Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Vule_89 View Post
    Izvinjavam ti se,prenaglio sam malo sa tom izjavom..poznato je da Federer nema tu borbenost kao sto je imaju Novak i Rafa..ali ako je jedino neuklapanje Federera u pravi profil sportiste,onda po meni i ne treba voditi raspravu..
    Mislim da je ovo daleko od istine, a da je glavni razlog njegov stil. Kod njega sve izgleda lagano i bez ikakve muke, dok se kod Djokovica i Nadala vidi koliko je sve to tesko i zahtevno.
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Zasto Lendla ne cijene a covjek je sa najvise GS finala i ima 9 titula.

      Comment


      • Originally posted by bojanaBG View Post
        Mislim da je ovo daleko od istine, a da je glavni razlog njegov stil. Kod njega sve izgleda lagano i bez ikakve muke, dok se kod Djokovica i Nadala vidi koliko je sve to tesko i zahtevno.
        Pa ne bukvalno da se ne bori za poen,ali kad pogledas npr Nadala,covek kida za svaki poen,i daje max sebe..velika je razlika..ali moguce je da si u pravu,njihovi stilovi su nebo i zemlja..

        Comment


        • Originally posted by Vule_89 View Post
          Izvinjavam ti se,prenaglio sam malo sa tom izjavom..poznato je da Federer nema tu borbenost kao sto je imaju Novak i Rafa..ali ako je jedino to sto Federera ne mozes da uklopis u pravi profil sportiste,onda ne treba ni raspravljati vise na tu temu..
          Izvinjenje prihvaćeno.

          Mislim da se kod Federera ne radi o tolikoj borbenosti, koliko o ličnoj percepciji sebe u odnosu na ostale igrače. Ne treba to mešati sa motivacijom koju je Novak ispoljavao dugo vremena, tj igrao je vrhunski samo protiv vrhunskih igrača.

          Suština je da je Federer u svojoj strategiji koju je razvio u vreme kad se peo na vrh, imao jako dobar recept:

          Zapni onoliko koliko je potrebno da pobediš, i kad sve to upakujemo sa njegovim darom za tenis i lucidnošću njegove igre, dobijemo extra rezultat od 7-7 u GS finalima. Drugo je pitanje konkurencije koju je imao u ono vreme. Ali da ne širim priču, vdim da je taboo...

          Comment


          • Originally posted by ajmooooooo!!! View Post
            Zasto Lendla ne cijene a covjek je sa najvise GS finala i ima 9 titula.
            federer ima najvise finala i lendl ima 8 GS titula
            It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

            Comment


            • Nisam htela da se ukljucim u ovu nazovi raspravu o Federeru, ali moram vam priznati da bas znate da izaberete tajming. Reci za nekog ko je osvojio 16 slamova da je marketinski projekat je u najmanju ruku smesno. Posrecilo mu se, je l , blago njemu, sto se meni tako ne posreci? On zapravo i nije hteo da bude to sto jeste, jer je zapravo labilna i psihicki nestabilna licnost, a ljudi iz Najka su rekli - ti si izabran, napravicemo od tebe najboljeg svih vremena. A za razliku od njega, Djokovic se jelte rodio kao gladijator. Mogao je on i pre 3 godine ovako da igra, samo sto nije hteo. I kad bude imao 30, nece se sigurno blamirati ovako kao Federer, da gubi u polufinalima, vec ce se kao pravi ratnik ritualno samoubiti na terenu, zarad vecne slave. Karikiram, znam, ne zelim da ulazim u dalju raspravu, ali nije mi jasno kako vec sami sebi niste dosadili sa jednom te istom pricom.
              in another life
              I will love you again, RF.

              Comment


              • Ima li neko kompleks ili je protivnik jednostavno bolji?

                Evo sto kaze Peter Bodo:


                http://blogs.tennis.com/tennisworld/...afas-game.html

                Comment


                • Originally posted by prskaj View Post
                  federer ima najvise finala i lendl ima 8 GS titula
                  da, ima 8 GS a ukupno je igrao u 19 finala. greskom sam napisao da ima najvise ali nije to ni bitno. cudi me da ga ne cijene vise s obzirom na te brojke.
                  Last edited by ajmooooooo!!!; 31-01-12, 13:16.

                  Comment


                  • Day after tomorow
                    Sta reci posle onakve zavrsince. Vise od 15 sati igre 4 igraca koji igraju tenis za klasu ili 2 iznad svih.
                    Tenis se promenio to je definitivno cinjenica. Mlade igrace uopste ne treba osudjivati zato sto ne mogu nista da postignu na vecim turnirima, to nije realno i moguce uraditi. Fizicka sprema koju trenutno poseduju prvi i drugi reket sveta su za 3 koplja iznad svih, ne znam kakav je to nacin pripreme, ne znam da li se pripremaju kao Rocky, da li vezbaju sa strongmanima, ali ono uopste nije ljudski. U nekim trenucima bilo mi je cak i jezivo kada posle 5 sati igre oni igraju poen od 30 udaraca a ti udarci nisu mlaki nego naprotiv krecu se veoma brzo i precizno.
                    Pitam se zaista koja je kranja granica? Koliko ljudsko telo moze? Taj Djokovic kojeg su svi opisivali kao malog nejakog deckica, anoreksicnog, koji uvek predaje meceve zbog iznemoglosti, sada se pretvorio u razjarenog Hulka, u coveka koji u prva dva sata se tek zagreva a zatim igru prebaci na neki visi nivo, nivo koji trenutno samo Rafa moze da prati.
                    Plasim se pomisli da bi ova dvojica mogli da se sretnu na nekoj sporoj sljaci, recimo Monte Carlo, na sta bi to licilo pitam se? Mada jedan forumas je rekao jednu veoma zanimljivu stvar koja mi se urezala u glavu. Nadal ce mozda biti inferioran u odnosu na Djokovica na sljaci iz razloga sto je ovaj neutralisao njegovo najvece oruzje a to je da Djokovica ne mozes ritmom slomiti i da svaka duza razmena njemu pripada. Kako servis na sljaci i ne igra tako vaznu ulogu Djokovic ce imati sansu da jos bolje riternira, tako da postoje velike sanse da je ovaj forumas u pravu, jer Novak je posto zid ali zid koji ima strasnu borbenu snagu i koji moze da puca iz svih oruzja. Jednostavno je trenutno najkompletniji teniser koji je u igri.

                    Pominje se taj slice kao resenje za Novakove BH dijagonale koje razaraju Rafin FH, to je radio i Dolgopolov pa je izgubio, to je radio i Tomic pa je izgubio, jesu mu oni napravili probleme ali opet su izgubili, a i siguran sam da ce Novakov tim pronaci resenje i za to. Vidi se da je Nadal dosta radio na tome da uspori taj slice i nekoliko puta Novak nije mogao da se snadje sa tim lopticama. Nadal je dosta puta tokom meca igra jednu kombinaciju koja bi mu mozda mogla doneti nadmoc u igri sa osnovne linije. To je svakako slice na BH a posto Novak posle tog udaraca samo prebacuje lopticu na Bh Rafi ovaj ima priliku da cross court BH-om ugrozi Novakov Fh, medjutim on to nije dovoljno cesto radio, novi reket koji ce biti tezi i dati mu dosta ostrije udarce bi mogao da doprinese i da moc ovoj kombinaciji. Ali ne treba zaboraviti da ce Novakov tim sigurno raditi na toj potencijalnoj slabosti.

                    Utisak posle finala je bio da Nadal ne moze dobiti Novaka ma kakvi uslovi bili. Ma koliko pricali da mu Novak nije toliko u glavi to nije istina, toliko mu je u glavi da ovaj verovatno ima i nocne more propracene likom srpskog heroja.
                    Medjutim Novakova prednost nije samo ta mentalna strana medalje, on njega nadjacava u svim segmentima, on je taj koji odlucuje u svakom poenu, on je taj koji se pita i od kojeg sve zavisi, ma koliko Rafa hteo da bude agresivniji on to ne moze, za sada mora da se pomiri sa cinjenicom da je on defender sa povremenim iznenadnim napadima, kao recimo one bombe iz FH 5 metara iza linije ali dobro to je vise counter stil onda. Cak i da Nadal postane izuzetno agresivan izgubice nesto, izgubice na svojoj odbrani i morace da izadje iz svoje komforne i sigurne zone koja mu daje nadmoc nad 99% Atp toura.
                    Kada izadje iz te zone i priblizi se liniji nista vise nece biti isto, moze da se nadje na nicijoj zemlji, malo je mesec dana za takvu promenu, malo je iz razloga jer je i Novaku trebalo godinu dana da se navikne na novi reket. Ma koliki Rafa bio profesinalac ovo ga moze posebno unazaditi tokom sezone sljake, jer njegova igra nece biti ista, i bas me zanima kako ce izalziti na kraj sa „smorovima“ poput Monfilsa ili
                    Last edited by Indigo; 31-01-12, 15:16. Reason: ....
                    There's something wrong with me chemically
                    Something wrong with me inherently
                    The wrong mix in the wrong genes
                    I reached the wrong ends by the wrong means
                    It was the wrong plan
                    In the wrong hands
                    With the wrong theory for the wrong man
                    The wrong lies, on the wrong vibes
                    The wrong questions with the wrong replies

                    Comment


                    • I Murray moze pratiti taj ritam. A cuj, danas svi imaju te nutricioniste, pojacanu prehranu, ziva cuda. A to je nista u usporedbi sa tim uredjajem sa razrijedjenim kisikom, pa neglutenska prehrana. A na kraju mozda se radi i o dopingu.
                      Last edited by ajmooooooo!!!; 31-01-12, 15:58.

                      Comment


                      • Originally posted by Torima View Post
                        Mislim da si izborom Ivana mnogo u stvari rekao i o samom sebi, jer Ivan je bio Iskreni posvećenik u tenis i tražio je savršenstvo u svakom svom potezu. Kapa dole
                        Zaista bih voleo da imam njegovu posvecenost, dobro bih u zivotu prosao

                        Ako ima vremena voleo bih da ovde procitas postove vezane za Mekinroovu 1984. i Lendlove sezone 1985-87, dakle sve od Mekinroa do kraja... da mi ukazes na neke greske ako ih ima, nije lako 25 godina kasnije rekonstruisati sezone na ovaj nacin, iz skromnih izvora. Unapred hvala

                        http://www.sportklub.info/forum/thre...-CW-radna-tema
                        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                        sigpic

                        Comment


                        • Zanimljiva je tema izasla u Jutarnjem listu : Moze li Novak Djokovic postati najveci svih vremena?

                          http://www.jutarnji.hr/moze-li-novak...mena-/1003538/


                          Moje je misljenje da ne moze. Mislim da ce osvojiti 10 GS-ova.
                          Last edited by ajmooooooo!!!; 01-02-12, 12:15.

                          Comment


                          • Klasika.. bombastican naslov i nista konkretno receno u tekstu
                            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                            sigpic

                            Comment


                            • Priče kako je Rodžer tempirao formu za RG samo da bi zaustavio Noletov niz su smešne. Važnije mu je da po drugi put osvoji RG nego da Novaku prekine niz pobeda. Da li će na putu do trofeja nekom prekinuti nekakav niz, najmanje mu je važno.

                              Sledeće što se spominje je Rodžerovo radovanje na RG kada je pobedio Novaka. Vi kažete da je prst bio uperen Noletu, a ja kažem da idete na očni pregled. Jasno je kao dan da je prst upućen njegovoj loži (možda čak i navijačima) i ,po mom mišljenju, znači: „Tu sam. Imam 30 godina, ali još uvek mogu da igram sjajno. Ima još mnogo tenisa u meni. Ne otpisujte me.“ Mada mogao je i da uzvikne „ Nosi se u k*rac bre ! (Jači si, k*rac bre !)“ možda ne bi onda imali zamerku na radovanje. Ali dobro, ja sam se već navikao, a verujem i mnogi drugi, da Rodžer šta god uradi pogrešno je.

                              Kažete, Rodžer je veliki umetnik i majstor tenisa, ali sve to zbog sticaja okolnosti, slaba konkurencija, protivnici gube još u hodniku meč. Ja više stvarno nemam volje za ovo, pa da vam svima bude drago, odgovoriću sa: Da, sve je to tačno, Rodžer je neprikosnoveni LOAT, bez konkurencije, najveći LOAT ikada.

                              Onda dolazi priča da je vladao samo do pojave Nadala, a ja kol’ko se sećam Rodžer je bio prvi, pobeđivao, osvjao turnire i pored Nadala.

                              Kažete kako je ljudima bilo dosadno da gledaju kako samo Rodžer pobeđuje, pa zar nije onda bilo dosadno gledati kako Nole sve osvaja u 2011. godini, a istim ritmom je počeo i 2012u ?

                              Čovek koji je toliko toga osvojio, tolike rekorde srušio nikada nije sazreo kao šampion ? Ja sam bez komentara.

                              Malodušan, nadobudan, seka-persa koja puca pod pritiskom ? Da li bi sve ovo postigao u tenisu da puca k’o balon pod pritiskom ? A što se ovog prvog tiče, da li ste nekada popili piće, sedeli zajedno u istoj sobi, pričali 5 minuta sa njim pa onda znate kakav je ?

                              Nema glavu šampiona, nema stav šampiona, “ne grize” dovoljno ? Opet isto, da je stvarno takav da li bi toliko godina bio tu gde jeste u samom vrhu ?

                              Priče kako može da pobedi Nadala jedino kada ovaj nije fizički spreman su smešne. Mada sa druge strane to dokazuje ipak da je LOAT , zar ne ?

                              „Najbolji Novak je bolji od najboljeg Nadala i Federera. Najbolji Nadal je bolji od najboljeg Federera.” Ja kažem : Najbolji Rodžer je bolji od najboljeg Novaka i Nadala. Najbolji Novak/Nadal je bolji od najboljeg Nadala/Novaka. Rafini navijači kažu: Najbolji Nadal je bolji od najboljeg Rodžera i Novaka. Najbolji Rodžer/Novak je bolji od najboljeg Novaka/Rodžera. I šta ćemo sad ?

                              Ućutkivanje Noleteove lože od strane Rodžera je još jedna od zanimljivih stvari koja se mogla pročitati.
                              Verovatno je pogrešio, mogao je ladno reći : “Ćuti bre p*čko jedna, j*bem ti mater! Idi u p*čku materinu”, možda onda ne bi imali zamerke ?

                              Rodžer daje godišnje jednu nedeljnu platu svom fondu, plus smeta vam što se neka humanitarna organizacija reklamira u svim novinama ? Prvo pitanje, jel znate da toliko daje ? Drugo pitanje, zar ne treba nešto što je humanitarno da se reklamira kako bi se što više ljudi priključili akciji ?

                              Onda ona stvar u vezi čelendža, kada zna da je izubio gem Rodžer traži čelendž i nastavlja da ide ka stolici. Koja je razlika kada neko traži čelendž, a zna da nije u pravu, i odma ode na drugu stranu da prima servis ?

                              I za kraj. Rodžeru oči zasijaju posebnim sjajem kada prima ček od nagrade ?

                              Dayman (a-a-ah...)
                              Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                              Champion of the sun (a-a-ah...)
                              You're a master of karate and friendship
                              For everyone

                              Comment


                              • Roger je car naravno, najbolji je ikada, ali ispravio bi jednu stvar: najbolji Djokovic je najbolj igrac sto je ikad igrao tenis. Djokovicev stil igre mi je ruzan ali kad je na vrhuncu igra najbolji tenis ikada. Roger igra najlijepsi tenis, to je poezija.
                                Inace navijam za Rogera.

                                Originally posted by ClayWarrior View Post
                                Klasika.. bombastican naslov i nista konkretno receno u tekstu
                                To sam i ja pomislio.
                                Last edited by ajmooooooo!!!; 01-02-12, 14:20.

                                Comment

                                Working...
                                X