Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vanja po tebi je kod Federera sve vjestacki stvoreno a kod Novaka sve prirodno.

    Comment


    • Originally posted by marina_pg View Post
      Vanja po tebi je kod Federera sve vjestacki stvoreno a kod Novaka sve prirodno.
      To je najgore,svi su subjektivni i gledaju samo ono sto hoce da vide..

      Comment


      • Ne. To je moje misljenje i uvijek se trudim biti suvoparno realan. Da li mi uspijeva u potpunosti, sigurno da ne. Ali se trudim. Da li je to nesto sto drugi ljudi i ne pokusavaju. Mislim da jeste. To je glavna karakteristika covjeka. Tesko se odlucuje za realnost i objektivnost. Jos teze da stane iza stavova proisteklih iz takvog razmisljanja... Ako neko smatra da je drugacija situacija, nek uzme da cita malo istoriju, ali izmedju redova.

        Comment


        • Originally posted by M_G_S View Post
          To je to! Uvijek cu radije nalijepit epitet "Gospodin" za pozitivne, neposredne ljude, nego tamo neke wanabe tipove...

          Vanja. Spomenuli ste Anrija, Vudsa... Sto je najjace, oni su kao veliki prijatelji, pa cesto i gledaju jedan drugom meceve. Nije nego. Para vrti i dje burgija nece. Cak je i Nadal imao zesci kiks kada je ta tematika u pitanju. Kada je ono pitan za Vudsa, on je rekao da mu je prijatelj i da ga veoma postuje. A kada je konstatovano da je tip seksualni manijak, i da je zeni radio svasta iza ledja (nije u pitanju samo zena. On je demonstrirao da je ljigav da se ne moze covjek osloniti na njega),Nadal e odgovorio u fazonu da nema veze i da ga on i dalje postuje jer je postigao toliko toga u zivotu... Pokrio bih se usima da sam nesto slicno izjavio, i ne bih dugo izlazio iz kuce. Ne mogu postovati ljigavce, pa koliko gos para da mi donosi to postovanje.
          Znam, i sam primecujem neke stvari u Nadalovim izjavama koje mi se ne svidjaju... Ima tu raznih apsurda, ali je to nekako sitno za sad, nije mi problem da ga "operem"... Ako bude vecih apsurda, pada u mojim ocima. Kao i drugi sportisti koje sam pratio, koji su mi se svidjali, pa potom ne. A tu ne mislim samo na RFa, vec i na ljude iz drugih sportova, cija imena ovde nije potrebno navoditi.


          Originally posted by Vule_89 View Post
          Da je on trebao da dobije taj mec,i da najvise mrzi kad na taj nacin ispusti pobedu..

          @Vanja,kako isti Federer nema negativan skor sa Novakom,ako pricamo o jacoj konkurenciji?Nema to nikakve veze,coveku ne odgovara Nadalova igra i to je to..nikako ne mozes da kazes da je velika razlika izmedju Novaka i Rogera a ovaj je u dva finala imao dve mec lopte..i jos jednom ponavljam,ovde ne sudimo ko je kakav covek,vec teniser!!!
          Vule, teniseri su sportisti, a ako sportista nije sposoban da pokaze sportski duh, treba da trazi drugu profesiju.
          U azijskim borilackim vestinama se kazanjava nepostovanje protivnika, ne pruzanje ruke nakon borbe protivniku ili njegovom treneru. Radovanje je dozvoljeno samo van terena, ali to se u Evropi prasta. U Aziji nikako. Naravno, borilacke vestine i tenis imaju malo toga zajednickog gledano laicki, ali gad se malo zagrebe, ima tu dosta slicnosti...

          U svakom slucaju, nauciti da se pravilno prihvati poraz je takodje esencijalno za sportistu. Zasto? Iz prostog razloga sto ce se samo prihvatanjem poraza moci pristupiti samokriticki sebi nakon istog. Teniser koji kaze da je porazen zato sto je lose igrao ce nastaviti sa istim treninzima jer ce mu stabilni udarci doci vecim treningom, samim tim izbegava mogucnost da ponovo bude porazen na isti nacin. Logicno, zar ne? Ali sta ako taj teniser gresi? Onda ce mu se taj trening isplatiti do onog momenta kad ponovo sretne istog protivnika, a tad ce ponovo biti porazen, jer nije izgubio zato sto je lose igrao, vec zato sto je nadigran. Ako je nadigran, mora traziti novu taktiku i promeniti treninge u skladu sa njom.

          Zato se iz poraza uvek nauci vise nego iz pobede. Ako si porazen, to sto si probao nikada nece proci i znas da moras to da menjas. Ako si pobedio, to sto si probao je funkcionisalo tad, ali mozda ces sledeci put izgubiti jer si igrao isto, a protivnik je nesto promenio. A od takve informacije nema nikakve vajde...

          Tako da, gledano sa ove strane, vrlo je bitno kakav je covek sportista... Bar meni. Jer pobednik si samo ako znas kako da gubis.

          Originally posted by marina_pg View Post
          Vanja po tebi je kod Federera sve vjestacki stvoreno a kod Novaka sve prirodno.
          Citiraj me i ukazi mi na to gde sam to rekao? Na samom startu sam rekao:

          Originally posted by Vanja #66 View Post
          Draga marina_pg, kao i svi drugi, postujem tenisku zaostavstinu koju je RF ostavio za sobom. 16 GS, malo li je? Pa, zapravo - nije, to je najvise... Ali to vec i vrapci na grani znaju. A znaju i da je covek talentovan - dao mu Bog da moze da udari lopticu tako kako je udara.
          Cime sam odmah rekao da je prirodni talenat...

          Uvek se trudim da budem realan, i znam da ce ispasti da sad kopiram MGSa, ali i sam sam kudio Novaka, nekoliko puta sam napominjao da je gubio meceve koje mora da dobije jer izadje na teren sa stavom: "Jao, sto mi se ne igra ovaj tenis... Ma boli me d*pe da li cu pobediti ili izgubiti!" Toga vise nema, sazreo je i prihvatio cinjenicu da ako zeli da bude veliki, mora da grize uvek i na svakom mestu. To je samo jedna od mnogobrojnih primedbi koje sam imao na njegov racun, protracio je 2 godine samo zbog toga. Malo li je?
          Last edited by Vanja #66; 30-01-12, 17:39.

          Comment


          • Vaki,

            Gledam nas nesto... A svaka nam je ka' Njegoseva, da hebe oca. Mislim da je stvarno gre'ota sto ne ulazimo cesce u ovakve diskusije... Znam, znam, manjka debatera, ali i neciji trud bi se cijenio.

            Comment


            • Originally posted by M_G_S View Post
              Vaki,

              Gledam nas nesto... A svaka nam je ka' Njegoseva, da hebe oca. Mislim da je stvarno gre'ota sto ne ulazimo cesce u ovakve diskusije... Znam, znam, manjka debatera, ali i neciji trud bi se cijenio.
              Lupio mi Seocki samar sinoc, pa hocu da mu pokazem da gresi... Evo, bas se trudim da sve lepo argumentovano kazem i pristupim realno i objektivno... Steta sto sa druge strane nema ljudi koji su raspolozeni za isto, bilo bi zanimljivije... Retki su ovakvi dani, treba iskoristiti njihov potencijal.

              Comment


              • Pa dobro,i McEnroe nije bas bio blistav sportista ali je imao rezultate koje mu niko ne osporava..

                Comment


                • Originally posted by Vule_89 View Post
                  Pa dobro,i McEnroe nije bas bio blistav sportista ali je imao rezultate koje mu niko ne osporava..
                  Rasprava sa sudijama je potpuno druga stvar... To nije nesportski. Jeste glupo jer se gubi energija, a nista se ne uradi. Kako da ocekujes da ce sudija uvek biti u pravu? To je covek, gresi, ko radi - taj i gresi, kazu mudri... Ali moras da se izboris za sebe, jer ako to ne cinis, sudija postane lenj, pa ce sve vise loptica prozivati out-om, a one su dobre, ili obrnuto - nebitno. Gubis ako se ne boris za sebe. Zato je HE sistem odlican, vidis kako je bilo i miran si, ne razmisljs o tome jer kompjuter gresi daleko manje nego covek... Nesamerivo manje. Greska tog sistema je koliko sam citao debljina ljudske vlasi.

                  Comment


                  • Ne diraj nam Mekinroa!!! E to je bio "Gospodin". On ako nije pruzio ruku, to je bilo gospodski. Na kraju krajeva, niko to nije ni ocekivao od njega. Ali kada se vec predstavljas na jedan nacin, onda se drzi toga kao pijan plota, ili nemoj ni pocinjati... Licno ne razumijem ljude koji placu nakon poraza. Nisam pustio suzu ni za krupnije stvari. Pridjes, od srca pruzis ruku, zagrlis, nasmijes se. Ne kiśelo. Iskreno. Jer, śutra ce svanuti sunce, śutra je novi dan. Najbitnije u zivotu nije pobijedjivati, nego znati odreagovati nakon poraza.

                    Comment


                    • Pa nisam do sada video nijedan mec gde je Federer odbio da se pozdravi sa protivnikom,vi ste se uhvatili te izjave na US openu kao da je ne znam ja sta uradio,covek je rekao da on u takvoj situaciji ne bi bzv udario loptu i to je to,onda prst na RG,nikako nije namenjen Novaku,pokazao je da i dalje moze da pobedjuje najbolje!
                      Ovo mora da je rekao Zilovim roditeljima?

                      Comment


                      • Originally posted by Vule_89 View Post
                        Pa dobro,i McEnroe nije bas bio blistav sportista ali je imao rezultate koje mu niko ne osporava..

                        U dečko, nemoj više o nekima koje nisi gledao.

                        McEnroe je BIO SPORTISTA, samo je njegov osećaj za sudijsku nepravdu bio "neobičan" za vrlo "hladan" tenis koji se tada igrao. On bi juče onaj meč produžio na 10 sati sa svojim reagovanjem na loše reakcije sudija (posebno linijskih). Pa, on je lično (tj njegove reakcije na loše suđenje linijskih) razlog uvođenja tadašnjeg tehnološkog čuda u Wimbledon-u koje je beležilo i zvučno oglašavalo "male" aute prilikom servisa.

                        Comment


                        • Originally posted by Torima View Post
                          U dečko, nemoj više o nekima koje nisi gledao.
                          Pogledao sam mnogo njegovih meceva,tako da te molim da komentarises samo ako imas nesto pametno da kazes..

                          Comment


                          • Vule, onda ti to "89" nije bas godiste? Ukoliko si pogledao dosta njegovih meceva?

                            Comment


                            • Pa jel mi zabranjeno da skinem sa interneta snimke njegovih meceva ako nisam rodjen kad je on igrao?

                              Comment


                              • Izvinjavam se sto ovako upadam.Vjerujem da ce ovo mnoge zanimati.

                                ES je produzio prava za RG i USO.Za AO je produzio prosle godine.

                                http://uk.eurosport.yahoo.com/300120...eurosport.html
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X