Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @ CW

    Fino objašnjeno. I ja sam siguran da bi Rafa u bilo kojoj teniskoj eri mogao dominirati na šljaci, ali kako i u kolikoj mjeri, to je pravo pitanje ?!
    -On je tip igrača koji će učiniti sve da dođe do željenog cilja i bez obzira na tehnologiju u datom vremenskom periodu, nastojat će da izvuće maksimum iz sebe. Stavljam akcenat na "maksimum".
    - On varira od jedne teniske ere do druge i različito se vrednuje. Nekada igrači nisu mogli stcizati svaku lopticu i dozvoljavati sebi luksuz da "ginu" za svaki poen. To je u domenu grinderštine, za koju je potrebna fantastična fizička sprema i strašni defanzivni udarci kakve imaju Rafa, Murray, Ferrer, pa i Novak. To nije bilo moguće tada, ali su mečevi na jedan drugi način zahtjevali dosta snage, kako fizičke tako i mentalne.
    Dakle, mečevi nisu bili fizički zahtjevni kao sada, ali su sirovi talenat, moć prilagodbe i puno bolja kontrola udaraca više dolazili do izražaja. Malo slabije iskontrolisana loptica je završavala u 3-4 redu tribina i upravo ta vještina koju su imali nekadašnji igrači pomoću koje su dostigli vrhunac tenisa karakterističan za taj period, je ono što im ide u prilog kada govorimo o varijacijama, vještini i kvaliteti udaraca u poređenju sa sadašnjom klapom.

    - Savršeno dobro znamo koliko današnji reketi omogučavaju igračima ovakve udarce. Konstantne passing shoteve nekoliko metara iza linije, praktičniji su i laganiji za korištenje, a prilikom udarca ne iziskuju svu snagu i koncentraciju kao što je prije bio slučaj. Budući da govorimo o Rafi, pravo pitanje bi glasilo koliko bi njegov maksimum u 80-tim godinama prošlog vijeka bio ekvivalentan primeu jednog Borga, Lendla, Klementa, Mustera, Mcenroa, Wilandera, Beckera, Lendla itd, budući da Rafa nema talenat da puno miksuje igru i igra ravno u kontinuitetu, a da njegovo najjače oružje - spin, ne bi bio tako razoran kao sada ?!
    . Mogučnost da bira turnire na kojima želi igrati na indirektan način govore da bi Rafa sigurno izdominirao jedan period, ali mislim da ne bi bio ni blizu dominantan kao sada, naročito na RG-u gdje je konkurencija bila prejaka.
    Moguće je da griješim, ali imam takav utisak.

    Uobičajene stvari koje Rafa koristi ne bi pili vode u 80-tim godinama, jer razbijanje ritma protivniku, passing shotevi, nagla tranfsormacija iz defanzive u ofanzivu i mijenjaje direkcije i putanje kojom će loptica ići sa jednakom učinkovitošću kao danas je bilo nemoguće raditi sa tadašnjim reketima. A to su stvari koje Rafa obilato koristi - njegov zaštitni znak. Izgledao bi suviše ranjivo bez toga, gore nabrojani igrači su bili u stanju to iskoristiti.

    Da zaključim moj komentar.

    Da li bi i koliko Rafa mogao dominirati 80-tih godina prošlog vijeka u vrijeme najjače konkurencije ikada u tenisu ?
    - Bio bi dominantan na šljaci, ali ne kao sada. Na ostalim podlogama bi strašno puhao i imao bi vrlo male šanse da išta više napravi.
    “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

    Comment


    • Trazeci nesto nabasao sam na ovaj clanak http://espn.go.com/tennis/usopen11/s...-salute-string

      Provlaci se prica o tome koliko su se u roku od samo par godina promenile zice, sto je objasnio Tod Martin na licnom iskustvu. Ispresecano, ide prica upravo o Rafi i zicama koje mu je Babolat ponudio krajem 2009. Pocetkom 2010. imao je dosta problema ali im je dao poslednju sansu u Monte Karlu.. osvojio ga izgubivsi 14 gemova a ostatak sezone je istorija

      I da, nema perioda gde su toliki talenti propali kao u poslednjih 15 godina
      Last edited by ClayWarrior; 02-06-12, 14:32.
      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

      sigpic

      Comment


      • Prle, ne bi mogli ni danas ginuti za svaki poen da ne prekoračuju vrijeme duplo više od dozvoljenog, da se strogo vodi računa o tome druga bi priča bila, u to sam siguran. Ako se ne varam, ono je uvedeno da bi zaustavila otezanja Groznog, i da je mogao otezati do kraja karijere kao naš Rafa, i još da je imao ovakve ujednačene podloge ne sumnjam da bi bio duplo bogatiji sa GS titulama, otpilike kao Goaterer danas. Ispisali ste romane svaka čast, mislio sam da ću to preletiti za 10-15 minuta ko bi ovo čitao sad detaljno dok je tenis.

        Comment


        • Da, dobar tekst koji dosta toga objašnjava.

          Glede vječitih talenata koji su ostali nedorečeni i nikad nisu postali vrhunski igrači, naročito kada govorimo o zadnjoj deceniji i po, pitam se da li je taj hype kojem su bili izloženi igrači poput Haasa, Riosa, Gasqueta, Safina i sličnih jedan od najbitnijih razloga zašto nisu nikad postali ono što se od njih očekivalo. To je ipak bilo vrijeme kada je popularizacija svih sportova, pa tako i tenisa sve više rasla (ni približno kao sada, ali opet dosta više nego 80-tih), pa su i mnoge oči bile uperene u takve igrače - vanserijske talente. Neki se sa tim jednostavno ne mogu izboriti, stvore o sebi mit da su talentovani i da ne moraju više raditi, neki ne žele, a neki se ne mogu nositi sa pritiskom. Uglavnom, sami su največi krivci, ne zbog sebe samih, već zbog toga što su itekako bili potrebni tenisu u tom periodu, naročito kada govorimo o 00-tim godinama.

          EDIT: Noto, ima istine u tome što govoriš, ali Groznog su sHebale neke druge stvari. Kada malo bolje razmislim, stićem utisak da je čitav svijet bio protiv njega. Ivan Grozni vs The World.
          Last edited by Prle!; 02-06-12, 14:42.
          “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

          Comment


          • Marselo Rios je bio teska budala, a dovoljno je samo pogledati finale Majamija 1998. pa videti sa cim je covek raspolagao

            Ali, oni su bar dobili sansu da pokazu sta znaju, neki su po nesto i osvojili. Dasnji talenti koji imaju 17 ili 18 godina ce cekati do neke 25. godine do velikih trofeja, a pre toga im se smesi jako malo velikih meceva i kaljenja u sampione
            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

            sigpic

            Comment


            • Budaletina. Još se sjećam one njegove izjave kojom je uvrijedio velikog Villasa. Parafraziram, novinar ga je pitao kakav je osjećaj biti u rangu sa Giulermom Villasom, na šta je ovaj odgovorio - On je bio no.2, a ja sam no.1. To je bilo onda kada je popularni Chino postao prvi teniser svijeta.
              - Imao nevjerovatan arsenal udaraca, a o osjećaju da ne govorim. Kako god okreneš, bilo ga je lijepo gledati kada je bio u elementu.

              Inače, slažem se. Smjene generacija nema, kao ni mladih teniskih zvijezda koje bi mogle napraviti neko iznenađenje. Tomik mi je nekako najbliži, momak zaista ima potencijal, ali bezbroj smo se puta uvjerili da to nije dovoljno.
              - Sad odoh da na miru pogledam Haasa, ovako sam razvučen kao žvaka, ni tamo ni vamo.
              “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

              Comment


              • Jedna od najvećih svetskih marketinških agencija IMG odlučila je da ne produži ugovor sa švajcarskim teniserom Rodžerom Federerom.Izgleda da mu vise ne vjeruju


                Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
                sigpic

                Comment


                • Zazalice..kao sto je Adidas za Novakom

                  Comment


                  • Originally posted by Duka View Post
                    Jedna od najvećih svetskih marketinških agencija IMG odlučila je da ne produži ugovor sa švajcarskim teniserom Rodžerom Federerom.Izgleda da mu vise ne vjeruju
                    Ako vec prenosis vest, potrudi se da to uradis kako treba

                    Contracts with both the former No. 1-ranked men’s player and Godsick ran out, IMG spokesman Jim Gallagher said in a telephone interview.
                    “Our contract with Roger Federer has expired and we no longer represent him,” Gallagher said. “Roger is an iconic figure in the world of sports, a gentleman and a great champion, and we hope to work with him again in the future.
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • A dobro isfrustriran, pa mora da dize atmosferu na forumu, true storry.

                      Comment


                      • Ziki i Llodra nece igrati zajedno sezonu na travi:

                        Nenad Zimonjić ‏@nenadzim
                        Na Queensu igram s Jankom a na Wimledonu sa Peyom. Mikina supruga je trudna, ocekuju bebu pa ce preskociti sexonu na travi
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Vidjali smo mi i gore naslove u domacim novinama kada je Roger u pitanju, danas su samo nastavili....srecom ima u ovoj drzavi i onih koji znaju engleski. Inace prvo je Godsik napustio IMG i spekulise se da otvara vlastitu agenciju i da ce mu RF biti prvi klijent.
                          sigpic 31. 01. 2014. Najbolji ikada je igrao u Spensu, cast je bila gledati ga uzivo!!!! Hvala ROGER!!!!

                          Comment


                          • MarRF, prvo i osnovno pravilo- ne citati domace novine i stranice o tenisu pogotovo ako si Rogerov fan
                            One and only - Rafael Nadal

                            Dream it, and then make it happen!

                            Verdasco: "If you did not leave friendship aside on court, Rafa would have no friends, since he's crushing everybody!"

                            Ferrer: "Rafa is a great tennis player and as a person even better"

                            Comment


                            • Originally posted by Rafanatic View Post
                              MarRF, prvo i osnovno pravilo- ne citati domace novine i stranice o tenisu pogotovo ako si Rogerov fan
                              Zar mislis da se ja informisem o teniskim desavanjima kod ovih smesnih navijaca ( necu da ih zovem novinarima) sa domacih televizija, nego prosto postaje smesno. Ajde sto ga salju u penziju vec 3 godine ali da kazu da vise nije interesantan sponzorima ?? Sledeci naslov koji ocekujem je da ga publika sirom sveta ne podnosi......
                              sigpic 31. 01. 2014. Najbolji ikada je igrao u Spensu, cast je bila gledati ga uzivo!!!! Hvala ROGER!!!!

                              Comment


                              • Originally posted by bojanaBG View Post
                                Ziki i Llodra nece igrati zajedno sezonu na travi:
                                Nenad Zimonjić ‏@nenadzim
                                Na Queensu igram s Jankom a na Wimledonu sa Peyom. Mikina supruga je trudna, ocekuju bebu pa ce preskociti sexonu na travi
                                Ahahahahah
                                Everything you want is on the other side of fear.

                                Comment

                                Working...
                                X