Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ivanišević: Igrači previše koriste peškir



    Pobednik Vimbldona 2001. godine Goran Ivanišević rekao je da današnji igrači previše koriste peškir tokom meča.

    Ivanišević je u izjavi za ’The Independent’ rekao da bi igračima trebalo ograničiti upotrebu peškira.

    "Uzimaju peškir nakon svakog poena, to ide na živce. Udare forhend - peškir. Udare bekhend - peškir. Udare smeč - peškir. Trebalo bi im pravilo ograničenja koliko smeju da koriste peškir, možda tri puta u gemu".

    "Za to je kriv Greg Rusedski. On je prvi počeo na Turu sa time", dodao je Ivanišević.

    http://www.sportklub.info/ivanisevic...koriste-peskir
    Sta mislite o ovome?

    Comment


    • Apsolutno se slazem, desava se da odserviraju as ili jos gore da protivnik odservira duplu gresku i traze peskir klasicno unistavanje ritma igre...
      Treba pogledati ranije meceve, tada nikakvi peskiri nisu postojali tokom gema nego samo na pauzi, prilikom neparnih gemova, a ovako su imali znojnice i majicu pa neka se brisu.
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Nisu ni sedali na pauzama niti su imali stolice na koje bi seli. Stanes pored sudijske stolice da nesto popijes i teraj dalje. Danas je uzimanje peskira posle svakog poena rutina, sad bi ih bilo tesko i odvici od toga, iako im ne treba uvek
        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

        sigpic

        Comment


        • Neki dan je Mats u svojoj emisiji pricao i tome i dosli su do zakljucka da se kaznjavanjem sve moze promijeniti. Ako bi se oduzimali poeni, igraci bi morali promijeniti svoje navike!
          Neki dan sam pisao desavanja u TBu prvog seta izmeju Rafe i Rosola. Na Rafin servis stignes sve fino napisati, a onda i vidjeti ritualne pred servis, dok je Rosol rijesio par poena prije no sto sam uspio zapisati prethodni. Razlika je bas prevelika

          Comment


          • Ma to treba promeniti i to je vise psiholoska navika nego prava potreba da se brises na svakih 30 sekundi. Previse se razmaze tako.

            Comment


            • Taj primer sa Rosolom je extra za poređenje. Mislim da je to bilo u nekom omeru 15s na prema 29s. U svakom slučaju, to korišćenje peškira je Nadal doveo do savršenstva, pa kad krene da briše i listove na nogama to je tek vrh

              Comment


              • Ne treba uskratiti koriscenje peskira, nego rigorozno gledati koliko vremena trose izmedju servisa i kaznjavati ih. To danas i ne postoji vise, ja se ne secam kad sam zadnji put video nekog da opomenu za to. Nadalu to spada u njegov ritual, njemu ne treba peskir izmedju prvog i drugog servisa, nego jednostavno on mora da ponovi sve na isti nacin da bi zapoceo poen, aj sto iritira gledaoce, ali kako bre njega ne smori vise covece Boziji?!

                Comment


                • Mnogi pecarosi obozavaju peskire, da li je to potreba ili manija to samo oni znaju, eventualno njihovi psiholozi. Poznato je da se mala deca cesto vezu za neku stvar koja je uglavnom peskir, tako da tu ima i trauma iz detinjstva. Neki su nosili kuci i vise komada, bez pitanja. Narocito pecarosima koji pecaju na crve, gliste i sl. gamizuce mamce peskir dobro dodje, a posebno ih obozavaju - cekaci.
                  sigpic

                  Comment


                  • ja obično koristim onaj DOBRO JUTRO, prebacim ga preko face onako mokrog, i ladim tintaru poslen pročitanog romana

                    šta ti ja znam što oni koriste peškire, kad se neki ni ne oznoje kad ono oni pobedili, al ajde šta zna dete šta je to muka kad treba da serviraš, a guza žvaće gaće..

                    Comment


                    • Polako zavrsavam analizu meca Beker vs Sampras sa Masters Kupa 1992. (milijna jedna, dva taj brejka, bez brejkova i gluposti, skoro svi poeni kraci od 6 udaraca).. mislim da nisu ni imali peskire oko sudija, nego su lepo cekali pauzu, seli, i radili sta im je bilo volja

                      Pre neko vece sam delimicno bacio pogled na Rafu i Hjuita iz Melburna 2005., i iako su igrali preko dana po suncu mnogo je manje koristio peskir nego ovih godina
                      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                      sigpic

                      Comment


                      • Zbog nekih obaveza nijesam bio u prilici da gledam meč Federer - Malisse, ali sam gledao razne highlightse. Zaista, ta povreda leđa je bila osjetna i način na koji je Federer udarao forhend je bila kao na kakvom laganom treningu. Podsjetilo me je na jedan meč iz 1998. U pitanju je polufinale Paris Bercyja između Petea Samprasa i njegove redovne mušterije Todda Martina (18:4 h2h). Negdje s početka drugog seta Sampras je osjetio jake bolove u leđima. Nije bio forhend problem, već servis. Mislio sam da će taj meč predati jer je Sampras u to vrijeme važio sa jednog od najboljih svjetskih servera u ultra-žestokoj konkurenciji (ako mene pitate, upravo je on najbolji server u posljednjih 20 godina otkako aktivno pratim tenis). U tom drugom setu je morao drastično smanjiti brzinu servisa. Zapalo mi je za oko da je nekoliko puta uspio odservirati as slajs servisom i to brzninom ispod 150 km/h. Koristio je jedino preostalo oružje kako bi protivnika izbacio iz takta (eh, koliko puta je odservirao takav as iz drugog servisa na Wimbledonu) i uspio je privesti meč kraju dobivši tie-break drugog seta. Mislio sam da se neće ni pojaviti u finalu jer je izgledala baš nezgodna povreda. Ipak, iako je za odmor imao manje od 20 sati, prilično se dobro oporavio ali je izgubio finale protiv Rusedskog (jedini poraz u 10 međusobnih mečeva). Mislim da je ključni problem bio gubitak prvog seta, jer se igralo na 3 dobijena a teško da bi Pete izdržao toliko. To ne oduzima ništa Rusedskom koji je odigrao sjajan turnir i zaslužio njegov jedini TMS turnir što mu je i njaveći uspjeh u karijeri pored finala US Opena godinu ranije. Evo tog meča i da se podsjetimo malo tenisa na tepihu u dvorani, sjajnih servisa, voleja i agresivne igre.

                        Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

                        Comment


                        • Evo ti Federer i Malis, trebao bi biti kompletan mec a valjda je i slika pristojna posto je velik giga i po http://pastebin.com/i9X8G4xA

                          U mecu Bekera i Samprasa na Masters Kupu 1992. u tri poena je vidjena razmena sa vise od 6 udaraca, jednom 10, drugi put 11 i treci put 12
                          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by ClayWarrior View Post
                            U mecu Bekera i Samprasa na Masters Kupu 1992. u tri poena je vidjena razmena sa vise od 6 udaraca, jednom 10, drugi put 11 i treci put 12
                            A znaš li što sam čuo na jednoj našoj lokalnoj televiziji kad je počelo finale Madrida Federer - Berdych? Pošto je neki od igrača na početku odservirao as, komentator kaže "Nećemo se ovdje nagledati tenisa". Doduše, ljudi koji tamo prenose razumiju se u tenis kao u kriket, pa im ne zamjeram. Vjeruj mi da je Vujčin profesor doktor tenisa za njih što dovoljno govori kakvih se gluposti čovjek može naslušati
                            Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

                            Comment


                            • Nek pogledaju onda jedini mec Federera i Samprasa ako hoce da se nagledaju tenisa, imaju dva poena preko 8 razmena sve nesto krenem da analiziram novije meceve i stanem, mrzi me da brojim silne razmene. Ovako lepo uzmem ovu dvojicu, izubijaju se za manje od dva sata u dva taj brejka i teraj dalje. Zanimljivo je da servisi nisu bili prebrzi, uglavnom oko 180 km/h. Tada se brzina merila na mrezi a ne automatski posle kontakta sa reketom kao danas, ali ni danasnje merenje im ne bi dalo astronomsku brzinu. Zato su im dvoranski uslovi i tepih omogucili da i pored toga pocetni udarac bude i najvaznije oruzje, ako ga lepo pogode tu nema vracanja, posebno ne sa onim reketom

                              Zao mi je samo sto ne mogu da nadjem kompletan mec njih dvojice iz Hamburga 1996., sve sam pretrazio ali je svaki video na netu isti, 3 sata i 45 minuta, gde fali dosta poena. Uradio sam dobar deo meca ali sam morao da stanem kad sam video da citav jedan gem fali, nije mi se islo dalje. Videcu da ga za par meseci kupim sa nekog sajta sa starim mecevima, ako naravno salju vamo i naravno ako je mec kompletan, da zavrsim analizu meca nad mecevima u dvorani

                              Ovaj mec Rusedskog i Samprasa je jako kratak, mogao bih jednom da izdvojim dan i uradim analizu.. mada, mnogo me vise privlaci duel Safina i Filipusisa, ono je bio opasan mec
                              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by ClayWarrior View Post
                                Nek pogledaju onda jedini mec Federera i Samprasa ako hoce da se nagledaju tenisa, imaju dva poena preko 8 razmena sve nesto krenem da analiziram novije meceve i stanem, mrzi me da brojim silne razmene. Ovako lepo uzmem ovu dvojicu, izubijaju se za manje od dva sata u dva taj brejka i teraj dalje. Zanimljivo je da servisi nisu bili prebrzi, uglavnom oko 180 km/h. Tada se brzina merila na mrezi a ne automatski posle kontakta sa reketom kao danas, ali ni danasnje merenje im ne bi dalo astronomsku brzinu. Zato su im dvoranski uslovi i tepih omogucili da i pored toga pocetni udarac bude i najvaznije oruzje, ako ga lepo pogode tu nema vracanja, posebno ne sa onim reketom

                                Zao mi je samo sto ne mogu da nadjem kompletan mec njih dvojice iz Hamburga 1996., sve sam pretrazio ali je svaki video na netu isti, 3 sata i 45 minuta, gde fali dosta poena. Uradio sam dobar deo meca ali sam morao da stanem kad sam video da citav jedan gem fali, nije mi se islo dalje. Videcu da ga za par meseci kupim sa nekog sajta sa starim mecevima, ako naravno salju vamo i naravno ako je mec kompletan, da zavrsim analizu meca nad mecevima u dvorani

                                Ovaj mec Rusedskog i Samprasa je jako kratak, mogao bih jednom da izdvojim dan i uradim analizu.. mada, mnogo me vise privlaci duel Safina i Filipusisa, ono je bio opasan mec
                                Ova informacija mi je zlata vrijedna. Znao sam da ima neka fora, jer kad sam gledao finale Australian Opena između Agassija i Samprasa primijetio sam one Samprasove bombe od servisa (koji su stvarno bili brzi) i semafor koji pokazuje nešto kao 175 km/h. Agassijevi su bili nešto oko 150 km/h kad se mogao vidjeti semafor. Bio sam zbunjen kako je to moguće i kako isti igrači par godina kasnije serviraju 30 km/h brže a broj asova isti. Nešto sam gledao preko youtube-a malo finale Wimbledona 1992 Agassi - Ivanišević i vidim one Goranove bombe kad tamo frapantan podatak za kompletan Wimbledon te godine:
                                Agassi
                                Prvi servis 100 mph (161 km/h), drugi servis 77 mph (124 km/h)
                                Ivanišević
                                Prvi servis 109 mph (175 km/h), drugi servis 90 mph (145 km/h)

                                Ti si mi riješio dilemu o čemu se radi. Znaš li možda kad je promijenjeno mjerenje brzine servisa? U ovom meču 1998 koji sam postavio je to uveliko bilo promijenjeno tako da je ovaj primjer koji sam naveo za as Samprasa protiv Martina mnogo vredniji jer jedino što je mogao sa povrijeđenim leđima je servirati slajs servisa u deuce stranu i nevjerovatnom preciznošću i tehnikom sa malom brzinom napraviti as. I Sampras i Rusedski su bili bombarderi, ali Sampras je vjerovatno u tom vremenu imao prosječno najbrži prvi servis a drugi je tek priča za sebe. Negdje je grafika BBC-a prikazala prosječnu brzinu prvog i drugog servisa tokom meča sa Federerom 2001 i, ukoliko se dobro sjećam, bila je 200 km/h prvi a 174 km/h drugi. Koliko god da je tehnologija reketa od tada napredovala rijetki su sadašnji igrači koji bi mogli neki meč tako odservirati. Philippoussis je na čitavom Wimbledonu (pazi, čitavom turniru) 2003 imao 200 km/h prosječno iz prvog i 177 km/h iz drugog. Takve servere je sad nemoguće naći, a pogotovo za drugi servis. Rijetko ko ide preko 165 km/h. Mada, moguće je da je dio razloga i do loptica koje su sad sporije. Nijesam siguran koliko su one promijenjene od 2003.
                                Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

                                Comment

                                Working...
                                X