Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by shminka View Post
    Ne svidja se ni meni takva analiza turnira. Naslo bi se lagano osvojenih mastersa i GSova i ostalima;)
    Problem je sto se takvi turniri traze iskljucivo Federeru. Na kraju krajeva, i on igra u ovoj 3 puta jacoj generaciji, a drzi se poprilicno dobro;)

    Pa naravno da i ostali uzimaju, zato sam i Novaka naveo za primjer u Torontu, ima i Rafa na sljaci sigurno 3-4 takva, ali generalno Federer ima mnogo vise od ostalih, sto dovoljno govori da je konkurencija u tom periodu bila laksa.

    Comment


    • Originally posted by Hans View Post
      Pa evo ti mecevi, Baghdatis i Kiefer su u 1/2 finalu i finalu Ozija u zadnja dva seta uzeli po dva gejma, Paradorn 5 ukupno u mecu, itd itd. Mali milion tih laganih meceva u zavrsnicama najvecih turnira, nesto kao Novak u Torontu, samo sto je RF imao mnogo vise takvih turnira.
      Sve mi se nesto cini da bismo bili veoma srecni kada bismo videli ono sto su nam Kifer i Grozan priredili u 1/4 Australije te 2006. Debeljko Bagdatis jeste zalutao u to finale, ali su lutali i mnogi na Mejdzorima pre njega. Danas su tom istom Federeru pretnja trojica igraca na Turu, a jednog otpisujemo do proleca verovatno. Ceka nas jos jedna divna jesen kvalitetnog dvoranskog tenisa, u to sam ubedjen

      Ono sto se ovih godina desava u tenisu nije se desavalo nikada ranije, a iskreno se nadam da nikada vise i nece kada se ova cetvorica povuku i sport bukvalno krene od nule (tribine ce biti tek nesto punije od tog broja)
      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

      sigpic

      Comment


      • Ono sto je Federer uradio u dosadasnjij karijeri svrstava ga na 1.mesto po mnogim stvarima u teniskoj istoriji, o tome najbolje govore brojke iza njegovog imena,to su nepobitne cinjenice,u svakoj eri postoje igraci koji su mogli vise postici kao recimo danasnji Marej ko zna koliko bi vec GS titula imao da ispred sebe nema Rogera,Rafu ili Novaka,tako su Rodik,Nalbi,Blejk,Haas i Kolja imali Rogera kojeg su pobedjivali kada su bili u vrhunskoj formi ali je nisu zadrzavali duzi period.Hjuit je recimo u svom zenitu karijere cini mi se 5-6 puta pobedjivao Rogera za redom svojim jakim tempom koji tada fizicki slabije pripremljeni Roger nije mogao da prati,a kad je resio taj problem doslo je do 15 pobeda u Rogerovu korist u nizu.Naravno svaki igrac kroz karijeru ima uspesnijih perioda ,uspona i padova zbog raznoraznih razloga ali generalno gledano svaka osvojena titula nije proizvod slabe konkurencije ostalih igraca vec najbolje izdanje pobednika.

        Comment


        • @Prle idemo redom

          Nema šta Goaterer stvarati sliku o njima, oni su takvi kakvi su, što nije stvorio sliku o Nadalu, nije u njima bilo tog šampionstva, onoga što odvaja dobre igrače od šampiona. Da je bilo dobili bi ga valjda negdje, Del Potro ga je dobio u finalu USO, taj Del Potro koji je izgubio 6x stigao je da mu izbije 1 GS, ono što Gonzo Blake Roddick i slični nikada ne bi, to je činjenica, da je svako od njih otkidao po 1 GS, nego Nadalu natovarili sve
          Nisu Safin, Nalbandian, Coria, Roddick, Blake, Hewitt ništa lošija konkurencija, ali nisu vala ni igrači kontinuiteta. Safin je nestao nakon AO 2005 nigdje više ni blizu nije pokazao igru kao tad, a ni prije toga se nije pretrgao, pa mogao je u tom jadu i čemeru početkom prošle decenije uzeti bar 5-6 GS. Ivanišević je srećom iskoristio taj period, pa je kao milioniti na listi konačno došao do Wimbledona, ko mu je kriv što se nije rodio par godina kasnije Za Nalbandiana i njegovu posvećenost tenisu sam znaš, Coria van šljake ništa ne bi mogao, Blake USA hard i tempo igrač ali nikad izvajan do kraja, uglavnom napravljen za rezultate koje je i postigao, a i taj Coria nije mogao dobiti Nadala na šljaci u svom primeu kada je ovaj tek dolazio. Da ne nabrajam svakog pojedinačno, romane ćemo ispisati.

          Nisam mislio da su Nadal i Novak ponizili Goaterera, nego da su Goaterer i Nadal ponizili te sve ekstra kvalitetne igrače, i da samim time su njih dvojica daleko teži protivnici Murrayu, nego ti igrači Goatereru, zašto je to teško prihvatiti. Normalno da Murray ima psihičke posledice kada je svoja finala igrao sa igračima koji su u to vrijeme bili sila, misliš da ne bi drugačije završilo da su preko puta bili neki od tih, ja mislim da bi. Čovjek stalno mora dobiti na GS 2 igrača koja su na vrhuncu i višestruke GS šampione da bi došao do GS. Po tebi je Goaterer napravio to od tih igrača, ali od Murraya niko nije napravio nestabilnog igrača, nego se to samo od sebe desilo, e neće ići. Da je on imao tu sreću da naleti u finalu na Tsongu, Philippoussisa možda bi danas brojao 4-5 GS, možda koji više, možda koji manje ali bi GS imao.

          Mene zanima da li ti sporiš da su iz ugla Murraya teži protivnici ova trojica danas nego ta generacija sredinom prošle decenije? Goaterer i nadolazeći Nadal su potukli te igrače do nogu i samim time su daleko veća konkurencija, a i njihov šampionski karakter pogotovo na GS turnirima. Barcelona će teže osvojiti prvenstvo kraj 10 Valencia ili 1 Reala? Uvijek je 1 Grizli jači od 10 miševa, i uvijek ćeš prije birati ovo drugo da pređeš put

          Zašto je imao negativan skor sa tim igračima, pa zato što je stasao tek 2003, neki igrači kasnije sazrijevaju, zato i traje tako dugo. Onoga trenutka kada je stasao i fizički uz talenat jeo ih je za doručak, a vjerovatno i najveći njegov protivnik iz tog doba je uvijek gubio od njega počevši od 2000 ili 2001 pa sve do danas. Kažeš da pogledam kako je Hewitt namučio Novaka, a da pogledam kako je Novak njega uvijek dobijao, čak i na njegovom terenu u Wimbledonu kada je Novak imao 20 a ovaj bio star sa 26. Da pogledam kako je Murray dobio Goaterera sa 19, on se našao kraj te silne generacije da ga dobije, pa mu to ništa nije garantovalo kasnije, mada jeste u mečevima na 2 dobijena seta. Kako je Novak mučio Ljubu u njegovom primeu sa 18 godina u Zagrebu ili Coriu u RG sa isto toliko, kako je Berdych dobio Ljubu u tom primeu, ma masu primjera mogu izvući. I opet će prije iskusni igrači stvoriti probleme nego golobradi, a kao što vidiš imam masu primjera golobradih kojih danas nema nigdje. Sledećeg igrača od 18 godina koji će mučiti i dobijati najbolje ćeš imati u drugom univerzumu i 4 dimenziji.

          Ako tebi nije baš ni malo simptomatično što se Goaterer diže baš u padu Nadala, onda nećemo o tome, a uzeo 3 od 5 GS u 5 godina baš u tim trenucima. To nije dominacija u eri, dominacija je ono što je radio par godina ranije, i napravio sam grešku u raspodjeli, koja će se možda na kraju godine i pikazati tačnom, 5-8-5 Delpo kusur je bilans u zadnjih 5 nepunih sezona.

          Nadal je ušao u TOP 2 nakon RG i Wimbledona 2005 sa 18 godina kraj svi tih ekstra igrača. Ne znam odakle ti to zlatno tenisko doba, zlatnije svakako jeste od pola prošle decenije ali daleko od zlatnog. Nastavio bi on dominaciju da se nije Nadal pojavio sve do danas, s time što bi ga Novak dobijao tu i tamo a imao bi 25 GS.

          Safin je dobio Novaka 2008, kada je Novak bio još daleko od nekoga ko će osvojiti trofej na Wimbledonu, u to nisam vjerovao ni 2011 kada je igrački bio jači, a itekako se Novaku poklopilo to što je Goaterer ispao od Tsonge, zašto to ne spomenuti. Niko ne misli da će mu Tsonga pružiti veći otpor od Goaterera a GS pogotovo na travi. Isto tako se poklopilo Goatereru da stvara dominaciju kad nema Nadala, sve su to činjenice.
          Svako ko malo prati tenis zna da bi se Murrayu kad tad ukazala prilika i da bi osvojio bar 1 GS kraj Safina, Nalbandiana, Roddicka, jer su svi oni imali ogromne rupetine u karijeri, za prvu dvojicu to ne treba ni spominjati, uozbilje se jednom u 5 godina i ti ih računaš. Murrayu se ne bi ukazala prilika kraj Bjorkmana, Grosjeana, Baghdatisa, Verkerka naravno da bi i naravno da bi ugrabio neki GS, i ne bi dominirao kao Goaterer, da ne misliš da sam to negdje rekao. Coria je bio sve samo ne ozbiljna konkurencija na GS van RG, a ni taj RG nije nikada osvojio.
          Gubio je Novak od Roddicka kad se tražio 2009 i 2010, srećom pronašao se, dobijao je i njega Novak baš na USO iako ni to nije relevantno jer je Roddick na toj turneji gubio od koga je stigao, na šljaci se srećom za Roddicka nisu nikad ni sastajali.
          Rafina konkurencija na šljaci su bili Coria i Goaterer kada se tek pojavio i nisu mu mogli ništa, Goaterer mu je kasnije stalno bio protivnik na RG gdje ćeš bolje nego pobjeđivati najuspješnijeg igrača OE svake godine. Ako hoćeš ti projektuj JCF, Mustera i slične sa Nadalom i njegovim spinovima i životinjskom igrom na šljaci, znamo kako bi se to završilo ;) Ništa nisam govorio protiv RF, može li se ovde išta reći da se ne shvati kao direktan atak na njegovo veličanstvo. Osvrnuo sam se na tvoje da je jača konkurencija bila ranije, za šta nemaš argumenata osim ovaj je ovoga namučio, ovaj onoga, jer ti ništa drugo ne ide u prilog.

          Murray uzima lakše GS kraj RF, Nadala, Novaka, Vladana, Maje, CW-a, shminke, ili kraj Roddicka, Hewitta, Safina, Nalbandiana, Blakea, Baghdatisa, Ljube

          Comment


          • Maju i CW-a u miks dublu ne bi dobio niko, to potpisujem.. za singl bas numem da ti kazem i tvrdim

            A zlatno doba zavrseno je odavno, sa tim mozemo da se pozdravimo jer su i vremena mnogo drugacija
            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

            sigpic

            Comment


            • @CW, shminka

              Vidjeste li kako Borg i John deru u dublovima ? Da dogovore jedan dubl meč protiv Rogera i Novaka stavio bih pare na njih.
              Sad ono najbitnije, CW je to dobro rekao, temama se pristupa previše olako, bez nekih dubljih analiza. Nije to samo slučaj sa ovom, već generalno.
              Lako je popljuvati tu generaciju, ali treba pogledati kvalitet mečeva nekad i sad i igrače kao glavne aktore istih. Koncept igre je bio drugačiji, svijest igrača također. Teško si mogao nekog Davydenka, Roddicka, Nalbandiana, Hewitta i Safina natjerati da grinduju i pušerajem dobijaju protivnike.
              Igralo se ravnije, agresivnije, jače, nadigravalo se. Pogledajte mečeve Blakea i Agassija sa USO-a 2005, Rogera i Nalbandiana iz Shangaia iste godine, Rogera i Safina iz Australije, Nalbandiana i Safina sa USO-a 2006, Riosa i Agassija iz Miamia 2002, Hewita i Nalbandiana iz Melbourna 2005, Roddicka i Aynaouia iz Melbourna 2003, Samprasa i Agassija iz Melbourna 2000, Nadala i Corie iz MC-a 2005, Nalbandiana i Roddicka sa USO-a 2003 itd Ovo su samo neki mečevi iz glave, koji su mi u ostali sjećanju. Dovoljno je nekoliko njih pogledati da se shvati kakav tenis se igrao. Međutim, danas raja već ima izgrađen stav prema toj generaciji igrača, koja je po defaultu označena kao pušiona, iako i dan svojim sirovim kvalitetom znaju izvući neke turnire (CW je to dobro naveo). Previše olako se omalovažaju, nisu to zaslužili. ;)

              @ CW

              Naposljetku sam se i ja odlučio sa Casha i Wilandera. Sreća je pa se igra na betonskoj podlozi, pa ne bi trebalo biti problema sa kvalitetom slike.
              Čim nađem vremena, analiziraću taj meč, jednom sam ga nazor pogledao (trebalo mi mjesec dana) sada će nadam se to ići dosta lakše.
              “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

              Comment


              • Nisu ih igrali kad je trebalo skupa pa su sad nasli

                Ja bih mnogo vise voleo da se vratimo igracima ujednacenijeg kvaliteta, da vidimo neka veca (zasluzena i igrom ostvarena) iznenadjenja, nego da se evo skoro 5 punih godina mucimo sa njih cetvoricom, sta su rucali i kakvu su izjavu dali. Meceva koje je Prle naveo ne bi se sramila nijedna era. A zamislite sta bi jos bilo da nekim pametnjakovicima nije palo na pamet da od Vimbldona 2001. uvede zreb sa 32 nosioca

                I ne znam zasto se toliko izbegavaju podloge, valjda zato sto vise nicemu i ne sluze. Gubitak recimo jednog kola Primere ne bi niko ni primetio, gubitak jedne trke Formule 1 takodje bi ostao neispracen.. kada sportu sa 4 podloge ubijes jednu i uradis mnogo da izjednacis ostale 3, onda tu nesto ne valja. Takodje, mislim da postoje i dve kategorije sto se tice Indoor i Outdoor tenisa (Nadal to najbolje zna), odnosno nekada su postojale a ovo danas je ubedljivo najbedniji dvoranski tenis u istoriji tenisa. Nisu u pitanju samo igraci


                Odlicno, nadam se da ce ti ici brzo. U principu, najveci posao je na kraju odraditi statistiku ali ako stavis poene igraca u razlicite boje lako se i to odradi
                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                sigpic

                Comment


                • Kod njih je moralo sve naopako i džaba. Nadam se da ću imati vremena da uradim bar približno jednako kvalitetnu analizu kao ti.

                  @notorios

                  Evo moj zadnji post na ovu temu

                  Da ne bi pisali romane i konstantno se ponavljali, pokušaću pojednostaviti.

                  Federer je izdominirao 04-07 konkurenciju, uzeo 11 od 16 GS-ova, 3 WTF-a, uz omjer W-L 315-24. Da li znači da bi tako dominirali Novak ili Murray ?!
                  Nadal je u to vrijeme dominirao šljaku, a često gubio na ostalim podlogama od Blakea i njemu sličnih. Dakle, opet ponavljam, ko garantuje da bi Murray tada osvojio GS ?! Glava bi uvijek bila problem, bio preko puta mreže Federer ili Roddick. Ako Federera i Novaka može dobiti na mastersu, zašto ne bi mogao na GS-u ?! Glava, glava i samo glava. Ima on kvalitet da se nosi sa njima, ali nema glavu. Ne može se njegova nestabilnost porediti sa Rogerovim konkurentima koji mu nisu mogli pera odbiti bilo da se igra na egzibiciji, mastersu ili GS turniru. Murray ipak ima pozitivan H2H sa Rogerom. Ne sprječavaju ga konkurenti da nešto više napravi, već on sam sebe. Ne kažem da sve zavisi od njega, ali ne zavisi sve i od protivnika.

                  Ne mogu ti dati jednostavan odgovor na takvo pitanje (koja konkurencija mu je teža). Danas lagano može stizati do polufinala, ali misliš da bi bio tako bezbjedan na brzom Rebound Aceu i DecoTurfu protiv Blakea, Hewitta, Nalbandiana, Safina, Roddicka ?! Ko uopšte može garantovati da bi se izdvajao od njih i da ne bi primao "batine" ?! Koliko god mu Roger i Nadal onemogučavali osvajanje GS titula, toliko mu generalno slaba konkurencija omogučava da stalno bude u TOP 4 i lagano stiže do završnica velikih turnira. Takav luksuz ne bi imao u tom periodu.

                  Od tebe sam dobio odgovor kakav sam želio. Dakle, tek kad je Roger stasao i unaprijedio sebe na fizičkom i psihičkom planu, počeo je konkurente jesti za doručak. To nam indirektno govori da se on izdigao iznad konkurencije, a ne da su ovi postali nešto slabiji. Njegov najbolji tenis je vrlo sigurno najbolje izdanje nekog igrača, a naročito to dobija na težini kad igra na podlogama i protiv igrača koji mu savršeno odgovaraju.
                  Murray je kao i Nadal taktički dobijao Rogera i on mu je izuzetno loš match up.
                  Moja opaska za Hewita i Novaka i ostale bila je samo da bih približio koliko je u tenisu sve relativno. Hewitt 2007 svakako nije bio isti igrač nego nekoliko godina prije toga. Hoću da kažem da i moji i tvoji primjeri imaju smisla, ali da ne znamo kako bi se stvari odvijale kada bi se ti igrači sastajali u svom primeu. Mladi Novak namuči Ivana, stari Hewit Novaka, Nabildani Nadala i sve što možemo reči je da se za najbolje izdanje tih igrača u nekom vremenu ne može sa sigurnošću tvrditi da bi jedan izdominirao drugog.

                  Jednu stvar moraš shvatiti. H2H između dvojice igrača ništa ne određuje. Međutim H2H te dvojice igrača protiv ostatka toura več daje određenu sliku.
                  Ako Nadala izbacuju Rosol, Murray, Ferrer, Gonzalez, Soderling itd zašto bi se to Federeru nabijalo na nos, ako dobije iste igrače u polufinalima ili finalima koji su izbacili Rafu. Zar to nije Rafina krivica, a ne Rogerova ?! A i budali je jasno zašto je Rafa tako loš match up za Federera, ali je isto tako i jasno da je Federer u stanju da dominira nad ostatkom toura daleko više od Nadala.

                  Nema sumnje da je Nadal najveći razlog zašto Roger nema 20+ GSova, ali također je nesumnjivo da i homogenizacija podloga odigrala veliku ulogu. Kao što rekoh, mislim da Rafa ne bi pobijeđivao Rogera na Rebound Aceu i brzoj travi. Na USO-u se nažalost nisu susretali.
                  2008 Novak je rekao da je potpuno spreman da uzme Wimbledon, ali to nije pokazao na terenu. Ne kažem da treba donositi zaključke samo na osnovu tog meča, i rekao sam zašto sam to spomenuo. Naravno da je Novaku pogodovalo ispadanje Rogera, ali to nije glavni razlog njegove osvojene titule. Ne treba je nipodoštavati zbog toga, znamo ko bi bio favorit u tom polufinalu, ali ne znamo ko bi pobijedio, jer favoriti ne pobjeđuju uvijek, u to smo se bar mali milion puta mogli uvjeriti. ;)

                  Nadal na šljaci nikada nije imao pravu konkurenciju. U finalima mu je redovno dolazio Federer koji je izgubio oko 11 finala na toj podlozi od Nadala. Federer je vrhunski all round igrač, ali daleko od prirodnog šljakaša koji može učiniti nešto jednom od najboljih igrača na toj podlozi svih vremena.
                  Da je za konkurente imao Coriu (više sezona) Kuertena, Mustera, to bi već bilo drugačije.

                  Na koji način ja branim famozno Rogerovo veličanstvo i napadam tebe ?! I zar se ovih 10-tak mojih postova sastoje samo od argumenata da je ovaj ovoga namučio ?! Nebrojeno puta sam rekao da konkurencija tada nije bila ništa slabija, jer je izvan TOP 3 bilo puno kvalitetnijih igrača. To što danas mnogima TOP 3 čine čitav tour je potpuno druga priča. Više kvalitetnih igrača, kvalitetnijih mečeva, koliko toliko veča raznolikost među podlogama, više mladih igrača su neki od argumenata zašto taj teniski period nije ništa slabiji od današnjeg. A ako moram birati između TOP 3 vrhunska igrača i 20 jako kvalitetnih igrača biram ovo drugo.
                  “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                  Comment


                  • Biću kratak, mrzi me pisati opširno danas sam se baš preforsirao i definitivno se neću više osvrtati na ovu temu.

                    Nigdje nisam napisao da bi Novak ili Murray isto dominirali, uglavnom sam se bazirao na Murraya i da bi imao GS. Ne slažem se s tobom da je isto igrati GS finale protiv Goaterera i Roddicka, koliko god psihički bio nestabilan, jedan je veličina a drugi se takođe može sam od sebe izgubiti u nekom dijelu meča ili izgubiti dobijeno kao baš Roddick 2009 u finalu Wimb. Roddick bi imao GS da Goaterer nije ispao te 2003? Ja mislim da ne bi, doći će i trenutak kod Murraya ako mu se ikad tako poklopi i izbjegne ove najbolje siguran sam da osvaja GS, a osvojiće ga i preko njih mora se i to jednom desiti, previše je kvalitetan da bi ostao bez GS. Ne sprečavaju ga konkurenti nego on sam sebe je još jedan stereotip već objašnjen u prethodne 2-3 rečenice. Kako može biti isto ako moraš preći preko igrača koji imaju preko 30 GS, i igrati protiv debitanata i onih koji nemaju GS, u tome je suština.

                    Nisu ti igrači postali slabiji osim Hewitta, svi ostali su bili strašno nekonstantni da si kraj njih mogao osvajati velike turnire, a i da se ne sastaješ sa njima. Murray bi i tad bio top 4 igrač u odsustvu Goaterera 1 ili 2, ti misliš da ne bi jer mu sad slaba konkurencija omogućava, a tad mu ne bi omogućili Safini, Nalbandiani kojih 1 turnir ima pa 5 nema, o čemu mi pričamo.

                    Kakav sad H2H kada sam pričao o drugim stvarima, gdje sam rekao da sve određuje? Naravno da dosta toga određuje a ne ništa kao što ti kažeš, kao i da nije jedino mjerilo to nije sporno. Kako može h2h Nadala i RF da ne određuje ništa kada su s tim H2H odlučili o brojnim velikim turnirima?
                    Ti bi sad sve prašinare prebacio u Nadalovu eru, a RF ostavio Roddicka, Grosjeana, Bjorkmana, Philippoussisa, kao relevantne i respektabilne na Wimbledonu. Šta bi mu Coria uradio kada nije 2005 u više prilika? Coria bolji od RF na šljaci RF iako nije prirodni šljakaš svakako je jedan od boljih koji je gazio šljaku, ako ne misliš tako sastavi mi bar 10 boljih šljakaša u OE, sretno ti. Ja ću sastaviti 10 na travi boljih od Roddicka u svako doba dana i noći, ako hoćeš i više.

                    Ne napadaš ti mene, nego si rekao prsti navikli protiv RF, kako si odgovarao na moj post shvatio sam da se obraćaš meni, ako nisi ok, a i ako jesi opet ok Naravno da i ja biram ovo drugo, pa zato i biram prije ovaj period nego taj prije 7-8 godina, jer sad imamo TOP 3 igrača i par dobrih ostalo ruševine, a tad smo imali TOP 1 i ostale koji su se skidali pred TOP 1 jer mu je taj stil odgovarao, a oni se nisu trudili ništa promijeniti ili nisu imali kvaliteta da promjene. Živio ti meni


                    CW, ti i Maja igrate 3 set na razliku protiv Boba Brajanovića i Serene u svako doba dana i noći Očekujem vaš duel 2016 na OI.

                    Comment


                    • Druže, Murray bi možda imao GS, možda nebi. Ja ne mogu ništa sa sigurnošću tvrditi, samo kažem da su obje mogučnosti podjednake. Ne možemo znati, možemo pretpostavljati. Razlikuju nam se mišljenja u tome i to je savim uredu.

                      Glede trougla Murray-Federer-Roddick poenta je da Roddick Federeru nije mogao pera odbiti nigdje, bilo da govorimo o Mastersu ili GS-u. Murray je izuzetno uspješan protiv Rogera na masters turnirima, zašto tako nije uspješan i na GS ?! Naravno da nije isto igrati protiv Federera ili Roddicka, ali u obje situacije imaš mentalnu prepreku da pobijediš, jer je pritisak veliki. Ustvari, opet se ponavljam, vjeruj mi da dosađujem sam sebi ko zna kako bi Andy izgledao u tom periodu. Govorio sam o tome, imao bi puno teži put do završnice turnira.

                      Nije nepoznato da su se pojedini igrači protiv Federera gubili u svlačionici. To je ona aura nepobjedivosti koju je Federer stvorio. Safin i Nalbandian koliko god nekonstantni bili uvijek su opasni. Takvi su Federera uvijek mučili, zašto Murraya ne bi mogli pobijeđivati ?! Po čemu se to Andy izdvaja od njih ?! Niti ima materijalizovan kvalitet, niti šampionski mentalitet, niti veči talenat, ništa.

                      H2H sam ti spomenuo u drugom kontekstu, kontekstu u kojem si govorio da Federer u trenucima dominacije nije pobijeđivao Nadala na GS-ovima. Dakle, samo želim reči da H2H dvojice igrača ne govori puno toga, već njihov H2H protiv ostatka toura. Bolje rečeno, ako Federer izdominira igrače koji izbace Rafu na nekom turniru znači da je dominirao u njegovoj eri, bez obzira što direktno njega nije pobijedio u finalu. Nije Rogerova krivica što Nadal 2009 nije došao do finala RG-a, kao ni Novakova što je Tsonga izbacio Federera na Wimbledonu prošle godine.

                      Ne sve prašinare, već neke od njih. Eto Kuerten ili Muster ili Coria, bar neki igrač koji je prirodno vezan za zemljanu podlogu, a ne igrač koji je čistokrvni ofanzivac (na stranu sve njegove vrhunske all round karakteristike) i koji mu je uz to izuzetno povoljan match up. Na travi, naročito ovoj usporenoj puno je veča konkurencija nego na šljaci i podloga je dosta sklonija iznenađenjima. U ovu eru trave mogu ja RF-u staviti i Beckera, Edberga, Samprasa, McEnroa, Lendla, pa bi mu rijetki od njih mogli uzeti neku titulu u njegovom primeu. Čak mislim da bi to prije uradio Lendl nego recimo Becker, Sampras bi definitivno bio velika konkurencija (baš bi se klali), a ni Edberg ne bi puno zaostajao. Da si rekao da RF-a metnemo u eru travara 80-tih i 90-tih to bi imalo smisla. Definitivno ne bi bio ovako uspješan, ali neću o tome, jer nisam imao namjeru dotaći se ove teme.
                      Samo sam se htio dotaći Nadala i konkurencije na šljaci, a svako ko prati tenis zna da je na travi puno veča konkurencija i mogučnost da brzo odletiš sa turnira.

                      Ne mislim druže konkretno na tebe, već generalno na raju koja osporava rezultate Federera tih godina slabijom konkurencijom. Otud ona moja "prsti navikli protiv Rogera". Nisam Rogerov navijač, jednako ovako reagujem i na postove da je Sampras samo S&V igrač, i da su Borg i Lendl ne mogu porediti sa današnjim zato što nisu mogli uticati na okolnosti kad i gdje će se roditi.
                      - Na tvoje mišljenje neću i ne mogu uticati, ali drago mi je da smo normalno prodiskutovali o nekim stvarima.

                      Živio.
                      Last edited by Prle!; 20-08-12, 19:34.
                      “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                      Comment


                      • Izadje covjek iz kuce na sat vremena, vi ispisete roman

                        Sustina je tu. Mislim da nam ne treba vise argumenata. Ni za jednu stranu.
                        Treba uzeti u obzir da je diskusija pokrenuta najvise iz razloga sto se Federeru zamjeraju mnoge titule u tom periodu. Noto, napisao si da ti to ne radis, ali si valjda svjestan da vecina ljudi kojima on nije previse drag time sto kaze da je konkurencija bila smijesna pobija dosta stvari;)

                        Casa do pola puna vode. Nekima je poluprazna, a nekima polupuna. Najveci problem u svoj ovoj diskusiji je upravo u cinjenici sto je tesko nekoga natjerati da gleda iz njemu suprotne perspektive. Naveli smo dosta slicnih cinjenica, na osnovu kojih stvaramo razlicitu sliku.

                        Rogerovo uzdizanje 2003. godine se moze posmatrati na dva nacina. Kao i danasnja dominacija TOP4orke.
                        Da li je razlog pojave razlicitih igraca u zavrsnicama turnira pokazatelj kvaliteta ili nekvaliteta?
                        Da li bi se danas neki GS turnir u kom bi se u 1/2 nasla neka 4 nova igraca nazvao kvalitetnim ili nekvalitetnim? S tim da pri razmisljanju moramo ukljuciti bujnu mastu

                        Previse je zakljucaka zasnovano upravo na perspektivi iz koje svaki od nas gleda na cinjenice

                        Svakako smo svi svjesni da ATP ima velikog udjela u formiranju ovog zlatnog doba! Iskoristavaju ga maksimalno, ali nisam siguran koliko ce im se ova politika ispalatiti na duze staze!

                        Mjesoviti dubl Maje i CWa bi trebalo vidjeti vec na Wimbledonu 2013
                        Last edited by shminka; 20-08-12, 19:54.

                        Comment


                        • Videcu im politiku za 5 godina, sa igracima koji ne znaju sta je veliki i vazan mec pre dvadeset i neke godine
                          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                          sigpic

                          Comment


                          • CW druže, na koga te Miroslav Mecir sa ovim kratkim zamahom iz zgloba i "laganim" udarcima podsječa ?!

                            Spoiler


                            Spoiler


                            I on je bio vanserijski talenat, tako jednostavna igra, odlična anticipacija, vrhunski 2HBH, odlično mijenjanje direkcije, dobar ritern, forhend, voleji.
                            Bio je u stanju svakog igrača na terenu napraviti amaterom.
                            Obratite pažnju kod dvoručnog bekenda koliko varijacija pokazuje prilikom svakog udarca. Obično na niske loptice težište prebacuje na donji dio glave reketa i zglobom određuje jačinu i direkciju loptice, dok je odmah u sljedećem udarcu u stanju da pošalje duboku bekend paralelu udarajuči lopticu sredinom i večim dijelom gornje glave reketa koristeči položaj tijela i jačinu torza kao glavni izvor snage. Zbog izuzetno elastičnog zgloba svaki njegov udarac bio je nepredvidiv. Bekend dijagonale fantastične, bio je u stanju pronaći odlične uglove.

                            Sasvim slučajno mi je naumpao, pa zato postavljam pitanje: "Koji su po vama najtalentovaniji i najbolji igrači koji nikada nisu uzeli GS?!"
                            Uzmimo u obzir da igrački talenat čine shotmaking, varijacije, teniski IQ i taktička potkovanost. Kod fizičkog konstitucija, raspon ruku, brzina, elastičnost i visina. Pokušajte se voditi ovim stavkama i napraviti svoju listu TOP 5 najtalentovanijih igrača Open ere koji nikada nisu uzeli GS i po mogučnosti navedite zašto mislite tako.
                            Last edited by Prle!; 21-08-12, 02:06.
                            “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                            Comment


                            • Podsjeca na D. Istomina, ima njegovu frizuru.

                              Comment


                              • Podsjeća na Bernarda Tomika, odnosno Tomik podsjeća na njega.(što se tiče forehanda, izgledom baca na Istomina istina.)
                                Last edited by Clint_Eastwood; 21-08-12, 01:45.
                                "Postoji jedno nepisano tenisko pravilo koje kaže sljedeće - ako vidite da loptica ide vani, onda je pustite da ide vani"-- Mićo Dušanović - finale Wimbledona 07.07.2013. godine.

                                Comment

                                Working...
                                X