije ere.

                              Siguran sam da bi Lendl bio veliki sampion danas. Vjerovano veci nego prije. Manje je nepoznatih.

                              Licno Mislim da bi Borg bio strasan sampion i danas. Naravno ne bi imao snagu danasnjih igraca ali nevjerovatna brzina, izdrzljivost, zelja za pobjedom bi ucinili svoje.

                              Mislim da Mekinro ne bi mogao biti veliki igrac danas.

                              Uvjeren sam da Federer bio strasan igrac na travi i sa drvenim reketom. Naravno igrao bi mnogo vise voleja ali ne vjerujem da bi dostigao nivo Mekinroa sa drvenim reketom.

                              Rafa bi bio malo poboljsana verzija Vilasa. Jedna od srecnih okolnosti za Rafau je i ta da danas vecina najboljih igraca nisu specijalisti za sljaku. U vrijeme Borga to nije bio slucaj. Dakle mislim da bi Nadal bio sjajan sljakas i onda ali da ne bi previse postigao na drugim podlogama.

                              Novak? Mislim da bi bio GS sampion i u onoj eri. Zamislivo mi je cak da bi osvojio i RG i Uimbldon. Novak je strasno prilagodljiv u sposoban da mijenje igru. Uz to ima strasne fizicke kavlitete - brzinu, snagu, fleksibilnost i pravu visinu. Ali da li bi on mogao biti dobar server sa drvenim reketaom? Nemam odgovor a od njega bi najvise zavisio i Novakov uspjeh u doba drvenih reketa.
                              Last edited by NI; 01-06-12, 08:08.

                              Comment


                              • Svaka vam cast, pravo je uzivanje citati ove postove
                                ali zasto pricate o istoriji igre uvek kada ja nisam tu
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X