Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Slazem se da Novaku fali vreme, ima igru ( iako nije po mom ukusu, moram priznati neverovatnu ) i harizmu i verovatno je pitanje vremena (bilo to za 1,2,3,4 godine) kada ce ga postovati isto koliko Rafu i Rodzera (mada se slazem sa Bojanom da je Rodzer bar za koplje iznad pomenute dvojice) ili bar priblizno.

    EDIT
    Last edited by Mr. Wolf; 10-01-12, 20:38.
    Dayman (a-a-ah...)
    Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
    Champion of the sun (a-a-ah...)
    You're a master of karate and friendship
    For everyone

    Comment


    • Reci cete da sam subjektivna, ali cinjenica je da ni Nadal nije brend kao sto je to Federer i tesko da ce se u tenisu u skorije vreme pojaviti takav neki.
      Kod Feda se jednostavno sve pogodilo, prica 3 svetska jezika i to tecno, dolazi iz neutralne drzave i to sve utice da su od njega napravili neverovatan brend.
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • E da Bojana,naravno i to je bitno,drzava,okruzenje iz kog dolazis,naravno da nije samo tenis u pitanju i stvari vezane za taj sport.Ali da ne zalazimo dalje,da ne predjemo u politiku
        sigpic
        http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

        Comment


        • Originally posted by Gandalf View Post
          Ja takodje ocekujem nekog novog klinca koji ce igrati "drugaciji" tenis od ostalih, sto ne znaci da treba da bude copy/paste Rodzera, kao sto je Dimitrov, vec da igra igru "lepu za oko" ,drugaciju od Rodzera, a opet tako efikasnu i sjajnu.
          Jedini igrac koji ima 20 godina ili manje a igra drugacije je Tomic, on ima toliko talenta da mu se bukvalno preliva. Ne secam se da je iko lakse usao u 1/4 Vimbldona, deluje da se mali uopste ne znoji i ne umara, jedan od razloga za to je sto se ne krece bas najbolje. Taj ce ga nedostatak kostati onih najvisih dostignuca jos neko vreme, on ne moze prikovan za osnovnu liniju da pobedi nikog iz prvih 5 a bilo kakav pokusaj drugacije igre ravan je samoubistvu na danasnjim podlogama. Ako bih nekog igraca mogao poslati u proslost na duel recimo Mekinrou, Edbergu i posebno Meciru, onda bi to bio Bernard Tomic

          Od Grigora zaista ne ocekujem mnogo, neozbiljan je
          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

          sigpic

          Comment


          • Originally posted by bojanaBG View Post
            Reci cete da sam subjektivna, ali cinjenica je da ni Nadal nije brend kao sto je to Federer i tesko da ce se u tenisu u skorije vreme pojaviti takav neki.
            Kod Feda se jednostavno sve pogodilo, prica 3 svetska jezika i to tecno, dolazi iz neutralne drzave i to sve utice da su od njega napravili neverovatan brend.
            Jednostavno - LOAT
            Dayman (a-a-ah...)
            Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
            Champion of the sun (a-a-ah...)
            You're a master of karate and friendship
            For everyone

            Comment


            • Ganjas curu,lomis se oko nje,nosas cvijece,pjesme,okreces brda planine...ona ne pada...ne pridajes joj dosta paznje...automatski privlacis paznju na sebe...
              Previse je on sasavih stvari radio da bi privukao paznju i mozda je zato i ne dobija koliko trenutno zasluzuje...
              Roger i Rafa su deklarisani kao licnosti. Manje vise ce svi za njih reci iste pridjeve,bez obzira sto se to nekome svidja ili ne...
              Roger poliglota,elegantan,iskren,arogantan...
              Rafa temperamentniji,borac, " I am very happy", smotan,skroman...
              Dok se za Noleta mora odluciti izmedju blentovine koja u svlacionici pravi skeceve,nasmijava raju, zbija sale,usudit cu se reci...glupira se...
              I na drugoj strani Novaka koji u odijelu i sa naocalama dodje na neki skup i prica i razmislja zrelije od vecine politicara...
              Mozda jednostavno ljudi nisu naucili kakvog da ga prihvataju...

              A naravno ne ide mu u prilog ni to sto je njegova dominacija dosla poslije Rafine i Rogerove koji su u prvom desetljecu ovog stoljeca pokupili gotovo sve simpatije fanova...
              Kao ni sama cinjenica da on,cini mi se, i ne podnosti bas najbolje to sto njegove partije iz 2011. nisu dovoljne da na USO barem 50% ljudi navija za njega...sto je pokazao svojim gestom nakon forhenda...

              Sve se ovo,naravno, brzo moze izmijeniti ako nastavi u ritmu u kom je krenuo...jer svijet voli pobjednike i sampione

              Comment


              • Ja mislim da Tomic moze do 1/4 Australian Open ako se padne lep zreb naravno !!! Ovaj momak bice top 10 !
                On je Nole svi ga VOLLEE ! ;)

                Salim se naravno. xD

                Comment


                • Nije ni Nadal ko Federer, ali to je zato sto su ipak rezultati glavni za brend, a Federerovi su najbolji. Ne slazem se da je harizma nesto posebno bitna, Federer po meni ni nema neku harizmu, jedan povucen tip, kakvih ima stotine, samo rezultat se gleda. Mozes da izgledas ko Riberi, ti ako osvojis sve sto se moze osvojiti, menadzeri, PR-ovi i mediji ce napraviti od tebe super brend. Jednostavno, da dodje sad neki Isner i da osvoji 3 ili 4 gs-a u sezoni, on postaje glavna atrakcija u svetu tenisa, dobice najveci medijski prostor, najvece ponude za reklame i sve sto ide uz to. E sad zamislite jos par godina da ponovi slicne rezultate, jednostavno on zaseda na tron i to je to.
                  Cuj prvi maj

                  Comment


                  • I ja se slazem da mu fali vreme. Ali vreme u kome ce nesto promeniti, inace ce vrlo brzo to isto vreme poceti da radi protiv njega. Naravno ovo sad pricam sa rezervom, videcemo na AO dal je malo promenio taktiku i da li ce poceti da se stedi i ne igra toliko na bum. Mora da pronadje neki ventil, neki rezervni plan, neki recept za trajanje, jer ako se bude oslonio samo na surovu dominaciju vise paznje ce nazalost dobijati onda kada mu ne ide nego onda kada mu ide. Kao sto Federer ima tu eleganciju, sto je nista drugo nego do savrsenstva doveden stil igre. Mozda nekad i izgleda kao balet ili klizanje, ali opet uveravam vas da je skociti cetvorostruki skok verovatno nesto najteze u svetu sporta, a jos plus izvesti to tako da igleda kao da je lako je cista umetnost ;) salim se, ali mora da krene da oblikuje svoj uspeh, ne znam kako drugacije da objasnim.
                    in another life
                    I will love you again, RF.

                    Comment


                    • Originally posted by shminka View Post
                      Kao ni sama cinjenica da on,cini mi se, i ne podnosti bas najbolje to sto njegove partije iz 2011. nisu dovoljne da na USO barem 50% ljudi navija za njega...sto je pokazao svojim gestom nakon forhenda...

                      Sve se ovo,naravno, brzo moze izmijeniti ako nastavi u ritmu u kom je krenuo...jer svijet voli pobjednike i sampione
                      Ako neki igrac zna kako je Lendl prolazio na Vimbldonu i US Openu nikada ne bi smeo ni da zucne o tretmanu publike.. u odnosu na Ceha svako je publici kao clan porodice
                      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                      sigpic

                      Comment


                      • Mahut se nije proslavio u Sarajevu,to je bio los tretman,ovo je med i mlijeko
                        Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                        #the return

                        Comment


                        • Neka Novak pređe u Nike i automatski postaje brend, u današnjem vremenu propaganda djeluje najbolje. Porediti popularnost Goaterera i Novaka u ovom trenutku je smiješno, ali totalno nebitno iz mog ugla gledanja, neka Novak osvaja titule, a neka ova dvojica i dalje budu popularniji, nije tenis big brother pa da je to važno

                          Tekst je poprilično subjektivan, u to vrijeme sam ruku u vatru mogao staviti da će Goaterer osvojiti bilo koji GS osim RG(i tu se znalo ko osvaja) Ko može staviti ruku u vatru na osvajača AO 2012 ili bilo kojeg GS do kraja godine? O tome da voli više gledati ovu dvojicu od Novaka ne bih da komentarišem, stvar slobodne procjene.

                          Comment


                          • Popularnost je svakako nebitna,rezultati se pamte...njemu je najbitnije da uziva u svemu ovome sto radi...
                            A sto se tice stavljanja ruku u vatru...za konstataciju da Nole osvaja 3 od 4 i u 2012....prije bih je stavio za da nego za ne...
                            Zavisit ce dosta,po meni, od Murraya koji mi nakon imenovanja Lendla za trenera izgleda jako,jako dobro za ovu godinu

                            Comment


                            • Pa stavio bi je prije, ali to nije ni blizu kao recimo 2004-2006 gdje se sa 2-3 izuzetka uglavnom poigravao na GS(ne računam RG). Svakako su manje šanse Novaku da će u polufinalu npr. Wimbledona dobiti Murraya ili Goaterera, nego da će Goaterer dobiti recimo Bjorkmana. Kakav sajt takav i tekst, ništa se drugo nije ni moglo očekivati od Sportala

                              Comment


                              • Njegovo finale sa Gaudiem ocigledno nisam gledao.. potrazicu ga
                                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X